Автор Тема: Таванско помещение - как да го превърна в помещение за живеене?  (Прочетена 30327 пъти)

Kris.Koleva

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 6
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
"Крис,
Здравей! :)
По-добре си го узакони, нищо че ще ти струва пари. Задължително "под ръка" с конструктор, читав! Не само за документацията, но и докато трае ремонта. От моя скромен опит, винаги при ремонт излизат подводни камъни.  *flower1* "

Здравейте,

узаконяването не е проблем, искам всичко да е както трябва.
Имам въпрос относно "конструктор, читав" - колко ще ми струва щастието да наема архитект, конструктор, инженер? Имате ли представа за хонорарите?
Ще е чудесно по време на целия ремонт да има човек, който да следи и ръководи нещата, все пак всички работим и няма как да сме там по цял ден :)
Kris

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

Крис,
Освен хонорарите на проектантите, ще имаш и такси в общината. Ако заложиш едни 2 хил.лв, няма да сбъркаш.
Колкото до контрола при ремонта, зависи много от фирмата, която ще го прави. Ако е добра, няма да ти се налага контрол, но това не означава, че ще бъдеш изцяло освободена. Подготви се за въпроси, нищо че има проекти - това тук така ... може така, може и така, ти как го искаш; или пък ще е необходимо съгласуване отново. Освен това, работният ти ден ще започва с техния :( и ще завършва с твоя.
Ако отделяш меренето на тока ... 500лв и 5 месеца. *neg*

Успех! :)  *flower1*

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Крис,
Обадих се на една приятелка,която миналата година раздели един голям апартамент на два,каза ми,че сумата с архитектурното бюро / много приятелска цена /,надзор и такси за 50 кв.м. е било над 5000 лв.
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Kris.Koleva

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 6
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Уауу, нечовешки цени! Ок, ще използвам архитект за капандурата, а за надзор на проекта - един млад и много близък строителен инженер. Не мога да заделя такива суми за проектанти, абсурд... Много ви благодаря за съветите и насоките, страхотни сте :) Пожелавам на всички приятен и лежерен уикенд  *drink11*
Kris

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Доста са ги избудалкали с тия 5000 лева. Или включва и СМР-то на самото разделяне.

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Идея си нямам Имотко.Зъннах и на GSM-ма,но тя е на ски в Банско *rofl*,набързо ми каза за тези 5000 лв.Колко ме е разбрала тя,колко аз,не ми е ясно.Ще се видиме в понеделник и ще разпитам подробно  :)
Успех Крис !
Дано е със СМР.
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!