Анкета

Да се активира ли опцията на форума всеки потребител да може да си изтрие акаунта?

Да
Не

Автор Тема: ЗА или ПРОТИВ изтриването на акаунти  (Прочетена 25932 пъти)

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Става дума само за изтриване на акаунта, не на мненията.

Доста се написа по въпроса, но предполагам, че с помощта на анкетата ще се обобщят мненията.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: ЗА или ПРОТИВ изтриването на акаунти
« Отговор #1 -: 04 Март, 2013, 14:24:38 »
0

Аз гласувах с ДА с надеждата, че това ще бъде една никому ненужна опция. :)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: ЗА или ПРОТИВ изтриването на акаунти
« Отговор #2 -: 04 Март, 2013, 15:17:19 »
0
Обикновено (казвам така, за да не ми се обиди конкретно някой), се иска изтриване на акаунта, мненията и ако може и цитиранията на мнения от другите, а не само на акаунта. :)

Има разлика в начините на самоубийства между жените и мъжете. Жените избират такива, щото предимно целта е да привлекат внимание, а не да загинат. Та подобни искания малко спадат към женската психика, т.е. - да привлека максимално внимание върху себе си като за последно, а поради характерна човешка черта да повлека и други, викащи "и аз, и аз". Другата теза - за "свобода" - пък говори за сериозен проблем с реалностите, но да не задълбаваме - Серсем много кратичко разказа как стоят нещата. Всеки искащ подобно заличаване си мисли, че е открил колелото в интернет общуването, а то - от 20 години едни и същи сцени.

Това, че всеки софтуер за форум има функционалност за задаване на време за изтриване, означава че има необходимост от това, а не е средство само тук за потъпкване на "свободата" (отново няма да коментирам що за глупост е това точно в тази категория).

За изтриване на мнения - проблемът е естетически, защото една тема става на дупки и отговорите на останалите увисват тъпо; и обществен - примерно аз или друг може да не желае да има тъпи висящи отговори на изчезнали мнения и съответно да ги трие и той. Апартаментът X си е мой и уж с него мога да правя каквото си искам, но никой няма да ми позволи да го залича и да остане дупка в кооперацията. Т.е. когато някой иска пълна свобода, той трябва да не контактува с общество; когато го прави - свободата не е пълна никога, защото едно действие е свързано с ефект върху обществото.

За итриване на акаунт - няма особен проблем, освен че името се освобождава и след 1 минута друг може да се регистрира с него. Което по-скоро може да е в ущърб на търсещия "свобода" и по-късно да има "опа, какво стана сега".

Най-нормалното напускане е:
- сменя се паролата с "#hgdFGQIZO%#@*UURYRyrtghnw"
- сменя се имейл адреса с някой hkhdkh@gmail.com
- сменят се другите данни със случайни
- а ако някой не е параноик - не прави нищо от това, а просто спира да чете и пише и си свирка.

Всичко друго е за консултация с психоаналитик. Дано няма обидени, ама не съм виновен аз, че интернет и всичко в него вредно за психиката.

*drink6*

Dimitar

  • Гост
Re: ЗА или ПРОТИВ изтриването на акаунти
« Отговор #3 -: 04 Март, 2013, 16:54:02 »
0

За изтриване на акаунт - няма особен проблем, освен че името се освобождава и след 1 минута друг може да се регистрира с него. Което по-скоро може да е в ущърб на търсещия "свобода" и по-късно да има "опа, какво стана сега".

Най-нормалното напускане е:

- сменя се имейл адреса с някой hkhdkh@gmail.com

+1.

Аз щото съм много "умен", неволно днес направих това с e-mail-a и затова съм ново име.  :)


 

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: ЗА или ПРОТИВ изтриването на акаунти
« Отговор #4 -: 04 Март, 2013, 18:09:03 »
0
dodo2 ме измъкна от кашата, та сега мога да пиша пак от стария си акаунт.

Анкетата според мен става излишна, не бях взел под внимание възможността някой друг да се регистрира с освободеното име. За тези, които желаят да си блокират участието във форума, има следните две възможности:
Най-нормалното напускане е:
- сменя се паролата с "#hgdFGQIZO%#@*UURYRyrtghnw"
- сменя се имейл адреса с някой hkhdkh@gmail.com

Втората я изпитах на собствен гръб, работи безотказно  :)

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: ЗА или ПРОТИВ изтриването на акаунти
« Отговор #5 -: 04 Март, 2013, 18:59:29 »
0
След известен размисъл, гласувах с  "Да", все пак.

Не мога да съм категоричен, дали борбата за активиране на тази опция  е борба за свобода.
Затова пък, "отказът" от въвеждане на тази опция в "полза" на категоричните, по един понятен начин се възприема като  "несвобода".
Не харесвам несвободата.

Би било редно да се "депозира" някакъв текст, с който се заявява, че се прави с ясно разбиране за възможни последиции и няма да се преявяват никакви  претенции за миналото и за бъдещи събития. Да е ясно все пак, че никой няма ангажименти да брани интересите на тази виртуална личност.

Спирам тук.

koganev

  • Гост
Re: ЗА или ПРОТИВ изтриването на акаунти
« Отговор #6 -: 04 Март, 2013, 19:43:54 »
0
Додо, вместо да ме наричаш параноик, загдето не искам да ти угаждам на глупостите и да се правя на идиот, който не си помни паролата, вземи да ме баннеш - така няма начин някой да вземе ника ми и всички ще сме доволни. Ако искаш мога да наруша няколко парвила на форума, за да имаш проформа причина за бан. Мога да псувам много убедително... Приеми, че съм ти теглил една. Бан! Така също няма да има опасност някой да използва ника ми дори с паролата, която помня и няма никакво намерение да сменям... Освен това ще си запазиш бройката на юзерите, което очевидно е много важно за теб. Не ме интересува защо, да не започнеш да се оправдаваш сега...
Това е огромен компромис от моя страна, нещо като молба до партийния секретар, за какъвто си се самопровъзгласил, но и то ще ми свърши работа. Направи ми тази услуга и да си стикаме ръцете.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: ЗА или ПРОТИВ изтриването на акаунти
« Отговор #7 -: 04 Март, 2013, 19:54:49 »
+1
Става като социалистическата революция - първо да я направим, а после ще видим до какво ще доведе.

Единият аспект е личният - "аз решавам дали да се изтрия и аз си нося последиците" - хубаво. Но както казах, тук е вид общество, т.е. това действие води до проблем и у другите. Един пример - Scyther имаше права да трие и така изтри себе си. Ако някой се беше регистрирал като него и ми беше писал "забравих паролата за admin" (защото вече се е случвало), щях да му я пратя, защото нямаше да правя разследване той ли е или не - и хоп форумът ви изтрит с един бутон. Има и всякакви други варианти за злоупотреби. Ще кажете то лоши хора няма, само че точно в момента си имаме един трол ланка, който се гъбарка с Muza поради неизвестни причини.

Затова тук не става въпрос за някакъв модел на утопична демокрация, а се разчита на вече придобития опит. Но то няма лошо да не се мисли в перспектива и да се открива колелото, започвайки от квадратното такова, иначе е твърде скучно.

И следващият въпрос е - N=? за да е легитимен референдумът? :)

Че много ми напомня на уличните ни протести - уж хубаво, ама не искам група анархисти на социални помощи и русофили с путинови поръчения да развалят напълно и без това калпавата къщичка България :) Ако в следващия парламент преобладава коалиция от комунисти, анархисти и Кунева-Пръмова, започнат доенето с ЯЕЦ Белене, отменят плоския данък и вдигнат корпоративния, ще ви пиша от някой остров, пиейки *drink9* със сменено гражданство *rofl*

koganev, изрично написах, че говоря по принип - това не е първото място в интернет където някой иска да бъде изтрит. А ти искаше да се трият и мненията, затова пускам анкета и за това, тъй като тази е много ограничена. Мога да се оправдавам, ако ми пука, но ти гарантирам, че хич не ми пука за това колко потребителя има. Има мини конфликт на рационалното срещу демократичната болест, така да го нарека. Като давам някакви аргументи, то не е оправдаване, а е защото си мисля, че дискутирам с интелигентни хора, а не с фанатици.

*drink6*

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: ЗА или ПРОТИВ изтриването на акаунти
« Отговор #8 -: 04 Март, 2013, 21:16:38 »
0
Има мини конфликт на рационалното срещу демократичната болест, така да го нарека. Като давам някакви аргументи, то не е оправдаване, а е защото си мисля, че дискутирам с интелигентни хора, а не с фанатици.

*drink6*
Додо.. *ireful*..Тва не го разбрах, ма усещам, че казваш нещо велико!................Аве тебе!..........Възхищавам ти са! *yahoo*
Ас съм българче.......

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: ЗА или ПРОТИВ изтриването на акаунти
« Отговор #9 -: 04 Март, 2013, 21:50:19 »
+1
  *timeout*Дали не хабите излишно енергия в тази тема,вместо да коментирате толкова интересните събития в страната?
Духът е излязъл от бутилката.............отпийте,примляскайте познавачески и споделете! *drink1*

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: ЗА или ПРОТИВ изтриването на акаунти
« Отговор #10 -: 04 Март, 2013, 21:58:52 »
0
Тва е разумно предложение..................и аз са чудя как толкова време отделихте на тва нещо! *scare*
Ас съм българче.......

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: ЗА или ПРОТИВ изтриването на акаунти
« Отговор #11 -: 05 Март, 2013, 00:29:46 »
0
ДОЛУ НОВИНАРОВ, ЕРП-тата, Бойко, партиите, демокрацията, ТИМ, кметовете и други работи...