Форум за финанси, право, счетоводство, политика и други науки > Валутни курсове и гледане на боб, и карти "Таро"

За борда - интимно! Ще падне няма, да падне. Кога няма да падне?

<< < (3/5) > >>

nachev:

--- Цитат на: imotko в 14 Март, 2013, 13:40:48 ---Начев, не мога да изпия толкова хапчета за главоболие.

--- Край на цитат ---
Тези тексттове не бяха предназначени за теб.

Ivel:
Те човека вика, че всичко си е Ок а вие борда та борда

Калин Христов: Няма риск за държавните финанси Фискалният резерв ше се попълни през втората половина на годината, смята служебният министър на финансите
 
Фискалният резерв е намалял с около 700 млн. лева за една седмица и според последните данни на БНБ депозитът на правителството е 2,7 млрд. лева. Според експерти в търговски банки са депозирани около 300 млн. лева. Така общите резерви на държавата в момента са около 3 млрд. лв.

Това според финансовия министър Калин Христов е нормална тенденция в началото на годината, заради по-големите лихвени плащания. В края на февруари фисканият резерв е бил дори на по-ниско ниво от 2,4 млрд. лева.

Според финасовия министър резервът ше се попълни през втората половина на годината. Категоричен е, че риск за правителствения портфейл и финансовата стабилност няма.

"Фискалният резерв има ролята да позволява правителството във всеки един момент да може да си посрещне плащанията, т.е. той трябва да се изменя, няма никакво необичайно поведение на фискалния резерв.

Относно наблюденията ви за последните дни - там има динамика и в рамките на месеца, в началото намалява, защото се плащат пенсии и други плащания и в средата на месеца се увеличава, тъй като постъпват данъчните приходи, напълно нормални неща се случват и няма никакъв риск или основания за притеснения.

Фискалният резерв не е част от валутния борд, затова БНБ има отделни резерви и те в момента са на едни от най-високите исторически високи нива, т.е. по отношение на валутния борд няма и не може да има никакви съмнения", заяви  Калин Христов, служебен министър на финансите.

http://www.investor.bg/ikonomika-i-politika/332/a/kalin-hristov-niama-risk-za-dyrjavnite-finansi,148281/

Те това дебелото накрая дали е така а, аз съм малко прост и не разбирам, ако може някой да го изтълкуава, ще съм признателен, как така до вчера не го знаехме това, така дълбоко сме се заблуждавали ? Дянката вика - некой го клати а Калин вика - клати додовия ми. Е пиша сега и тоя и от телевизията го разправя същото, ми що не казахте по-рано, да не се вълнуваме, мен лично не ме успокои, все едно малко си ме ръчка под лъжичката.

Ivel:
Стив Ханке: Неразумно е да се атакува валутния борд
Без валутния борд лихвените проценти ще скочат, дефицитът ще се повиши, правителствените разходи ще излязат извън контрол, предупреждава специалистътСтив Ханке, наричан още "бащата" на валутния борд в България Снимка: Ройтерс

 
Всеки, който атакува валутния борд, трябва да бъде вкаран в лудница. Това е абсолютно неразумна реакция срещу стабилността. Ако се откажете от валутния борд, лихвените проценти веднага ще скочат, дефицитът ще се повиши, правителствените разходи ще излязат извън контрол, безработицата също ще се повиши.

По този начин коментира евентуалното премахване на валутния борд Стив Ханке, професор по приложна икономика в университета "Джон Хопкинс" в Балтимор и "баща" на валутния борд в България пред БНР.

По негови думи на финансовия министър в България би му било много трудно да контролира бюджета без валутен борд.

Той посочи, че едно от предимствата пред инвеститорите, които планират вложения в страната ни, е ниският държавен дълг на България. 

Още по темата
Колко сигурен е валутният борд?

Дянков: Олигарси опитват да свалят валутния борд, за да не връщат кредити

Калин Христов: Еврозоната вече не е толкова привлекателна, колкото преди

Защо България не бърза да влиза в еврозоната

Ханке: Българската икономика дължи доброто си състояние на валутния борд

В капана на общата валута

Р. Райков: Валутният борд е усмирителна риза, но сега може и да не помогне


Същевременно Ханке изрази негативното си мнение във връзка с корупцията в държавата, която по негови думи е основният проблем пред икономиката ни.

Той допълни, че единственото възможно решение е да се продължи с фискалната дисциплина, да се реформира съдебната система и да се намали броят на хората в правителството, защото корупцията в България „се развива около политиците”.

Ханке направи коментар и по повод назначения служебен кабинет и по-конкретно новия финансов министър Калин Христов.

“Познавам го от много години и мисля, че той е отличен избор. Калин Христов е първокласен човек. Той познава много добре икономическата система на България, експерт е по проблемите на валутния борд, а бордът е опората и сърцето на цялата система”, категоричен бе Ханке.

http://www.investor.bg/ikonomika-i-politika/332/a/stiv-hanke-nerazumno-e-da-se-atakuva-valutniia-bord,148273/

Добре са му се оплакали на бащицата, че някой го клати борда ама защо не са му казали простичката българска поговорка -"Не е луд тоя дето изяжда зелника а тоя дето му го дава"

imotko:
Начев сега ще ти го обясни. Ама не той лично, което би било чудесно, а със две-три дълбокомислени и безсмислени интервюта и прочие. Стига да имаш два-три дни да ги прочетеш.

nachev:

--- Цитат на: imotko в 14 Март, 2013, 20:42:23 ---Начев сега ще ти го обясни. Ама не той лично, което би било чудесно, а със две-три дълбокомислени и безсмислени интервюта и прочие. Стига да имаш два-три дни да ги прочетеш.

--- Край на цитат ---
Ето една чудесна постъпка и просто обяснение.

Начев не бута борда и стиска зелника.
Имотко иска да яде зелник, но не иска да си признае, а играе етюд за "незаинтеросаваност".
Разчита, че ще се изпъча геройски и епично ще викна: Кой, аз ли бе! Аз ли няма да почерпя (зелник)!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия