Автор Тема: Тема на тема кризата и полезни антикризисни съвети....кой каквото са сети!  (Прочетена 50661 пъти)

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Тва е тема, която отварам извънредно поради усложнилата се ситуация!
Тук мое да  излагате ваши интересни мисли как да спасим почти неспасяемото!
Серьозния тон не е задължителен! *scare* *yahoo* *drinks*
Ас съм българче.......

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Аз съм се ориентирал - преглеждам списък на островни държави и филтрирам - да се говори английски, да няма много престъпност, урагани, да има някакво здравеопазване и училище. И хайде на плаааааж...
:)

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Що не си съберем стотинките и да си купим един остров и да си направим държава?
Даже имам и идеи за състава на кабинета, но няма да ги споделя, че някой ще вземе да се докачи.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Додо, защо непременно трябва да са островни държавите? Има прекрасни екзотични плажове, които не са на острови :) Другото е, че англо-говорящите острови са обикновенно доста скъпи, ако изключим Ямайка, но аз не бих прекарал време там (казвам го от личен опит)... Както и да го гледаш, хубавите места, където няма висока престъпност, сносно здравеопазване и училище са доста по-скъпи от БГ :)  Предполагам, че ще ти трябва и Интернет :)  *drink7*
I say what I do and do what I say.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

кеш енд кери



Днес 10%, утре повече ...


Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Аз съм се ориентирал - преглеждам списък на островни държави и филтрирам - да се говори английски, да няма много престъпност, урагани, да има някакво здравеопазване и училище. И хайде на плаааааж...
:)

Би ли споделил наработките си да си на хабим времето и ние.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил

кеш енд кери



Днес 10%, утре повече ...




Ха, ха, ха, някой тук май ме се присмиваше преди време, когато разправях за кеша, колко е важен и защо го предпочитат я някои краища на свата, усещах че ме вземат за изкопаемо, те нямали нужда да пипат пачки защото имали кредитни карти видите ли. Те и тия в Кипър си имат кредитни карти ама на, както се заиграла мечката днеска в Кипър утре може и във Франция например, защо пък не, никой не е застрахован. В днешни времена кеша е цар!
  И понеже темата е за съвети, и аз давам съвет, възпозвайте се от моментното възтановяване на еврото, който е на евро, обръщайте в долари и вадете парите от банките. Аз така смятам да направя.
« Последна редакция: 25 Март, 2013, 19:32:55 от Ivel »

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Додо, защо непременно трябва да са островни държавите? Има прекрасни екзотични плажове, които не са на острови :) Другото е, че англо-говорящите острови са обикновенно доста скъпи, ако изключим Ямайка, но аз не бих прекарал време там (казвам го от личен опит)... Както и да го гледаш, хубавите места, където няма висока престъпност, сносно здравеопазване и училище са доста по-скъпи от БГ :)  Предполагам, че ще ти трябва и Интернет :)  *drink7*

  С английския вярно си е така, е има някъде та е евтино и го говорят ама не е безопасно, Того, Бенин, Гана ...Езика не е проблем, ако ще и  бушменския да е ще се оправим, за мен е по-важно да не е много далече от  БГ. Напоследък се заглеждам по Мароко.

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Топ новина-жълтина (евентуално, де). Искат влоговете (в Кипър) които са над 100 000 евро да бъдат обложени с 30% ! Е тва вече си е грабеж! Ако стане, де.......комунизма се завръща. *scare* *scare* *scare*
Ас съм българче.......

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Отиваме на избори за да избираме старите муцуни.
Те не могат да предложат промяна.
Пък и истинската промяна би могла да започне след поставяне на въпроса за собствеността.
Никой политик (не само старите)  не би си и помислил да поставя този въпрос. Причината е проста. Дори и само да си го помисли и ще бъде  отстранен, при необходимост дори и физически.

Ще има разни ала-бала за залъгване на раята.
За да бачка.

А народът е обезверен, смачкан  и деморализиран и по-скоро вече не иска да работи.
Преди време попаднах на едни картинки, които ме провокираха да мисля, че изглежда вървим към ситуация, при която ще е наложително да се внасят не само храните и промишлените продукти и кой каквото се сети, но и да си мислят за внос на нов народ.

Ние хората все пак сме така устроени, че браним живота и не можем да се наситим от него.
Няма значение, че някой си там тъпанар мисли, че положението е без изгледи за оправяне.

Няма да се мре, я!

Нещото, което трябва да се направи веднага е да обърнат гледната точка при някои важни социални процеси. Не бизнесът (особено дребен и среден) е длъжен нещо на администрацията. Тя му е длъжна.
Ясно е, че има действащи закони и изисквания. Те не могат да бъдат прескачани.
Задължение за изпълнение на тези изисквания да носи администрацията. Това звучи абсурдно,  знам. Ситуацията също е такава.
Бизнесът да си гледа бизнеса и да отваря работни места.
Чиновниците да хукнат по фирмите, но не за да мачкат и рекетират, а за да информират и помагат на икономически активните хора. Възражения могат да се намерят много, но и колай може да се намери.

В момента вся и всьо в тази страна са полицаи, администратори и преразпределители.
Те трябва да идат в маманса, а мястото им да се заеме от съзидателите.
« Последна редакция: 25 Март, 2013, 10:29:47 от nachev »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

Ивел,
2006, франсетата се мръщеха на 100 еврова банкнота. За да въвеждат такъв лимит за кешово разплащане, явно, вече не само не се мръщят, а предпочитат. Особено, сега, след Кипър.

 *flower2*

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Хареса ми темата на Дарки и рекох (одеве) да пиша 5 приказки.

Сетне се сетих, че преди мерките иде въпросът за субекта.
Ерго, кой ще ги измисля и прилага тези мерки !

И точно тогава чрез инвестора попаднах на една статия на  Слатински

ТУК

която разсъжда по темата, какво е било и какво ще бъде.

Не е важното да се има доверие в автора.
Не е важно да се споделя дори неговата позиция и разсъжденията му.
Нещо предстои да се случва, обаче, и е подходящо всеки да има за себе си някакво обяснение и карта за ориентация в местността.

Имам лоша новина за вас  :)
Все пак трябва да се направи усилие и да се гласува.
Всеки с убежденията си.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

Начев,
Една част от народа е демотивиран да работи, друга част, също е демотивиран да създава работни места, да се развива.
В обществения фокус се вкарва предложение, "едрите индустриалци", каквото и да значи това, да помогнат на социално слабите, на бедните. Колко хубаво звучи - борба с бедността. Странен начин, меко казано.  Почва се с индустриалците, докато не се разшири кръга с някаква  фраза.
"General Unsecured Claims" - що е то? ... другари и другарки!

 *flower2*

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Да Муза. И създаващите работни места, и работещите са демотивирани. Някакси, загуби се смисъла. Аз например имам слепота и за близкото бъдеще. Не го виждам както преди. Нямам велики планове, а преди имах! Сигурно много са като мен, баси!
А с висящи кафета и сандвичи няма да преборим бедността. Тва си е поредния популизъм, заиграване с милостивоста на хората.
Ас съм българче.......

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

Дарки,
Перспектива, хехе. Още повече, когато светът видя официално Аморал на високо ниво, какво остава надолу, на ниските нива. Какво остава във взаимоотношенията между субектите?!? Не ми излиза балансът, а имам задължения - да духат супата.
Трябва да открием Айшето да хвърли боб. До тогава, за мен остава - възможни ходове в перспектива, но не и развитие в перспектива.

Ивел,
Чак се чудя, дали няма да е най-добре - левове и рубли.  *yahoo* :)