Автор Тема: Тема на тема кризата и полезни антикризисни съвети....кой каквото са сети!  (Прочетена 50671 пъти)

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Не по-лошо е и да пиеш едно кафе на "Навона" в Рим.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Начев, виж си сам речника - стил "надежда взорът нийде не види":
"чернилки, уродлив, брутален, сатанински план".

ПП Ако толкова искаш момиченце, можем да си ги менкаме, щото на мен са ми в повече, та да видиш откъде изгрява слънцето. *girl*

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Начев, виж си сам речника - стил "надежда взорът нийде не види":
"чернилки, уродлив, брутален, сатанински план".

ПП Ако толкова искаш момиченце, можем да си ги менкаме, щото на мен са ми в повече, та да видиш откъде изгрява слънцето. *girl*

Слатински пише в статията си за една специална хипотеза, която в страна като нашата може да се реализира, като стой та гледай.
Ако това вземе и стане, догодина по същото време няма да има форум, в който да се ядем незлобливо.
И тогава ти ще бъдеш първият, който ще си помисли: Ей, хубаво, звучно и красиво пееше този Начев, истински славей! Какви красиви думички използваше само!
Лошото е, че може да се окаже, че дори и мислите ще бъдат забранени и току-виж някоя цивилна фуражка (ботуш, дето му викаш ти), ще ти потропа и ще попита: Ти нещо, май, А !?

Всъщност, какви ти ги дрънкам. Ти сам  определи всичко като глупава неактуалност.

Признах си, че не се понасям, повече не мога да направя за теб.

Знаех си, че отдавна трябваше да се пиша в игнор листатата ти, но защо ли все отлагам.

Предложението ти е подкупващо щедро. Опасявам се, че нямам нищо толкова ценно, което да предложа насреща.
Знам, за какво ми говориш.

От време на време, когато жена ми прекали с изработването ми, аз изръмжавам.
тогава тя възможно най-невинно откликва: Ама, ти нали обичаш!

Поглеждам я и си викам (наум): Добре, че имаш силно и вродено чувство за някаква мярка, че ... иначе  :D

Бог не ме дари с дъщеря, но мисля, че доста добре мога да си представя, какво значи да си имаш.
Непресъхваща обич по десет, съпроводена с изработване по десет.  :)
Ако ми се беше случило навреме, щях да се справя и предполагам, че нямаше много да мрънкам.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Тя демотивираността може и да е полезна - нещата са относителни. Какво лошо има човек да е демотивиран относно "пари", власт и т.н., за да му остане свободно време и да усети колко е хубаво просто да се диша въздуха, лежейки на зелена полянка?

*drink6*

Това е така, когато парите са цел. Хора, чиято цел е такава, няма да те разберат, няма и да осъзнаят какво казваш, и ще те обявят за луд, глупав.
Когато са средство, а не цел, не е точно така. В един момент, обстоятелствата налагат, изискват мотивация. Когато, липсва, не е много добре, даже никак.

 *flower2*

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Мен ме мъчи съвеста ако не печеля пари всеки божи ден, увреден съм по думите на жена ми и децата, не мога да си почивам, чувствам се депресиран ако легна да лежа на някои плаж цял ден. Това дали е опасно, чувал съм че самолечението е много вредно, затова си я карам така от години. Не е лошо, свиква се ако влезеш в режим, организма ти започва да го изисква, трудно е да го излъжеш. 

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Мен ме мъчи съвеста ако не печеля пари всеки божи ден, увреден съм по думите на жена ми и децата, не мога да си почивам, чувствам се депресиран ако легна да лежа на някои плаж цял ден. Това дали е опасно, чувал съм че самолечението е много вредно, затова си я карам така от години. Не е лошо, свиква се ако влезеш в режим, организма ти започва да го изисква, трудно е да го излъжеш.
Разбирам те. Нищо извънредно.

За враговете не знам, но човек задължинелно трябва да намери начин да се помири поне със себе си.
Дори и нещо да ти прозвучи като съвет, не го гледай като такъв. Просто да знаеш, че не си сам.

Миналата година, насред морето ме стегна шапката, измислих си неотложни работи и отпраших за София.
Гледаха ме със съжаление, като марсианец.

Сега се старая да не оставам и минута без да планирам, кроя нещо. Ако няма работа, кроя подобрения, ремонти, изучавам материали и технологии.
Някога спортът ми помагаше много.  Като се изнуриш до изнемога, всякакви глупости и измислени проблеми моментално се изпаряват от главата ти. Сега внимавам, обаче, че годините натежаха, системата взе да се бъгва.
Ако плуваш, идеално решение.

Имаш идеален двор. Все ще намер нещо за доизкусуряване.  Умерено.
Работата с ръцете въобще е много полезна и смиряваща. Субективно е, все пак.

Вечер - задължително една-две бири за разпускане.   ;)Ех, къде го добрият и здрав сън. Може и чаша червено.
Ама да се подбере подходящо време, да няма аларми после.

Криза, откъдето и да го погледнеш.


darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Мен ме мъчи съвеста ако не печеля пари всеки божи ден, увреден съм ..........
.....махаш оперативно съвеста, и сичко е шес.(6)
Ас съм българче.......

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Сега пия едни атибиотици и не мога да разбера какво се случва с мен, не мога да спя, малко като зашеметен съм, все ми се работи, не сядам въобще, преди си почивах по някой път на обяд, сега и това не правя. Даже сутринта извадих указанията от кутийте с хапчетата, и какво да видиш на единя от тях пише в противопоказанията, че средно на 1-10 човека от 1000 им действало като "усилва желанието за работа", как можах да попадна в тази група, остават ми още няколко дена да ги пия, просто не знам какво да правя, от немане на къде започнах да строя една къщичка в едно близко село, то разправията си и е като за голяма къща, майстори материали инсталации. Абе дивотия, вместо да ида някъде на екскурзия например, или на почивка на някой хубав хотел с минерален басейн,много съм прост значи. 
« Последна редакция: 27 Март, 2013, 20:01:56 от Ivel »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

 *rofl*

Хапчетата са вредни!   *prof*