Форум за финанси, право, счетоводство, политика и други науки > Икономика, анализи, графики и перспективи

Тема на тема кризата и полезни антикризисни съвети....кой каквото са сети!

<< < (2/8) > >>

Ivel:

--- Цитат на: dodo2 в 24 Март, 2013, 19:28:35 ---Аз съм се ориентирал - преглеждам списък на островни държави и филтрирам - да се говори английски, да няма много престъпност, урагани, да има някакво здравеопазване и училище. И хайде на плаааааж...
:)

--- Край на цитат ---

Би ли споделил наработките си да си на хабим времето и ние.

Ivel:

--- Цитат на: Muza в 25 Март, 2013, 00:26:18 ---
кеш енд кери



Днес 10%, утре повече ...



--- Край на цитат ---


Ха, ха, ха, някой тук май ме се присмиваше преди време, когато разправях за кеша, колко е важен и защо го предпочитат я някои краища на свата, усещах че ме вземат за изкопаемо, те нямали нужда да пипат пачки защото имали кредитни карти видите ли. Те и тия в Кипър си имат кредитни карти ама на, както се заиграла мечката днеска в Кипър утре може и във Франция например, защо пък не, никой не е застрахован. В днешни времена кеша е цар!
  И понеже темата е за съвети, и аз давам съвет, възпозвайте се от моментното възтановяване на еврото, който е на евро, обръщайте в долари и вадете парите от банките. Аз така смятам да направя.

Ivel:

--- Цитат на: BulCan в 24 Март, 2013, 21:09:56 ---Додо, защо непременно трябва да са островни държавите? Има прекрасни екзотични плажове, които не са на острови :) Другото е, че англо-говорящите острови са обикновенно доста скъпи, ако изключим Ямайка, но аз не бих прекарал време там (казвам го от личен опит)... Както и да го гледаш, хубавите места, където няма висока престъпност, сносно здравеопазване и училище са доста по-скъпи от БГ :)  Предполагам, че ще ти трябва и Интернет :)  *drink7*

--- Край на цитат ---

  С английския вярно си е така, е има някъде та е евтино и го говорят ама не е безопасно, Того, Бенин, Гана ...Езика не е проблем, ако ще и  бушменския да е ще се оправим, за мен е по-важно да не е много далече от  БГ. Напоследък се заглеждам по Мароко.

darkside:
Топ новина-жълтина (евентуално, де). Искат влоговете (в Кипър) които са над 100 000 евро да бъдат обложени с 30% ! Е тва вече си е грабеж! Ако стане, де.......комунизма се завръща. *scare* *scare* *scare*

nachev:
Отиваме на избори за да избираме старите муцуни.
Те не могат да предложат промяна.
Пък и истинската промяна би могла да започне след поставяне на въпроса за собствеността.
Никой политик (не само старите)  не би си и помислил да поставя този въпрос. Причината е проста. Дори и само да си го помисли и ще бъде  отстранен, при необходимост дори и физически.

Ще има разни ала-бала за залъгване на раята.
За да бачка.

А народът е обезверен, смачкан  и деморализиран и по-скоро вече не иска да работи.
Преди време попаднах на едни картинки, които ме провокираха да мисля, че изглежда вървим към ситуация, при която ще е наложително да се внасят не само храните и промишлените продукти и кой каквото се сети, но и да си мислят за внос на нов народ.

Ние хората все пак сме така устроени, че браним живота и не можем да се наситим от него.
Няма значение, че някой си там тъпанар мисли, че положението е без изгледи за оправяне.

Няма да се мре, я!

Нещото, което трябва да се направи веднага е да обърнат гледната точка при някои важни социални процеси. Не бизнесът (особено дребен и среден) е длъжен нещо на администрацията. Тя му е длъжна.
Ясно е, че има действащи закони и изисквания. Те не могат да бъдат прескачани.
Задължение за изпълнение на тези изисквания да носи администрацията. Това звучи абсурдно,  знам. Ситуацията също е такава.
Бизнесът да си гледа бизнеса и да отваря работни места.
Чиновниците да хукнат по фирмите, но не за да мачкат и рекетират, а за да информират и помагат на икономически активните хора. Възражения могат да се намерят много, но и колай може да се намери.

В момента вся и всьо в тази страна са полицаи, администратори и преразпределители.
Те трябва да идат в маманса, а мястото им да се заеме от съзидателите.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия