Автор Тема: СРИВЛЮНОМИКАТА Е ЗАТИХВАЩА НАУКА  (Прочетена 6594 пъти)

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Сривлюномиката вече се очертава като затихваща наука! Тя доби популярност през последните две години. Нейният обект на изследване е намалялото производство, намалялото разпределение на блага, спад в търговията и свиване на потреблението. Всички опити за прилагане на научните методи анализ и синтез се провалят през призмата на недоказаните тези в практиката. Системния подход също не върши работа.  Методите и на изследване са по-скоро похвати на махленска клюкарка, останала вдовица и търсеща нови хоризонти за изява. Примерно широко известния метод на отричането на икономическите цикли. Теорията на вечния спад. Отъждестяването на собствения празен джоб с този на околните индивиди. Теорията на отричането на спада на покупателната сила на основни валути и др. методи. Много любима връзка с други науки е връзката с Демографията и особено песимистичните демографски прогнози.  Сривлюномиката може да съществува като наука единствено в хипотезата, че България е една затворена система от произвоство, търговия, разпределение на благата и потребление. Ако има интервенция на външни фактори, тя автоматично става необяснима като наука.
03 Юни, 2010, 00:11:34 - Скрито мнение поради висок отрицателен вот. Покажи мнението.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Imotenbalon

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 187
  • Карма: +36/-5
  • Респект: +18
    • Профил
Re: СРИВЛЮНОМИКАТА Е ЗАТИХВАЩА НАУКА
« Отговор #1 -: 03 Юни, 2010, 11:28:34 »
-1
Мнението не съдържа обиди и не мисля че трябва да се цензурира..  Нека има противоположни мнения - В спора се ражда истината ...

Гласував с +

Искам да кажа още веднъж - праг от 2 минуса ми се струва доста малък . Нека е поне  5
« Последна редакция: 03 Юни, 2010, 11:33:51 от Imotenbalon »

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: СРИВЛЮНОМИКАТА Е ЗАТИХВАЩА НАУКА
« Отговор #2 -: 03 Юни, 2010, 11:34:46 »
0
Ето какво написах на goro

 
Цитат
Прав си, че поста на собственик31 не съдържа нищо, което по същество да налага цензура, но явно начинът на изразяване дразни мнозинството, което е гласувало да бъде скрит поста. И на мен не ми харесва, че мнозинството е гласувало за Бойко Борисов и трябва да му търпя гаменщината, но приемам, че това е демокрацията...

След което предложих да даде по-добър вариант, щото модерирането още е в процес на изграждане на правилата. А на собственик31 му цъкнах едно плюсче, ей така за опозиция на мнозинството :D

Negramoten

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 108
  • Карма: +23/-1
  • Респект: +18
    • Профил
Re: СРИВЛЮНОМИКАТА Е ЗАТИХВАЩА НАУКА
« Отговор #3 -: 03 Юни, 2010, 12:11:30 »
+2
Дразнещото е, че бълва безсмислени теми. Има такива без отговори, които само затрудняват четенето на форума, а той бълва следващата. Като цяло всичките му теми са с доста безсмислени заглавия, например: " "Не ме интересуват цените на имотите, кефят ме идиотите"- Коганев".

Има една тема, която е точно за аргументи за поскъпването, а той там не пише. За това му цъкам минуси - само безсмислен флуд, като нито едно негово твърдение, той не подкрепя нито с факти нито с някакво логично обяснение.

valsodar

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 147
  • Карма: +29/-23
  • Респект: +14
    • Профил
    • Щуровини - Животът през очите на един котарак
Re: СРИВЛЮНОМИКАТА Е ЗАТИХВАЩА НАУКА
« Отговор #4 -: 03 Юни, 2010, 12:26:30 »
+1
Напълно тролска тема, заслужила си с основание минусът от мен.
99% от темите на Собственика са изцяло такива, това бе и една от основните причини за мен да спра да пиша в предният форум - теми подобни на неговите, генерирани на всеки половин час от тролове като Собственика, Пунди, Перловеца и прочие герои на фараоновото време, което безвъзвратно приключи, но не и опитите да бъдем манипулирани в нечии сфери на интереси.
 Теми без обосновка, без отворен за дискусия финал към аудиторията и без поле за диалог - подобни теми няма как да поощрявам кликвайки на "+" за одобрение от моя страна.

 Ако искате коткайте си троловете и повторете грешката на Магик тук - ваше право си е.
Мое право е, да си преценя къде се чувствам добре като среда и да бъда там. ;)
Човекът е единственото животно във вселената, което прекарва целият си живот в нескончаеми опити да го направи по-труден от нужното!

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: СРИВЛЮНОМИКАТА Е ЗАТИХВАЩА НАУКА
« Отговор #5 -: 03 Юни, 2010, 14:24:49 »
0
Аз примерно не кликнах на минус, даже ми се искаше да отговоря вчера нещо, ама нищо не ми дойде. То все едно някой да се изпърди и да се очаква коментар след това. И не цъкнах минус, за да си седи и да видим може ли да има дискусия или не под подобна тема.

(Ха сега, лимитът е вдигнат на -5 и мнението пак си се вижда :D Форумът възпитава изразяване на позиция, така че на който му хресва - да цъка плюс, на който не - да цъка минус.)

Negramoten

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 108
  • Карма: +23/-1
  • Респект: +18
    • Профил
Re: СРИВЛЮНОМИКАТА Е ЗАТИХВАЩА НАУКА
« Отговор #6 -: 03 Юни, 2010, 14:46:32 »
+1
Когато някой флуди и ми губи времето да чета глупости, то той си заслужава минуса :)

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: СРИВЛЮНОМИКАТА Е ЗАТИХВАЩА НАУКА
« Отговор #7 -: 03 Юни, 2010, 15:05:51 »
0
Хайде сега когато някой цъкне на - или на + на някой пост, след това поне 1 ден да коментираме кой го е направил, защо и дали е имал право. Който пък си "признае" да трябва да се "оправдава". Ако се получат злоупотреби с това, то ще си проличи и тогава ще се вземат мерки. Тази система за само-модериране е сложена за да се ползва. Аз лично съм си игнорирал юзерите, които не желая да чета, в такъв случай даже не мога да кликам на - или  + в-у постовете на игнорираните.
« Последна редакция: 03 Юни, 2010, 15:10:57 от BulCan »
I say what I do and do what I say.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: СРИВЛЮНОМИКАТА Е ЗАТИХВАЩА НАУКА
« Отговор #8 -: 03 Юни, 2010, 15:07:35 »
+1
Ами то в тази тема какво друго да се пише  :D

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: СРИВЛЮНОМИКАТА Е ЗАТИХВАЩА НАУКА
« Отговор #9 -: 03 Юни, 2010, 22:44:16 »
-7
Как какво да се пише? Тази тема обхваща всички ваши тези за срив на цените на имотите! В тази тема вие би трябвало да пишете денонощно в защита на вашите аргументи.
03 Юни, 2010, 22:44:16 - Скрито мнение поради висок отрицателен вот. Покажи мнението.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

satori

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 105
  • Карма: +12/-1
  • Респект: +13
    • Профил
Re: СРИВЛЮНОМИКАТА Е ЗАТИХВАЩА НАУКА
« Отговор #10 -: 03 Юни, 2010, 23:36:00 »
0
Поли, човекът просто пише небивалици. На хората почва да им писва от глупости.

Собственик31, кой е дефинирал "Теорията на вечният спад" и кой я защитава?
Конкретно някой като човек или пост можеш ли да посочиш?

Negramoten

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 108
  • Карма: +23/-1
  • Респект: +18
    • Профил
Re: СРИВЛЮНОМИКАТА Е ЗАТИХВАЩА НАУКА
« Отговор #11 -: 03 Юни, 2010, 23:45:10 »
0
Поли, не само обидните постове се наказват, а и безсмислените. Слагай минуси и на други такива, не налагай двоен стандарт, сигурен съм, че част от моите постове си заслужават минуси.
А ако толкова търсиш обида, то когато някой ти нарежда, че денонощно трябва да правиш нещо, то това си е обида :)

А за да оставим човека, то нека да спре да бълва безсмислени теми. Тази е поне третата изразяваща желанието му да провокира, някого да му вади аргументи за спад на цените, като него го мързи да напише дори един за нарастване. Явно това го забавлява и именно системата с оценка е най-подходяща за да му се спрат флудещите мераци. Когато 5 души си изгубят времето да му четат опитите за провокация и му ударят минуса, то другите няма да си губят времето да четат всекидневните му безсмислици, а ако имат желание да цъкат и да четат.

тгаш плюс за мен е грешно, защото ти не виждаш нищо положително в безсмисления пост, а просто си контра на тези които виждат отрицателно.

Negramoten

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 108
  • Карма: +23/-1
  • Респект: +18
    • Профил
Re: СРИВЛЮНОМИКАТА Е ЗАТИХВАЩА НАУКА
« Отговор #12 -: 04 Юни, 2010, 01:21:46 »
-1
Оставете авторът да я развива сам и така, бавно, но сигурно естествения ход на нещата ще регулира проблема. Има разлика между диалог и монолог, нали  ( отклонението, от нормалното, ако го има, си има умора  :D).

Ми виж по-долу, че има тема със сходно съдържание и с още по-безсмислено заглавие, но няма нито едно мнение, преди това имаше една с няколко мнения. Това не го спря да пусне трета. Просто напълно умишлено флуди форума и се опитва да го направи по-неприятен за четене. За това и я има опцията при рейтинг -5, мнението му да не се чете.

А защо му слагаш плюс? Защото темите, които бълва, са ти интересни и намираш някакъв смисъл в тях или защото трябва да си контра. Може би смяташ, че както във форума лекс, то и тук всички трябва да знаят кой пише безсмислени глупости и да го филтрират. Но за някой новодошъл, ще е много по-лесно да чете вече филтираните от глупости теми. :) И за теб щеше да е по-лесно, вместо да ги филтираш тези двамата, някой да беше свършил тази работа, нали?

iaross

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
  • Карма: +7/-16
  • Респект: -5
    • Профил
Re: СРИВЛЮНОМИКАТА Е ЗАТИХВАЩА НАУКА
« Отговор #13 -: 04 Юни, 2010, 07:23:39 »
+1
:D Установявам, че колкото повече се бутам измежду шамарите, толкова повече синини (минуси) отнасям.  :o
Добре, че съм тренирана, а и не ме храни тази дейност- инак :"..... ауууууу, от глад умирам.....".

Вие не ме разбирате, та да съм директна- не пишете в темите му. Оставете авторът да я развива сам и така, бавно, но сигурно естествения ход на нещата ще регулира проблема. Има разлика между диалог и монолог, нали  ( отклонението, от нормалното, ако го има, си има умора  :D).

Новата опция, гарантираща възможност сам да прецениш( всеки си има различни прагове) и игнорираш юзър е много добро решение за нечие раздразнение. В лекс има двама, които откровено не понасям, заради дивотиите, които бълват- вписах ги в групата на "неприятели" и сега "животът, макар и не лесен, за мен е песен". Знам, виждам, че са писали, но съдържанието на поста остава неизвестно за мен. Дори не си правя труда да го разтварям- няма да ме изненадат с нищо.

За минусите: опасявам се, че не бих могла да бъда полезна. Не следя тази част на форума, ерго не бих била обективна.
За анкетата: така и не можах да преценя за коя опция да гласувам( вероятно би бил т.3 изборът ми, но следваше да дам предложение ) и за дните, в които бе активна, така и не се реших кой е най-правилният вариант за модериране... Вероятно взех най-лесното решение, като успокоих личното си "аз" мислейки, че като последна буква в азбуката не е нужно и аз да давам глас - форумът основно си е ваш. Ако ли мен не ме устройват правилата на играта имам алтернативи- напускам или се съобразявам. Средно положение няма.

И все пак си мисля, че отделихте прекалено много време на идентични теми ( юзъри)и за това все повтарям- преекспонирате.

п.п. Няма да се извиня за мнението си, така щото няма да съм аз. Това е моето становище, при тези факти и към настоящия момент. Възможно да еволюира в бъдеще- не мога да гарантирам. Но едно е сигурно- от мен няма да прочетете думи, като олигофрен, тъпанар, благословии до втора по възходяща и прочее, не защото слухът ми е изнежен- просто не ползвам в ежедневието си този вербален арсенал...
Няма нищо по-добро от собственото автомодериране. Въпрос и на възпитание, ако щете, пък и не влизаш в конфронтация с личното си аз. 
:) На мен това ми стига.


Извинявай Poli, но ще те апострофирам: Как така форума е основно нечий? Или е свободен форум под самопредложеното гостоприемство на Додо2 и неговите умения, с демократично регулирани модераторски права, или е форум на някъква тясна група познати и приятели с отвреме на време прехвърчащи заблудени индивиди. Ако е първото следва да е общ, май?