Автор Тема: с призив за съвет  (Прочетена 19746 пъти)

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
с призив за съвет
« -: 10 Септември, 2012, 21:40:06 »
0
http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1j115702799647503&f1=details

давайте мнения какво мислите за готепосочената обява, локация, цена, предимства, недостатъци и тн...

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: с призив за съвет
« Отговор #1 -: 10 Септември, 2012, 22:02:06 »
0
1/2 част от къща никога не бих си купил. Квото и да правиш, над теб или под теб - мизерия. И дежурното "дворът е мой", "тва е мое", "всичко е мое".
Същото важи и за ново строителство, в което са останали обезщетени собственици - трябва останалите да им плащат всичко, за да не стане мизерията и тук.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: с призив за съвет
« Отговор #2 -: 10 Септември, 2012, 22:26:07 »
0
За обезщетените си прав, даже и в скъпите квартали. Нашите цървули не искат дори да боядисат входа и да сменим алуминиевата входна врата с нещо по-модерно.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: с призив за съвет
« Отговор #3 -: 10 Септември, 2012, 22:40:34 »
0
Стана ми интересно, че отдавна не съм гледал имоти и клинах тук-там.
Ужасно глуповати и неинформационни снимки.
Едва ли не иска да каже: соц.реализъм Бате, ще требе да се кърти до тухла.
Копирам обявата, че да не пропусна нещо важно:

Цитат
Описание на имота:
Продава се 1/2 част от къща строена 1974г.
,
 *scare*  Ужас!  Продава ти идеална част и те приканват да станеш съсобственик, като перспективата е да населяваш някаква обособена част. Неясно е кога, как е обособена.
Ами дали въобще е мината процедурата (и то по един грамотен начин) по предлагане на сделка на другия съсобственик, дали той е отказал по един ясен, категоричен, доказуем начин???
Дето се вика - само това му стига  на човек за да обърне гръб. Ще почнеш да правиш ремонт, ама ще ти трябва разрешение на ортака.  Оснави се !
Цитат
за две семейства с два обособени самостоятелни входа.
Само това  оставаше и входът да е един! Крайно лошо впечатление ми прави обстоятелството, че не се споменава изложението.  Един обърнат на север вход с централна фасада събаря моментално цялата идея. Тъй го виждам аз.

Цитат
Къщата е здрава
,Колко ли е здрава?! Дано има документация, дано има колони поне. А основите как са. За дренаж не смея дори да попитам, че като си спомня един приятел (малко по-близо до Околовръстното наистина) в каква случва влезе с правене на дренажи на стара къща.

Цитат
поддържана със запазена фасада.
Ако е поддържана и поне не се налага да се сменя покрив - това добре.  Ама запазената фасада се чудя как да я смеля. Изолация няма, туй е видно веднага. Ако фасадата  беше компрометирана, то поне става ясно, че всичко отива на бунището и се прави цяла нова система. А сега - какво да го прави човек !?

Цитат
Продаваемата част е застроена на 40 кв. м. по нотариален акт, с разгърната площ около 116 кв. м. Състои се от : приземен етаж - сутерен - мазе, котелно, баня и тоалетна; първи етаж - кухня с трапезария, отделно дневна; втори етаж - аналогичен на първия - две спални; има подпокривно таванско помещение с прозорци и скосявания, което може да се усвои и надстрои.

Ами къщата е такава, каквато е!  Туй с надстрояването да се провери много отговорно,  ама то пък да надстрояваш кула, защо ли ?!

Цитат
Построена е в дворно място 730 кв. м. с отстъпено право на строеж, като към продаваната част от къщата е обособен двор от 360 кв. м.
*scare* Изпотих се! Дано нещо да не доразбирам. Да не би да искат да ми кажат, че не са собственици на УПИ-то???
При тази хипотеза, дори не ми се иска да попитам за така наречения обособен двор. Да не се докаже, че ортака минава с алтомобила си под твоите прозорци, че да си иде до обособения вход!  *scare*

Цитат
Има изградено локално парно - на дърва , а е възможно да бъде и на газ Лека денивелация на дворното място, лесен достъп до спирки на градски транспорт. В близост до хотел Жасмин . Новоизградени водопровод и канал.
Това си е по-скоро добре, отколкото зле.
Практически си е в София.

За цената нищо не мога да ти кажа. Причината е, че по моите представи това чудо в този вид не би трябвало да се гледа сериозно.
Е, може да се порови, да се види собствеността, вкл. на другата половина.
Може да изскочи бяло зайче, ама на-дали!
Внимавай в картината
 *beer*

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: с призив за съвет
« Отговор #4 -: 10 Септември, 2012, 23:17:29 »
0
Начев, благодаря за разбора, ще го имам предвид. Защо питам: ами защото доста често започнах да се прибирам до БГ и обикновено в София отсядам в хотел Жасмин, та ми се ще да купя нещо дето хем да давам под наем с прилична доходност, хем да си оставя я стая или етаж който да мога да ползвам от време на време. Интересно ми е колко ли са склонни продавачите да отбият от цената? От друга страна никак не бързам защото подобни суми ми носят доста добра доходност за момента от акции за момента над 30%. Риск разбира се има, но явно си заслужава, света все пак принадлежал на смелите както казват. Ще идвам пак в БГ в края на октомври и затова се оглеждам за къща в кварталите под Витоша.



Стана ми интересно, че отдавна не съм гледал имоти и клинах тук-там.
Ужасно глуповати и неинформационни снимки.
Едва ли не иска да каже: соц.реализъм Бате, ще требе да се кърти до тухла.
Копирам обявата, че да не пропусна нещо важно:

Цитат
Описание на имота:
Продава се 1/2 част от къща строена 1974г.
,
 *scare*  Ужас!  Продава ти идеална част и те приканват да станеш съсобственик, като перспективата е да населяваш някаква обособена част. Неясно е кога, как е обособена.
Ами дали въобще е мината процедурата (и то по един грамотен начин) по предлагане на сделка на другия съсобственик, дали той е отказал по един ясен, категоричен, доказуем начин???
Дето се вика - само това му стига  на човек за да обърне гръб. Ще почнеш да правиш ремонт, ама ще ти трябва разрешение на ортака.  Оснави се !
Цитат
за две семейства с два обособени самостоятелни входа.
Само това  оставаше и входът да е един! Крайно лошо впечатление ми прави обстоятелството, че не се споменава изложението.  Един обърнат на север вход с централна фасада събаря моментално цялата идея. Тъй го виждам аз.

Цитат
Къщата е здрава
,Колко ли е здрава?! Дано има документация, дано има колони поне. А основите как са. За дренаж не смея дори да попитам, че като си спомня един приятел (малко по-близо до Околовръстното наистина) в каква случва влезе с правене на дренажи на стара къща.

Цитат
поддържана със запазена фасада.
Ако е поддържана и поне не се налага да се сменя покрив - това добре.  Ама запазената фасада се чудя как да я смеля. Изолация няма, туй е видно веднага. Ако фасадата  беше компрометирана, то поне става ясно, че всичко отива на бунището и се прави цяла нова система. А сега - какво да го прави човек !?

Цитат
Продаваемата част е застроена на 40 кв. м. по нотариален акт, с разгърната площ около 116 кв. м. Състои се от : приземен етаж - сутерен - мазе, котелно, баня и тоалетна; първи етаж - кухня с трапезария, отделно дневна; втори етаж - аналогичен на първия - две спални; има подпокривно таванско помещение с прозорци и скосявания, което може да се усвои и надстрои.

Ами къщата е такава, каквато е!  Туй с надстрояването да се провери много отговорно,  ама то пък да надстрояваш кула, защо ли ?!

Цитат
Построена е в дворно място 730 кв. м. с отстъпено право на строеж, като към продаваната част от къщата е обособен двор от 360 кв. м.
*scare* Изпотих се! Дано нещо да не доразбирам. Да не би да искат да ми кажат, че не са собственици на УПИ-то???
При тази хипотеза, дори не ми се иска да попитам за така наречения обособен двор. Да не се докаже, че ортака минава с алтомобила си под твоите прозорци, че да си иде до обособения вход!  *scare*

Цитат
Има изградено локално парно - на дърва , а е възможно да бъде и на газ Лека денивелация на дворното място, лесен достъп до спирки на градски транспорт. В близост до хотел Жасмин . Новоизградени водопровод и канал.
Това си е по-скоро добре, отколкото зле.
Практически си е в София.

За цената нищо не мога да ти кажа. Причината е, че по моите представи това чудо в този вид не би трябвало да се гледа сериозно.
Е, може да се порови, да се види собствеността, вкл. на другата половина.
Може да изскочи бяло зайче, ама на-дали!
Внимавай в картината
 *beer*

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: с призив за съвет
« Отговор #5 -: 10 Септември, 2012, 23:29:36 »
0
Не мога да се въздържа, та вие отделихте /Начев, разбира се/ толкова време и сили на тая куца обява, та се питам дали имате нещо друго за вършене?
Невидимко, хотел Жасмин дали е от твоя калибър, щото с тая доходност поне Хилтън си трябва. *rofl*   

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: с призив за съвет
« Отговор #6 -: 11 Септември, 2012, 00:07:56 »
0
Не мога да се въздържа, та вие отделихте /Начев, разбира се/ толкова време и сили на тая куца обява, та се питам дали имате нещо друго за вършене?
Невидимко, хотел Жасмин дали е от твоя калибър, щото с тая доходност поне Хилтън си трябва. *rofl*

Защо просто не си ебеш путката майна брокерска и не престанеш да спамиш темите ми?
Ай ходи копирай снимки от обяви ма гледай да  не те покани някой бесен собственик, че да те спука от бой. Гнидо жалка брокерска.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: с призив за съвет
« Отговор #7 -: 11 Септември, 2012, 00:08:17 »
0
Начев, благодаря за разбора, ще го имам предвид. Защо питам: ами защото доста често започнах да се прибирам до БГ и обикновено в София отсядам в хотел Жасмин, та ми се ще да купя нещо дето хем да давам под наем с прилична доходност, хем да си оставя я стая или етаж който да мога да ползвам от време на време. Интересно ми е колко ли са склонни продавачите да отбият от цената? От друга страна никак не бързам защото подобни суми ми носят доста добра доходност за момента от акции за момента над 30%. Риск разбира се има, но явно си заслужава, света все пак принадлежал на смелите както казват. Ще идвам пак в БГ в края на октомври и затова се оглеждам за къща в кварталите под Витоша.


Мотивите ти са разбираеми, н о все пак опичай добре нещата преди да скочиш.
В този вид това не става. Но ако става дума за цялата сграда и парцелът е вътре, това вече е съвсем друга приказка.
Когато едно нещо не става, аз лично не ща и да му знам цената. Толкова тояги съм изял при "нема проблеми", че при явен лош мирис директно се обръщам и любезно свялям шапка.

А за тази доходност, свалям шапка, тоз път  без капка ирония.
Прави си я и не влизай в Приключения от  Бг тип.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: с призив за съвет
« Отговор #8 -: 11 Септември, 2012, 00:10:49 »
0
Не мога да се въздържа, та вие отделихте /Начев, разбира се/ толкова време и сили на тая куца обява, та се питам дали имате нещо друго за вършене?
Невидимко, хотел Жасмин дали е от твоя калибър, щото с тая доходност поне Хилтън си трябва. *rofl*

В другата тема ме ритна, сега ме захапа. Не се ли умори бе, човеко?!
Не съм отделил толкова време на куца обява, а на приятел от форума.
Не усещаш ли разликата?!

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: с призив за съвет
« Отговор #9 -: 11 Септември, 2012, 00:57:16 »
0
Не съм отделил толкова време на куца обява, а на приятел от форума.

Благодарско за добрата дума. Засъжаление аз не мога да не бъда себе си и да не тегля една здрава майна на имоткото, въпреки, че знам, че той нарочно ме провокира. Аз и затова му давам това за което той явно жадува.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: с призив за съвет
« Отговор #10 -: 11 Септември, 2012, 09:52:46 »
0
   Нивото на имотите, които коментирате и от които се интересувате, не предполага да давате мнение по който и да било имотен въпрос. Поради липса на компетентност, защото познание и опит за пазара на недвижими имоти не се формира като се проучва някакъв стопроцентов кимизарник по селата. А Невидимия, който за пореден път демонстрира изящна словесност, ми е просто смешен със скапания хотел Жасмин и напъните да споменава акции като контрапункт на имоти. То нема покрив над главата си, акционер се извъдило. Мамино мило дебилче.

ПП Не съм брокер, рожбо невинна.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: с призив за съвет
« Отговор #11 -: 11 Септември, 2012, 10:07:46 »
0
Да го духаш нещастен брокер (опс забравих, че не си броки ами консултант по недвижими имоти). Хотел Жасмин със сигурност е поне 100 пъти по-добро място от климизарника ти в който си се сврял. Аре еби си майката от темата ми!

   Нивото на имотите, които коментирате и от които се интересувате, не предполага да давате мнение по който и да било имотен въпрос. Поради липса на компетентност, защото познание и опит за пазара на недвижими имоти не се формира като се проучва някакъв стопроцентов кимизарник по селата. А Невидимия, който за пореден път демонстрира изящна словесност, ми е просто смешен със скапания хотел Жасмин и напъните да споменава акции като контрапункт на имоти. То нема покрив над главата си, акционер се извъдило. Мамино мило дебилче.

ПП Не съм брокер, рожбо невинна.
« Последна редакция: 11 Септември, 2012, 11:26:22 от Невидимко »

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: с призив за съвет
« Отговор #12 -: 11 Септември, 2012, 13:04:12 »
0
Не бесней, а ходи изрови още някоя 1/136-та идеална част от свинарник, пусни я за всенародно обсъждане, а пък Начев ще ти я разтълкува надълго и нашироко. Та да си имате подобаваща тема за разговор на твоето ниво.

palamud

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 50
  • Карма: +2/-0
  • Респект: +1
    • Профил
Re: с призив за съвет
« Отговор #13 -: 12 Септември, 2012, 11:41:10 »
0
Нвидимия, моят съвет е ако се връщаш от време на време в БГ - не се захващай с къща. Иска си много поддръжка и наглеждане. По-добре апртамент в затворен комплекс или в някое панелно гето. Там оставяш ключ на доверен човек и само наминава да плаща сметките. Иначе с къщата, може да се върнеш някой ден и да завариш цигански катун...