Автор Тема: Верните графики  (Прочетена 92566 пъти)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Верните графики
« Отговор #60 -: 01 Април, 2011, 20:36:55 »
0
Нямам търпение за преброяването. То е ясно, че каквото и да излезе, недоволните ще кажат, че НСИ манипулира данните (което може и да е вярно) и въщност нищо няма да разберем.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Верните графики
« Отговор #61 -: 01 Април, 2011, 20:59:46 »
0
Опасни сте ;)

nearvana

  • Гост
Re: Верните графики
« Отговор #62 -: 02 Април, 2011, 00:29:43 »
0
Нямам търпение за преброяването. То е ясно, че каквото и да излезе, недоволните ще кажат, че НСИ манипулира данните (което може и да е вярно) и въщност нищо няма да разберем.

говорих с преброител от малка община в предбалкана - циганите масово декларират етноса си като български. Не ме разбирайте неправилно! Не влагам никаква оценка в това - хората имат право на самоопределение. Просто  аз лично не бих бил сигурен в данните за етническия състав.     

додо, изби рибата с първоаприлския бултрап  *yahoo*

И относно демографската картина в БГ - очаквам небивал демографски бум в БГ  :o  Не, не се шегувам!
ще го обясня със задачка с басейни. ... кой не е внимавал в училище  *bat*
Начи  един басейн (с 8 000 000 литра вода) се източва със скорост от 10000литра за час, а се пълни със скорост 100л за час.  Отточната тръба обаче започва да се запушва  и дебита и намалява с 10% на час. В същото време се разхлабва кранчето на входната тръба и дебита и се увеличава с 20% на час. 
В началото водата в басейна намалява, но по някое време  тренда се обръща и басейна почва да се пълни и то доста бързо. При положение че новородените циганчета са повече от българчетата до 20г би трябвало да видим как басейна започва да се пълни.

ей мамка му, пак е петък вечер и пак чопля клавиатурата. отивам за  бира
 *drinks*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Верните графики
« Отговор #63 -: 02 Април, 2011, 01:50:10 »
0
додо, изби рибата с първоаприлския бултрап  *yahoo*

Идеята и реализацията бяха на Imotenbalon :)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Верните графики
« Отговор #64 -: 02 Април, 2011, 01:54:51 »
0
То няма проблем циганите да се декларират както искат - аз лично не съм расист, даже напротив - по-мургавите повече ме привличат особено мулатките :) Нормално човек се стреми към разнообразяване на гена.

Питай човека - и като висшисти ли са се декларирали или не им е стигнал интелектът да се сетят и за това? Защото така ще видим какъв % от преброените са с декларирано основно или никакво образование - и това са циганите и една част от турците.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Верните графики
« Отговор #65 -: 02 Април, 2011, 10:15:08 »
-1
Нямам търпение за преброяването. То е ясно, че каквото и да излезе, недоволните ще кажат, че НСИ манипулира данните (което може и да е вярно) и въщност нищо няма да разберем.

говорих с преброител от малка община в предбалкана - циганите масово декларират етноса си като български. Не ме разбирайте неправилно! Не влагам никаква оценка в това - хората имат право на самоопределение. Просто  аз лично не бих бил сигурен в данните за етническия състав.     

додо, изби рибата с първоаприлския бултрап  *yahoo*

И относно демографската картина в БГ - очаквам небивал демографски бум в БГ  :o  Не, не се шегувам!
ще го обясня със задачка с басейни. ... кой не е внимавал в училище  *bat*
Начи  един басейн (с 8 000 000 литра вода) се източва със скорост от 10000литра за час, а се пълни със скорост 100л за час.  Отточната тръба обаче започва да се запушва  и дебита и намалява с 10% на час. В същото време се разхлабва кранчето на входната тръба и дебита и се увеличава с 20% на час. 
В началото водата в басейна намалява, но по някое време  тренда се обръща и басейна почва да се пълни и то доста бързо. При положение че новородените циганчета са повече от българчетата до 20г би трябвало да видим как басейна започва да се пълни.

ей мамка му, пак е петък вечер и пак чопля клавиатурата. отивам за  бира
 *drinks*
..................
Е ти пък отде знаеш пра-пра баба ти с кой се е онодила? И ти си се самоопределяш според това какво са ти казали като малък. *rofl*
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

proba

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 13
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Верните графики
« Отговор #66 -: 02 Април, 2011, 12:57:34 »
0
Нямам търпение за преброяването. То е ясно, че каквото и да излезе, недоволните ще кажат, че НСИ манипулира данните (което може и да е вярно) и въщност нищо няма да разберем.

говорих с преброител от малка община в предбалкана - циганите масово декларират етноса си като български. Не ме разбирайте неправилно! Не влагам никаква оценка в това - хората имат право на самоопределение. Просто  аз лично не бих бил сигурен в данните за етническия състав.     

додо, изби рибата с първоаприлския бултрап  *yahoo*

 *drinks*

Oтносно броя на циганите е ясно, че доста от тях ще излъжат. С цел компенсиране и намаляване на грешката, аз и цялото ми семейство се самоопределихме, за цигани! Но това е малък проблем...
В системата е заложено да ни изкарат много! Защо?
Присъствах на приключването на преброяване в семейство с една баба, жена и две деца. Преброяването се е проточило 2 часа и бабата се оплакваше... голямо писане било... 9(девет) души не се описват бързо?!?!
Та родителите на децата, дето от години си живеят и работят в Германия и Белгия-бяха преброени тук в БГ! Идат си за 2 седмици годишно!!!
Запитах се защо го прави преброителя?!
До колкото разбрах им се плаща на преброен - към 2 лева! Е как няма да ни изкарат повече?...
Трябва и електронното броене да се компенсират.(добре че там бяхме доста, може да се разчита на 70% верни данни)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Верните графики
« Отговор #67 -: 22 Април, 2011, 01:26:43 »
0
Ето как изглежда вече графиката на НСИ (розовката):


dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Верните графики
« Отговор #68 -: 25 Април, 2011, 05:46:49 »
0
Цените за София според НСИ (greenbul чете ли тук :) )


dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Верните графики
« Отговор #69 -: 15 Май, 2011, 01:01:30 »
0
В графиките има две нови - тъмно синя и тъмно зелена - брой обяви в София в интервала 400-600 евро/м2 (скалата е отдясно в светло сиво).
Така може да се сравни отношението между брой на всички обяви и тези в интервала 400-600 и да се види как се увеличават с по-голяма скорост от общия брой.



Вижда се и че броят им се увеличава за 336 (48 седмици):
- в imot.bg - с 68.2%
- в imoti.net - с 152.0%

За 3 месеца:
- в imot.bg - с 16.2%
- в imoti.net - с 23.9%

За 4 седмици:
- в imot.bg - с 7.0%
- в imoti.net - с 25.3%
« Последна редакция: 15 Май, 2011, 01:07:01 от dodo2 »

annvlad

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 129
  • Карма: +17/-4
  • Проста цифрова душа
  • Респект: +21
    • Профил
Re: Верните графики
« Отговор #70 -: 15 Май, 2011, 04:22:23 »
0
Додо, на тези графики само цените на апартаментите ли са анализирани? Интересно ми е как стои картинката с къщите ( ако си правил подобна разбира се. Знам цената на времето и ако нямаш подобен анализ забрави не прави усилието).
Срещат се сред плявата от обяви за крайградски къщи и нормални - съдейки по снимките, но исканите цени ме развеселяват като глупостите на невръстно дете. Лично впечатление- но май и броя на тези обяви расте. Но цените са смешни ( над 500 хил евро) - за къде  и за какво, на мене ми изглеждат абсолютно стандартни къщи като за средна  и над средна класа. ( визирам средна класа която и я има в България но е с унизително ниски доходи макар и професионално  тези хора да съответстват на дефинициите за средна класа). Сетих се че щом има средна класа трябва да има и долна и горна - ма не ми се впуска в тая насока защото на политика ще го избия в тая тема, а гледам че се чепка системата, анархията, справедливостта....което само по себе си е красноречиво за самата система. :D
« Последна редакция: 15 Май, 2011, 04:34:45 от annvlad »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Верните графики
« Отговор #71 -: 15 Май, 2011, 12:13:35 »
0
Само апартаменти, 1-3 стайни. :) За къщи не тегля данни...

Къща е лудост да се купува готова (освен ако не е "селска къща за 5-10000 лева") освен ако нещо не си се разбързала. Освен, че цената е тройна, ако искаш да имаш къща, е хубаво да е построена по твоя идея и изисквания.

annvlad

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 129
  • Карма: +17/-4
  • Проста цифрова душа
  • Респект: +21
    • Профил
Re: Верните графики
« Отговор #72 -: 16 Май, 2011, 00:33:05 »
0
Въобще не бързам за къщата в България даже не е и сигурно. Имам засега комфорта на избора - включващ случая въобще да не купувам, защото кой няма жилище в България ?! Има къде да живея в случай че ми влезе мръсна кръв в главата и реша да бистря по пенсионерски международното положение, ексурзиите или обувките с приятели(ки) в България от време на време. Тъй като и аз мисля че къщата по твой вкус е най доброто имаше период когато хвърлях поглед на крайградските парцели но и там не смятам цените за реалистични. *scare*  Но засега съм my way or highway. 8)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Верните графики
« Отговор #73 -: 16 Май, 2011, 01:56:59 »
0

Imotenbalon

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 187
  • Карма: +36/-5
  • Респект: +18
    • Профил
Re: Верните графики
« Отговор #74 -: 06 Юни, 2011, 11:15:08 »
0
Dodo2 , здравей. Няма ли нови графики към края на май ??