Автор Тема: Схема незибежна, докато собствеността не стане 100% частна.  (Прочетена 3140 пъти)

jores

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
  • Карма: +19/-21
  • Респект: +16
    • Профил
Докато има собственост различна от частната винаги ще има бъркащи в кацата, само много плитки и промити мозъци биха се съгласили, че няма друг начин. Няма как да не откраднат, когато доброволно им го набутваме в ръцете.

http://www.dnes.bg/crime/2010/05/21/novo-obvinenie-sreshtu-toshko-dobrev.91454

През далечната 2002/03 год. моя милост млад и надъхан /не че сега не съм/ се вмъквам в офиса на въпросното дръжество на ул. Гурко, качвам се до етажите в които се помещава и питам охраната - двама души, която очевидно не беше свикнала да вижда външни хора: "Къде са обявени имотите за продажба наем и т.н."
- Тук няма такова нещо, моля да напуснете /вече наострени/
Аз - Как няма, какво правите "Софийски имоти"?! може ли да се видя с някой от дружеството..........
Те - напуснете няма с кой да се виждате, тук не се приемат граждани. /аз понабутан в асаньора поех надолу към народонаселението, където очевидно ми е мястото/

Та такива мити работи с общите работи.

Държавата и местната власт не трябва да има собственост никаква /не и е необходима/. Обяснения за обратното винаги ще има, но то е с една единствена цел да имат възможност политиците, и близките до тях /днес едни утре други/ под една или друга форма да я "обгрижват" /всички знаем как/.

По онова време се носеха легенди, и списъци с имоти, и начините за придобиване на общинска собственост. Но крадеца няка си не може да се почувства крадец, срещу него няма собственик, който да защити собствеността си има една размита безстопанственост и безотговорност ширеща се само над общите неща.

Та мисълта ми е, че няма по - справедливо решение от 100% ЧАСТНА СОБСТВЕНОСТ. 

Някой вярва ли, че ще се плати реално и 0,0001% от откраднатото до днес, и за в бъдеще?
Аз не, с модела който са ни наложили просто ще ни разцепват до живот....
Ето и едно рационално решение, правя пари, колкото да съм Ок аз и близките ми, зор повече никакъв, поне ще знам, че не съм спомогнал в нечие незаслужено охранване.

« Последна редакция: 21 Май, 2010, 18:30:49 от jores »

vlado.b

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 102
  • Карма: +18/-11
  • Респект: +6
    • Профил
jores, за съжаление частната собственост не е панацея.Ако ти е трудно да го повярваш виж какво става с ВиК и електроразпределителните  дружествата които са частни.Въобще осигуриш ли монопол на някой бързо забравя разликата между частно и държавно.