Форум за финанси, право, счетоводство, политика и други науки > Политика

МОДЕРАЦИЯ НА ГЛУПОСТТА

<< < (3/6) > >>

kamen_b:

--- Цитат на: iaross в 03 Юни, 2010, 11:03:42 ---Декларирам, че поставих плюс на този пост и аплодирах Горо, първо защото точно, ясно и конкретно изразява доста от това което ми се върти в главата и второ защото не ми харесва анонимноста на действието аплодиране/поразяване и +/- .

Декларирам също, че поставих + на цитирания от Горо пост на Собственик31 още преди той да го спомене защото невиждам нито една причина той да е скрит.

--- Край на цитат ---

  Аз също слижих + на поста на goro, при това много скоро след като го пусна. След като сега има само един +, значи някой е сложил и минус. Би ли обяснил защо, т.е. с какво от принципните положения, застъпени от goro, не е съгласен ? Разбира се, има право да предпочете да си остане анонимен.

koganev:
Минусът беше от мен, заради уклончивите намеци.
Предпочитам, когато съм косвено замесен като заплаха в някаква изключително важна дискусия, да се назовавам с ник или име.
При незначителни дискусии не държа толкова...

Но, за да не оставя нещата половинчати, ще призная, че поставих един плюс по-долу върху мнението на Горо, за ... върху мнението на Горо.

Понеже единствено цитатите от гръцки източници не се възприемат като псевдоинтелигентност, аз няма как да се изкажа за демокрацията... Виноват. Но мога да потърся в нета нещо... Горо ще ми влезне в положението.

gogolcho:
жоро, правата на малцинството не са толкова накърнени, щото малцинството може да си кликне на мнението, което е било скрито в резултат на отрицателния вот на мнозинството, и да си го прочете, щом това мнение му е важно.

пак се опитвам да вкарам конкретика, щото за Аристотел може да си говорим много, ама няма да сме си решили проблемите. Навремето писах реферат за Филип Македонски (да не бърка с братята македонци с попромито от сърбите съзнание), човекът който (насилствено) обединява полисите на Елада. Та, тоя Филип е бил човек на действието и конкретните решения. Толкова далновиден, че далеч преди да "обедини" Елада, бил взел за учител на сина си Александър не кой да е, а самият Аристотел. Филип имал един главен противник в цяла Елада - Демостен, блестящ оратор, който съзнавал опасността за гръцките полиси и произнасял такива речи, в които се опитвал да покаже главната слабост на елините - тяхното разделение и липса на конкретни действия. Речите станали нарицателно под името филипики. В крайна сметка Демостен постигнал някакъв ефект и елините дали решаваща битка на Филип при Хераклея. Загубили я, щото били закъсняли с конкретните действия.

Това го написах, за да илюстрирам още веднъж, че в момента има нужда от конкретни предложения, които да ни обединят около някакво решение.

goro:
koganev,

аз почти никого не наричам някого директно ГЛУПАК. Би било, неблагодарност към Бога!
Но няма глупак който да не бърза да го докаже, дори да не си го назовал!

Собствения ми нарцисизъм ( Νάρκισσος - пак гръцки коганев. пак. и латински има - стига да го владееш, макар че там "оригиналите" в понятията  - като res publica, а не преводите са малко) съм си го признавал. Нищо човешко не ми е чуждо.
Човеците когато пишат или не пишат, правят нещо или не правят са водени от много мотиви - не от един.
Само неморален човек, не може да оцени етичните (от Ηθική, ἦθος) мотиви!

Айде стига толкова - обърнах ти достатъчно внимание. Сложи някое минусче (колко съм глупав, че дори не съм си помислял ползването на тази опция :) ) та да се радваш.

И по принцип стига.
Поне докато не е ясно в чия мелница вода наливаме!

Muza:
Не е песен...

Piece of Cake

 *flower2* *drink11*

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия