Автор Тема: МОДЕРАЦИЯ НА ГЛУПОСТТА  (Прочетена 13422 пъти)

koganev

  • Гост
Re: МОДЕРАЦИЯ НА ГЛУПОСТТА
« Отговор #15 -: 03 Юни, 2010, 13:02:16 »
+1
Горо, благодаря, че този път се обръщаш директно към мен! Проявяваш завидна твърдост! Изобщо не знам как да го напиша на гръцки, за да почувстваш длбокото ми възхищение, но това, убеден съм, ще ми го простиш.
Явно знаеш какви глупаци има и какви няма.
Аз знам само какви има.
Всеки (глупак) може да изкаже ГРЕШНО твърдение, на базата на което да извади (повече за пред хората) ВЕРНИ изводи. Можем така да си говорим доста, обаче колкото и да ни (ми) се иска да изглеждаме разумни хора, все пак темата е за глупостта, а ние двамата сме доста активни...

Та наистина да вземем да поспрем.  :)

Тук пак вали... Абсолютни простаци!

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: МОДЕРАЦИЯ НА ГЛУПОСТТА
« Отговор #16 -: 03 Юни, 2010, 13:02:38 »
0
http://www.fimoti.com/index.php/topic,236.msg5330.html#msg5330

жоро, тук е тема, къде се обсъждат настройки. Написах там, че е редно всеки да може да си изтрива акаунта

satori

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 105
  • Карма: +12/-1
  • Респект: +13
    • Профил
Re: МОДЕРАЦИЯ НА ГЛУПОСТТА
« Отговор #17 -: 03 Юни, 2010, 13:12:21 »
+1
забелязах още неща, за които не бях помислил и които според мен са важни и хората трябва да ги знаят или да си ги припомнят.
Ето ви малко примери.:

Цитат
Собственик 31:
Сривлюномиката вече се очертава като затихваща наука! Тя доби популярност през последните две години. Нейният обект на изследване е намалялото производство, намалялото разпределение на блага, спад в търговията и свиване на потреблението. Всички опити за прилагане на научните методи анализ и синтез се провалят през призмата на недоказаните тези в практиката. Системния подход също не върши работа.  Методите и на изследване са по-скоро похвати на махленска клюкарка, останала вдовица и търсеща нови хоризонти за изява. Примерно широко известния метод на отричането на икономическите цикли. Теорията на вечния спад. Отъждестяването на собствения празен джоб с този на околните индивиди. Теорията на отричането на спада на покупателната сила на основни валути и др. методи. Много любима връзка с други науки е връзката с Демографията и особено песимистичните демографски прогнози.  Сривлюномиката може да съществува като наука единствено в хипотезата, че България е една затворена система от произвоство, търговия, разпределение на благата и потребление. Ако има интервенция на външни фактори, тя автоматично става необяснима като наука.

В горния цитат няма нищо за да бъде скрит. И ако члена на форума все пак може да го види, обикновения читател няма такава възможност.
Това не е точно цензура, но доколкото е резултат на случайността, дискриминира читателите невписани във форума и заставя пишещите да се съобразяват, а в най-добрия случай да търсят алегорични форми на изказа, от страх да не бъдат произволно „санкционирани“.
Страха води до още по страшно явление, познато на всички помнещи социалистическата ни реалност. Автоцензура!


Един нов член на форума. Новинаров. Новинаров до момента има 283 публикации, а е прекарал във форума 0 минути. Което ме кара да си мисля, че е погромистки робот и Прегледа на печата не се състои от статии подбрани от хора и членове на сайта, а от робот.
Ако е така – това трябва да е ясно казано.

Goro,

Ако можеш да споделиш смислъла на написаното от Собственика , ще ме мотивираш да му цъкна едно плюсче, че да могат и други да го четат. Но аз виждам думи, думи, думи .... без смисъл. Избълвано едно голословие, без никаква конкретика!
Да не говорим, че човека се бори с вятърни мелници ... кой му е говорил някога за вечен спад, че той тръгва да оборва това твърдение. Като цяло човекът явно има много свободно време да пише неговите си неща и това е. Аз лично се изморих да го чета, поне до като не почне да пуска някакви адекватни мнениея.

А за Новинаров, че е бот е ясно от самото начало. Даже ако не ме лъже паметта, Булкан беше предложил и част от източниците за новините (като сайта на Инджев - иво.бг). Та мисълта ми е, че Новинаров не се е появил тихомълколм.

pmp

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
  • Карма: +11/-4
  • what? what the fuck is "what"?
  • Респект: +8
    • Профил
Re: МОДЕРАЦИЯ НА ГЛУПОСТТА
« Отговор #18 -: 03 Юни, 2010, 13:25:23 »
+1
Вече казах на всички които си тръгват...Да не забравите и да се разревете! Разревете се яко , от сърчице и душица без цензура! Мъка мъкааааа  *drink5*
We see the winners and try to "learn" from them, while forgetting the huge number of losers.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: МОДЕРАЦИЯ НА ГЛУПОСТТА
« Отговор #19 -: 03 Юни, 2010, 13:38:04 »
+2
Много смешно. Като се модерира от модератор - защо. Като се модерира от хората - пак защо.

Някои хора имат нужда от изява просто заради изявата, което ги принизява.

Вместо да се мъчат да предизвикват измислени дискусии, да отидат в съответната тема, която е за преложения и да си дадат идеята, кратко и ясно. Много по-лесно е от празнословене - понеже никой не бил започнал дискусия и нещата се нормализираха, дай да предизвикаме такава и да си чешем пръстите заради евентуалности-можеби.

Може би ако някой изтрие на goro потребителя, после ще има пак "модераторски произвол, ау". goro ако иска да му се изтрие потребителя или да стане модератор, да пусне заявка в раздела за модератори и сигурно някой ще го изтрие или ще го направи такъв.

*drink6*

P.S. И последно - на тази тема мястото и в Политика ли е или това е поредната демострация на "я па ке си праим квото сакам". Има и още една такава тема в Политика, но тя остана там заради периода на немодериране онзи ден. Ако някой модератор му се занимава - да премести двете теми в раздела за модератори, аз няма да го направя, за да не ми се дудне пак на главата после.

P.P.S. В цялото мнение на goro има само едно смислено нещо, което можеше да го напише с 5 думи - нерегистрираните не могат да разгъват скритите мнения. Форумът се развива динамично, както и настройките му. Вчера по едно време потребителите можеха, а модераторите - не. Всяко нещо се настройва поотделно, защото е гъвкав и ако нещо не отговаря на очакванията може да се коригира. Ето сега вече и нерегистрираните могат да разгъват мнения.

goro

  • Гост
Re: МОДЕРАЦИЯ НА ГЛУПОСТТА
« Отговор #20 -: 03 Юни, 2010, 13:49:25 »
0

Може би ако някой изтрие на goro потребителя, после ще има пак "модераторски произвол, ау". goro ако иска да му се изтрие потребителя или да стане модератор, да пусне заявка в раздела за модератори и сигурно някой ще го изтрие или ще го направи такъв.

*drink6*


Браво Додо!

На времето молехме да ни бъдат издадени изходни визи - 7 пъти съм молил, на 7мия ми дадоха щото бай Тошо си беше заминал.

Понеже публично съм помолил, закрий ми акаунта без притеснения, пък остави формалните причини.
Най-добре разбира се е да допуснеш всеки сам да решава дали да остане в соц. родината или не, а не възползвайки се от администратотрските си права да го караш да ти се моли!


За политика става въпрос все пак!
 *beer*

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: МОДЕРАЦИЯ НА ГЛУПОСТТА
« Отговор #21 -: 03 Юни, 2010, 13:52:15 »
0
Гого,
вярвам  ще се наредят нещата така, че да бъдат приемливи за по голямата част от хората.
Просто си водете си дискусията културно и спокойно :)

Пропуснах началото на поредната буна. Извадил съм късмет и го твърдя поради причина, че най-вероятно и аз щях да се включа, а полза  от това нямаше да има за никого.
В рамките на последните два дена вече се поориентирах в мненията и все по-насточиво чувам един глас  ;D да ми нашепва: Начев, въздържай се, ще стане по-лошо.
Случило се е доста, при това с предистория, а и е казано твърде много.
Знаеш, че те уважавам и казаното няма де е опит да вляза в полемика конкретно с тебе, а по-скоро е нещо като опит да изведа или поне загатна за проблема.

Практически изключено е постигането на състояние, което да удовлетворява еднакво всички. Възможно е една относително голяма група (като процент) да осъществи достигане на състояние, което е относително и временно приемливо.
Това е един културен проблем от най-общ характер.

Много вярно си напипал нещо:
Цитат
.ще се наредят нещата така, че да бъдат приемливи за по голямата част от хората
Въпросът е какво да се прави с останалите. Ами ако и те са многобройни (макар и малцинство), че и многолики при това.

Предписанието  е напълно разбираемо и следвано от самия мен.
Цитат
Просто си водете си дискусията културно и спокойно
Оставям думите без обяснение, нека ги приемем с популярното им "значение".
В общия случай това и правя, гледам да съм спокоен и да тече приказката. Това обаче не е безусловно - не харесвам и не толерирам преминаването на моя субективен праг на търпимост. Ако това се случи, то оправдавам провеждането на политика на принуда.

Та, колега, до тук нещата са горе-долу ясни. Има агресивни типове, които харесват да причиняват рани и поражения защото сигурно си мислят, че така е "яко". Прекалявайки над определено ниво, социусът ги санкционира. В случая с форума имаме ограничителни мерки и банн. Не е задължително "лошите" да останат цял живот злодеи.
Давам право всекиму да се промени, но не мога да си представя, че ще поискам от нашето крехко форумно общество да отдели ресурс за да следи и оценява надеждно и доказуемо и "обективно", че даденият индивид наистина се е променил. Как да стане ?!


Казвайки "А", редно е да се каже и "Б". С надежда, че няма да се наложи да стигнеме и до  "Я"  :(, че тогава няма да е хубаво.

Това, което аз и ти разбираме и харесваме: 
Цитат
Просто си водете си дискусията културно и спокойно
се оказва абсолютно неприемливо за други (неспоменавана до сега група). Неприемливо в такава степен, че се асоциира еднозначно с доста грозни качества. Аз по принцип не се харесвам в качество на притежател на такива характеристики.

Въпросът формален ли е?
Ако ще играе бухалката - къде ? Само на едното място, само на другото, или и на двете. Или хич ?!
Кой решава кой причинители на рани  са по-добри от други причинители на рани?!
Или по стар български обичай да "нахокаме" щерката, че дано се задейства снахата.

Пледирахме за свобода.
Намирам се за твърде глупав за да си позволя да направя опит да формулирам свободата.
Със сигурност СВОБОДАТА е нещо различно от НЕСВОБОДАТА.
Нанасянето на рани и поражения от всякакъв вид, насилието и всякакъв вид е състояние на  НЕСВОБОДА.
Излизането от това състояние може да се реализира само с някаква принуда - субективен и практически опит.
Свободата не значи липса на какво да е насилие или принуда. За съжаление.

Не ме взимайте много сериозно.
А може и сериозно  :D

« Последна редакция: 03 Юни, 2010, 14:09:43 от nachev »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: МОДЕРАЦИЯ НА ГЛУПОСТТА
« Отговор #22 -: 03 Юни, 2010, 13:58:04 »
+2
Виж ми съображенията в тази тема, мисля че са основателни:

http://www.fimoti.com/index.php/topic,236.msg5346.html#msg5346

Преди тествах какво става когато някой се изтрие без мненията му да се пипат - остава да пише, че са от потребителя. Не знам какво става ако някой се регистрира пак като goro, дали ще има достъп до тях или ги идентифицира по друго ID.

Та ако искаш, по-добре така. Въпреки че аз предпочитам да седиш и заедно да измислим как е най-добре, но за целта ще трябва да намалиш малко високопарието, нещо ти става напоследък :)

goro

  • Гост
Re: МОДЕРАЦИЯ НА ГЛУПОСТТА
« Отговор #23 -: 03 Юни, 2010, 14:01:21 »
0
Измисли го Додо. Сигурен съм че можеш.

Imotenbalon

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 187
  • Карма: +36/-5
  • Респект: +18
    • Профил
Re: МОДЕРАЦИЯ НА ГЛУПОСТТА
« Отговор #24 -: 03 Юни, 2010, 14:02:46 »
0
Всеки сам ще си прецени дали го устройва или не форума ...

Аз се опасявам от неприемането на различното мнение, и скриването му с минуси заради нехаресването му.
За безмислените теми и спам по принцип съм съгласен.Има си раздел за това.

Пример - Приятел строителен предприемач ме пита вчера - "Какво е станало ?  Скасаха се да ми се обаждат днес  - 8-10 човека , като през целия месец Май , телефона не е звънял ?"

Аз го посъветвах: Пусни една тема във форума , ще получиш достатъчно отговори .
А той ми казва : Да бе, да ми се нахвърлят ..


dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: МОДЕРАЦИЯ НА ГЛУПОСТТА
« Отговор #25 -: 03 Юни, 2010, 14:18:15 »
0
Та може би не е за тази тема, но кажи последно:
а) потребител goro да бъде заключен
б) потребител goro да бъде изтрит
в) потребител goro да бъде оставен както си е

б) потребител goro да бъде изтрит

всеки сам трябва да има избора да остане или да си закрие профила

Потребител goro, имате право на последна дума до 14:20 българско време. Вероятно по този начин целите започване на несъстоялата се и очаквана от Вас дискусия :)

(Айде, пък ще пием по едно узо на живо някой ден.)

 *flower2* :) *drink9*

goro

  • Гост
Re: МОДЕРАЦИЯ НА ГЛУПОСТТА
« Отговор #26 -: 03 Юни, 2010, 14:23:10 »
0
Та може би не е за тази тема, но кажи последно:
а) потребител goro да бъде заключен
б) потребител goro да бъде изтрит
в) потребител goro да бъде оставен както си е

б) потребител goro да бъде изтрит

всеки сам трябва да има избора да остане или да си закрие профила

Потребител goro, имате право на последна дума до 14:20 българско време. Вероятно по този начин целите започване на несъстоялата се и очаквана от Вас дискусия :)

(Айде, пък ще пием по едно узо на живо някой ден.)

 *flower2* :) *drink9*

б) потребител goro да бъде изтрит

всеки сам трябва да има избора да остане или да си закрие профила, а не да моли за изходна виза.
14:20 - мина. Промяната на настройките не позволява последното!

servel

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 161
  • Карма: +17/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Re: МОДЕРАЦИЯ НА ГЛУПОСТТА
« Отговор #27 -: 04 Юни, 2010, 09:58:58 »
0
В тази тема няма полезна дискусия - само изблици на Аза и ОГРОМНО САМОСЪЖАЛЕНИЕ .............


Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: МОДЕРАЦИЯ НА ГЛУПОСТТА
« Отговор #28 -: 06 Юни, 2010, 13:12:47 »
-4
Модерирайте, трийте, манипулирайте, режете, наслагвайте, преподреждайте теми, мнения и прогнози! Всичко това не е лек и оръжие за борба с малцинството ъпъри. Защото всички ние знаем, че рано или късно ще се превърнем в мнозинство, а всички тези които сега правят тези безумни упражнения ще изчезнат направо от картата на форума! Ако преди това не изчезне и самия форум от тях създаден. Надявам се форума да остане и вместо Вие мнозинството да правите така, че да е удобен и максимално прозрачен за всички, което е единствения начин да се популяризира този форум като една свободна зона за дискусии, Вие скривате мнения в кьошето, посивявате ги, правите ги недостъпни за външния наблюдадел. Това ако не е манипулация и скрита дезинформация здраве му кажи!
Получава се така, че Вие неговите по-скоро технически създатели ще го унищожите! Ако мен не възприемате и не ми вярвате, вслушайте се в мъдрите предупреждения на Скитър и Жоро по дяволите!
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.