Форум за финанси, право, счетоводство, политика и други науки > Политика

МОДЕРАЦИЯ НА ГЛУПОСТТА

<< < (2/6) > >>

goro:

--- Цитат на: gogolcho в 03 Юни, 2010, 11:26:40 ---може и да съм пропуснал предишните ти предложения, но сега не видях такива, затова написах.

Най-добре кажи как точно ги виждаш нещата с модерирането, защото е ясно, че винаги някой ще бъде недоволен, но пък ако не си дал своето предложение, ще трябва да се приеме предложението на някоя друг. Както виждаш, все още форумът се донаглася и по-добре активно да участваш в предложенията кое как точно да стане, вместо да се сърдиш, щото ще трябва да се сърдиш на себе си тогава. ;)

--- Край на цитат ---

гоголе, гоголе...

на никого не се сърдя.

 ...И заради такива като тебе искам да си махна акаунта - всеки път се изкушавам да отговоря, на хора които си мисля, че са почтени, а това налива вода в друга воденица - нещо за което не искам да съм отговорен.
казал съм си мнението вече. (а и преди да започнете да цензурирате - имате други неща да решите)

жив и здрав!

gogolcho:
виждам, че си си наумил нещо и каквото и да ти пиша, ще има ефект, клонящ към нулата.

Затова спирам да се опитвам :-\

Хайде, че ме чакат задачки, а както пишеш ти, форумът пристрастява.  :)

Imotenbalon:
Гого,
вярвам  ще се наредят нещата така, че да бъдат приемливи за по голямата част от хората.
Просто си водете си дискусията културно и спокойно :)

koganev:

--- Цитат на: goro в 03 Юни, 2010, 10:09:10 ---МОДЕРАЦИЯ НА ГЛУПОСТТА

....



3. И третата причина, която сама по себе си няма значение, но принципно е важна.
Един УМНИК си позволява да ЛЪЖЕ (Нямаше да го визирам директно ако не лъжеше директно) че съм си тръгнал, защото ми е "писнало хората да не харесват гръцка музика".

Глупака сам по себе си, както и демагога,  не е опасен. Опасен е глупака прочел няколко книжки който плещи наляво и надясно демонстрирайки ученост. Опасен е дотолкова, доколкото обикновения, честния човек, човека не получил, по една или друга причина, солидно образование в обществените науки, трудно го разпознава само по писаното слово.
Длъжни сме да внимаваме с тези глупаци и както във всяко нещо е по-добре да ги преценяваме по действията им, отколкото по думите.


--- Край на цитат ---





"писнало хората да не харесват гръцка музика" - притеснение от неодобрението на гръцката политика и срам от реакцията на форумците, спрямо нелогичните и смехотворни обвинения към германския народ. (или нещо такова - да не излъжа пак)

Да допуснем, че не си разбрал горното и че си го взел за някакво твърдение, каквото то изобщо не е. Извинявай за това, че съм излъгал хората! Ето я и самата истина:

Горо, те си тръгваш, заради блясъка на самото тръгване. И поради същата причина и се връщаш - заради блясъка на самото завръщане, зъдължително последвано от ново тръгване. Създаваш си начало и край с надписи. Аз ще си тръгна след... Аз се връщам само заради... Аз ще си тръгна, защото... Аз се връщам, за да...  И милите хора, неразбрали за твоето влечение към бляскавите изпълнения, те призовават "Горо, върни се", а ти изчакваш подходящ момент.

И понеже подходящ момент так или иначе не настъпи, а хората започнаха да свикват с твоето (тежко за всички нас) отсъствие, ти реши да се хванеш за последната сламка - връща се Предупредителят!!!

 :D

Еехх... Горо. Толкова да те мъчи, пък да не можеш да си го кажеш. Нека да направим така: модерирането ще отпадне, а в замяна ще получиш пълни права да определяш кой е (псевдо)образован глупак, за да могат да се спасят невинните жертви навреме.

За да те улесня, че от тези намеци чак на мен ми стана неудобно, пък и за да ти дам повод да направиш няколко бляскави плонжа на влизане и на излизане, ще обявя, че аз самият се смятам за глупак, достатъчно опасен, заради няколкото книжки, които съм чел и които цитирам без никакъв свян. Заклевам се - нищо не ми е ясно! Размишленията ми трябва да се поставят в кавички.

Дано от това да ти е поолекнало, щото спасението за обикновения човечец вече е факт.

...
По останалата част не мога да кажа нищо, защото, първо, ще бъде погрешно и, второ, игнорнал съм въпросния форумец, заради когото този форум ще заприлича на онзи.
Според мен вече е заприличал, но това е манипулативно мнение.  *flower2*

goro:
п.п.
и заради теб пак гоголе се включвам. демокрация имаш, когато са защитени правата на малцинството (във всеки един смисъл) от произвола на мнозинството.
когато надделее второто се казва охлокрация!
От гръцки οχλοκρατία = власт на тълпата! ( Ех тези гърци!  :) )

Има ли място свободния човек там? Особено такъв като мен - дето е привърженик на републиката - в смисъла, който римляните са влагали в този термин - res publica! Не е равно на демокрация (δημοκρατία), много хора ги бъркат!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия