Автор Тема: Медиите и Цените на имотите  (Прочетена 6796 пъти)

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Медиите и Цените на имотите
« Отговор #15 -: 08 Юли, 2010, 21:39:44 »
0
По новините по БТВ в 19ч. даваха обширен репортаж за цените на имотите. Единственото, което разбрах беше невероятната "прогноза", че цените можело да се повишат, но можело и да паднат  ::)

MORSKI

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 109
  • Карма: +13/-5
  • Респект: +13
    • Профил
Re: Медиите и Цените на имотите
« Отговор #16 -: 08 Юли, 2010, 22:09:27 »
0
http://www.blitz.bg/news/article/82908



Стоян Александров: Ние сме перверзна банкова система!

Аз навремето казах, че се срамувам, че работя в банковата система заради тази нагла реклама, която от сутрин до вечер ни заливаше. По радио, по телевизия, по вестници! То не бяха кредити по телефона, кредити за 24 часа, кредити на леглото , под леглото, с обезпечение, без обезпечение... И говоря за същите тези безумни банки, които сега се водят за едни от много големите банки... Вие можете да видите как са били активни на рекламния пазар преди три години, не е нужно да ви ги казвам. Сега същите тези банка тръгнаха да свирят точно обратната музика. Нали – дават големи лихви по депозитите, от сутрин до вечер ни казват: депозирайте при нас - и какви ли не продукти измислят. Това не ви ли говори нещо – едни и същи банки с лека ръка раздаваха кредити, взривиха пазара и подведоха много хора и същите тези банки след това, като видяха дебелия, започнаха да плащат всякаква цена на ресурса само и само да не цъфне голата истина, че политиката, която са водили, не е била най-добрата.
- В момента също ни заливат с реклами за ипотечни кредити?
- Това е подла реклама. Отидете при тези, които много рекламират кредити, и ще видите за какво става въпрос.

Ще ви направят на маймуни!

Тези банки нарочно правят тази реклама. Но истината е, че не дават леко и лесно кредити. Рекламата е за имидж – много отстъпки и т.н. Има някои клиенти, които са се опарили и дойдоха при нас. Казват: добре, тази банка така активно рекламира, предлага страхотни условия. Оказва се, че не е точно така.
Вижте – всеки си има представа. Вие вярвате ли поне 10% на всяка реклама? Ето какви перилни препарати, какви хапчета за отслабване рекламират. Ако ги вземем, всички ще приличаме на чирозчета! Така че и при нас, за съжаление, много от колегите амортизираха нацяло името БАНКА – на престижност, на доверие, на коректност.



satori

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 105
  • Карма: +12/-1
  • Респект: +13
    • Профил
Re: Медиите и Цените на имотите
« Отговор #17 -: 09 Юли, 2010, 08:49:37 »
0
Днес:
http://dnes.dir.bg/news/imoti-naemi-6690800?nt=4

До вчера:
http://dnes.dir.bg/news.php?id=6679779


Много добре си ги извадил. От известно време ми прави впечатление това и какви изводи съм си направил!
 1.От както започна кризата до скоро: ако се появеше мнение, че имотите ще падат, веднага беше яко опровергаван от Ани-та, банки и инвеститори че сме се тряснали в дъното и следва нагоре.(С всички сили се използваха медиите за ловене на шарани и съответно да се подпират цените да не падат)
2. От скоро: Когато излезе мнение, че сме стигнали дъното се получава отпор , че предстои още падане т.е. вече има платени мнения и за падане на имотите. Борбата на банките Ани-та и инвеститори се усложни. От една страна пазара е срещу тях и от друга като че ли се появяват тъй наречените "лешояди"(които обикновенно купуват под себестойност) , които очакват още спадане за да изкупуват на безценица(нещо подобно е фонда на бившия министър Н.Василев, но съм сигурен ,че има и други).
Допускам че има и други причини, но те са с по- малко тегло и не мисля да ги споделям.
3. Извод: Щом са се появили лешояди , значи ще се опитат да докарат пазара до паника , за да купят възможно най евтино. Но така или иначе всеки такъв срив завършва с паника, така че нищо ново под слънцето. Да не забравяме, че и посоката на тренда е в полза на лешоядите.  Развитието в нашата икономика също е като че ли в тяхна полза. Въпросът за мен е , коя ще бъде новината, която ще задейства срива за цени като в  2001/2 и дали ще дойде от нашите банки или от вън?


Като цяло има логика в думите ти. Само, че има нещо, което ти убягва. Отборът на "лешоядите" и отборът на "банките" са силно примесени. Кой стои зад банки като СИ Банк, ЦКБ а може би и други в България? Ако тези банки също са раздавали яко кредити през бума, а те най-вероятно са, "паниката" на пазара на недвижими имоти ще им се отрази зле.  Трудно можеш да изкараш имотите само на една банка на пазара, или всички или никой. Та ако дойде този момент ще бъдат засегнати интересите на близки до "лешоядите", и "лешоядите" или ще бъдат нахранени с нещо друго, или ще бъдат изкарани от играта. Въпрос на време е да видим кой е по-голям и по-силен.

srs

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 17
  • Карма: +4/-1
  • Респект: +2
    • Профил
Re: Медиите и Цените на имотите
« Отговор #18 -: 09 Юли, 2010, 13:01:44 »
0
Днес:
http://dnes.dir.bg/news/imoti-naemi-6690800?nt=4

До вчера:
http://dnes.dir.bg/news.php?id=6679779


Много добре си ги извадил. От известно време ми прави впечатление това и какви изводи съм си направил!
 1.От както започна кризата до скоро: ако се появеше мнение, че имотите ще падат, веднага беше яко опровергаван от Ани-та, банки и инвеститори че сме се тряснали в дъното и следва нагоре.(С всички сили се използваха медиите за ловене на шарани и съответно да се подпират цените да не падат)
2. От скоро: Когато излезе мнение, че сме стигнали дъното се получава отпор , че предстои още падане т.е. вече има платени мнения и за падане на имотите. Борбата на банките Ани-та и инвеститори се усложни. От една страна пазара е срещу тях и от друга като че ли се появяват тъй наречените "лешояди"(които обикновенно купуват под себестойност) , които очакват още спадане за да изкупуват на безценица(нещо подобно е фонда на бившия министър Н.Василев, но съм сигурен ,че има и други).
Допускам че има и други причини, но те са с по- малко тегло и не мисля да ги споделям.
3. Извод: Щом са се появили лешояди , значи ще се опитат да докарат пазара до паника , за да купят възможно най евтино. Но така или иначе всеки такъв срив завършва с паника, така че нищо ново под слънцето. Да не забравяме, че и посоката на тренда е в полза на лешоядите.  Развитието в нашата икономика също е като че ли в тяхна полза. Въпросът за мен е , коя ще бъде новината, която ще задейства срива за цени като в  2001/2 и дали ще дойде от нашите банки или от вън?


Като цяло има логика в думите ти. Само, че има нещо, което ти убягва. Отборът на "лешоядите" и отборът на "банките" са силно примесени. Кой стои зад банки като СИ Банк, ЦКБ а може би и други в България? Ако тези банки също са раздавали яко кредити през бума, а те най-вероятно са, "паниката" на пазара на недвижими имоти ще им се отрази зле.  Трудно можеш да изкараш имотите само на една банка на пазара, или всички или никой. Та ако дойде този момент ще бъдат засегнати интересите на близки до "лешоядите", и "лешоядите" или ще бъдат нахранени с нещо друго, или ще бъдат изкарани от играта. Въпрос на време е да видим кой е по-голям и по-силен.


Сатори, а защо мислиш че всички банки са в кюпа? И какво пречи да има и "банки лешояди"? Иначе разбирам за какво намекваш. Мисля ,че точно "тези лешояди" вече няма с какво да бъдат нахранени. Но за едно си прав - "време е да видим кой е по-голям и по-силен."

satori

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 105
  • Карма: +12/-1
  • Респект: +13
    • Профил
Re: Медиите и Цените на имотите
« Отговор #19 -: 17 Юли, 2010, 10:43:53 »
0
Любимата ми "он-лайн медия" отново излизат с прекопирана статия:

http://dnes.dir.bg/news/imot-ipoteka-6743017?nt=4