Автор Тема: Дали баМките ще имат проблеми при събирането на раздадените кредити ?  (Прочетена 9752 пъти)

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Следя с интерес проблемите описани в този сайт: http://www.moitepari.bg/Spravochnik/QnA/ и смея да твърдя, че 90% от въпросите са свързани с проблеми по обслужването на кредитите, което ми дава някаква що-годе представа за финансовото положение на средния човек в БГ.

Дали обаче баМките ще имат проблеми при събирането на раздадените кредити е въпрос на който няма еднозначен отговор, имайки предвид че закон за личен фалит в БГ няма, а за потребителските кредити в примката на баМките ще попаднат и т.нар. поръчители които обикновено са поне 2ма.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Аз затова никога не бих се навил да стана поръчител повече освен на много близък роднина!
Поръчител съм и в службата на ВСК., което не ме притеснява особено.
Закона е изцяло в полза на баМките. Те ще гонят до дупка длъжник и поръчител, защото няма закон за фалит на физическите лица. Единствено печеливши са тези мизерници които не притежават нищо, но някакси са представили пред баМката някаква гаранция за да им отпуснат кредит. Сега на тях нищо не могат да им вземат и банката е губеща спрямо тях, но за сметка на това натоварва с всевъзможни такси изрядните си платци! ;D
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

zaqwsx

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 4
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Гледам едно обявление и се чудя на размера на кредита обезпечен с това жилище... Дали пък няма да имат проблем със събираемостта...

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Гледам едно обявление и се чудя на размера на кредита обезпечен с това жилище... Дали пък няма да имат проблем със събираемостта...


Вероятно това е само едно от обезпеченията. Сигурно има и други.

Дори по време на най-голямото надуване на балона цена от 1,6 млн за апартамент от 100 кв. м., си е 16000 евро на квадрат :P