Автор Тема: В какво да вложим парите си днес ?  (Прочетена 64836 пъти)

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Днес се замислих,трябва ли да спреме да харчиме пари и да заспиме зимен сън ?!
Много бързо си отговорих - НЕ !
Добре,но в какво да вложиш парите си ?
Отварям тази тема за да споделиме за какво всеки от нас,би похарчил пари.
Отговори в кръчмата,по жени и подобни не са желателни,но ако няма други,няма да се сърдя  *rofl*
Ето едно предложение от мен :
Генко Генков,невероятен майстор и от опит държи цени  *girl*
Това го видях след обяд :

http://www.galleryloran.com/news/izbrani-tvorbi-na-genko-genkov-1923-2006-90-godini-ot-rojdenieto-na-hudojnika

Имам картини от него,дори преди нова година тествах цените и смело препоръчвам,не само запазваш парите си,но и печалбата е голяма.
Сега трябва да напиша:Не е препоръка за инвестиране  *rofl*,но за приятели и на ушенце много го бива  *rofl*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: В какво да вложим парите си днес ?
« Отговор #1 -: 31 Май, 2013, 21:05:13 »
0
И аз,като Ивел в една негова тема ще си говоря в началото сама   *rofl*
Имотен сайт сме,да поговорим и за имоти.Последните пет години бяха лоши за имотите,но не и за морските,но само първата линия до морето,отново лични наблюдения.При желание да се закупи имот на морето,трябва да се гледа това.Сега погледнах 2 и 3 стайните в познат за мен район и ми направиха впечатление два имота,единия е това :

http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b136552379843906&f1=details

Знам комплекса,знам и кой го управлява и двете са без забележки,не знам апартамента естественно,но след две седмици ще мога да дам инфо.
Мнението ми е,че цената му е много добра.Това е комплекс,който се пълни през 3-те месеца на лятото,харесва ми и това,че е на партерен етаж.Гледайки цената обаче си мисля,че не се вижда морето от него, това не е болка за умиране,ама и има значение.Ако се купи за да се отдава под наем е добре да се знае,цената там е 80-90 лв. на вечер в сезона,управляващата фирма взима 30 %,другото остава за собственика.Очакванията ми са,много добър мениджмънт.При тази цена се учудвам,че е в български имотен сайт,препоръчвам да се види.
Хайде де,някой да се включи,че ще трябва да си пиша сама,а ми остават само диамантите .... *rofl*
« Последна редакция: 31 Май, 2013, 21:20:09 от regata »
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: В какво да вложим парите си днес ?
« Отговор #2 -: 31 Май, 2013, 22:57:13 »
0
Да стане приказка ще се включа и аз.Идеята ми е да инвестирам в това:

Представлява препарат,с който предпазвате гумите си от напукване и стареене при съхранение.Може да е за сезонния комплект или за гумите на колата,която не се кара или за гумените уплътнения из къщи :прозорци,врати,  градински беседки и каквото има от каучук.За първи път тази формула напуска професионалния кръг на приложение  и се предлага за широко потребление.На един близък етап ще търся допълнително инвестиране, за да се издържи първоначално на условията на големите търговски вериги. *drink1* *joint*

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: В какво да вложим парите си днес ?
« Отговор #3 -: 31 Май, 2013, 23:03:58 »
0
Да харчиме или да влагаме, защото има разлика? :)

За влагане за момента нямам идеи, колкото за харчене - аз си падам по пътешествията и запълване на "бели петна" (места, на които не съм ходил), краят на Юли - 3 топ сафарита в Африка едно след друго (частни концесии - настрана от масовката в държавните резервати). За целта ми се налага да "инвестирам" няколко хилки и в един нов телеобектив за фотоапарата (един "порок" води до друг). :):) Дребни неща, ама всеки с интересите и възможностите си...
I say what I do and do what I say.

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: В какво да вложим парите си днес ?
« Отговор #4 -: 31 Май, 2013, 23:56:11 »
0
Да харчиме или да влагаме, защото има разлика? :)

За влагане за момента нямам идеи, колкото за харчене - аз си падам по пътешествията и запълване на "бели петна" (места, на които не съм ходил), краят на Юли - 3 топ сафарита в Африка едно след друго (частни концесии - настрана от масовката в държавните резервати). За целта ми се налага да "инвестирам" няколко хилки и в един нов телеобектив за фотоапарата (един "порок" води до друг). :):) Дребни неща, ама всеки с интересите и възможностите си...

Идеята ми дойде от един коментар на Божидар днес,та в темата е да вложим,ама няма лошо и да похарчим за себе си и близките си  :)
Булкан,ама и ти си "алчен" за пътешествия,три едно след друго,браво !!!
Напиши един пътепис със снимки да се порадваме и ние  *girl*
« Последна редакция: 01 Юни, 2013, 00:38:20 от regata »
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: В какво да вложим парите си днес ?
« Отговор #5 -: 31 Май, 2013, 23:59:36 »
0
Да стане приказка ще се включа и аз.Идеята ми е да инвестирам в това:

Представлява препарат,с който предпазвате гумите си от напукване и стареене при съхранение.Може да е за сезонния комплект или за гумите на колата,която не се кара или за гумените уплътнения из къщи :прозорци,врати,  градински беседки и каквото има от каучук.За първи път тази формула напуска професионалния кръг на приложение  и се предлага за широко потребление.На един близък етап ще търся допълнително инвестиране, за да се издържи първоначално на условията на големите търговски вериги. *drink1* *joint*


Фло,ще го внасяш или имаш намерение и за производство?
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: В какво да вложим парите си днес ?
« Отговор #6 -: 01 Юни, 2013, 11:14:23 »
0
Да харчиме или да влагаме, защото има разлика? :)

За влагане за момента нямам идеи, колкото за харчене - аз си падам по пътешествията и запълване на "бели петна" (места, на които не съм ходил), краят на Юли - 3 топ сафарита в Африка едно след друго (частни концесии - настрана от масовката в държавните резервати). За целта ми се налага да "инвестирам" няколко хилки и в един нов телеобектив за фотоапарата (един "порок" води до друг). :):) Дребни неща, ама всеки с интересите и възможностите си...

Идеята ми дойде от един коментар на Божидар днес,та в темата е да вложим,ама няма лошо и да похарчим за себе си и близките си  :)
Булкан,ама и ти си "алчен" за пътешествия,три едно след друго,браво !!!
Напиши един пътепис със снимки да се порадваме и ние  *girl*

Относно коментара на Божидар - Имотко много правилно написа, че има значение дали човек ги е направил инвестициите в имоти едно време или тепърва ще ги прави. Когато говорим (спорим) за имоти обкновенно пропускаме точно този момент, а той има решаващо значение при определяние на гледната точка :) Той на няколко пъти пише "мои мисли" без да знае това :)

Относно харча за близките и "алчността" - само за мен и жена ми и ако си бие път до някакво място, да се прави максимално възможното. Малката ще я заведем за компенсация да гледа животни в хубав зоопарк, във Варна е много малък и зле поддържан, но пуснаха директни нискотарифни полети до Будапеща. С порастването на детето започвам да усещам лимитите на града и държавата, преди можех да водя доста пълноценен живот и изолиран от действителността, в тази насока може и наистина да съм проявил алчност и егоизъм - на мен да ми е леснично, ефтиничко и удобничко живеейки в БГ "през повечето време", което направо си стана за постоянно, а децата после да берат последствията или да ги берем заедно, но и те...
I say what I do and do what I say.

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: В какво да вложим парите си днес ?
« Отговор #7 -: 01 Юни, 2013, 12:29:43 »
0




Относно коментара на Божидар - Имотко много правилно написа, че има значение дали човек ги е направил инвестициите в имоти едно време или тепърва ще ги прави. Когато говорим (спорим) за имоти обкновенно пропускаме точно този момент, а той има решаващо значение при определяние на гледната точка :) Той на няколко пъти пише "мои мисли" без да знае това :)




Хем се съгласявам с Имотко и теб,хем не  :)
Защо имам забележки към това кога са правени инвестициите в имоти,защото едно време е нашето минало,днешното ни настояще,берем плодовете от минали решения.Сегашното време е бъдещето ни и тогава ще берем плодовете на днешните си решения.Колко пъти съм виждала това  :o на лицата на близки и приятели,след години ми казват:Добре,как не те разбрахме,защо не ни каза ?! Тогава моята реакция е  :o
Не ми се иска да припомням това,че от 1989 г. непрекъснато слушам,имотите се много скъпи,заплатите са много ниски,имотите ще падат,никой не се сети,че това са "сегашни" виждания,бъдещите както забелязвате са различни  *girl*
Колкото до това,сега добре ли е да се купуват имоти,мисля,че няма лошо или добро време за продажби и покупки на имоти,важното е да има баланс   :)


Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: В какво да вложим парите си днес ?
« Отговор #8 -: 01 Юни, 2013, 13:28:53 »
0
Да стане приказка ще се включа и аз.Идеята ми е да инвестирам в това:

Представлява препарат,с който предпазвате гумите си от напукване и стареене при съхранение.Може да е за сезонния комплект или за гумите на колата,която не се кара или за гумените уплътнения из къщи :прозорци,врати,  градински беседки и каквото има от каучук.За първи път тази формула напуска професионалния кръг на приложение  и се предлага за широко потребление.На един близък етап ще търся допълнително инвестиране, за да се издържи първоначално на условията на големите търговски вериги. *drink1* *joint*


Фло,ще го внасяш или имаш намерение и за производство?


Стартирал съм му производството,освен това точно за потребителския пазар на дребно и  по следните съображения относно състава:
-прилична добавена стойност.
-не е класифициран  в регулациите на директивите на ЕС.
-възможни приложения в редица индустрии:
1.каучукова-против стареене,против слепване на  профилни изделия при производство им.
2.строителство: покритие на пресен бетон против напукване,за водоустойчивост на гипскартон , бетон и мазилки,отделител на бетон,импрегнатор за премахване на капилярна влага,анти-графити покритие,
3.дървообработваща: импрегнатор на масивна дървесина,за водоустойчивост в производството на ПДЧ,МДФ,ламинати,водоустойчив шперплат.
4.хартиена промишленост: за водоустойчивост на велпапе , картон и др.
5.хидроизолация на оптични кабели,телефонни кабели и др.
6.текстил: за хидрофобизация на тъкани,конци и др.
Да не продължавам списъка,че има и още ,но имам някакво усещане,че ще има работа за целия китайски народ в това производство,ако има здрав екип мениджъри по продажбите и се търси и експорт,а не непременно реализация тука на местния пазар.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: В какво да вложим парите си днес ?
« Отговор #9 -: 01 Юни, 2013, 13:51:02 »
0




Относно коментара на Божидар - Имотко много правилно написа, че има значение дали човек ги е направил инвестициите в имоти едно време или тепърва ще ги прави. Когато говорим (спорим) за имоти обкновенно пропускаме точно този момент, а той има решаващо значение при определяние на гледната точка :) Той на няколко пъти пише "мои мисли" без да знае това :)




Хем се съгласявам с Имотко и теб,хем не  :)
Защо имам забележки към това кога са правени инвестициите в имоти,защото едно време е нашето минало,днешното ни настояще,берем плодовете от минали решения.Сегашното време е бъдещето ни и тогава ще берем плодовете на днешните си решения.Колко пъти съм виждала това  :o на лицата на близки и приятели,след години ми казват:Добре,как не те разбрахме,защо не ни каза ?! Тогава моята реакция е  :o
Не ми се иска да припомням това,че от 1989 г. непрекъснато слушам,имотите се много скъпи,заплатите са много ниски,имотите ще падат,никой не се сети,че това са "сегашни" виждания,бъдещите както забелязвате са различни  *girl*
Колкото до това,сега добре ли е да се купуват имоти,мисля,че няма лошо или добро време за продажби и покупки на имоти,важното е да има баланс   :)

Винаги може да има изключения от правилото, да изпадне добра сделка, но като цяло (много обобщено) в БГ си има добри и лоши периоди за продажба и покупка на НИ през последните 23 години. 

Първата половина на 90-те - НИ бяха изключително надценени, през 1993 един приятел си дойде в БГ, продаде 2 апартамента в Лозенец и с парите (около 250 К долара) купи  ресторант на едно частно летище в Канада от който е изкарал поне няколко милиона до момента - много добър период за продаване и кофти за купуване. После от 1999 някъде до 2003 беше обратното - много добър период за купуване и кофти за продаване (намираха се доста добри апартаменти за 280-300 $ на м2, аз лично тогава добре напазарувах); 2007-2008 - чудесен период за продаване, кофти за купуване (тогава ми предлагаха близо 200 К евро за едно УПИ, но се полакомих да го дам за застрояване с-у обезщетение и съответно закъснях. Сега сигурно и 30 К не мога да му взема, до миналият месец поне прибирах някакъв наем за един билборд, рекламната агенция вече не може да плаща и от този момент започвам да съм на минус заради данъци и никакви приходи - чудесен пример как съм сбъркал и не съм продал навреме). Това важи за повечето хора, ти ако имаш уникален имот (както беше писала, че  даваш такъв под наем на банка), това не е показателен случай, а по-скоро изключение.

Това от гледна точка на абсолютни стойности като пари, без да смятам какви са били доходите на хората и пр. Както и не отчитам лични предпочитания и нужди - на някой може да му е било кеф да купи и през 2008 или да продаде през 2002, но като цяло би било по-добре да е направил обратното. :)
« Последна редакция: 01 Юни, 2013, 15:27:47 от BulCan »
I say what I do and do what I say.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: В какво да вложим парите си днес ?
« Отговор #10 -: 01 Юни, 2013, 13:53:14 »
0
Да стане приказка ще се включа и аз.Идеята ми е да инвестирам в това:

Представлява препарат,с който предпазвате гумите си от напукване и стареене при съхранение.Може да е за сезонния комплект или за гумите на колата,която не се кара или за гумените уплътнения из къщи :прозорци,врати,  градински беседки и каквото има от каучук.За първи път тази формула напуска професионалния кръг на приложение  и се предлага за широко потребление.На един близък етап ще търся допълнително инвестиране, за да се издържи първоначално на условията на големите търговски вериги. *drink1* *joint*


Фло,ще го внасяш или имаш намерение и за производство?


Стартирал съм му производството,освен това точно за потребителския пазар на дребно и  по следните съображения относно състава:
-прилична добавена стойност.
-не е класифициран  в регулациите на директивите на ЕС.
-възможни приложения в редица индустрии:
1.каучукова-против стареене,против слепване на  профилни изделия при производство им.
2.строителство: покритие на пресен бетон против напукване,за водоустойчивост на гипскартон , бетон и мазилки,отделител на бетон,импрегнатор за премахване на капилярна влага,анти-графити покритие,
3.дървообработваща: импрегнатор на масивна дървесина,за водоустойчивост в производството на ПДЧ,МДФ,ламинати,водоустойчив шперплат.
4.хартиена промишленост: за водоустойчивост на велпапе , картон и др.
5.хидроизолация на оптични кабели,телефонни кабели и др.
6.текстил: за хидрофобизация на тъкани,конци и др.
Да не продължавам списъка,че има и още ,но имам някакво усещане,че ще има работа за целия китайски народ в това производство,ако има здрав екип мениджъри по продажбите и се търси и експорт,а не непременно реализация тука на местния пазар.


Браво! Както и ГЕРБ паднаха от власт, сега вече няма кой да ти пречи на бизнеса :)
I say what I do and do what I say.

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: В какво да вложим парите си днес ?
« Отговор #11 -: 01 Юни, 2013, 14:18:03 »
0


Стартирал съм му производството,освен това точно за потребителския пазар на дребно





Фло,радвам се,че има хора като теб.
Пожелавам успех,къмет и да потръгнат нещата. Браво !
Значи не всичко е загубено в България  :)
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: В какво да вложим парите си днес ?
« Отговор #12 -: 01 Юни, 2013, 14:49:17 »
0




Относно коментара на Божидар - Имотко много правилно написа, че има значение дали човек ги е направил инвестициите в имоти едно време или тепърва ще ги прави. Когато говорим (спорим) за имоти обкновенно пропускаме точно този момент, а той има решаващо значение при определяние на гледната точка :) Той на няколко пъти пише "мои мисли" без да знае това :)




Хем се съгласявам с Имотко и теб,хем не  :)
Защо имам забележки към това кога са правени инвестициите в имоти,защото едно време е нашето минало,днешното ни настояще,берем плодовете от минали решения.Сегашното време е бъдещето ни и тогава ще берем плодовете на днешните си решения.Колко пъти съм виждала това  :o на лицата на близки и приятели,след години ми казват:Добре,как не те разбрахме,защо не ни каза ?! Тогава моята реакция е  :o
Не ми се иска да припомням това,че от 1989 г. непрекъснато слушам,имотите се много скъпи,заплатите са много ниски,имотите ще падат,никой не се сети,че това са "сегашни" виждания,бъдещите както забелязвате са различни  *girl*
Колкото до това,сега добре ли е да се купуват имоти,мисля,че няма лошо или добро време за продажби и покупки на имоти,важното е да има баланс   :)

Винаги може да има изключения от правилото, да изпадне добра сделка, но като цяло (много обобщено) в БГ си има добри и лоши периоди за продажба и покупка на НИ през последните 23 години. 

Първата половина на 90-те - НИ бяха изключително надценени, през 1993 един приятел си дойде в БГ, продаде 2 апартамента в Лозенец и с парите (около 250 К долара) купи  ресторант на едно частно летище в Канада от който е изкарал поне няколко милиона до момента - много добър период за продаване и кофти за купуване. После от 1999 някъде до 2003 беше обратното - много добър период за купуване и кофти за продаване (намираха се доста добри апартаменти за 280-300 $ на м2, аз лично тогава добре напазарувах); 1997-1998 - чудесен период за продаване, кофти за купуване (тогава ми предлагаха близо 200 К евро за едно УПИ, но се полакомих да го дам за застрояване с-у обезщетение и съответно закъснях. Сега сигурно и 30 К не мога да му взема, до миналият месец поне прибирах някакъв наем за един билборд, рекламната агенция вече не може да плаща и от този момент започвам да съм на минус заради данъци и никакви приходи - чудесен пример как съм сбъркал и не съм продал навреме). Това важи за повечето хора, ти ако имаш уникален имот (както беше писала, че  даваш такъв под наем на банка), това не е показателен случай, а по-скоро изключение.

Това от гледна точка на абсолютни стойности като пари, без да смятам какви са били доходите на хората и пр. Както и не отчитам лични предпочитания и нужди - на някой може да му е било кеф да купи и през 2008 или да продаде през 2002, но като цяло би било по-добре да е направил обратното. :)

Тази дискусия,я обичам много  *girl*
Съгласна съм с времевите ти заключения,но винаги,ама винаги има изключения.
Няма да коментирам периода 1989-1996,защото тогава нямаше много интересни сделки,освен за парцели,това беше златно време за тях.А,сетих се,беше приказка и да купиш някой "гърмян" апартамент,да му направиш ремонт и да го продадеш,златно време за това.
1999 - 2003,чудесен период,ако продаваш парцел купен преди 2 год и покупка на къща,ето го баланса.
Колкото до офиса на банката,не това е уникалното,а парцела и реализацията му.
Ех,парцелите са ми много на сърце  *girl*
2008 г. любимата ми покупка,според всички на най-високите цени,не се оказа така.Това все още смятам,че е една от най-печелившите и любими мой сделки,пак баланс.Не може всичко да е късмет,надявам се  *scare*
Сега съм намислила да повторя периода 1999-2003,продажба на парцел и покупка /стискайте ми палци да се получи/  :) 
Надявам се,че не съм закъсняла,но усещането ми е,че точно сега му е времето.Разчитам,че има "глад" на пазара и се надявам да уцеля тайминга за излизане на по-атрактивни имоти,между продажбата и покупката.Един Господ знае !
Като цяло за да се подвизаваш на имотния пазар със свой средства и собствен мениджмънт си е доста деликатна работа,там чувства няма,а само здрави нерви  *rofl*
Много може да "разкостваме"пазара и все ще има какво още да си кажем  *drinks*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: В какво да вложим парите си днес ?
« Отговор #13 -: 01 Юни, 2013, 14:53:49 »
0




Браво! Както и ГЕРБ паднаха от власт, сега вече няма кой да ти пречи на бизнеса :)


Хееей,парен каша духа! За всеки случай съм подбрал продукт ,който не е в регулациите на директивите на ЕС и съответно се надявам  да не ми се случи  административния тормоз,чрез който герберастията по свободен прочит и езуитски подход затри десетки хиляди фирми и производства.Върнаха ме поне 30 г.назад и поне 10 г.в страни така,че почваме от начало, с амбиция и желание и много поуки.Важното е да има движение
А ето и какво става още от същия състав,което е и  много подходящо за арабския строителен пазар,който се стяга за предстоящ бум:
FLOKURE 
FLOKURE  e парафин-восъчна емулсия, за предпазване на пресен бетон от пукнатини от   пластично и влажностно съсъхване при  неблагоприятни за пресния бетон атмосферни условия  на  висока температура,ниска влажност и обветряне. Формира защитен филм на повърхноста на бетона (бетонната повърхност да не губи вода ) осигурява оптимална здравина за развитие на бетона на място, предотвратява  бързото изсушаване на материала.
Стандарти
ASTM C 309 Тип 2 клас B
Приложения
■ летища и бетонни настилки,
■ бетонни  приложения в пътното движение,
■ мостове и изграждането на високи сгради,
■ изграждане на канали и големи площи от бетон,
■ висока температура ,ниска  влажност, изпаряване и въздушни потоци над прясно излятия бетон..
Предимства
■ създавайки   филм, който същевременно запазва  влагата в бетона помага на цимента  по-добре да хидратира.
■ по-ефикасен и по-разходно ефективен от други алтернативи за предпазване на пресен бетон като покрития от найлон и поливане с вода.
■ висока функции на задържане на вода.
■ на повърхността, причинени от бързото изсъхване (свиване) пукнатини намаляват два и повече пъти.
■ осигурява гладка повърхност.
■ подходяща  и за вътрешна употреба.
■ приложението е просто, намалява разходите за труд.
■ нанася се на повърхността на пресния бетон с пулверизиране или валяк

FLOKURE е  със  средна консумация от 0,15 до 0,20 kg/m2. При ясно и ветровито време и в среда с висока температура, за да се гарантира ефективното втвърдяване на бетона,може да се повиши разхода  в потреблението на парафиновата емулсия  на 0,30 kg/m2. 
Цена:ориентировъчна 0,85 €/kg , FOB-Varna
Опаковка:
25 кг туби
Срок на годност:
24 месеца от датата на производство при подходящи условия за съхранение +5- +30*C.
Външен вид:бяла ,непрозрачна течност(emulsion  O/W )
рН:8-11
D20*C: 0,965-0,975 kg/L
Разрежда се с вода до 1:3 за нанасяне с помпа.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: В какво да вложим парите си днес ?
« Отговор #14 -: 01 Юни, 2013, 20:01:44 »
+1
   За инвестициите само ще припомня един лаф, който не е мой, разбира се: Винаги, когато развълнувано купуваш нещо, друг, не по-малко развълнувано, ти го продава. Никога не го забравяйте.
   За картините на т.нар. стари български "майстори": това за мен няма стойност и, съответно, няма как да я запази. Може и да съм тъп лаик, не знам.
   За апартаментчето в Созопол - хубава дупка, дупка щото е на земята, да не си помислите нещо друго, направена.  Ако ти трябва за лично ползване, точно такава и точно там, става. Някой много развълнувано ще ти я продаде за 32000 евро, след като е опитвал година-две да я продаде за 45000 евро.
   За парцелите: най-добрата инвестиция, ако можеш да го докараш до строителство на нещо върху земята, даже една Билла да пляснеш отгоре, пак става. Също става добре, ако купиш 2003-4-5г. и продадеш до пролетта на 2008г. Пролетта на 2008г. обаче мина и няма да се върне. Също така парцелите са и най-голямото дърво, което може да гризнеш, особено след последния балон. Наоколо имам примери безброй. Та умната. Аз самият последните 2-3 години не мога да намеря имотна инвестиция като хората, не че съм се претепал да търся, но все пак много трудно се намират.
  Поздрави на всички и успех.