Автор Тема: В какво да вложим парите си днес ?  (Прочетена 64838 пъти)

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: В какво да вложим парите си днес ?
« Отговор #15 -: 01 Юни, 2013, 21:41:34 »
0
Имотко,благодаря ти,че се включи,сигурна съм и в това,че поста ти е изключително добронамерен  *drinks*

   За инвестициите само ще припомня един лаф, който не е мой, разбира се: Винаги, когато развълнувано купуваш нещо, друг, не по-малко развълнувано, ти го продава. Никога не го забравяйте.
 

Според мен,това е най-добрата сделка,погледната от емоционалната страна,която при търговията с всичко не е най-подходяща,както отбелязваш и ти.


   За картините на т.нар. стари български "майстори": това за мен няма стойност и, съответно, няма как да я запази. Може и да съм тъп лаик, не знам.
 

Тук,че си лаик съм съгласна,но не си тъп и това е сигурно  *girl*
Повечето хора разсъждават като теб,което си е в реда на нещата,има и много други,мислейки различно.Приеми го благодушно,просто един различен и страничен поглед за влагане на пари  :)

 
   За апартаментчето в Созопол - хубава дупка, дупка щото е на земята, да не си помислите нещо друго, направена.  Ако ти трябва за лично ползване, точно такава и точно там, става. Някой много развълнувано ще ти я продаде за 32000 евро, след като е опитвал година-две да я продаде за 45000 евро.
 

Тук,мога да се съглася само при лошо строителство.Знам комплекса,познавам хора имащи апартаменти там и не съм чула за проблеми със строителството,но може и да излезеш прав.
Колкото до това,че е на земята,при летен имот това е предимство не недостатък.Само си представи,че всички общи части са задният ти двор или как "тичаш" за най-малкото нещо до 3-тия етаж  *rofl*
Няма смисъл да гадаем,ако някой се интересува сам ще прецени,затова написах,че не е зле да се погледне.

Колкото до парцелите,материята е деликатна,но мен не ме е "страх" от нея.
Същевременно съм съгласна с теб,с парцелите, умната  *girl*

Поздрави и успех и на теб,пък ако намериш нещо интересно се похвали тук за да се зарадваме заедно !

 *drinks*

Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: В какво да вложим парите си днес ?
« Отговор #16 -: 01 Юни, 2013, 23:35:46 »
0
Дайте ги на мен......ша бъдат в сигурните ми ръце! *scare* *scare* *scare*
Хъ хъ хъ! *rofl* *rofl* *rofl*
Ас съм българче.......

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: В какво да вложим парите си днес ?
« Отговор #17 -: 02 Юни, 2013, 09:02:42 »
+1
Хубава тема ама за съжаление, нямам особени идеи, какво да предложа, обаждам се само да кажа, че Ви чета. Нямам никакви идеи в какво да се вложи сега, напоследък като ходя по кръчми и ресторанти забелязвам че цените са височки, уж привидно е евтино в България, ма като се позамислиш тия с ресторантите си правят едно 100-120 % отгоре. Знам че има издръжки, рискове и разправия, ма май си струва при такава норма на печалба. Разбира се пак трябва да се гледа добре къде да инвестираш, има здрава конкуренция, но ако си коректен (перфектна локация, чистота, големи порции вкусна храна, ненатрапчива музика и така нататък), рано или късно усилията ще ти бъдат възнаградени. Не съм кръчмар и не разбирам много от този бизнес, изразеното по-горе мнение е по-скоро, как го виждам от потребителската страна.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: В какво да вложим парите си днес ?
« Отговор #18 -: 02 Юни, 2013, 12:08:17 »
0

Хайде де,някой да се включи,че ще трябва да си пиша сама,а ми остават само диамантите .... *rofl*

 *rofl*

Ако не е късно, да се включа и аз ...   :D *flower1*

В спортни коне. :)
Фло има едно мазило за тях. Може и ние да го ползваме, преди да са го налазили рускините, че няма да остане за нас. Само да пусне малки опаковки. :) *drinks*

 *flower2*


Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: В какво да вложим парите си днес ?
« Отговор #19 -: 02 Юни, 2013, 16:27:26 »
0
Разбира се пак трябва да се гледа добре къде да инвестираш, има здрава конкуренция, но ако си коректен ....

Ивел,

Това е едно от разковничетата на успеха. :)

Нещо, с реално търсене - видео наблюдение в търговските обекти. Ако представлява интерес за теб, ще ти дам координатите на една дама - тя е производител и е направила мрежа от магазини в страната - 20 на брой. Само за сведение, дали са и оферта за около 20хил.лв. Това и е непосилно.

 *flower2*

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: В какво да вложим парите си днес ?
« Отговор #20 -: 02 Юни, 2013, 18:29:28 »
0
Музичка,идеята ти със спортните коне е страхотна.Ако,я осъществиш,малката ми дама ще ти е най-големия почитател  :)
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: В какво да вложим парите си днес ?
« Отговор #21 -: 02 Юни, 2013, 18:36:25 »
0
Ивел,печалбата на ресторантите е над 150 %,но пак ходим по ресторанти.
Един приятел ресторантьор в Созопол,продава порция миди за 9.90,когато го питам,ама от мидената ферма мидите ги взимам на 2 до 3 лева,той ми каза:Ми те /клиентите/ и така си ги лапат  *rofl*.Истината е,че готви страхотно.

 *drinks*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: В какво да вложим парите си днес ?
« Отговор #22 -: 02 Юни, 2013, 18:57:55 »
0
Разбира се пак трябва да се гледа добре къде да инвестираш, има здрава конкуренция, но ако си коректен ....

Ивел,

Това е едно от разковничетата на успеха. :)

Нещо, с реално търсене - видео наблюдение в търговските обекти. Ако представлява интерес за теб, ще ти дам координатите на една дама - тя е производител и е направила мрежа от магазини в страната - 20 на брой. Само за сведение, дали са и оферта за около 20хил.лв. Това и е непосилно.

 *flower2*

Muza един от моите коне в бизнеса, де е софтуер за видеонаблюдение - не е евтино ако искаш да разпознаваш хората на картинките в архивите, ако го искаш само про-форма може и евтино. В България много малко хора са готови да плащат за лицензионен софтуер, големите клиенти плащат, ясно им че без това не може, но средния клас и дребните клиенти шикалкавят, затова и писах някъде по-нагоре че на мен не ми пука особено какво ще продам в България, за щастие в Европа хората мислят по-различно и слава богу, добрият продук се оценява по достойнство. Въпреки това дамата ме интересува, само не разбрах точно какви магазини е направила, тя има нужда от видеонаблюдение на обектите си или продава подобни продукти за видеонаблюдение. Понякога аз ли не те разбирам, малко не точно се изразяваш, трябва да пипнеш малко стилистиката.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: В какво да вложим парите си днес ?
« Отговор #23 -: 02 Юни, 2013, 19:05:57 »
0
Ивел,печалбата на ресторантите е над 150 %,но пак ходим по ресторанти.
Един приятел ресторантьор в Созопол,продава порция миди за 9.90,когато го питам,ама от мидената ферма мидите ги взимам на 2 до 3 лева,той ми каза:Ми те /клиентите/ и така си ги лапат  *rofl*.Истината е,че готви страхотно.

 *drinks*

 Ми и аз такива наблюдения регистрирам напоследък, горе-долу в тази пропорция - в магазина продуктите в ястието, което си поръчал струват 3-4 лева а в ресторанта цената е 10-12. Това със 100-120 % беше едно скромно предположение, и въпреки това хубавите ресторанти са си пълни та и няма места често ако се позамотаеш и идеш да речем към 21 часа. Пак правя уговорка че не разбирам от този бизнес, за да не скочат лаиците и да ме почнат, ми гти наеш ли кви разрешителни, кви сертификати ми готвачите как крадат ми сервитьорките как лъжат ми тва ми онова и да ги направят стотина процента само разходите, сигурно има такива неща, ама и 150 %, има само в наркотиците и някои други неразрешени бизнеси. Ще търся някой кръчмар за съвет, из вас няма ли бивши настоящи ресторантьори?

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: В какво да вложим парите си днес ?
« Отговор #24 -: 02 Юни, 2013, 19:13:21 »
0

Хайде де,някой да се включи,че ще трябва да си пиша сама,а ми остават само диамантите .... *rofl*

 *rofl*

Ако не е късно, да се включа и аз ...   :D *flower1*

В спортни коне. :)
Фло има едно мазило за тях. Може и ние да го ползваме, преди да са го налазили рускините, че няма да остане за нас. Само да пусне малки опаковки. :) *drinks*

 *flower2*
*drink1*Ще има малки опаковки с мазилото,само дето ще се предлагат по магазините за автоаксесоари за чистене и поддръжка на кожените седалки и кожените тапицерии за автомобилите на баровците,вместо за конете им,щото грижата за коня на баровците им е последната  грижа .

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: В какво да вложим парите си днес ?
« Отговор #25 -: 02 Юни, 2013, 19:29:58 »
0
Ивел,печалбата на ресторантите е над 150 %,но пак ходим по ресторанти.
Един приятел ресторантьор в Созопол,продава порция миди за 9.90,когато го питам,ама от мидената ферма мидите ги взимам на 2 до 3 лева,той ми каза:Ми те /клиентите/ и така си ги лапат  *rofl*.Истината е,че готви страхотно.

 *drinks*

 Ми и аз такива наблюдения регистрирам напоследък, горе-долу в тази пропорция - в магазина продуктите в ястието, което си поръчал струват 3-4 лева а в ресторанта цената е 10-12. Това със 100-120 % беше едно скромно предположение, и въпреки това хубавите ресторанти са си пълни та и няма места често ако се позамотаеш и идеш да речем към 21 часа. Пак правя уговорка че не разбирам от този бизнес, за да не скочат лаиците и да ме почнат, ми гти наеш ли кви разрешителни, кви сертификати ми готвачите как крадат ми сервитьорките как лъжат ми тва ми онова и да ги направят стотина процента само разходите, сигурно има такива неща, ама и 150 %, има само в наркотиците и някои други неразрешени бизнеси. Ще търся някой кръчмар за съвет, из вас няма ли бивши настоящи ресторантьори?

Има,аз  :)
10 год. опит с ресторант,но от 8 го давам под наем.
Повече от 200 % е надценката,бъди сигурен.
За да е успешен ресторанта,задължително собственика не трябва да отсъства от работа,както и да готви много добре  :)
Разходите са високи,това е истина,но и печалбата е добра.Лошото е,че за да си успешен,трябва буквално да се "ожениш" за ресторанта,а това е проблем.
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: В какво да вложим парите си днес ?
« Отговор #26 -: 02 Юни, 2013, 19:46:39 »
0
Аха, и аз така едно кафене исках да правя. Помещението мое, мястото става, даже проект направих, кабели прекарах вкякакви и таман да дойде вентилацията, осъзнах, че трябва някой от семейството да му се отдаде на това нещо на 100%. И дотам, сега е под наем. Все плаша наемателите, че като ми писне ще прасна една сладкарница "Недел@".

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: В какво да вложим парите си днес ?
« Отговор #27 -: 02 Юни, 2013, 20:42:32 »
0


 *drinks*
. Ще търся някой кръчмар за съвет, из вас няма ли бивши настоящи ресторантьори?
[/quote]

Има,аз  :)



И  аз , и то сега! Имам регистрирано по ЗХ заведение за обществено хранене,което по смисъла на наредбата за категоризация  се води бюфет,но като ефективност  е безкрайно далече от понятието бизнес.Държа го заради емоционалната му за мен стойност и надеждата един ден главата ми да роди кулинарния шедьовър и да започне да си покрива разходите. За бизнес ресторанта трябва да има най-малко 200 седящи места. *drink1*
« Последна редакция: 02 Юни, 2013, 20:52:26 от Фло »

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: В какво да вложим парите си днес ?
« Отговор #28 -: 02 Юни, 2013, 21:13:42 »
0


 *drinks*
. Ще търся някой кръчмар за съвет, из вас няма ли бивши настоящи ресторантьори?

Има,аз  :)



И  аз , и то сега! Имам регистрирано по ЗХ заведение за обществено хранене,което по смисъла на наредбата за категоризация  се води бюфет,но като ефективност  е безкрайно далече от понятието бизнес.Държа го заради емоционалната му за мен стойност и надеждата един ден главата ми да роди кулинарния шедьовър и да започне да си покрива разходите. За бизнес ресторанта трябва да има най-малко 200 седящи места. *drink1*
[/quote]



Колега,
Защо така,какъв е проблема на заведението ?!
При 60 места и градина не би трябвало да има проблем.То,съвети не е хубаво да се дават,ама обеда или вечерята му е проблема ?
Моя е регистриран като клуб-ресторант има към 60 места в две зали и градина с 20-25 места,на обяд се превърта поне три пъти.Вечерите докато бяхме ние бяха много добри,сега гледам,че има проблем с тях,не голям,но се вижда и аз знам защо,но няма кой да ме чуе.
Не се  меся,защото си плащат наема,пък ако спрат ще ги сменя   :)

 *drinks*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: В какво да вложим парите си днес ?
« Отговор #29 -: 02 Юни, 2013, 21:30:45 »
0

Колега,
Защо така,какъв е проблема на заведението ?!



 *drinks*
Ами много са, не е един проблем,но основния проблем е ограничения асортимент под натиска от две страни:съседи с претенции  и претенциите на хиените от АБХ/ Агенция на хиените/.