Автор Тема: В какво да вложим парите си днес ?  (Прочетена 64831 пъти)

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: В какво да вложим парите си днес ?
« Отговор #30 -: 02 Юни, 2013, 21:35:40 »
0

Колега,
Защо така,какъв е проблема на заведението ?!



 *drinks*
Ами много са, не е един проблем,но основния проблем е ограничения асортимент под натиска от две страни:съседи с претенции  и претенциите на хиените от АБХ/ Агенция на хиените/.

Оооо това със съседите и хиените е лошо,много лошо. *ireful*
Съжалявам.
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: В какво да вложим парите си днес ?
« Отговор #31 -: 02 Юни, 2013, 21:39:41 »
0
Ама че Ви отворих тема, говорете говорете, аз ще слушам, от мен кръчмар не става, нямам маята, ама виждам около мен хора със желание, но без възможности, чудя се дали да не подкрепя някой.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: В какво да вложим парите си днес ?
« Отговор #32 -: 02 Юни, 2013, 23:12:05 »
0
Прави ми впечатление,че специално във Варна по центъра затвориха много заведения,например на улицата на Мишо Бирата ул."Братя  Шкорпил" и трите ресторанта,дето ги имаше.Лъскави кафенета около Пощата също,както  и няколкото механи наоколо,даже и Кентъки фрай чикънс срещу катедралата изчезна.Но това е във Варна,един град в състояние на стопански колапс от управлението на герберасткия Общински съвет и Вечния Кирчо като кмет.Сринаха му икономиката на града.Заводите режат релси и кранове за скраб.На народа сега въобще не му е до ресторанти.Да се отваря нов ресторант в днешно време е все едно като оня лаф "да купиш фабрика на 8-ми септември 44-та" особено при сега действащата герберастка нормативна база.Чувал съм ,че от собственици на ресторанти са искали  по 20 000 за направа и одобрение на система НАССР.Категоризацията е друго не малко приключение.Така,че адаптацията към апетитите  и изискванията на бюджетниците е едно много сериозно перо в разходите за един нов ресторант и чак после е борбата за клиенти.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: В какво да вложим парите си днес ?
« Отговор #33 -: 03 Юни, 2013, 00:55:16 »
0
Разбира се пак трябва да се гледа добре къде да инвестираш, има здрава конкуренция, но ако си коректен ....

Ивел,

Това е едно от разковничетата на успеха. :)

Нещо, с реално търсене - видео наблюдение в търговските обекти. Ако представлява интерес за теб, ще ти дам координатите на една дама - тя е производител и е направила мрежа от магазини в страната - 20 на брой. Само за сведение, дали са и оферта за около 20хил.лв. Това и е непосилно.

 *flower2*

Muza един от моите коне в бизнеса, де е софтуер за видеонаблюдение - не е евтино ако искаш да разпознаваш хората на картинките в архивите, ако го искаш само про-форма може и евтино. В България много малко хора са готови да плащат за лицензионен софтуер, големите клиенти плащат, ясно им че без това не може, но средния клас и дребните клиенти шикалкавят, затова и писах някъде по-нагоре че на мен не ми пука особено какво ще продам в България, за щастие в Европа хората мислят по-различно и слава богу, добрият продук се оценява по достойнство. Въпреки това дамата ме интересува, само не разбрах точно какви магазини е направила, тя има нужда от видеонаблюдение на обектите си или продава подобни продукти за видеонаблюдение. Понякога аз ли не те разбирам, малко не точно се изразяваш, трябва да пипнеш малко стилистиката.

Ама не четеш задълбочено и аз оставам неразбрана.  *ireful*
Теб дамата ли те интересува или видео наблюдението? Пипни  си стилистиката, де ...  *prof*
Шегувам сееее  :D *drink1*

Просто се сетих и набързо го "драснах" преди излизане. И съм изяла ...  :)

Дамата произвежда конфекция. Като си дава стоката на други магазини, трудно си събира парите. Затова прави собствени магазини из страната, за да си реализира производството. Наема персонал, но няма как да контролира и на места я издънват. Видео наблюдението и е за контрол, не е толкова за стоката.
Сега ще ти напиша на лични координатите и. :)

 *flower2*

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: В какво да вложим парите си днес ?
« Отговор #34 -: 03 Юни, 2013, 09:18:43 »
0
Прави ми впечатление,че специално във Варна по центъра затвориха много заведения,например на улицата на Мишо Бирата ул."Братя  Шкорпил" и трите ресторанта,дето ги имаше.Лъскави кафенета около Пощата също,както  и няколкото механи наоколо,даже и Кентъки фрай чикънс срещу катедралата изчезна.Но това е във Варна,един град в състояние на стопански колапс от управлението на герберасткия Общински съвет и Вечния Кирчо като кмет.Сринаха му икономиката на града.Заводите режат релси и кранове за скраб.На народа сега въобще не му е до ресторанти.Да се отваря нов ресторант в днешно време е все едно като оня лаф "да купиш фабрика на 8-ми септември 44-та" особено при сега действащата герберастка нормативна база.Чувал съм ,че от собственици на ресторанти са искали  по 20 000 за направа и одобрение на система НАССР.Категоризацията е друго не малко приключение.Така,че адаптацията към апетитите  и изискванията на бюджетниците е едно много сериозно перо в разходите за един нов ресторант и чак после е борбата за клиенти.

Фло благодяря, за пореден път ме светваш, имах и аз такива подозрения, въпреки че в нашия град изглежда че качественните ресторанти не са достатъчно, сигурно няма да се заема с това, не ми е в кръвта, няма да му се отдам и следователно нищо няма да излезе.

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: В какво да вложим парите си днес ?
« Отговор #35 -: 03 Юни, 2013, 09:19:34 »
0
Прави ми впечатление,че специално във Варна по центъра затвориха много заведения,например на улицата на Мишо Бирата ул."Братя  Шкорпил" и трите ресторанта,дето ги имаше.Лъскави кафенета около Пощата също,както  и няколкото механи наоколо,даже и Кентъки фрай чикънс срещу катедралата изчезна.Но това е във Варна,един град в състояние на стопански колапс от управлението на герберасткия Общински съвет и Вечния Кирчо като кмет.Сринаха му икономиката на града.Заводите режат релси и кранове за скраб.На народа сега въобще не му е до ресторанти.Да се отваря нов ресторант в днешно време е все едно като оня лаф "да купиш фабрика на 8-ми септември 44-та" особено при сега действащата герберастка нормативна база.Чувал съм ,че от собственици на ресторанти са искали  по 20 000 за направа и одобрение на система НАССР.Категоризацията е друго не малко приключение.Така,че адаптацията към апетитите  и изискванията на бюджетниците е едно много сериозно перо в разходите за един нов ресторант и чак после е борбата за клиенти.

Фло,направо не мога да повярвам,ама как искат 20000 за Хасеп,та това е нечувано.
Ако трябва да сме искренни,всеки с помоща на нета може да си го направи.И тези ресторанти които се освобождават,не се ли наемат отново ?
Не работя от 8 год.,но съм сигурна,че в София,няма такива работи,иначе поне щях да чуя.
Не,че и тук не те въртят на шиш,но нито са такива сумите,нито е толкова страшно.
В София,например имаха "акция" за табелите над магазините,но не виждам свалена табела.
На мойте обекти,ако си спомняш беше някъде след Индиго ни накараха да пререгистрираме всичко,та тогава им узаконих и рекламните табели, сега не се занимавахме с тях.
Например наемателката ми преди две седмици реши да сваля наема със заплахата не ми стигат парите.Ама като знам,че е добре как да и го сваля и и казах добре.Обадих се тук-там /не на брокери/ че и си намерих наемател.Малей като разбра,рев недей,аз само така казах............чудесия.Оставих я,все пак се разбираме и е тук от години.
При вас имам предвид във Варна,явно имате голям проблем с местната власт.
Ако има хора от други градове,нека и те да споделят.
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: В какво да вложим парите си днес ?
« Отговор #36 -: 03 Юни, 2013, 23:46:45 »
0
Музичка,идеята ти със спортните коне е страхотна.Ако,я осъществиш,малката ми дама ще ти е най-големия почитател  :)

Регатка,
Дори да имах възможности и знания, не бих могла, не е за мен. Много емоции ще вкарам. :)
Една приятелка ще си продава единия кон. Въпреки, че съм отстрани, пак ми стана терсене. Не само, защото е хубав кон, а за няколко хил. лева. Оказа се, че и аз, незнайно как, съм развила привързаност някаква. Строят къща и знаеш ...

Иначе, ти се радвам на темичката и на мотивацията ти да я пуснеш.
От дума на дума, и зайчето може да изскочи, само трябва да се хване ... :) *flower1*

 *flower2*

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: В какво да вложим парите си днес ?
« Отговор #37 -: 04 Юни, 2013, 10:56:12 »
0

При вас имам предвид във Варна,явно имате голям проблем с местната власт.
Ако има хора от други градове,нека и те да споделят.

Ето и в други градове някои похвати:ГЕРБ искали такса уважение в Габрово http://www.blitz.bg/news/article/203417

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

mag-inv

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 16
  • Карма: +1/-0
  • Респект: +1
    • Профил
Re: В какво да вложим парите си днес ?
« Отговор #39 -: 17 Август, 2013, 16:48:14 »
0
Идеята ми е да инвестирам в това:



Фло, как избра точно този продукт (ако не е тайна)?

Neychev

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: В какво да вложим парите си днес ?
« Отговор #40 -: 29 Ноември, 2014, 12:23:24 »
0
Лично аз като консултант в агенция за недвижими имоти, ако имах възможността в момента да инвестирам не малка сума пари бих го направил в малки жилища с добра локация. Изчислено на годишна база доходността от 1 стаен апартамент закупен с цел инвестиция е по-висока отколкото, ако стойността на жилището я инвестирате в банка и разчитате на лихвения процент.
"Най-големият комплимент, който може да ми направите е да ме препоръчате на Вашите приятели, семейство и бизнес партньори!"
Поздрави,
Нейчо Нейчев
Мобилен: +359 882 391 895
https://www.facebook.com/neychev.ibroker