Форум за финанси, право, счетоводство, политика и други науки > Икономика, анализи, графики и перспективи

В какво да вложим парите си днес ?

<< < (2/9) > >>

regata:

--- Цитат на: Фло в 31 Май, 2013, 22:57:13 ---Да стане приказка ще се включа и аз.Идеята ми е да инвестирам в това:

Представлява препарат,с който предпазвате гумите си от напукване и стареене при съхранение.Може да е за сезонния комплект или за гумите на колата,която не се кара или за гумените уплътнения из къщи :прозорци,врати,  градински беседки и каквото има от каучук.За първи път тази формула напуска професионалния кръг на приложение  и се предлага за широко потребление.На един близък етап ще търся допълнително инвестиране, за да се издържи първоначално на условията на големите търговски вериги. *drink1* *joint*

--- Край на цитат ---


Фло,ще го внасяш или имаш намерение и за производство?

BulCan:

--- Цитат на: regata в 31 Май, 2013, 23:56:11 ---
--- Цитат на: BulCan в 31 Май, 2013, 23:03:58 ---Да харчиме или да влагаме, защото има разлика? :)

За влагане за момента нямам идеи, колкото за харчене - аз си падам по пътешествията и запълване на "бели петна" (места, на които не съм ходил), краят на Юли - 3 топ сафарита в Африка едно след друго (частни концесии - настрана от масовката в държавните резервати). За целта ми се налага да "инвестирам" няколко хилки и в един нов телеобектив за фотоапарата (един "порок" води до друг). :):) Дребни неща, ама всеки с интересите и възможностите си...

--- Край на цитат ---

Идеята ми дойде от един коментар на Божидар днес,та в темата е да вложим,ама няма лошо и да похарчим за себе си и близките си  :)
Булкан,ама и ти си "алчен" за пътешествия,три едно след друго,браво !!!
Напиши един пътепис със снимки да се порадваме и ние  *girl*

--- Край на цитат ---

Относно коментара на Божидар - Имотко много правилно написа, че има значение дали човек ги е направил инвестициите в имоти едно време или тепърва ще ги прави. Когато говорим (спорим) за имоти обкновенно пропускаме точно този момент, а той има решаващо значение при определяние на гледната точка :) Той на няколко пъти пише "мои мисли" без да знае това :)

Относно харча за близките и "алчността" - само за мен и жена ми и ако си бие път до някакво място, да се прави максимално възможното. Малката ще я заведем за компенсация да гледа животни в хубав зоопарк, във Варна е много малък и зле поддържан, но пуснаха директни нискотарифни полети до Будапеща. С порастването на детето започвам да усещам лимитите на града и държавата, преди можех да водя доста пълноценен живот и изолиран от действителността, в тази насока може и наистина да съм проявил алчност и егоизъм - на мен да ми е леснично, ефтиничко и удобничко живеейки в БГ "през повечето време", което направо си стана за постоянно, а децата после да берат последствията или да ги берем заедно, но и те...

regata:

--- Цитат на: BulCan в 01 Юни, 2013, 11:14:23 ---
--- Цитат на: regata в 31 Май, 2013, 23:56:11 ---
--- Цитат на: BulCan в 31 Май, 2013, 23:03:58 ---

--- Край на цитат ---



--- Край на цитат ---

Относно коментара на Божидар - Имотко много правилно написа, че има значение дали човек ги е направил инвестициите в имоти едно време или тепърва ще ги прави. Когато говорим (спорим) за имоти обкновенно пропускаме точно този момент, а той има решаващо значение при определяние на гледната точка :) Той на няколко пъти пише "мои мисли" без да знае това :)


--- Край на цитат ---



Хем се съгласявам с Имотко и теб,хем не  :)
Защо имам забележки към това кога са правени инвестициите в имоти,защото едно време е нашето минало,днешното ни настояще,берем плодовете от минали решения.Сегашното време е бъдещето ни и тогава ще берем плодовете на днешните си решения.Колко пъти съм виждала това  :o на лицата на близки и приятели,след години ми казват:Добре,как не те разбрахме,защо не ни каза ?! Тогава моята реакция е  :o
Не ми се иска да припомням това,че от 1989 г. непрекъснато слушам,имотите се много скъпи,заплатите са много ниски,имотите ще падат,никой не се сети,че това са "сегашни" виждания,бъдещите както забелязвате са различни  *girl*
Колкото до това,сега добре ли е да се купуват имоти,мисля,че няма лошо или добро време за продажби и покупки на имоти,важното е да има баланс   :)


Фло:

--- Цитат на: regata в 31 Май, 2013, 23:59:36 ---
--- Цитат на: Фло в 31 Май, 2013, 22:57:13 ---Да стане приказка ще се включа и аз.Идеята ми е да инвестирам в това:

Представлява препарат,с който предпазвате гумите си от напукване и стареене при съхранение.Може да е за сезонния комплект или за гумите на колата,която не се кара или за гумените уплътнения из къщи :прозорци,врати,  градински беседки и каквото има от каучук.За първи път тази формула напуска професионалния кръг на приложение  и се предлага за широко потребление.На един близък етап ще търся допълнително инвестиране, за да се издържи първоначално на условията на големите търговски вериги. *drink1* *joint*

--- Край на цитат ---


Фло,ще го внасяш или имаш намерение и за производство?

--- Край на цитат ---


Стартирал съм му производството,освен това точно за потребителския пазар на дребно и  по следните съображения относно състава:
-прилична добавена стойност.
-не е класифициран  в регулациите на директивите на ЕС.
-възможни приложения в редица индустрии:
1.каучукова-против стареене,против слепване на  профилни изделия при производство им.
2.строителство: покритие на пресен бетон против напукване,за водоустойчивост на гипскартон , бетон и мазилки,отделител на бетон,импрегнатор за премахване на капилярна влага,анти-графити покритие,
3.дървообработваща: импрегнатор на масивна дървесина,за водоустойчивост в производството на ПДЧ,МДФ,ламинати,водоустойчив шперплат.
4.хартиена промишленост: за водоустойчивост на велпапе , картон и др.
5.хидроизолация на оптични кабели,телефонни кабели и др.
6.текстил: за хидрофобизация на тъкани,конци и др.
Да не продължавам списъка,че има и още ,но имам някакво усещане,че ще има работа за целия китайски народ в това производство,ако има здрав екип мениджъри по продажбите и се търси и експорт,а не непременно реализация тука на местния пазар.

BulCan:

--- Цитат на: regata в 01 Юни, 2013, 12:29:43 ---
--- Цитат на: BulCan в 01 Юни, 2013, 11:14:23 ---
--- Цитат на: regata в 31 Май, 2013, 23:56:11 ---
--- Цитат на: BulCan в 31 Май, 2013, 23:03:58 ---

--- Край на цитат ---



--- Край на цитат ---

Относно коментара на Божидар - Имотко много правилно написа, че има значение дали човек ги е направил инвестициите в имоти едно време или тепърва ще ги прави. Когато говорим (спорим) за имоти обкновенно пропускаме точно този момент, а той има решаващо значение при определяние на гледната точка :) Той на няколко пъти пише "мои мисли" без да знае това :)


--- Край на цитат ---



Хем се съгласявам с Имотко и теб,хем не  :)
Защо имам забележки към това кога са правени инвестициите в имоти,защото едно време е нашето минало,днешното ни настояще,берем плодовете от минали решения.Сегашното време е бъдещето ни и тогава ще берем плодовете на днешните си решения.Колко пъти съм виждала това  :o на лицата на близки и приятели,след години ми казват:Добре,как не те разбрахме,защо не ни каза ?! Тогава моята реакция е  :o
Не ми се иска да припомням това,че от 1989 г. непрекъснато слушам,имотите се много скъпи,заплатите са много ниски,имотите ще падат,никой не се сети,че това са "сегашни" виждания,бъдещите както забелязвате са различни  *girl*
Колкото до това,сега добре ли е да се купуват имоти,мисля,че няма лошо или добро време за продажби и покупки на имоти,важното е да има баланс   :)

--- Край на цитат ---

Винаги може да има изключения от правилото, да изпадне добра сделка, но като цяло (много обобщено) в БГ си има добри и лоши периоди за продажба и покупка на НИ през последните 23 години. 

Първата половина на 90-те - НИ бяха изключително надценени, през 1993 един приятел си дойде в БГ, продаде 2 апартамента в Лозенец и с парите (около 250 К долара) купи  ресторант на едно частно летище в Канада от който е изкарал поне няколко милиона до момента - много добър период за продаване и кофти за купуване. После от 1999 някъде до 2003 беше обратното - много добър период за купуване и кофти за продаване (намираха се доста добри апартаменти за 280-300 $ на м2, аз лично тогава добре напазарувах); 2007-2008 - чудесен период за продаване, кофти за купуване (тогава ми предлагаха близо 200 К евро за едно УПИ, но се полакомих да го дам за застрояване с-у обезщетение и съответно закъснях. Сега сигурно и 30 К не мога да му взема, до миналият месец поне прибирах някакъв наем за един билборд, рекламната агенция вече не може да плаща и от този момент започвам да съм на минус заради данъци и никакви приходи - чудесен пример как съм сбъркал и не съм продал навреме). Това важи за повечето хора, ти ако имаш уникален имот (както беше писала, че  даваш такъв под наем на банка), това не е показателен случай, а по-скоро изключение.

Това от гледна точка на абсолютни стойности като пари, без да смятам какви са били доходите на хората и пр. Както и не отчитам лични предпочитания и нужди - на някой може да му е било кеф да купи и през 2008 или да продаде през 2002, но като цяло би било по-добре да е направил обратното. :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия