Автор Тема: Мнение за сайт-обява  (Прочетена 32477 пъти)

nikolay.ivanov

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 4
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
    • http://nikolayivanov.wix.com/imot-gurmazovo
Мнение за сайт-обява
« -: 12 Юни, 2013, 01:13:19 »
0
Здравейте, бихте ли споделили критики и идеи, за сайт, който направих специално за имота си? Сайтът е: http://nikolayivanov.wix.com/imot-gurmazovo . Не е професионално направен, има известни проблеми с естетика и качество на кода, така че, интересуваме най-вече, като обява, сама по себе си, дали казва важните неща и дали ги казва ясно. Благодаря предварително.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Мнение за сайт-обява
« Отговор #1 -: 12 Юни, 2013, 03:40:12 »
0
Браво!
Цял сайт за цял имот!
Сега ще пускаш обяви за сайт!

Да ти кажа, звучи съблазнително и се чудя дали не бъркам, но вече почти съм готов да капарирам ей този...., защото цената приближи далаверата...
Характеристики
- 10 декара и малко
- нива е, ама може да застрои от 400 до 4000 кв.м. (няма нужда от регулация)
- има-няма (по скоро няма) 1 км до магистрален възел в строеж...
- лице на асфалт
- ток и вода
- наоколо има къщи - по точно 2 нови палатчета с басейни от другата страна на пътя
- от по хубавата страна на пътя е - от високото. гледка неограничена
- няма 20 км. до центъра на Солун - в минути 25-35, до селото, пак толкова ама пеш

Вярно... тука е криза, ама кризата все някой ден ще мине, а съседния, пак 10 декара го продадох за 150 000...
Сега на тоя му искат 40 хилки (казано по модернУ му), та затова... много го мислЪ!
Цикъла е 7-8  години - 7 вече минаха. (цикъла при имотите, не кондратиевия - на оня му е по дълъг, пък женския по къс...)
Дали да не си го сложа настрана?
Няма банка дето да ми даде тази лихва, ако ще и за 10 години...

И солунската митница не е далече... и много сЪ чудА!...
Ако не бях се заВолил и ако не беше нива, нямаше да се чудя, ама поради двете ме е страх, че на жената ще вземат да и минават разни неща през ума!!!
 *scare*

________________
Да не се разсърдиш...
Тъкмо се върнах от кръчма, а не ми се спи и исках да помогна...
Колкото повече поста - толкова повече хора ще видят...
сайта!

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Мнение за сайт-обява
« Отговор #2 -: 12 Юни, 2013, 08:58:44 »
0
Могъл-направил. Може да има ефект. Иначе мястото ми изглежда като картофена нива.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Мнение за сайт-обява
« Отговор #3 -: 12 Юни, 2013, 11:13:34 »
0
Здравейте, бихте ли споделили критики и идеи, за сайт, който направих специално за имота си? Сайтът е: http://nikolayivanov.wix.com/imot-gurmazovo . Не е професионално направен, има известни проблеми с естетика и качество на кода, така че, интересуваме най-вече, като обява, сама по себе си, дали казва важните неща и дали ги казва ясно. Благодаря предварително.


Браво! Аз лично нямам забележки. Ще е добре ако бъде създадена платформа/формуляр за подобни обяви така че всеки продавач на имот да може сам да си направи подобна страница без да има познания по уебдизайн.
Все пак мисля че е добре да напишеш исканата цена.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Мнение за сайт-обява
« Отговор #4 -: 12 Юни, 2013, 12:07:14 »
0
Написал я е - 38413 евро.

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Мнение за сайт-обява
« Отговор #5 -: 12 Юни, 2013, 13:36:18 »
0
Г-н Иванов,
Мойте уважения,но няма смисъл от специален сайт за този имот.
Дали казва всичко ? Определено на мен ми казва и то е:-Бягай далеч от тази покупка !
Пожелавам успех с продажбата  *drinks*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

nikolay.ivanov

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 4
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
    • http://nikolayivanov.wix.com/imot-gurmazovo
Re: Мнение за сайт-обява
« Отговор #6 -: 12 Юни, 2013, 15:01:00 »
0
Г-н Иванов,
Мойте уважения,но няма смисъл от специален сайт за този имот.
Дали казва всичко ? Определено на мен ми казва и то е:-Бягай далеч от тази покупка !
Пожелавам успех с продажбата  *drinks*

Какво ви кара да мислите така?

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Мнение за сайт-обява
« Отговор #7 -: 12 Юни, 2013, 15:21:51 »
0
Г-н Иванов,
Мойте уважения,но няма смисъл от специален сайт за този имот.
Дали казва всичко ? Определено на мен ми казва и то е:-Бягай далеч от тази покупка !
Пожелавам успех с продажбата  *drinks*

Какво ви кара да мислите така?


Всичко !
Това,че по някаква непонятна за мен причина този имот е бил регулиран не му приляга да е такъв.Това както каза и Имотко си е картофена нива и нищо друго.Няма път,ВиК,ток,нищо си няма горкото / освен мечтата някой да си хвърли парите на вятъра /
Че дори и съседи си няма,предполагам защото е хубаво !
Това за да стане годен парцел за ползване ще излезе поне 10 пъти по скъпо от такъв в гр.Банкя примерно,а смисъл от този зор не виждам,освен,ако съм мазохист.
Не се заяждам,но и много мразя да ме правят на идиот.
Много ме подразниха "споразуменията" с общината и съседа,ама как ги направихте тези споразумения,на по шише ракия ли ?!!!
Спирам,че ще напиша нещо още по неприятно.
Отново пожелавам успех !
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

nikolay.ivanov

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 4
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
    • http://nikolayivanov.wix.com/imot-gurmazovo
Re: regata
« Отговор #8 -: 12 Юни, 2013, 16:24:26 »
0
regata, разбирам притесненията ви и именно за това направих цял сайт за един единствен парцел, за да е казано всичко. Ясно съзнавам, че много хора ще намерят кусури, като е дадена цялата информация, а в някоя обява, в която с две изречения е казано "на комуникативно място, ток, вода, ала бала", по- ще се доверят, защото са свикнали на липса на прозрачност. Аз, обаче, предпочитам да направя всичко лесно проверимо, за да не губя времето на сериозните купувачи.

"Това,че по някаква непонятна за мен причина този имот е бил регулиран не му приляга да е такъв.Това както каза и Имотко си е картофена нива и нищо друго."
- този имот аз лично го вкарах в регулация. Обяснил съм защо и кога го закупих: http://nikolayivanov.wix.com/imot-gurmazovo#!untitled/c1mk5 . Картофената нива е картофена нива, докато не я озелениш и превърнеш в градина. Повярвайте ми, добре поддържаната градина, с красиви растения, цветя, лехички, камъчета и фонтанчета, си е пак същата нива, като място и почва :) Въобще не е вярно, че на мястото не приляга да е урегулирано - съседната земя около мен е изкупена с инвестиционна цел, също е урегулирана, инвеститорът е искал да строи луксозен затворен комплекс, говорил съм лично с него. До главния път за Пожарево, в близост до моя имот, също е имало планове за затворен комплекс. Гурмазово е привлекателно място за сателит на София и преди имотната криза, баш си прилягаше да се инвестира в земя там. А като видях тази публикация, доколкото може да се очаква всичко това да се случи, мисля, че отново ще се окаже привлекателно място: http://www.capital.bg/biznes/kompanii/2013/06/02/2073176_tehnologichna_sedmorka_v_bojurishte/ .

"Няма път,ВиК,ток,нищо си няма горкото / освен мечтата някой да си хвърли парите на вятъра /"
- това, че ги няма, както виждате не го крия и много ясно съм обяснил защо това не са пари на вятъра. Който не е убеден в моите аргументи, да си хвърли тогава парите за къща вътре в Гурмазово и да се радва през годините вбъдеще на наличните ВиК и ток... Съгласен съм това, може да не изглежда изгоден имот за хора с малко пари. Но който има пари и иска да си направи наистина дома, както трябва, "от-до", може да го постигне в този парцел и когато решиш всичко да си правиш под собствен контрол и качествено, готовата (и калпава) инфраструктура не е никакво предимство.

"Че дори и съседи си няма,предполагам защото е хубаво !"
- за някои е хубаво, за други не е. Аз съм обяснил предимствата, за тези, които търсят спокойствие и чистота: http://nikolayivanov.wix.com/imot-gurmazovo#!neighbourhood/c979 . Има хора, които държат да са в центъра на града, да има наблизо живот, шум, динамика, хора, има и такива, които предпочитат уединение, природа - тук няма хубаво и лошо, въпрос на вкус, на стил на живот.

"Това за да стане годен парцел за ползване ще излезе поне 10 пъти по скъпо от такъв в гр.Банкя примерно,а смисъл от този зор не виждам,освен,ако съм мазохист."
- отново казвам, за един дадено нещо е предимство, за друг е без значение и се чуди откъде идва по-високата цена. Написал съм изчерпателно какво има и какво няма парцела и колко струва всяко едно нещо, за да може човек да си прецени. Така, че не правя никого на идиот. Щях да правя някого на идиот ако криех информация или заблуждавах.

"Много ме подразниха "споразуменията" с общината и съседа,ама как ги направихте тези споразумения,на по шише ракия ли ?!!!"
- относно общинската площ пред парцела, само съм говорил с общината, нямам изкаран документ, но от разговорите, които водих, мога да ви уверя, че няма никаква причина да откажат разрешение за ползване на тази зелена площ. Замислете се, на площ, на която е забранено да се строи и да се сече, от какъв зор, някой ще ви забранява да оформите красива градина? Въобще потенциалния проблем не е в това, ами че ако се построи в съседство затворения комплекс (и това не е известно дали и кога ще стане), тогава съседите може да предявят претенции също да ползват тази зелена площ. Именно заради това говорих с общината, а не толкова заради култивирането на зеленината. Ако имам сериозен купувач насреща, задължително ще си направя труда да уредя това споразумение в документен вид.

Съжалявам, че сте останали с усещането, че искам да измамя потенциалните купувачи и затова написах сега всички тези обяснения.
« Последна редакция: 12 Юни, 2013, 17:00:02 от nikolay.ivanov »

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Мнение за сайт-обява
« Отговор #9 -: 12 Юни, 2013, 17:37:06 »
+2
   Ох, ще умра. Всички ниви на 50 км. от София задължително ще станат луксозни затворени комплекси. Затворени, за да не избягат тия, дето веднъж са се набутали вътре. На съседните места по-скоро ще открият нефт, отколкото някой да построи нещо голямо. Нефтът определено ще трябва, щото балъка и жена му да се мъкнат до София и обратно поне по веднъж всеки ден. Как би се чувствало дете да живее там не си представям, да не ме подгоням социалните. Хареса ми и идеята, че това е имот за хора с много пари, който бля, бля, бля, ... тишината и спокойствието. Колега, хората с много пари не го знаят това село даже, че съществува. Даже бих казал, че този имот е непродаваем; не би трябвало да има търсене за такива, щото като прибавиш и цената на една къщичка 150-200 кв.м. и тя става дебела работата, не като за това село.  Толкова за парцела.
   Иначе за сайта добре, има висока информационна стойност и спестява на потенциалния купувач разкарването и дори позвъняването. Обаче това със споразуменията за това или онова и прочие такива локуми и измислени "предимства" на офертата направо говорят на всеки, дори подсъзнателно, че продавачът силно желае да се отърве от инвестицията или, ако му е от баба и дядо, да изкара някой лев. 
    И, Николай, извинявай за критикарското отношение, просто се забавляваме.   
« Последна редакция: 12 Юни, 2013, 17:43:51 от imotko »

nikolay.ivanov

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 4
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
    • http://nikolayivanov.wix.com/imot-gurmazovo
Re: Мнение за сайт-обява
« Отговор #10 -: 12 Юни, 2013, 17:57:12 »
0
Както казах, всичко е въпрос на вкус. На много места по света, много хора са преценили, че живота в огромния град е непоносим за тях и си живеят в сателитни градчета, "мъкнейки" се всеки ден с колите си (или с влакове, както е примерно в Германия). Тепърва този начин на живот ще намери почва тук и имотни предложения, като моето няма да предизвикват емоционални реакции. :)  Друг въпрос, че дори и сега познавам хора, които всеки ден пътуват от Перник до София и обратно.

Повтарям, който предпочита града, динамиката, светлините, шума, хората, колите и т.н. (и съответно приема да плати цената на всичко това, защото всяко предпочитание си има цена, в случая - да диша мръсен въздух, да е жертва на шума и т.н.), за него този имот е безсмилен. Но уверено твърдя, че който предпочита спокойствието и природата и за него не са просто "бля бля", а житейски избор и приема да плати цената за тях (в пари и време за транспорт), този имот си струва.

ПП: аз съм благодарен за критикарското отношение, за това пуснах темата, за да получа критика :)

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Мнение за сайт-обява
« Отговор #11 -: 12 Юни, 2013, 18:32:56 »
0
   Ох, ще умра. Всички ниви на 50 км. от София задължително ще станат луксозни затворени комплекси. Затворени, за да не избягат тия, дето веднъж са се набутали вътре. На съседните места по-скоро ще открият нефт, отколкото някой да построи нещо голямо. Нефтът определено ще трябва, щото балъка и жена му да се мъкнат до София и обратно поне по веднъж всеки ден. Как би се чувствало дете да живее там не си представям, да не ме подгоням социалните. Хареса ми и идеята, че това е имот за хора с много пари, който бля, бля, бля, ... тишината и спокойствието. Колега, хората с много пари не го знаят това село даже, че съществува. Даже бих казал, че този имот е непродаваем; не би трябвало да има търсене за такива, щото като прибавиш и цената на една къщичка 150-200 кв.м. и тя става дебела работата, не като за това село.  Толкова за парцела.
   Иначе за сайта добре, има висока информационна стойност и спестява на потенциалния купувач разкарването и дори позвъняването. Обаче това със споразуменията за това или онова и прочие такива локуми и измислени "предимства" на офертата направо говорят на всеки, дори подсъзнателно, че продавачът силно желае да се отърве от инвестицията или, ако му е от баба и дядо, да изкара някой лев. 
    И, Николай, извинявай за критикарското отношение, просто се забавляваме.
111000000+
Ас съм българче.......

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Мнение за сайт-обява
« Отговор #12 -: 12 Юни, 2013, 18:34:21 »
0
Имотко, наздраве френд! Отивам да си запала ена цигара....

София - мъж си стои в колата - традиционното задръстване. Неочаквано на стъклото се чука:
- Кво искате? - пита мъжът.
- Ами, разбирате ли, терористи са хванали за заложници депутати от НС и искат 10 мильона лева откуп. В противен случай ша ги залеят с бензин и ша ги запалят. Ние решихме да минем по колите - който колкото даде - да помогнем...
- Някой дал ли е нещо?...
- Дават хората... по 2-3 литра....кой колкото може... *drink1* *drink1* *drink1*
Ас съм българче.......

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Мнение за сайт-обява
« Отговор #13 -: 12 Юни, 2013, 21:01:57 »
0

 10 декара и ....


жоро,има ли некво падане от рода на тва,което аз очаквах,или още цените държат? дойде ли времето да купуваме нещо покрай гръцкото крайбрежие, или още не?

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Мнение за сайт-обява
« Отговор #14 -: 12 Юни, 2013, 21:58:05 »
0
Цитат:". Съгласен съм това, може да не изглежда изгоден имот за хора с малко пари. Но който има пари и иска да си направи наистина дома, както трябва, "от-до", може да го постигне в този парцел и когато решиш всичко да си правиш под собствен контрол и качествено, готовата (и калпава) инфраструктура не е никакво предимство."

Съмнително е според мен тоя имот,"картофена нива" от 1200 м2 да е изгоден за който има пари.Какво остава  от двора като извадиш квадратите на строителната линия?Нищо,няма къде две магарета да се отъркалят.А магарета ще трябват,щото  нефт няма да изкарат тоя век в района. Който има пари, и търси спокойствието и природата се оглежда примерно за 6 декара и нагоре,колкото може,ако ще е в генгерлека.За който няма пари пък,това място сред нищото също е неизгодно и като цена.