Автор Тема: acen1975  (Прочетена 249996 пъти)

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: acen1975
« Отговор #15 -: 14 Август, 2013, 14:16:38 »
0

Маранди,
Не така! И аз съм много болна, ако може да се нарече болест,  :-[ ама никой не ме пита.
Аз нямам, и няма да имам парцел. Преди да се запътиш към твоя, ще ти се наложи да минеш покрай морето, където ще бъде пръснат праха ми и да пиеш едно   *drink11* за мен. Така ми говорят звездите.  8) И, понеже, имам едни планове преди това (дядо Господ да не се смее *prof*, щото ще си ги изпълня), с голяяям тайминг, ще трябва да почакаш. Тъй, че, прай проекти и каквот' душа ти сака. :) *heart*

Туй да не е заради бана? В такива форуми, в даден момент, става доста престижно да ти е наложен бан. *girl* :D

Чиърс-а дан' забрайкам!   *drink9* *drink9* *drink9*

Ноу, мадам Муза!

Ти виждала ли си някога мъж да плаче по половин час и да не спира? Баща ми си е наредил всички снимки, медали ( герой на дрън-дрън ... ), всичките статии, които е изписал в цетрални медии през комунизма и всичките значки.

П.П. Беше търговски директор на предприятие с глухи ( над 300 човека ) - демек 2-ри по ранг след изпълнителнителният им директор. 25 години това им беше шеф и търчеше в цяла България да ги захранва с поръчки и да не се имат за втора ръка хора.

До ден днешен ме спират по пътя глухите и ме питат как е баща ми?

Какво да им отговоря, че мъкнейки 100 болести на гърба си с 43 години трудов стаж като Директор - днес получава едва 360 пенсия.

А, е хранел 300 семейства в неравностойно положение и никога не е бил член на Партията. Просто беше хуманист.
-----------------

Демек реве той, наредил снимките и значките ( а е отвратително да видиш мъж да плаче )

Нощем рева аз, за да не ме види! ( демек оставям го да изсипе болката навън )
------------------------

Т.нар. му лечение ( а, е здравно-осигурен ) до момента му 500 кинта за 15 дни с доплащане. Вече е във Варна, защото казах на брат ми, че ще го изтървем - и аз повече не мога да помогна, щот' медицината е такава по нашия край. И толкоз си могат.
--------------------------

Никога няма да успея да му обясня защо е бил топ-шеф и давал хляб на семействата на 300 души, а днес е отритнат от системата на смешни кинти ( пенсия ) и с доплащане навсякъде.
----------------------------------

Т'ва не мога да си го простя - да гледам баща ми да плаче кат' дете.

Оставям го да се нареве да излезе болката и после почвам с глупостите - ходи ли на градината, консерви няма ли да правим, изнеси боклука. Какво да ти наготвя? - и т.н.

После през нощта рева аз, за да не ме види!

Как така е бил шеф цял живот, а днес да се чувства мизерник?

Прочети ми последната статия, заради която ме баннаха директно за 2 седмици от инвестор. Блог.бг.

Блог.бг, където пиша е също вече собственост на ТИМ и бях се зарекъл повече да не пиша там, но "сглобката" баща ми и Асен ме разби.

Рядко нарушавам принципите си и затова се пръкна тоя материал.

Чиърс-а дан' забрайкам!  *drink9* *drink9* *drink9*
« Последна редакция: 14 Август, 2013, 14:19:05 от marandi »

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #16 -: 14 Август, 2013, 14:43:29 »
0
Здравейте, marandi i asen1975,
мога ли да Ви помоля за кратък коментар върху следното писание:
http://heliotaraxy.com/Library/PDF/WHRi.pdf


корса,тва което си открил са академични антиакадемици.аз колекционирам такива,те са ми страст.
   та мерси за подаръка.
мойта философия е,че ако някой ме настъпи,трябва да го ритна,а ако някой ми дари подарък,аз трябва да му даря два.
    та за исторически антиакадемизъм имам за теб един човек,чиято борба срещу академиците стига чак до съдене нa ББС и печелене на делото.
      този човек е греъм хенкок (graham hancock) .
за мен той е един от най великите академици не толкова защото успява да разбие цялата академична египтология,НО защото успява и да намери нужната публичност,което е много трудно-такива хора са силно подтискани и рядко може да ги намериш.
    а най великото нещо,което прави е,че всеки опит на академиците да го компреометират,той го звърта в негова полза,ако кулминацията е филм на ББС ,където после в съда доказва силната връзка между мейнстрийм медии и академизъм и тяхната обща работа в защитата срещу всеки дръзнал да им се опъне.
       по нататък повече и за него и за други като него,но сега требе да се придържам  към ницше *girl*     

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #17 -: 14 Август, 2013, 15:49:44 »
0
така.... ницше и неговоте хищници и жертви.
   та в предишния постинг стигнахме до там,че според ницше обективното заключение че хищника е щастливия ,а жертвата е нещастна в общ домейн на управление , е НЕВЯРНО ЗАКЛЮЧЕНИЕ,в следствие на човешкото линейно мислене,произвеждащо обективна реалност как вълкът изяжда овцата.
    и тук и два ницще историка,който леко попренаписва стария и новия завет,като обяснява историческата причинно следствена връзка използвайки стоическа логика (вид филососия ,използвана от първите римски императори,когто рим е бил в разцвет и забранена от император августин през пети век )
     основата в тази логика е ,че детерминирана система от козалити ( действие и следствие ) е различна за неудошевена система и удошевена система.разликата произлиза от къгнишън (най близък превод на бг би бил разум) .
   тук ницще преоткрива и софизма,без дори да знае,ама на щъркела наистина не му е нужно да учи аеродинамика,че да литне.
  софиста протагор е казал нещо,което в днешно време академиците не знаят кво значи,защото ако знаеха нямаше да го наричат него манипулатор,а щяха да наричат платон и аристотел манипулатори.
   та тва умозаключение на софиста протагор,което в днешно време се смята за наивна безсмислица е:
  ЧОВЕК  Е МЕРИЛО ЗА ВСИЧКИ НЕЩА.
  кво значи това:
 тва значи,че когато има домейн в който има когнишън ( разум) ,всяко събитие е релативно към ризънинга на дадения индивид.
  демек събитието е едно,но произвежда различни истини.
   пример:
  турците са нападнали и превзели бг.
1. в бг ще пишат кви бандити и узурпатори са турците
2.в турция ще пишат кви герои и победители са турците.
    едно и също събитие- две различни истини.

та гениялното на историка ницше е това,че разбира,че за да ривърсва историческо козалити (причинно следствена връзка) ,НЕ МОЖЕ Д СЕ ГЛЕДА ОБЕКТИВНО НА ФАКТИТЕ,а трябва да се гледа релативно,като се постави фаактора 1 събитие- много истини.
    и наш ницше погва еврейте и християните и наистина почва да шамари всички и наред.

та преди да стигнеме до ницше и инвестор.бг ше требе още няколко "подготвителни" постинга
 следващия постинг е кво става според нищше кога овцете почнат да управляват вълците или и как тва въобще е възможно да се случи,както и следвяата и деградацията в юдохристиянствато (той не прави разлика межди еврей и християни,между моисей и христос. една и съща игра,просто различни герои)

mag-inv

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 16
  • Карма: +1/-0
  • Респект: +1
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #18 -: 14 Август, 2013, 16:18:47 »
0
Ако някой ден решите, че .... ще са излишни за БГ ми го напиши направо.

Маранди, отвори една банкова сметка и пиши че ти трябват пари за нов проект. Не пиши точната сума, щото е смешно, и никой няма да те вземе насериозно! Намирането на пари е най-лесната работа, като има читава идея, вервай ми. Ако всичките хора, които те харесват от Инвестора, ти преведат по 100 - 200 лв, ще събереш парите набързо. И аз ще ти дам пари :) Пусни банковата сметка и във блога ти. Копирай постовете и в друг блог, за да не ги загубиш, а и всеки блог си има читатели.

И пишете с Асен в Инвестора, че си продължавате дискусията в този форум. Така тези, които се интересуват от вас ще ви намерят, и може да ви подкрепят!

И недей тепърва да обясняваш в този форум кой си и какъв е баща ти, щото ще си навлечеш купища излишни бележки и забележки, и ще трябва да се обясняваш за неща, дето никой не го интересува... Не си хаби енергията да се обясняваш за глупости!

И що не си казал по-рано, че ти трябват пари? Аз си мислех че си имаш достатъчно!?

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #19 -: 14 Август, 2013, 17:06:43 »
0
Здравейте, marandi i asen1975,
мога ли да Ви помоля за кратък коментар върху следното писание:
http://heliotaraxy.com/Library/PDF/WHRi.pdf


корса,тва което си открил са академични антиакадемици.аз колекционирам такива,те са ми страст.
   та мерси за подаръка.
...


Асене,
Най напред добре дошъл!
Подаръкът изглежда хубав (не съм го изчел - началото е обещаващо).

Понеже знам, че тук ще затънете във философски спорове, пък аз - маргинален негодяй на блудкавото ежедневие, не се интересувам много от тях - само една малка бележка.

Мисля, че си малко несправедлив към академичното образование, чиято роля не е само да ОбразУва. Все пак хората сме различни - с различен генетичен старт, а на различните хора то се отразява различно и отнесено към средното ниво неговото влияние е преди всичко благородно. Бих го отнесъл към продължението на ученето да вървим изправени, да говорим, да пеем и т.н....

Два примера, и то за щастие от нашия форум за да илюстрирам мисълта си.

Със или без образование Великият Хун, нашият приятел Муранди, пак би бил велик! Велик корабоинджинерин, велик системен администратор, велик икОнанист, велик засРаховател, велик задник и най-паче велик историк открил и почти доказал хунската теория, без чиито Велики Препоръки за България отдавна нямаше да ни има!
Когато природата е дала някому и хиляда посредствени горовци, барбовци, додовци да се съберат, пак няма как да го опровергаеш - той в 4 страници изчита цяла библия. Геният е гений, със или без образУвание! Можеш ли го стигна!
Та мисля си - 5 бона - нищо пари са! Такава програма ще ви изпраска на чикагските българи, америка не мой ва стигна!

Но не така стоят нещата при моя приятел и Любител на нивеята. ОбразУванието му в химията го е издигнало до невероятни висоти, почти до алхимията на бетоните, откривател е на качествата на лубрикант на нивеята при това, както споменават познавачи, с жертвогЪзовност!
Обаче.... с конституционното право и историята, именно поради липсата на образУвание все още е привърженик на тракХската теория, отдавна отречена от Великия Хун и не може да си обясни, защо на тези педерасти - гърците, тракХийките им раждат по често гръцки копелета отколкото обратното!


Та... Исках само да кажа, че образУванието си има своята, макар и скромна роля!

Поздрави!

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #20 -: 14 Август, 2013, 18:48:45 »
0
Здравейте, marandi i asen1975,
мога ли да Ви помоля за кратък коментар върху следното писание:
http://heliotaraxy.com/Library/PDF/WHRi.pdf


корса,тва което си открил са академични антиакадемици.аз колекционирам такива,те са ми страст.
   та мерси за подаръка.
...


Асене,
Мисля, че си малко несправедлив към академичното образование, чиято роля не е само да ОбразУва.



жоро,малко ме отклоняваш от моята първонатална цел на форумно прераждане и времето,което имам свободно за присъствие е изключително ограничено.ма ме бъгваш на място къде най мож ма бъгна.
 така че ше требе някакси да вържеме туй с онуй.
       знаеш ли,че ницше е антиакадемик?знаеш ли,че до двайсете години на миналия век,главния академичен и индустриялен напредък иде от англия и сащ? германия е била едно нищо.
      идеите на ницше за образУвателната система са доста интересни и проникват в германското висше общество постепенно ,но мощно. дорде иде хитлер и в края на 20те академичното образзование и академиците там почват да "страдат" .
     хитлер налага мощна антиакадемична пропаганда,използвайки нов вид подход към "просветлението" на база на теориите на ницще. горял книги,затварял университети,дори прогонва вихрушката на германския академичен интелект,която е била предимно евреи.
    мх,на пръв поглед тва би било довело до  тотален   интелектуален упадък и а от там и индустриялна регресия,нали тъй?

ами хубаво,ама да да позагледаме ФАКТИТЕ малко по дълбоко,а?

знаеш ли,че от никва държава и тотална рецесия,хитлер превръща германия в най мощната икономика в света,преди да почне да се разширява.
    знаеш ли как става това.една от причините е интелектуалния напредък.
още доказателства искаш ли?
  знаеш ли,че американците са били в конкуренция със руснаците не само да обърнат германия,но и да се домогнат до германски интелект,германски технологии и германски учени?
      знаеш ли,че ницшевия подход към знанието за две десетилетия произвежда от нищото гениялни учени,които бият по нови открития всичките открития на целия свят,ВЗЕТИ ЗАЕДНО!
      няма да е зле да се позамислиш над това. щот е налко преклалено гонямо,че да е просто ей така СЛУЧАЙНО!

науката жори и нейното развитие стават по съвсен друг начин,ама тва е дълга история.
    последния който засяга тези проблеми е насим талеб.само да ти кажа,че когато излезна черния му лебед аз бях един от малкото,които откриха гениялността й. много там човек може да намери,стига да знае КАК ДА ТЪРСИ *girl*
    та кат излезе тази книга имаше здрави академични критики от хора ,които имат толкозтитли и медали  ,че свят да ти се извие.
     а сега ,петилетка по късно знаеш ли,че черния лебед бе обявена за ЕДНА ОТ ДЕСЕТЕ НАЙ- ВЕЛИКИ КНИГИ ЗА СТОЛЕТИЕТО?
   та след време и за туй ще си говорим,но не и сега.
  има два вида подход към знание.единия е дедуктивен,другия е индуктивен.
   целия наредък в днешно време е нищо повече от "проба-грешка" ,както и случайности и НИЩО ПОВЕЧЕ!
  тва е-дедукция +късмет!
  а индуктивния метод който е днешния академизъм е пълна глупост,за тва и само гледаш теории,които  следващото поколение учени доказва за НЕВЕРНИ,като произвежда нови теории,които последващото поколение доказва за неверни и т.н.
       
 ама дай вместо да извървиме дългия път на убеждението,да ти предложа една пряка пътека,искаш ли?

дай да вземем науката,където се сята ,че са най големите и умни учени.тва ти е квантовата механика.
   
та,жоро,предлагам ти сделка:

ако аз те убедя,че всички тези теории за квантовия свят и тва,че света произлезал от голям взрив са пълна глупост,която е доказана,но ще "набеди" днешните академици в незнание.... ти тогава ще се съгласиш с мен.

аз ти предлагам невъзможното- един никакъв си съфорумец,срещу гениялния свят на академиците.
   да направим ли този опит-дори ще използват техния индуктивен академизъм и върху него ще противопоставя мой дедуктивизъм ,та да видиш как с техните камъни ще ги бият по техните глави.

      кво ша кажеш?
    от мен се иска нещо огромно и невъзможно,от теб се иска само е- да станеш антиакадемик!

съгласен ли си?

шанса аз да стана за смях,към 99.999 % ,а шанса квантовите академици да станат за смях е към 0.0001 %  ,тъй като би било абсурдно тва,което се преподава в университетите днес да е абсолютна шарлатанщина,нали така горо?

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: acen1975
« Отговор #21 -: 14 Август, 2013, 21:58:59 »
0
Ако някой ден решите, че .... ще са излишни за БГ ми го напиши направо.

Маранди, отвори една банкова сметка и пиши че ти трябват пари за нов проект. Не пиши точната сума, щото е смешно, и никой няма да те вземе насериозно! Намирането на пари е най-лесната работа, като има читава идея, вервай ми. Ако всичките хора, които те харесват от Инвестора, ти преведат по 100 - 200 лв, ще събереш парите набързо. И аз ще ти дам пари :) Пусни банковата сметка и във блога ти. Копирай постовете и в друг блог, за да не ги загубиш, а и всеки блог си има читатели.

И пишете с Асен в Инвестора, че си продължавате дискусията в този форум. Така тези, които се интересуват от вас ще ви намерят, и може да ви подкрепят!

И недей тепърва да обясняваш в този форум кой си и какъв е баща ти, щото ще си навлечеш купища излишни бележки и забележки, и ще трябва да се обясняваш за неща, дето никой не го интересува... Не си хаби енергията да се обясняваш за глупости!

И що не си казал по-рано, че ти трябват пари? Аз си мислех че си имаш достатъчно!?

Първо благодаря за подкрепата, имам нужда!

Второ - прав си, че скоро ще ме изтрият и всичко ще отиде в канала. Просто е неудобно какво пиша.

Трето - все още не сме станали просяци - но ще ми трябват няколко месеца, понеже с тия простотии с баща ми от 5 цифрен акаунт го направих 3-цифрен да тегля постоянно за няколколко месеца.

Сега ще ми трябват няколко месеца да го направя пак 5 цифри и ще се опитам да завърша нещата, т.е. подарък от мен като проект. Ще ви дам паролите после и т.н. платен за 5 години напред да си го развивате.

П.П. Ако съм убеден, че не е поредната гавра - тогава не е срамно да се приеме - проектът е обмислян над 4-5 години.

Най-трудно ми беше самофинансирането и точковата система да измисля как да бъде. Т.е. част от приходите да отиват в креативните никове.

И как да не се самозарази после - т.е. ще върви на мандатност - юзерите ще стават модератори, но за определен период само и ще се въртят.

Подрави!

Ха, ся да си погледаме мача, че макетата ще се опитат да ни бият ;)

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: acen1975
« Отговор #22 -: 14 Август, 2013, 22:02:20 »
0
Ти не си ме разбрал - имам банн до 27-ми, т.е. не мога да вляза в нито една тема, а камо ли да пиша.

В момента форума е табу за мен на инвестор  *girl*

П.П. Предполагам, че до 27-ми ще ме плюят навсякъде тролчетата - понеже е ясно, че не мога да виждам и да се защитя.

После ще млъкнат като насрани като се появя.
« Последна редакция: 14 Август, 2013, 22:05:37 от marandi »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: acen1975
« Отговор #23 -: 14 Август, 2013, 22:24:09 »
0
Асен,

най-добрият пример за превъзходството тогава са оръжията им като качества. Едва, когато целият свят се е обединил, тогава успяват да ги догонят в технологиите - немците.

П.П. После има една смешна битка между "победителите" - кой колко патента да открадне от немците, за да ги ползва. Мисля, че беше подялбата на над 6000 патента - иновативни ( по памет ).

Най-смешно ми е да видя кавали да ритат паднал труп - тогава се намесвам винаги да ги спра, но тогава не съм бил роден.

Руснаците опънали само около 700 патента и се появил "великият" москвич, а хамераканците успели да опънат над 1000 патента ( по памет, че не мога да помня всичко ).

Не понасям хитлеризма, но съм го изучавал яко, включая и Нитше.

П.П.П. Подготовката ми в момента е немско-австрийска и прекрасно знам как изграждат кадри + философията им, но не парадирам с нищо.

Проблемът на БГ в момента е, че не могат да си изградят кадри - т.е. лийдършип и мениджмънт - затова постоянно ги клатят навсякъде.

Логично ще ви вкарам и школата - иначе сте обречени - въпросът е, че никой няма интерес от това, за да си стоите най-смотаните в Европа во веки.

Чиърс-а дан' забрайкам!  *drink5*
« Последна редакция: 14 Август, 2013, 22:50:11 от marandi »

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #24 -: 14 Август, 2013, 23:33:13 »
0


И пишете с Асен в Инвестора, че си продължавате дискусията в този форум. Така тези, които се интересуват от вас ще ви намерят, и може да ви подкрепят!


  маг,време оно,когато бях активен участник по форумите , научих нещо,над което не се бях замислял.
 по принцип доре долу около3 пъти в годината ходех на ваканция,всеки път за около седмица.
    главно екзотични места,с повече палми и океан и с по малко телефонни връзки и интернет.
преди да тръгна ми трябваха днес-два  да хедирам позиции,че да няма изненади,ден-два след като се връщах трябваше да билдвам позиции обратно. демек по време на всяка ваканция по около 10-12 дни бях достатъчно зает  ,че да не пиша по форумите.
         всеки път след като това се случваше,личната ми поща бе препълнена.
   от хора,които се интересуваха как да изградят опшън позиция върху едиквоси,хора ,които били открили незнамсиквоси и искали да споделят с мен,до хора,които се притеснили,че форумни тролове ме изгонили и съм бил решил да не пиша и ме били защитавали,хора които смятали,че не трябвало да се предадвам,хора,които ме питаха дали не съм почнал да пиша другаде и под какъв ник,хора които  ми казваха,че четат инвестора само заради мен,хора,които се били заригистрирали само за да ми благодарят и т.н.
     
даже и старите "трубадури" от рода на бигбеър,дето по някви си причини имат респект по форумите от време оно,или са някои в бг и за тва ги уважат,дори и такива като него ме безпокояха.дава човека акъл по форумите,всички му ръкопляскат,дори не съм и чел кви ги дърдори,ама кат видиш след негов пост цяла страница с ръкопляскания,немъ как да го не забележиш.
    интересното при такива като него бе,че кога искат да знаят нещо от мен,НИКОГА не се обръщаха директно във форума с въпрос, само на лични...
     нема лошо-отговарях,докато не ми присветна,че такъв тип хора питат на лични не за друго,а да им се НЕ развали реномето.
моа и да съм в грешка,ама не мога да си обясня защо даден форумец ще говори за инвестиции и трейдинг директно във форума,а кога го интересува нещо ще ме пита на лични......


   един ден просто всичко ми писна и отебах всички.и на тия и на ония и на добрите и на лошите и на красивите и на грозните .
 забавлението ми по форумите почнах да го чувствам като задължение.
   и понеже в инвеститорски форум всеки се интересува от инвестиции и спекулации,ако един спекулат спре да говори за спекулации,всички го оставят намира.
     за последните 2 години съм се изпуснал само два пъти да говоря за тва.
  единия път бе ицо78 ,който ме пита кво ще се случва с американския маркет. защо му отговорих и аз не знам,ако бе някой друг щях да го прескоча,както и правех.
   другия път бе за инвестиции в американския имотен маркет.
обявих 2012 година за годината ,в която трябва да се купуват имоти в сащ.и както обикновенно всички  ми се накараха как можело да съм писал такива глупости и да не съм лъгал бгетовците.
     то тва не че ме притеснява,напротив-винаги когато виждам неща,които другите не ги виждат ми вдига самочувствието.
то не че ми е нужно,ама айде.
    3 месеца по късно стана в сащ една голяма изненада.без никой да очаква,имотния маркет в сащ почна да се вдига.....
   още по голямата изненада е,че казвах,че в лас вегас е най добре да се инвестира,а това е града,който всички бяха отписали.тва бе града с най голяма безработица в сащ.
демек тогава бе най НЕадекватното място да купиш нещо.
   дори и брокерката ми във вегас ми се чудеше на оптимизма.
от доброта дори ме посъветва:
-абе аз печеля от теб като пазаруваш и макар че е глупаво от моя страта,съветвам те да внимаваш.

така,сега искам да е замислиш кво ще стане ако си отменя забраната да говоря за неща с които се изхранвам.
   за инвестиции,за деривативи,за трежърис,за неща,за които не само в бг,ами дори в цяла източна европа няма да намериш човек?
    ще ти кажа кво ще стане-не само целия инвестор ще се премести тук,ами дори и модеторчето ,което така ни триеше ще отваря този сайт повече , от инвестор.бг

    слушай са внимателно:

аз съм зает човек!имам бебе на осем месеца и всеки мой постинг тук е обръщане на НЕвнимание и пренебрегване на сина ми.
   не съм писал за тва поради ред причини.ше се почне

1.не съм фен на споделяния за личния си живот.
   много повече ми харесва да съм скапания емигрант,миещ чинии и разнасящ пици,за тва дори не съм и спорел с форумци за тва кой съм и защо съм.има хора,които обичат да разправят за себе си,кво са сготвили,кво казала жена им и т.н. и аз не намирам нищо лошо в това.напротив-искат да споделят,нека споделят.
   ама аз не съм такъв тип,просто не харесвам.
   
 
2.поздравления,да ти е живо и здраво и т.н. ,на които ше ше се чувствам задължен да отговарям

3.интересна ми е психологията и как различни хора интерпретиват форумната ми липса.
   от хора ,които сямата,че са ме обидили и съм се разсърил (въпреки,че съм обяснявал кво значи обидата за мен ) ,до хора,произвеждащи алтернативни реалност с кулминация,че съм част от бг правителството,или от ново правителство или незнамсиквоси.
    ма много ма кефи човек,който подсъзнателно опиства поведение на друг човек,използвайки дъстификации от личните си подъзнателни желания.
   анархиста мечо бие всички предположения,той дори ме изкара,че съм ония с трудната фамилия,агента на ЦРУ дет бат бойко и станишката се чудят да се оттърват от него.хем не могат да го шамарат,че ги е страх,хем въпреки тоталния бг медиен контрол,пича пак намира място за изява. забравих му името,ма знам кой е той доста по добре от тези,които му знаят името,но не знаят кой е.подвизаваше се като енергиен специялист и не случайно,а щот там някои най ги боли кат се заговори.....
   
МАГ!!!!
   сега,след като ти изкарах една тирада за мене,въпреки,че не обичам да говоря за мен и за голяма част от тирадата е посветена на самохвалство,аз искам нещо от вас,което ще ви коства нищо,но за мен е всичко!
   кво искам?
   
аз се уча от вас!аз съм вас ученик.както от тези,които в твоите очи са много интелигентни,така и от тези,които в твоите очи са много тъпи.
  моя път към просветлението е съвсем различен от стандартния,дори и не се опитвай да ме разбереш,защото няма как да стане.

а от друга страна съм справедлив и мога да ви дам знание,което наистина няма къде другаде да намерите,в замяна на вашия ризънинг.
     та ако нямах бебе наистина можех да водя борбата сам без помощ,но сега ми трябва вашата помощ маг.
 
искам маг форум,в който няма авторитарност.тва ми е едно от слабите места.
   не може да нямаш слабо място маг.има някои хора,които като чуят чалга и се изприщват.има други хора,които като чуят метъл и се изприщват,има хора,които като видят някой с бели чорапи и черни обувки и се изприщват и т.н.
      аз маг се изприщвам от две неща-лицемерие и авторитаризъм.тва са ми слабите места на мен.
   просто да гледам как един нереализиран индивид да жъне из форуми и да трие как и кой си поиска,поради причината,че му е дадена власт поради няква грешка на някой от господарите му,даващи му мижава заплата.... тва ме изкарва от нерви.
        другото което ме изкарва от нерви е овчия бгетовски нрав!как може само аз и серго да имаме топките да ревнеме против няква пикла,която не моа да си намери работа и е я племеничка на някой си я прави хубави  минети,да ни трие,а?
      тия от ивестора не знаят ли,че минетчийки се правят секретарки,на тях отговорност не им се дава!
   как моа няква полузавършила,полунезавършила пикла да ни трие НАС?
  и защо трябва аз да съм иницятора?толко ли са останали форумците на инвестора без самочувствие,че да  позволят такова нагло отношение към тях?
           маг,искам форум ,където е забранено триенето.където модераторите са забранени.където има анархия.където всеки е бог и никой не е бог.искам свобода.
    ненавиждам авторитаризъм,винаги съм се борел против него,винаги ще продължа да се боря!
  МАГ?
  моа ли да узреете кат мен,или не можете?
   моа ли да се вдигнете и да им ебете майката на тия от инвестора?
   моа ли да ги накажете заради наглото им държание?
 ми че те от вас парите си правят!ВИЕ ИМ ПРАВИТЕ ПАРИТЕ!и на всичкото отгоре ги оставяте няква пикла да се гаври с вас?
   ето ти защо бг е на тва дередже-подсъзнанието.набитото примирение.съгласието с неправдата,вместо борбата срещу нея.

аз нямам нужното време да бъда тартор,да не говориме,че и ненавиждам тарторите.този форум тук е такова творение.
    той е продукт на справедливост.продукт на бунт срещу пикливи модератори,които платиха за своята грешка.
грешките МАГ трябва да се заплащат.ако ли не тези,които ги допускат стават все по големи авторитаристи и жадни за контрол!
     но този форум не е мой продукт.
аз бях само повода.
причините бяха други,екзекуторите бяха други.
    имаше достатъчно осъзнати хора,които да се противопоставят на нискоинтелектуални гамени ,имащи власт.
  вие от инвестора моа ли да го направите или не?
   без моя помощ?
ще се оставите ли да ви контролират боклуци,които нито са ви на акъла,нито на съзнанието,нито на принципите ви?
   ще се оставите ли,или ще оставите СЕБЕ СИ,да бъдете  под контрол на хора ,които са нива под вас?
   ми че тва е смешно! ОСЪЗНАЙТЕ СЕ!!! СЪБУДЕТЕ СЕ!!! БОРЕТЕ СЕ!!! НАКЗВАЙТЕ,А НЕ БЪДЕТЕ НАКАЗВАНИ!
айде МАГ.направете ме щастлив!докажете се и ме зарадвайте.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: acen1975
« Отговор #25 -: 15 Август, 2013, 00:54:14 »
0
Асен,

философията на 'орицата ( немците ) ражда понятието "синергия" - погледни си я в уики-то какво значи. Демек, победени, избити и насрани го откриват като понятие.

Но няма да намерите много инфо за синергия на български, щот' няма кой да ви преподава подобни думички.

Само 50-сет години по-късно дебелата Меркел диктува световната мода от разорени, победени, избити и сие.

Демек - ще ти дам един сляп, един глух и един на количка и да биеш по резултат останалите.

Или как да се мулти-плицират резултататите на цяло населени ( империя ).

Когато управляваш Империя - трябва много добре да знаеш как другите управляват Имеперии.

А, вие сте Империя, откакто свят светува, но не го знаете- демек от хилядолетия.

П.П. Казак, че съм подготвен прекрасно и им знам всички хватки. Ще ви направя и школа как се прави - не искам да се виждам никъде и никога.

Но!!!

Не отблъсквай хора като Маг, които директно казаха, че ще подрепят подобен проект.

Проектът е да ви обедини всички! И нямаш право да хулуш човек казал, че веднага ще даде 100-200 лв.

Причината да не го правя е, че освен Маг едва ли друг ще даде пари и ще стане просия, което ще опорочи всичко като идея.

Ще ги изкарам след няколко месеца и ще ви го дам наготово, ако не съм пукнал. Но времето наистина е важно и подобна помощ е перфе, ако се организира.

Ще ви дам всичко с патентни марки, световни сертификати и сие - демек да си имате авторски права, но толкоз са разходите - около 5-10к $. За мен няма нищо в тия разходи ;)

Т.е. ще ви сменя целият имидж на държавата да не изглеждате като глупаци в цял свят и да се гаврят с вас, а да стъпвате гордо като българи, където и да сте.

Чиърс!  *drink5*
« Последна редакция: 15 Август, 2013, 02:13:22 от marandi »

mag-inv

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 16
  • Карма: +1/-0
  • Респект: +1
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #26 -: 15 Август, 2013, 02:28:43 »
0
аз съм зает човек!имам бебе на осем месеца и всеки мой постинг тук е обръщане на НЕвнимание и пренебрегване на сина ми.
Да ти е виж и здрав! Аз имам двама сина - на 2 и 4 години.

аз се уча от вас!аз съм вас ученик.както от тези,които в твоите очи са много интелигентни,така и от тези,които в твоите очи са много тъпи.
  моя път към просветлението е съвсем различен от стандартния,дори и не се опитвай да ме разбереш,защото няма как да стане.
хъм-хъм, ами че ти откъде знаеш че няма как да те разбера? Май си нещо много уверен? Внимавай асенчо - това ли ти е най-малко грешното съждение, дето можа да го сътвориш?
   
искам маг форум,в който няма авторитарност.тва ми е едно от слабите места.

маг,искам форум ,където е забранено триенето.където модераторите са забранени.където има анархия.където всеки е бог и никой не е бог.искам свобода.
   

Ако искаш форум без модератори, мога да ти инсталирам един, в твой домейн, и да си пишете каквото и както си искате, без никой да ви трие. Не ми е проблем поддръжката му (само хостинг + домейн, без никакви ангажименти).

Сега ми мина през ум нещо :) Може модераторите да не ви трият по собствено желание, а по нареждане 'отгоре' (напр. ПиАр или политически натиск). Може доставчика им на хостинг да ги натиска. Преди време някакъв адвокат мен така ме заплашваше, за някакви мнения във форум към сайт, който притежавах (някакви си уреждаха взаимоотношенията през форума, кой-кого излъгал...).


   моа ли да се вдигнете и да им ебете майката на тия от инвестора?
   моа ли да ги накажете заради наглото им държание?
 ми че те от вас парите си правят!ВИЕ ИМ ПРАВИТЕ ПАРИТЕ!и на всичкото отгоре ги оставяте няква пикла да се гаври с вас?
   ето ти защо бг е на тва дередже-подсъзнанието.набитото примирение.съгласието с неправдата,вместо борбата срещу нея.

ще се оставите ли да ви контролират боклуци,които нито са ви на акъла,нито на съзнанието,нито на принципите ви?
   ще се оставите ли,или ще оставите СЕБЕ СИ,да бъдете  под контрол на хора ,които са нива под вас?
   ми че тва е смешно! ОСЪЗНАЙТЕ СЕ!!! СЪБУДЕТЕ СЕ!!! БОРЕТЕ СЕ!!! НАКЗВАЙТЕ,А НЕ БЪДЕТЕ НАКАЗВАНИ!
айде МАГ.направете ме щастлив!докажете се и ме зарадвайте.

Аз във Инвестора чета 5-6 човека. Щото са готини! Теб те открих днес, и ми се стори интересен. Тепърва ще те проучвам :)
Мечока и сие, хич не ги познавам, не ги знам к'ви са, за какво се борят, и хич не ме интересуват.
Времето ми е прекалено ценно, и този месец по изключение имам малко свободно време за форуми...
Може би съм по-заета от теб. Разбирам, че искаш да накажеш Инвестора, но това не е моята борба. Не мога да ти помогна. Не мога да накарам другите да не го четат. Мога да ти обещая, че аз няма да влизам там. Мога да ти направя форум, без модератор. Това ще ми струва съвсем малко време - мога да си го позволя...

Не мисля че някой ме контролира. Аз просто живея в някаква среда, живея си добре според правилата (спазвам ги), и ми е гот. Справям се, някак си :) Отказала съм се от доста неща - напр. къща на Хавайските острови, яхта и др. такива ;) И в общи линии имам всичко, което съм пожелала. Единственото, което не ми достига, е времето...

Това, че ме вкарваш в общото (овче) стадо, и се опитваш да ме обидиш, за да ме провокираш да действам, е интересно. Добър манипулатор си. Но подхода ти е не е удачен. Или аз не съм подходящия актьор...

Хайде, със здраве :)

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: acen1975
« Отговор #27 -: 15 Август, 2013, 02:50:00 »
0
Мадам Маг,

ти ще излезеш яка дряновица кат' гледам  *girl*

П.П. Карайте го по-благосклонно едни към други - има над 6 стила за управление ( авторитарният е един от тях ).

Понеже при обученията разиграваме игри и тесрваме кой стил на управление е най-добър ...

.. се оказва никой - техниката е в преливането между управленски стилове.

П.П. Запазаи си хъса - ще ти трябва и усмивката - също ще ти трябва, ама оная детската - от ония дни.

Русото е много е много уморен - почти рухнал - ако успея да стана ще ви помогна без фанфари и простотии.

Не защото се напъвам, а защото няма кой.

Като видя подготвени - веднага изчезвам. Т'ва е тактиката на всяко учение да изкара кадри, които да ги има дори, когато е пукнал някой.

Чиърс и по-кротко! ( не обичам да се карат да се карат българи ).  *drink9* *drink10* *drink11* *drink11* *drink10* *drink10* *drink9*
« Последна редакция: 15 Август, 2013, 02:56:49 от marandi »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: acen1975
« Отговор #28 -: 15 Август, 2013, 02:55:22 »
0
В момента ще се опитам да ви обединя, в която точка на света да сте и да не се делите за глупости.

П.П. Малко ми падна демиджа, т.е. виждам че се разболявам яко, но предполагам ще го стопирам и ще успея да завърша нещата.

Чиърс-а дан' забрайкам!  *drink5*

П.П.П. Както виждаш и Асен може да се излага като започне да говори за управленски стилове, щот' е чувал само "авторитарен".

Дотук добре - ся казвам, че има още 5 стила на управление и може ли да ми ги изброи?

Ако успее - после ще го грабна на разликите между тях, щот' съм тъпо профи  *girl*

Тия неща няма да ги намерите в уики-то като синергия - щот' няма кой да ги входира там.

Но т'ва е немско-австрийската школа - направо са машини да ги плющя - чак мен ме нервят.

Успех!
« Последна редакция: 15 Август, 2013, 03:20:09 от marandi »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: acen1975
« Отговор #29 -: 15 Август, 2013, 03:23:40 »
0
Т'ва, че Боко Тиквата е успял да го научат, че има само 2 стила - авторитарен и демократичен.

И той да се халосва, не означава, че са толкоз - просто са му били тъпички даскалите и си личи отдалеч.