Автор Тема: acen1975  (Прочетена 249963 пъти)

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #195 -: 24 Октомври, 2013, 00:15:58 »
0
Аз пия Девин трапезна с ниска минерализация. Причината е, че във Варна водата е доста твърда и преди години имах доста болезнена криза с песъчинки в бъбреците. От тогава не пия варненската чешмянка и нямам проблеми, да чукна на дърво.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #196 -: 24 Октомври, 2013, 07:46:37 »
0
Говорете и на водата за пиене ,прави и кеф  :)Накефената вода кефи вашето тяло,защото то е 3/4 от вода
Какво си мислим, че знаем за водата

....и в ракията има вода.Няколко топли думи ще и сгреят душата  и после вашата *alcohol*

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #197 -: 24 Октомври, 2013, 09:10:57 »
0
Почти всяка минерална вода съдържа голямо количество хидрокарбонатни йони /НСО3/ и е алкална. При въвеждане в кръвта на натриев хидрокарбонат /NаНСО3/, т.е. обикновена сода за хляб, се появява усилено дишане. Причината е, че натриевият хидрокарбонат алкализира кръвта и организмът започва да изпитва кислороден глад, поради което се усилва дишането. Това става поради факта, че в алкална кръв хемоглобинът се свързва по-силно с кислорода и не го отдава на клетките.

Първата част на онази статия - погледнах в Михалковската вода 1700 mg/dm3 е именно НСО3 а около 400 и кусур Na и като се свържат излиза, че пиеки такава водица си атакувам чрез усояването им в кръвта цялото тяло със сода, което някой по-горе разправяше че била цяр от рак, или поне превенция. Такава логическа връзка има ли право на съществуване?

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #198 -: 24 Октомври, 2013, 09:21:09 »
0
Аз пия Девин трапезна с ниска минерализация. Причината е, че във Варна водата е доста твърда и преди години имах доста болезнена криза с песъчинки в бъбреците. От тогава не пия варненската чешмянка и нямам проблеми, да чукна на дърво.

Тази Девин е една от най-флоросъдържащите в България, съветвам те да я смениш, ако флора не те притеснява поне за да не правиш пачки за Доган, разправят че той прибирал печалбите от тази водица.

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #199 -: 24 Октомври, 2013, 09:53:17 »
0
Аз пия Девин трапезна с ниска минерализация. Причината е, че във Варна водата е доста твърда и преди години имах доста болезнена криза с песъчинки в бъбреците. От тогава не пия варненската чешмянка и нямам проблеми, да чукна на дърво.

Тази Девин е една от най-флоросъдържащите в България, съветвам те да я смениш, ако флора не те притеснява поне за да не правиш пачки за Доган, разправят че той прибирал печалбите от тази водица.

Интересувал съм се по темата. В грешка си. Точно тази вода е една от най-ниско съдържащите флуор от всички на пазара. На етикета пише F <0,1. Бая бутилки съм обърнал, с по-ниско съдържание на флуор не намерих. Говоря за Девин изворна с розовия етикет, не минералната им. Провери сам, че голяма реклама им тръснах. *blush*

П.П. Що се отнася до Доган, сефте чувам, че той "прибирал пачките". Мен това не ме вълнува. Вярно, скъпичка им е водата, може би най-скъпата на пазара, но за мен качествената вода е от голямо значение. Пльоснал съм една пластина 30 грама сребро с най-високата проба, която намерих в каната и на този етап толкова.
« Последна редакция: 24 Октомври, 2013, 10:17:32 от Скитър »

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #200 -: 24 Октомври, 2013, 12:15:06 »
0
Почти всяка минерална вода съдържа голямо количество хидрокарбонатни йони /НСО3/ и е алкална. При въвеждане в кръвта на натриев хидрокарбонат /NаНСО3/, т.е. обикновена сода за хляб, се появява усилено дишане. Причината е, че натриевият хидрокарбонат алкализира кръвта и организмът започва да изпитва кислороден глад, поради което се усилва дишането. Това става поради факта, че в алкална кръв хемоглобинът се свързва по-силно с кислорода и не го отдава на клетките.

Първата част на онази статия - погледнах в Михалковската вода 1700 mg/dm3 е именно НСО3 а около 400 и кусур Na и като се свържат излиза, че пиеки такава водица си атакувам чрез усояването им в кръвта цялото тяло със сода, което някой по-горе разправяше че била цяр от рак, или поне превенция. Такава логическа връзка има ли право на съществуване?
Това не е логическа връзка ,ами свободна интерпретация,разглеждаща човешкия организъм като една кофа пълна с някакъв с бъркоч и кеф ти алкалност наливаш минерална вода,кеф ти киселинност и ливваш кока-колата вътре.Киселинно-алкалния баланс на кръвта е много сложен процес и се осъществява от бъбреците и белия дроб.Белият дроб извежда въглеродния двуокис ,продукт на метаболизма,тъй като той е в пряка връзка с въглената киселина ,колкото повече намалява той,с  толкова намалява и киселината в кръвта. Бъбреците правят карбонатите за кръвта колкото им трябва.Карбонатите са соли на въглената киселина и бъбреците за да я регулират т.е. да намалят киселината в кръвта и да я балансират произвеждат от нея карбонати.Една част или излишъка извеждат през урината,друга част използват за усвояване на хранителните вещества,като през специални йонни натриеви хидроген карбонатни канали я изпращат в червата.Като пиеш алкалната  сода за хляб тя не влиза в кръвта,а става на готварска сол ,вода  и въглероден двуокис още в стомаха.От хлора от солта организма прави наново солна киселина а натрия отива в бъбреците,за да правят натриеви хидроген карбонати,ако са нужни към момента.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #201 -: 24 Октомври, 2013, 13:13:43 »
0
Аз пия Девин трапезна с ниска минерализация. Причината е, че във Варна водата е доста твърда и преди години имах доста болезнена криза с песъчинки в бъбреците. От тогава не пия варненската чешмянка и нямам проблеми, да чукна на дърво.


Тази Девин е една от най-флоросъдържащите в България, съветвам те да я смениш, ако флора не те притеснява поне за да не правиш пачки за Доган, разправят че той прибирал печалбите от тази водица.


Интересувал съм се по темата. В грешка си. Точно тази вода е една от най-ниско съдържащите флуор от всички на пазара. На етикета пише F <0,1. Бая бутилки съм обърнал, с по-ниско съдържание на флуор не намерих. Говоря за Девин изворна с розовия етикет, не минералната им. Провери сам, че голяма реклама им тръснах. *blush*

П.П. Що се отнася до Доган, сефте чувам, че той "прибирал пачките". Мен това не ме вълнува. Вярно, скъпичка им е водата, може би най-скъпата на пазара, но за мен качествената вода е от голямо значение. Пльоснал съм една пластина 30 грама сребро с най-високата проба, която намерих в каната и на този етап толкова.


Прочети това ама до края виж почти в края на статията какво пише:

Сред изследваните минералните води съдържащи флуор над 1.5 mg/l са: Девин (4.0 mg/l), Хисар ( 4.0-5.0 mg/l), Велинград (4.5 mg/l) и Пирин (1.6 mg/l).

http://www.aktivnipotrebiteli.bg/%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B0

И това за Доган е вярно, потърси в нета и ще видиш, аз не пия от нея поне по тази причина!

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #202 -: 24 Октомври, 2013, 13:55:37 »
0
Най-добре е да ви носят водата от извора :)

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #203 -: 24 Октомври, 2013, 14:02:23 »
0
На тази първата в ляво дето чопли семки делвата и е най-грозна явно я троши често, другите две като си ги придържат с ръчичка, как са им по-стилизирани делвичките. 

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #204 -: 24 Октомври, 2013, 14:36:06 »
0
На тази първата в ляво дето чопли семки делвата и е най-грозна явно я троши често, другите две като си ги придържат с ръчичка, как са им по-стилизирани делвичките.
Може пък да е добра по душа и водата и да е по-добре структурирана :)Трябва да е поетеса и да и рецитира стихове  на водата ,докато я носи от извора.За пиене и се бае с любовна лирика,за пране -революционни етюди.

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #205 -: 24 Октомври, 2013, 15:13:54 »
0

Тази Девин е една от най-флоросъдържащите в България, съветвам те да я смениш, ако флора не те притеснява поне за да не правиш пачки за Доган, разправят че той прибирал печалбите от тази водица.


Интересувал съм се по темата. В грешка си. Точно тази вода е една от най-ниско съдържащите флуор от всички на пазара. На етикета пише F <0,1. Бая бутилки съм обърнал, с по-ниско съдържание на флуор не намерих. Говоря за Девин изворна с розовия етикет, не минералната им. Провери сам, че голяма реклама им тръснах. *blush*

П.П. Що се отнася до Доган, сефте чувам, че той "прибирал пачките". Мен това не ме вълнува. Вярно, скъпичка им е водата, може би най-скъпата на пазара, но за мен качествената вода е от голямо значение. Пльоснал съм една пластина 30 грама сребро с най-високата проба, която намерих в каната и на този етап толкова.


Прочети това ама до края виж почти в края на статията какво пише:

Сред изследваните минералните води съдържащи флуор над 1.5 mg/l са: Девин (4.0 mg/l), Хисар ( 4.0-5.0 mg/l), Велинград (4.5 mg/l) и Пирин (1.6 mg/l).

http://www.aktivnipotrebiteli.bg/%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B0

И това за Доган е вярно, потърси в нета и ще видиш, аз не пия от нея поне по тази причина!


Ивел, продължаваш да си в грешка. Тази информация, която си пуснал е за МИНЕРАЛНА вода, а не нискоминерализираната ИЗВОРНА. Има огромна разлика между двете.

Ето разликата:



Хайде иди да провериш в близкия магазин и на връщане вземи някоя бира, че да се почерпим, че то станало май време.
 *drink5*

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #206 -: 25 Октомври, 2013, 00:27:37 »
0






Тоя етикет  в розово дето е ,мога да си го лепна над чешмата съвсем спокойно. :)

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #207 -: 25 Октомври, 2013, 08:43:55 »
0
И аз така мисля и не виждам защо за такава вода трябва въобще да се дават пари, даже да оставим настрани идеологическите причини че не искам да пълня джоба на хидроинжинера Доган. Този състав е характерен за обикновенната трапезна водица, каквато може да се налее под всяка 10-та бука в нашия балкан. Аз ходя и си наливам в планината, и със сигурност мога да кажа че тази вода която наливам свободно е в хиляди пъти по-хубава и трайна от някъва си там Горнобанска, Ком или там други. За мен Девин, като маркетинг и упаковака е добре, но само до там, не виждам кой знае кави качества в нея. А Горнобанската газирана (в зелените бутилки) направо мирише на промишлена вода, така мирише водата от чешмите в Санкт Петербург, там никой не я пия, само отчаяните бедяци се мъчат да я преваряват и да я пият с чай. Колкото пъти съм я опитвал все за това си спомням. Моето мнение няма значение - "На вкус и на цвет, товарищи нет!" Всеки да прави каквото му харесва ама на Доган пачки аз няма да  правя, по тази причина не ходя в Макдоналдси и не пия Кока Кола, още повече че не ми харесва вкуса нито тъпите им кравешки хамбургери, нито кока колата.

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #208 -: 25 Октомври, 2013, 10:20:09 »
0
И аз така мисля и не виждам защо за такава вода трябва въобще да се дават пари, даже да оставим настрани идеологическите причини че не искам да пълня джоба на хидроинжинера Доган. Този състав е характерен за обикновенната трапезна водица, каквато може да се налее под всяка 10-та бука в нашия балкан. Аз ходя и си наливам в планината, и със сигурност мога да кажа че тази вода която наливам свободно е в хиляди пъти по-хубава и трайна от някъва си там Горнобанска, Ком или там други. За мен Девин, като маркетинг и упаковака е добре, но само до там, не виждам кой знае кави качества в нея. А Горнобанската газирана (в зелените бутилки) направо мирише на промишлена вода, така мирише водата от чешмите в Санкт Петербург, там никой не я пия, само отчаяните бедяци се мъчат да я преваряват и да я пият с чай. Колкото пъти съм я опитвал все за това си спомням. Моето мнение няма значение - "На вкус и на цвет, товарищи нет!" Всеки да прави каквото му харесва ама на Доган пачки аз няма да  правя, по тази причина не ходя в Макдоналдси и не пия Кока Кола, още повече че не ми харесва вкуса нито тъпите им кравешки хамбургери, нито кока колата.

Сега, доколкото си спомням, ти питаше кой каква вода пие. Не ли? Обяснявам по-подробно. Аз давам пари за качествена вода не защото искам да пълня джоба на Доган, на арабските шейхове или на Ал Кайда. По-горе писах причината, но ти не ме разбра тогава, защото вероятно не си го забелязал. Аз пия тази вода защото нямам друг избор. Ще го обясня. Ако ти можеш да си пълниш тубите в планината и да се радваш на безплатна хубава вода, а чешмянката на Фло да е с превъзходни качества, то при мен въобще не е така. Във варненския край водата е страшно варовита, а чешмянката мирише ужасно на хлор, тръби и ръжда. Всяка седмица чистя мивката по 2-3 пъти и знам за какво говоря. Няма качествени извори освен една силно минерална и миришеща до спортния комплекс в началото на морската градина. На десетки километри няма хубава и нискоминерализирана вода за ежедневна употреба. А аз държа на качествената вода по здравословни причини. Това е причината, заради която си давам парите за вода. Не се чудя как и къде да си прахосвам парите за глупости. Просто тук няма откъде да си налея такава вода, на която безплатно се радваш ти в планината. Или поне не на разумно разстояние. Сега, ако ще давам 30 лева за бензин да отида да си напълня "качествена" с неизяснено качество и съдържание вода от някое далечно селце, предпочитам да ги дам на Ал Кайда, но да знам какво пия.
Темата за водата заприлича малко на "моят татко е по-силен от твоя", с което мисля, че се изчерпа. Ти питаше, аз отговорих.
Лек ден!

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #209 -: 25 Октомври, 2013, 12:41:55 »
0
Скитър извинявам се ако съм звучал на моменти грубо и неумесно, всичко съм прочел внимателно, ама нали си обсъждаме, ако си усетил нещо нередно в тона ми, пак се извинявам, добронамерен съм към почтенните хора за какъвто те смятам, между другото не знаех че във Варна има проблем с водата, аз често ходя малко по надолу в Бяла, там горе долу чешмяната вода си става за пиене.