Автор Тема: acen1975  (Прочетена 250003 пъти)

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
acen1975
« -: 12 Август, 2013, 20:38:33 »
0
я да бодна тука една темичка с моя ник,че съм много себевлюбен.
   

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #1 -: 12 Август, 2013, 20:59:51 »
0
хм,за кво ли да почна да си драскам,че да ми не е скучно?
   

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: acen1975
« Отговор #2 -: 12 Август, 2013, 22:11:40 »
0
хм,за кво ли да почна да си драскам,че да ми не е скучно?
 

Асен, съжалявам!

Сега 2 седмици и аз няма да пиша там, че ме ядосаха яко заради тИбя. Просто се случи в късен час и шефът на модита-та им вече не е работа - иначе щях да ги взвривя задет те изтриха. Както и да е.
------------------------------------

Бях подготвил на лебедите дали БГ-стан ще падне борда първи или първо ще падне евро-зоната и чак тогава бордЯ у нас.

Както знаеш съм фен за твоето мнение - аз изтрих всичко, щот' и мен ме триха и 30 почти завършени статии литнаха в кофата с прес делийт.

 *drink5*

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #3 -: 12 Август, 2013, 23:42:44 »
0
хм,за кво ли да почна да си драскам,че да ми не е скучно?
 

Асен, съжалявам!




аз пък никога не съжалявам.
 *joint*единствения случай,когато съжалявам е , когато ме  съжаляват  *joint* ,демек съжалявам  да ме съжаляват. *joint*

ама да си дойдем на думата-нали знаеш,че мен ме интересува не отговора,а въпроса.
   та въпроса е българина достигнал ли е нивото да се самоуправлява и отрича авторитаризма,или не е.
  време оно мечо ме попита дали бгетовците са достатъчно интелигентни за да се самоуправляват и аз му отговорих,че тва което знам е,че са по интелигентни от курник ,пълен с кокошки носачки в радомирско село. а колко по интелигентни са от това,незнам.

е.поне в случая се доказа,че мечо е по тъп и от кокошка носачка,що се отнася до авторитаризъм,за другите тепърва ще видим.
   кво искам да кажа:
  сигурно знаеш,или може би си чувал,че в брака малките неща в отношенията са най важни.
  тва е много вярно,защото точно малките неща в отношенията показват скритото подсъзнание,което хората или подтискат или отричат.а то се появява точно там.
    същото е и с авторитаризма-дали имаш робско съзнание,или не се показва според стоицизма не спрямо това,което твърдиш,че си,а това което твоите дела показват,че си *girl*
   и тука има наш мечо,който пее наляво и надясно,че е анархист и незнам си кво си,обаче твърденията му са в рязка контрадикция с поведението му,което показва нищо повече от робско държание.
   аз никога не съм могъл да си обясня как някой модератор може да има правото да трие квото и да е,дори и псувня.
  привърженик са на някои хора и съм един от тях.споделям техните възгледи,а един от тях е ,че този,който поставя сигурността на свободата,заслужава НИТО ЕДНОТО ОТ ДВЕТЕ.
   форумите са точно определение на подсъзнателното поведение на един индивид,да цитираме ницше-дали този индивид е овца или вълк.
 малките неща издават  хората,защото хоратата не познават себе си и подсъзнанието контрулира съзнанието им,а те си мислят,че са съзнателни.
    тва е мечовия ефект да говори за свобода и пряка демокрация,а същевремено да позволява няква кьопава модераторка ,дето нито му е на нивото,нито на парите,нито на акъла,нито на квото и да е ,да му търка постингите-неговите и на останалите.
     че и на всичкото отгоре да го толерира.
 ми тва маранди не е мъж със свободно мислене,тва е индивид с робско подсъзнание.малките,незабележими и на пръв поглед незначими неща го издават.
        но въпроса не е индивида мечо,който най добре е описан от стостическата философия,твърдяща,че делата,а не твърденията на даден човек са рефлеция на истинския му АЗ.
     въпроса не са мечоците по форума на инвестора.въпроса е мечовците,спрямо антимечовците-тяхното отежнение,за да разбреме българското съзнание като цяло- като един цял организъм и неговото поведение.
дали наистина бгетовеца е готов да приеме нов вид самосъзнание,в което подсъзнанието и съзнанието са едно,или още не е готов и робското подсъзнание ще е критерий за съзнателно лицемерие , трансферирано в парадиране за свобода ,а всъщност нищо повече от робско поведение.
      тва,че мечо е неосъзнат лицемер,не означава,че и останалите са като него.още не знаеме,но ще видиме.
има хора,които не парадират и прокламират свободата,но подсъзнателно да доста по освободени и много много не си падат по безсмислен авторитаризъм.тез хора мож ги позна в държанието им.а един форум е такова място-дето не всеки ще е склонен да толерира абсурден авторитаризъм.появата на тая модераторка е перфектен домейн,където може да стресираме системата и видиме нивото на подсъзнателна свобода на бг оществото като едно цяло.
     ако се разбунтуват маранди,имаме узряване,ако не- роби са ,роби и ще си останат.
   

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: acen1975
« Отговор #4 -: 12 Август, 2013, 23:58:43 »
0
Т'ва поколение в БГ-стан трябва да измре.

Насирал съм ги, че са роби и не ебават. Провокирам - пак не ебават.

Викам имате роден роб и умрял роб ( Левски ) - дет' ви е национален роб - пардон символ?

Коя държава ще си сложи роб за символ?

Чак тогава промълвяват с половин уста, че съм кретен.

П.П. Ми, аз нали това искам - някой високо да изреве, че се съм кретен.

Па, всичко се свило кат' мишки и чака?

Какво чакат?! Бай Иван, бай Джон, бай Имам ...? ( откачат ме ).
----------------------

Тук съм им правил анализи и не щот' ме кефят, а щот' са си такива: Голямото изчезване предстои:

Прогноза за България ( 2013 - 2020 г. )

http://marandi.blog.bg/biznes/2013/06/21/prognoza-za-bylgariia-2013-2020-g.1122528
------------------------

Бе, ти му пишеш на говедото в прав текст - до 5 години 1 милион ще измрат от глад и болести.

500-800к ще емигрират навсякъде другаде, но само не и в БГ.

Всичко виси и те гледа кат' екзотична палма?

Баси робите - често. Отчаял съм се  *drink5*
 

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: acen1975
« Отговор #5 -: 13 Август, 2013, 00:10:59 »
0
По принцип кат' съм гледал нещата - до 5-10 години емигрантите ще станат повече от живущите тук.

Т'ва ще е шанса на БГ-стан - някъде към 2018-2023 год. по мои сметки.

Дотогава ще ги изтребят. Вероятно спирането на процесите ще започне от чужбина, а не от тук по обясними причини.

То и аз мога да спра разрухата и изчезването за 3 месеца само, ама всичко почва да те гаври.

П.П. Та, възходът ще почне отвън - не оттук.

До 2015-2018 ще е яка мизерия и почти 2 милки ще литнат умрели или прокудени. Държавата ще е тотално фалирала вече и чак тогава ще случи неочакваното.

Мое мнение!

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #6 -: 13 Август, 2013, 01:16:03 »
+2
дааа, хайде да си поговоря малко за бгетовицата.
  отдавна искам да си кажа някои неща,ама все ме мързи.па и не бях сигурен дали е умно да споделям истински истини и на кой колко мога да навредя.
  ама явно на човек като мен му трябва нищо повече от малко стимул, че да преудолее мързела си и да почне да кудкудяка неща,които не би трябвало да кудкудяка.

    та я да почна с мойте любимци- дянков и искров... и неща,които в бгетовцата няма къде да бъдат прочетени.
  хм, като за начало ще си поговоря сам на себе си  за трежърисис- в бг им викат държавни облигации.
    миналата година,гения на макро икономическата мисъл-един от стоте най добри икономисти в света (дянково твърдение за самия себе си ) реши да емитира дълг за 2 милярда лева,явно щото много добре оправи икономиката.
   речено сторено.бум-емитетче,бум-незнамсиколкосипъти презаписамо,бум- цена от 4,24 % .
   браво на нашите гении. такъв емитет изплякаха,че целия свят им завидя.....
невероятно но факт......
   освен ако зад факта няма друг факт *girl*
   който друг факт е прекалено нИвидим за бг професионалните икономисти *girl*
този факт се казват стелт дискаунт и е широко използван от бананови републики,които са готови да платят екстра комисионно за удоволствието да се фръцкат с ниска лихва пред избирателите си. и нема и половин година след литвийския емитет със стелт дискаунт , нашия дует дянков искров и те да не видят нещо.....
    са някой моа да си помисли,че дянков и искров да хитрец,да измислят такова нещо,проблема е,че НЕ СА,а тва са така наречените пътуваюи трежъри брокери,нямащи нищо общо с бгетовските турбоидиотчета.
    еврейската въртелешка е следната ( да ме прощават бг пУлитиците, и голдмън сакс събсидиерис,че светкам бг "простолюдието" за истинските истини)  :
     имаме осрала се държава ,чийто политици са готови да пръснат няколко десетки милиона за хвърляне на прах в очите на избирателите,както и няколко стотици милиона за емитиране на дълг на абсурдна лихва,както и няколко достатъчно лакуми и тъпи банки,които да покрият емитета.
    чудено.имаме си игра и тлъста комисионна за която дори и  !колумбийски нарко картел би завидял....
   та появява се при искров или дянков един костюмар с тежък американски акцент,въпреки,че твърди,че е от офшорните рИпублики и предлага:
   ще ви пусна емитет,в който трежъри купона е какъв вие си пожелаете ,ако имате банките,които да покрият емитета на 10 % лихва.
    дуета искров дянков поглеждат със съмнение костюмирания остров манЕЦ ,с американски акцент достатъчно подозрително и му отговарят-колкото и да ни се иска тва да стане,то е невъзможно.
      остров манЕЦА им отговаря:
  аз съм вашето спасение- АЗ СЪМ човека,който прави невъзможните неща възможни..... срещу 1.5 % (в случая 30 милиона) комисионно ще имате емитет на 10% , ноще можете да се пъчите пред простолюдието,че сте емитирали на 4.24 % купонна лихва и мижав първичен трежъри дискаунт.
    речено-сторено.
  дянков иска одобрение от народното събрание за емитиране на 2 милярда валутни лева (в случая милярд евро) на 10 % лихва и "народното"събрание одобрява сделката.....
    после влиза в ход събсидиърито на голдман сакс- в повечето случай това е "инвестиционна" банка ,за която никой нищо не е чувал и се намира по случайност с адрес в така наречените офшорни зони.
не за пране на пари,както повечето хора може да си помислят,а за да не подлежи на американските  правни закони .
    после дуета искров дянков обявяват,че щ им трябва някой,който да им "помогне" със структурирането на емитета (как па не им требеше някой да им помага ,кога дянков изхарчи  резервите на искров със "вътрешни" облигации ) .... и тук се появява въпросния събсидиери,който да им "помогне" със структурирането.....
     тук идва следващия ход-раздробяване на дискаунта на бонда в 2 части- първата част е символична и видима,втората част отива в купуващите банки под формата на "промоция" от помагащата банка (голдмън събсидиърито) ,което пуска тази примоция в следствие на безбожното комисионно,което превръща бъдещия дивидент къмто лихвоточки в дискаунт.
      с прости думи, на прост език- дискаунта в бонда се крие във вид на комисионно към банката "помощник" ,която го прехвърля в бондхолдърите като бондов дискаунт.
    а в днешното глобално корпоративно "право"  ,комисионните към инвест банки по "разходи" и "мениджмънт" не се броят като цена в цената бонда и тва се използва много удобно от играчи,стига да намерят правителство,което се интересува повече за авторитета си,отколкото от поверените им пари.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: acen1975
« Отговор #7 -: 13 Август, 2013, 11:21:36 »
+1
Асен,

доразвих ти малко нещата и вече е публикувано:
---------------

 Бай бай, БГ

http://marandi.blog.bg/biznes/2013/08/13/bai-bai-bg.1139151
-----------------

Споменат си в края като благодарност. Просто малко го "олекотих" да е без специфична терминология, за да е по-разбираем.

 *drink5*


acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #8 -: 13 Август, 2013, 17:42:04 »
0
маранди,браточка,мерси за подкрепата,ама не ми нужна,нито пък искам да има мои,или копия на мои творения в ония сайт.
   всичко е много просто- 6 години писах там,защото никой не ме е търкал,каквото и да съм писал. че дори съм писал против бг компании,които имаха банери и им бяха рекламодатели.и не ме търкаха.дори и против каролев и ангелов съм писал,защото за мен те са главните виновници за изгонването на михов,който трябваше да вице и финансов министър заедно с дянков.
     и въпреки че каролев е свързан с инвестора,пак пичовете не ме триха.
са за нищо ми изтъркаха няколко постинга,отделно вече от месеци кат отворя темата и му виждам мутрата на модератора.
 толко тръка,че дори не моа му фанеш края.форума си почива от него,само кога е отпуска.
   е кво да права в такъв форум?ми че то те да не са монопол,че да им толерирам безчинствата?
дай браточка да не праиме излиша драма.
  дай да наблюдаваме.ша напраиме един експеримент.знаеш ли маранди кой е ницше и каква връзка има той със настоящето ни чакане и правене на нищо?

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #9 -: 13 Август, 2013, 19:25:58 »
0
ницше е бил интересен човек.за него днес е много модерно академични философи да се прескачат и да казват,че е неразбран.
 демек другите го не разбират,ама те го разбират.
     а уникалното в случая е,че много от тия ептен не го разбират *neg*
 ама толко го недоразбират,че твърдят,че е философ.
а той е гениялен психолог и историк.философските му теории са следствие от негови психологически анализи и пречупване на догматизирани исторически събития .
      той е първия съвременен историк,след стоиците,който вкарва психологическия фактор в до тогава обективни и грешни виждания за историята.
     
    та ако го четеш от психологическа гледна точка,може да научиш много неща от него.ако го четеш философски,в най добрия случаи ще станеш поредния твърдящ,че ницше е неразбран от много ора.

    та една от теориите на ницше е ,че натуралната селекция на еволюцията произвежда 2 вида хора- жертви и хищници.
  според него тва е генетично заложено и всеки човек е предопределен от при разждането си. тук никък не съм съгласен с него за генетизма,но в случая това е нерелевантно.
    после тук прави следващия психологически анализ,като показва учудващи релативни умения,квито при колегите му наистина липсват:
   той е НЕ гледа линейно- да речем  вълци и овце .вълците са щастливи,овцете са нещастни.тва е линейния (обективен поглед)

слушай са внимателно декъ се крие гениялното:

 ницше разбива домейна в производните на щастието и тогава пред него се отваря съвсем друга истина :

1.ако цялото стадо хора има вълчи начин на управление,тогава хората вълци са щастливи,а хората с овчи мозък ПАК ЩЕ СА ЩАСТИЛИВИ.

2. ако цялото общество се управлява по овчи закони,тогава пък точно овците управляват вълците,и тогава НИКОЙ НЕ Е ЩАСТЛИВ



   или релативизма му отхвърля обективното логическо твърдение,че вълците ше са щастиливи,а овците нещастни.
 според него или всичките ще са нещастни,или всичките ще са щастливи.
  и тва е фундамента на една доста интересна теория.
някой друг път ше продължа.ша дообясня теорията му,а после и още,ще я леко актуализираме в днешно време с днешни полуреални герои *valcho*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: acen1975
« Отговор #10 -: 13 Август, 2013, 22:47:06 »
0
Асен,

спокойно, бря пич. Мен са ме баннали днес за 2 седмици да не мога да пиша там - демек до 27-ми и ми е през ......

За първи път ме баМмват от 2008 насам.

Т'ва мисля им е най-тежкото "наказание" като време, т.е. не е бан за 1, 3 дни, а за 2 седмици направо - следваща стъпка фобит на ник-а - т.е. да го заличат, че никога го е нямало.

Демек и друг да беше пак щях да го защитя срещу извращенията в тоя сайт вече.

П.П. Корса, не бях спал няколко дни - ще подледна какво си пуснал после и ако нещо читаво - ще помогна, ако е поредния спам - ще остане без отговор, приятелю.

Чиърс-а дан' забрайкам  *drink9* *drink9* *drink9*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #11 -: 13 Август, 2013, 22:56:18 »
0

аз пък никога не съжалявам.
 *joint*единствения случай,когато съжалявам е , когато ме  съжаляват  *joint* ,демек съжалявам  да ме съжаляват. *joint*


Хехех

Асене,
Ти като дете си цъкал на емотикончето.  *rofl*
И аз така! Не съжалявам. Файда йок.

Ницше "щастливи" и "нещастни" ли е използвал? Нещастен вълк ... хъм. Вбесен може би? Аз че съм уфсъ, ме нерви оффчия началник (управление), за вълците не знам. Но, чак пък да роня сълзи, и да съм нещастна ...  :-\

 *joint* :D



marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: acen1975
« Отговор #12 -: 13 Август, 2013, 23:14:11 »
0
Здравейте, marandi i asen1975,
мога ли да Ви помоля за кратък коментар върху следното писание:
http://heliotaraxy.com/Library/PDF/WHRi.pdf


Приятелю,

стигнах до 4-та страница и спрях. Нямам такова време да проучвам теориите/хипотезите на поредният.

Интересна е, ама ме вкарваш в религия, фашлива история и прочие, което е вярно като теза, но вероятно ще се разминем доста, ако го изчета докрай.

П.П. Проблемът е, че искаш отговор от мен, а кой съм аз, че да мога да отговоря? Т'ва се води вид продажба - всички разбирали от секс, религии, спорт и политика.

Аз съм тъпо профи и подобни теми са табу при нас - ще провалиш цяла сделка само с едно подобно изречение или намек. А, съм видял доста, чел доста и се правя винаги на лаик, че нищо не разбирам.

Подрави!  *drink5*

П.П. Нямам идея от каква гледна точка задаваш този въпрос искам да кажа? Гледните точки са много и всяка е вярна.

Успех!

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: acen1975
« Отговор #13 -: 14 Август, 2013, 02:31:22 »
0
Асен,

знам, че диаспората в Чикаго е голяма и има възможности.
--------------

Ако някой ден решите, че 5к $ за старт и макс още 5к $ ще са излишни за БГ ми го напиши направо.

За подобно смешна сума ще ви регистрирам проект, плюс запазени авторски права после за всички инованиции, които се пръкват от БГ и ще ви обхвана цял сегмент.

Логично ще се влиза и в политиката и да разбиете днешното статукво.

Ще ви направя проекта да е самофинасиращ се по много начини, демек печеливщ.

П.П. Когато ви направя нещата - ще изчезна все едно ме е нямало - ще имате точен маркетингов план, където дори ще се плаща на иновативните никове, които градят по точкова система.

Тия, които рушат ще бъдат игнор от типа аз какъв велик пИдераст съм - стил инвестор.

Помисли върху офертата и пиши - доста болен съм и някой ден може да ме няма като ник, дет' сте свикнали да четете. Моята е лесна - нагласено е всичко - доживотен парцел, място и т.н.

==============

Някой ден ще трябва да решите, за момента даже нямате и подготвени мениджъри и лидери и затова следва гаф след гаф. Ще ви осигуря и школа за кадри, за да не се излагате като кифли.

Успех!

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #14 -: 14 Август, 2013, 10:31:43 »
+1

Маранди,
Не така! И аз съм много болна, ако може да се нарече болест,  :-[ ама никой не ме пита.
Аз нямам, и няма да имам парцел. Преди да се запътиш към твоя, ще ти се наложи да минеш покрай морето, където ще бъде пръснат праха ми и да пиеш едно   *drink11* за мен. Така ми говорят звездите.  8) И, понеже, имам едни планове преди това (дядо Господ да не се смее *prof*, щото ще си ги изпълня), с голяяям тайминг, ще трябва да почакаш. Тъй, че, прай проекти и каквот' душа ти сака. :) *heart*

Туй да не е заради бана? В такива форуми, в даден момент, става доста престижно да ти е наложен бан. *girl* :D

Чиърс-а дан' забрайкам!   *drink9* *drink9* *drink9*