Автор Тема: acen1975  (Прочетена 252118 пъти)

Slavi

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 80
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +10
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #105 -: 14 Октомври, 2013, 02:20:11 »
+1
Мнозина са под игото на егото. За да осъзнаеш това излей чашата, която са ти наляли в училище и я напълни с това, с което само един критичен ум може да запълни.......

Мисля, че ще е редно да започна поста си с един цитат: "Егоизмът е коренът на всички злини".

Споделям всичко казано от теб, както споделям и всичко написано от Асен относно несъгласието с академичността. Непонятността ми по-скоро беше риторична, а който разбрал - разбрал. Който не е - ами да е.
Критичното мислене винаги съм го смятал като един вид предпазна мярка пред всякакви твърдения на "капацитети", а такива по нашите географски ширини с лопата да ги ринеш. Друг е въпроса, че не изпадам в подробности и излишни спорове, защото голям процент от тях страдат от синдрома на лековерния ум , което превръща един спор в mission impossible. Когато един тесногръд човек няма желание и способност да си разтвори мисленето в нетрадиционна и критична насока, трудно непознат човек би му повлиял, освен ако не е с вратовръзка и титли пред името си. ;)  Лично аз съм успявал само веднъж и то след дългогодишни напъни. Но човека ми е прекалено близък, прекалено много държа на него, прекалено дълго сме имали възможност да общуваме и това ми е давало надежди, че мога да успея да пробия "желязната завеса".
С критичните разуми се общува далеч по-лесно и градивно.
Отговорът е целта. Той не може да бъде даден, целта е да бъде достигнат. Можеш ли да обясниш на дете какво е "ще се опариш"? Не. Поне докато детето не се опари. Тогава то ще знае. Само тогава!
Ето защо човек не може да бъде научен, а може да се научи. Сам. Това е целта.

Отново се съгласявам с теб, но с едно особено мнение. Сравнението с детето, както и с животните, ми се струват неудачни, тъй като ми звучат твърде примитивно за разумен човек и за нивото на този форум. Смятам, че тук има достатъчно хора с разум и критично мислене, които сме далеч от инстинктивното мислене както на децата, така и на животните. Споделяйки мисли, идеи, информация и логика, хората можем да сме полезни един на друг и да се предпазваме от грешки, да си спестяваме губене на време в разучаване на прости или сложни, но непознати за нас неща, както и да си насочваме мисленето и действията си в определена насока след пречупване на тези неща през собствената ни призма и разум. Децата нямат такъв разум, животните съвсем. При тях всичко е инстинкт. За да илюстрирам мисълта си, нека си представим, че имаме 2 купички с мляко (цел). Върху едната поставяме тежък похлупак (споделени различни знания, опит, логика, идеи). Коя купичка ще изяде котката?

Ай.
 *drinks*
 

« Последна редакция: 14 Октомври, 2013, 02:24:16 от Slavi »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: acen1975
« Отговор #106 -: 14 Октомври, 2013, 13:39:56 »
-4
Винаги ми е било непонятно, защо хората си хабят енергията и времето в това да се доказват един на друг, да се обиждат, да се нападат и обясняват за незначителни неща по такъв начин, все едно живота им зависи от това......И как една провокация може да отключи толкова негативни реакции....
Обратно, винаги ми е било адски приятно да видя как хората си помагат и дават енергията и душата си за да помогнат на някого (дори непознат), а не да си мерят дължините с хора, които нямат никакво присъствие в тяхното обкръжение....

Хубаво е казал Джиду Кришнамурти: "Да си добре приспособен към болно общество не е признак на добро здраве"

Виж, че тъпакът си е редактирал 3 дена мнението след това ( само за протокола - т'ва вече му е 3-тия ((третият)) ник, понеже предните два ги издъни със същите простотии.

Писал е имена на електронни игри представени за "формули".

Нерде Бейкън и нерде Текудид - че те нямат нито една допирна точка помежду си - нито времева, нито като платформа, нито като нищо.

Демек, т'ва са трол-четата, които само вървят да се заяждат навсякъде - без никой да ги е канил, питал или викал.

П.П. Когато ми покажеш едно свястно мнение на тоя "екземпляр", което да не е гавра към някого .... - ми се обади.

Дотогава - не ме питай защо такива ги оритвам в движение докат' ги видя още  *girl*

Ай, за Империята!  *drinks*

Все пак вие задавате въпроси към юзер Х и се опитваме да отговорим добронамерено, докат' се пръкне поредния помияр кат' тоя да освини всичко, щот' бил много "оригинален".

Затова и вече не ви отговарям в този форум - нямам нерви да ги трая такива.
« Последна редакция: 14 Октомври, 2013, 13:46:10 от marandi »

barba

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 17
  • Карма: +12/-1
  • Респект: +40
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #107 -: 14 Октомври, 2013, 18:29:46 »
0
Разбрах, прекалено тъп съм за този форум. Отивам да затъпявам още повече.
https://www.coursera.org/partners
http://sourceforge.net/
http://ocw.mit.edu/index.htm
...
« Последна редакция: 15 Ноември, 2013, 01:15:10 от barba »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: acen1975
« Отговор #108 -: 14 Октомври, 2013, 19:30:33 »
-4
Разбрах, прекалено тъп съм за този форум. Отивам да затъпявам още повече.
https://www.coursera.org/partners
http://sourceforge.net/
http://ocw.mit.edu/index.htm


Копирам ти от друг форум ( преди да са ме изтрили ).
--------------------------------------------------
Цитат:

"Няма да ти коментирам тъпата графика - щот в Щатите бачкат за 6.50$/час минимум неквалифициран труд, а матрьошките бачкат за такива графики с празни хладилници.
--------------------------------------

Ще се спра на отвращението ми е от подобни хермафродити кат' тИбя.

1. Защо не си набиеш шутовете в Русия и повече да не ме занимаваш със себе си?
2. Същото важи за американофилчетата, туркофилчетата, немскофилчетата и прочие.
3. Защо трябва да си вдигам кръвното винаги като ви прочета по БГ форуми?

4. Защо не си ебете путката майна на Камчатка, Аляска, Диабекир и Балтийско море и просто 1 година НИКОГА да не ви виждам?

Толкоз ли е трудно? Мяткаш графики за трилиони - ма, върви на майната си руска, бре мекере? Гоу фък!!

Вземи си Мечките, тъпанарите от политика и изчезвайте!

Т'ва е с Мир ( предложение ) - до няколко месеца ще ви избиват и сте слепи, че не го виждате.

Предупредени сте!
Промени/изтрий съобщение"
-------------------------------------------------------------------------

П.П. Както виждаш съм толерантен и не съм добавил франкофоните, гърчеещите се, македоночеещети се, сръбскочеещите се.

Скоро и сирийците ще ви качват по една графика и ще ви се "карат".
--------------------------------------------------------

Понеже си мега-тъп Барби - нищо лично исках да ти кажа.

Ако можеш помагай, като не можеш си спести "остроумията" и без това ни е достатъчно трудно в БГ.

Та, "мерси" за дистационната помощ, ама оправи франсетата първо и после нас, ако обичаш.


Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #109 -: 14 Октомври, 2013, 20:48:37 »
0
Лелей, то тука било голяма касапница. Отказвам да участвам в тази диктатура на агресивната простащина. Трия си предишните коментари и изчезвам.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #110 -: 14 Октомври, 2013, 21:04:40 »
+2
Много злоба, ето затова форумът опустя, представете си само преди 10 месеца тук имаше много добронамерени хора (спомнете си темата със снимките на форумците), а сега само купища злобари и помия след помия, защо?
  Едни хора ги питат за нещо конкретно а те си баят някъкви си отвеяни псевдонаучни теории, май прекалихте, спрете с простотиите и обидите, съсипахте го и това място, а спомнете си как се създаде то, нали бяхме в един отбор когато избягахме от другия форум, искахме да си имаме свое блато, е май вече наистина е блато! Жалко!

Серсем

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 110
  • Карма: +19/-10
  • Респект: +21
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #111 -: 14 Октомври, 2013, 21:19:12 »
+1
Много злоба, ето затова форумът опустя, представете си само преди 10 месеца тук имаше много добронамерени хора (спомнете си темата със снимките на форумците), а сега само купища злобари и помия след помия, защо?
  Едни хора ги питат за нещо конкретно а те си баят някъкви си отвеяни псевдонаучни теории, май прекалихте, спрете с простотиите и обидите, съсипахте го и това място, а спомнете си как се създаде то, нали бяхме в един отбор когато избягахме от другия форум, искахме да си имаме свое блато, е май вече наистина е блато! Жалко!
Напомня ми на онзи виц: ... на 45 години си, а още вярваш в дядо Коледа...

Момчета /и момичета/, ама вие сериозно ли си помислихте, че може да съществува интернет форум без модерация? Това е утопия, другари, и то една утопично утопична Утопия, бих казал...

Една истина от моята практика - форум без модерация е като отворена врата на ада. Всичкото психопат околовръст се чувства длъжно да демонстрира същността си. А модерацията си иска здрава ръка и ненаранима душа. Ако ти пука за мнението на пишещите - по-добре не се захващай. Те ще те смачкат с простотия, злоба и чиста лудост, какъвто е по-горният пример.
За мен този форум приключи с оттеглянето на Коганев...

Последния да загаси лампите, моля.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #112 -: 14 Октомври, 2013, 21:49:31 »
0
Е, ще остане Новинаров, за който не му се драйфа от него.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #113 -: 14 Октомври, 2013, 22:21:08 »
+1


П.П. След 21.00 ч. моля мненията ми да не се вземат на сериозно.

Ей в това е проблема,че много хора  взеха да се вземат на сериозно.
 "Никой не е достатъчно умен или пък достатъчно глупав,че да не направи някоя простотия" Закон на Фло за общата валидност :)
Ако перифразираме Кърт Вонегът, може да излезе сполучливо така: Не е задължително да сте луд за да участвате в дискусиите във fimoti.net,но понякога помага. :D
Аз оставам.Защото не се взимам на сериозно и не държа да ме приемат непременно на сериозно.Тука смятам,че се разтоварвам.Разтоварете се и вие,...понякога помага!
Ай! *alcohol*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: acen1975
« Отговор #114 -: 14 Октомври, 2013, 22:29:41 »
-4
Ето ви "великите" мнения на колегата, които не е изтрил:

http://www.fimoti.com/index.php?action=profile;area=showposts;u=636

http://www.fimoti.com/index.php?action=profile;u=636;area=showposts;start=15
------------------------------------------------------------

Разбира се, че като написах, че мега-тъп да извежда "формулки" от типа ( Плейстейъшън1 ) -> Емпайър Ърт -> Мортал Комбат -> Плейстейшън ( 2 ).
-------------------------------------------------------------

Т'ва след поста на Асен и Момчето Барби веднага се изтри, щот' не се сетих да му копирам простотията, която написа да оплюе Асен.

Дет' го питах какво общо има Бейкън с Тукидид, че го дава за пример?
--------------------------------------------------------------

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D1%83%D0%BA%D0%B8%D0%B4%D0%B8%D0%B4  <-- Тукидид

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D1%80%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%B8%D1%81_%D0%91%D0%B5%D0%B9%D0%BA%D1%8A%D0%BD  <-- Френсис Бейкън
---------------------------------------------------------------

Т'ва му беше "оригиналния" постинг на Барби след поста на Асен!!

Той веднага се изтри колко е "оригинален".

П.П. Питам простичко - покажете ми един свестен постинг на тоя педал досега?!

Дал съм ви ги в страничка да си ги прочетете всичките. Само един смислен пост искам да видя?!

Нищо, че се трие отрепката веднага после  *girl*
--------------------------------------------------------------------

После ми говорете Русото ескалира ли, скапва форума ли и прочие ....  или фрост.

Ако Плейстъйшън(1) през Текън(3) през ( Путка майна - син каскет ) следва Плейстъейшън (2)

И т'ва изглежда кат' Барби: PS1 -> EE1 -> T(3) -> PS(2)

И 200 глупака му възхвалявате постинга, където го питам какво общо имат това с постинг-а на Асен? ( освен да го освини ).

Ръкопляйскайте му още на Барби колко е "умен" и си задавайте въпросите от типа: Барби, би ли ни казал .... ?

*drinks*
« Последна редакция: 14 Октомври, 2013, 22:35:41 от marandi »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: acen1975
« Отговор #115 -: 14 Октомври, 2013, 22:38:03 »
-4
Колкото и да съм фрост - гледам, че заглавието на темата е кръстено асен1975 - после гледам, че имаше въпроси, които започваха от типа: Асене, кажи .....?


Накрая се пръква т'ва леке да "остроумничи" - дет' никой не го е викал и питал нищо?

Ай, да го духате - тия с минусчетата - кат' спра да пиша ми пишете минусчета на фитката  *girl*

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #116 -: 14 Октомври, 2013, 23:22:26 »
-1
Мдааа в сезона на джибрата сме. Някой май доста време е прекарал в селския казан.  *rofl*

само без модерация моля. асен яма да се сърди. нета не е за хора със слаби нерви или вземащи се насериозно франсета. Оставете нещата на принципа на анархията, т.е. да се саморегулират.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: acen1975
« Отговор #117 -: 14 Октомври, 2013, 23:40:18 »
-4
Мдааа в сезона на джибрата сме. Някой май доста време е прекарал в селския казан.  *rofl*

само без модерация моля. асен яма да се сърди. нета не е за хора със слаби нерви или вземащи се насериозно франсета. Оставете нещата на принципа на анархията, т.е. да се саморегулират.

Нервите са ми перфектни - повярвай ми - от 20 години спорт някога дет' изблъсках + трейдър се водя сега  *girl*

П.П. Бъркаш, че вече имам нулев толеранс към пълни тъпанари, ако ще и Мачу Пикчу да се представят, че са и т'ва било повод за гордост "свише".

Ся педала ми бие минус-чета на всеки мой пост и или има още един ник или някой гламав "сподвижник".
------------------------

Може ли да си представиш 60 годишен чичка да виси по цял ден ме дебне да ми бие минус-чета?

Дано никога не стана толкоз фрост, а да съм пукнал вече. Виждал съм тъпанари, ама тоя цепи тъпомера - дядката ....  *drinks*

П.П. Поне му оправям жалкия ден за живуркане, че ми набил минус и после ходи ухилен по цял ден *girl*

Затова съм мил с него - нали си имам един дядка кат' него в къщи на 78 години - яко ги пере тачката, ама си го обичам - хихи
« Последна редакция: 14 Октомври, 2013, 23:44:34 от marandi »

Slavi

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 80
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +10
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #118 -: 15 Октомври, 2013, 00:01:20 »
-1
Поздрави marandi, успя набързо да раздвижиш форума ;)
 *drinks*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #119 -: 15 Октомври, 2013, 00:05:33 »
0

само без модерация моля. асен яма да се сърди. нета не е за хора със слаби нерви или вземащи се насериозно франсета. Оставете нещата на принципа на анархията, т.е. да се саморегулират.

Да, ама с модератори е по-интересно - А са тръкнали ...  *scare* *rofl*

 *flower2*