Автор Тема: acen1975  (Прочетена 250011 пъти)

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #150 -: 17 Октомври, 2013, 13:06:47 »
0
Никой нищо да не трие! А е изтрил някой нещо, а ви поръчвам по телефона на баба. (всички до крак) Ще ви лъснат веднага гъзовете с личните данни барабар със снимките от "оная тема" (знаете че го мога, ако не вярвате Собственика31 да ви каже)
Вчера след 34 минутен и 25 секунден разговор по скайп /за моя сметка/ и 3 имейла /пак за моя сметка/ решихме с баба да не допъскаме ненаказано триене във форума.

Ако до утре в 3.25 сутринта сте изтрили нещо, то тогава ще се обадя на адвоката си и ще почнат едни "мокри" поръчки придружени със сухи мезета.

 *rofl* *rofl* *rofl*

Сакъннн, само мен не показвай, щото съм суетна.  *blush* :D

 *flower2*

Музо, ни съ хили толкоз много. Нидьей мъ предизвиквъ, щот баш пък при тебе мога да са юрна от платото и да ти кацна директну у спалнята. Ти си ми слабос, мъ ни мъ придизвиквъй щот бяш пъ тебе моъ подмокрена тъ поръчам, да са не потя аз!!!
« Последна редакция: 17 Октомври, 2013, 15:55:30 от Невидимко »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #151 -: 17 Октомври, 2013, 15:46:17 »
0
Невидимко,
Нямаше да отговоря ако не беше написал "ехидно".
Може да знаеш всичко за мен, но не ме познаваш.
За "знаенето", не ме притеснява и въобще не се крия. Освен, че е безпредметно, но и няма причини за това и живея така, че винаги да ги няма.
Ако ме познаваше, щеше да знаеш, че перманентно съм ухилена, но никога ехидно, саркастично и т.н.

Когато съм сред приятели, понеже ме познават, не си прецизирам изказа, с оглед да не обидя някого. Ако все пак се случи, готова съм да се извиня и го правя.

Ако съм те засегнала със смеха си: Извини ме! Чувството ти за хумор ме разсмя. :)

Иначе, като дойдеш, обади се. Кака има толкова ст'инки за едно питие, все пак съм домакиня, а ти си на гости. Уточнявам, да не се засегнеш, пък сега за това. :) *drinks*

 *flower2*
« Последна редакция: 17 Октомври, 2013, 15:49:28 от Muza »

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #152 -: 17 Октомври, 2013, 16:04:52 »
0
Невидимко,
Нямаше да отговоря ако не беше написал "ехидно".
Може да знаеш всичко за мен, но не ме познаваш.
За "знаенето", не ме притеснява и въобще не се крия. Освен, че е безпредметно, но и няма причини за това и живея така, че винаги да ги няма.
Ако ме познаваше, щеше да знаеш, че перманентно съм ухилена, но никога ехидно, саркастично и т.н.

Когато съм сред приятели, понеже ме познават, не си прецизирам изказа, с оглед да не обидя някого. Ако все пак се случи, готова съм да се извиня и го правя.

Ако съм те засегнала със смеха си: Извини ме! Чувството ти за хумор ме разсмя. :)

Иначе, като дойдеш, обади се. Кака има толкова ст'инки за едно питие, все пак съм домакиня, а ти си на гости. Уточнявам, да не се засегнеш, пък сега за това. :) *drinks*

 *flower2*

О скъпа Муза, веднага си поправих думата "ехидно". Целта ми беше баш да развеселя навалицата та да разсея поне малко обстановката. Радвам се, че поне теб развеселих с по-предишния постинг. Ми то сега е момента, кой да взема за мезе ако не наш миранди, ама миранди само goro го оправя. Нищо че миранди е в най-добрата си спортна форма. Той все още е много добър шахматист. Знаеш кви мускули има той от местенето на пешките а?!
Щот миранди хем ще ви застрахова животите, хем няма да ви трепе, а само ще ви бие та да не моете да искате пари от застрахователите за убийство.

P.S. пратих ти ЛС /за моя сметка/
« Последна редакция: 17 Октомври, 2013, 16:25:12 от Невидимко »

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #153 -: 17 Октомври, 2013, 21:06:27 »
+1
Добър ден, дами и господа....................И още нещо - тук никога не е късно, може да стане и по-зле.

*drink6*

Халле хоп!
:)Трябваше да е по традиция  "Добър ден другарки и другари" Капитализирал си се нещо... :)
Сега по  темата,щото е в раздела икономика,демек нещо се смята,може и  в числа,като  оня, дето броил числа :1,3,1,3,1,3. Що бе-питали го. Щото ми се "такова" и 2  не виждам,казал.Та  наскоро докторите преброиха,че всеки 5-ти бил откачалка.Като гледам как любезно върви дискусията ми се струва,че тука броилката е 1-5,5,5,5,5,1-5,1-5,5,5,5,5.Дамите тука ,разбира се са 1. *flower1* Мисълта ми е джентълмените тука да не се взимат толкова на сериозно и да правят персонални квалификации към други 5-ци ,щото и те са 5-ци по собствен начин,спрямо други 5-ци. "Добре дошли в маймунарника"(книга е)Всички сме вътре.
Беше спометнат Собственика в аналогия,но веднага трябва
 да се каже ,че той е силно изключение.Защото освен откачалка си е с мръсен нрав и много подъл характер.Мноого подъл и гаден характер и е късмет,че го няма тука.
Джентълмени,живота е един и не е особено дълъг.Защо да не си го правим малко по-приятен?!
Не ми се иска никой да си ходи,чета ви всичките.Особеното на този форум ,е че участниците са обединени само по един признак-емоцията.Хайде със здраве и помнете,че мокри и сухи поръчки приемам всеки ден от 10-18,без неделя.Контактите ми са в подписа(реклама е) *drinks*
Халле хоп!

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #154 -: 19 Октомври, 2013, 20:59:26 »
+1
Да благодарим на Скитер, че се осмели да викне "Оставка !" :) А сега да се върнем на темата.

Асене, отдавна трябваше да заложиш на тази валута - BTC, още през април ти го казах :)
http://bitcoinwisdom.com/markets/mtgox/btcusd
И ти май си сеирджия.....
Ас съм българче.......

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #155 -: 19 Октомври, 2013, 23:10:12 »
0

Цитат
Даже по отношение на хирургията сегашните специалисти публично признават пълната си
неспособност поне малко да се приближат към изумителното изкуство на превързване, познато в
древния Египет. Стотиците ярдове превръзки, обвиващи мумията от ушите до всеки пръст на
краката поотделно, са били изследвани от водещите парижки хирурзи и независимо от това, че
образецът е пред тях, те не били в състояние да направят същото.
Баси, а?

Не разбрах контекста на  цитата,но ми се струва,че ако бяха дали на сестрите да правят египетска превръзка, вместо специалистите хирурзи щяха  да се справят.
В древния Египет ,преди бинтоването са вадили мозъка на кандидат мумията през носа и на неговото място са наливали втечнен колофон.Това е интересна манипулация подсказваща ,че за "живота във вечността"на фараона мозък не му трябва. За сметка на това  са му оставяли ядене и пиене и транспортни средства,което ще рече,че и за тези три неща ,за да  ги ползва не се изисква мислене.Не казвам нищо с намек за водачите на ППС-та и др.водачи, или пък за гурме феновете. ;)
Поразителното за мен е как са владеели технологията на сухата дестилация,за да дестилират  и извлекът тази смола колофона,защото това е много по-сложно от майсторската превръзка или ваденето на мозък през носа.

« Последна редакция: 19 Октомври, 2013, 23:31:30 от Фло »

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #156 -: 20 Октомври, 2013, 11:54:28 »
0
Поразителното за мен е как са владеели технологията на сухата дестилация,за да дестилират  и извлекът тази смола колофона,защото това е много по-сложно от майсторската превръзка или ваденето на мозък през носа.


Поразително е как днешната наука ни убеждава, че това е постигнато с медни длета и каменни чукове. Че дялкайки "на ръка" може да се постигне такава перфектна изработка и симетрия, която днес може да постигне само фреза с компютърно управление или 3D принтер.
http://i.imgur.com/EPY2FFM.png

Или пък, че такива камъни нашите предци са ги носили на гръб или търкаляли на дървени трупи, често по няколко стотин километра и после внезапно ги захвърлили, щото свършил робовладелския строй.

Поразително е, че древногръцките философи са учили математика, философия, астрономия, медицина и други науки в Египет, Иран, Индия и други древни места, а сега собствената им наука се опитва да изкара древните египтяни, иранци и индуси - питекантропи.

А още по-поразително е, че болшинството вярват на това, не си задават въпроси и се наричат разумни същества.
http://www.nauchensviat.eu/2013-08-01-05-41-18/viewcategory/5-pdf.html

За мен науката отдавна се е превърнала в религия изпълнена с догми и противоречиви теории, построени върху пясък. Защото какво знаем ние и къде отиваме, когато не знаем нищо за това какво сме, кои сме, откога сме и откъде сме?! И трябва да призная, че науката ни има най-голям принос в липсата на отговори по горните въпроси, но продължава да се нарича наука...

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #157 -: 20 Октомври, 2013, 13:56:12 »
0
За мен науката отдавна се е превърнала в религия изпълнена с догми и противоречиви теории, построени върху пясък. Защото какво знаем ние и къде отиваме, когато не знаем нищо за това какво сме, кои сме, откога сме и откъде сме?! И трябва да призная, че науката ни има най-голям принос в липсата на отговори по горните въпроси, но продължава да се нарича наука...

Пък за мен религията е измислена за хора които не искат да знаят какво е наука.
Не знам ти какво наричаш наука, но за мен:
  • Човешката научна дейност е итеративен процес на създаване на виртуални модели (теории) на реалния свят;
  • Теориите отразяват с известна, все по-голяма точност реалния свят;
  • Точността клони към безкрайност;
  • Човечеството ще изчезне преди да стигне до абсолютната истина :)


За мен религията запълва празнотата, която науката е неспособна да запълни, макар това да е основната й задача. Една истинска наука, базирана на реални знания за строежа на вселената би трябвало да запълни празнотата и да отговори на всички въпроси. В този смисъл, поне по времето на древногръцките философи религията и науката са били едно цяло.
Относно посочените точки ще дам един цитат, който би следвало да отговори на първите три от тях:
Цитат
Уравненията на Айнщайн показват, че гравитацията на цялата материя във Вселената ще окаже силно привличане на всички звезди и галактики една към друга, което в крайна сметка ще доведе Вселената до колапс. По това време обаче, в началото на миналия век, астрономите все още вярват, че Вселената е статична. За да се справи с този проблем, Айнщайн внася допълнителен член в своите уравнения, наречен космологична константа, за да се балансира активно силата на гравитацията.

    В рамките на около десетилетие по - късно астрономът Едуин Хъбъл открива, че Вселената се разширява. Айнщайн съответно отхвърля космологичната константа, и определя случилото се като своята най - голяма научна грешка.
http://goo.gl/9THtXw


Ето как науката запълва дупки. Гуруто Айнщайн си измислил теория, според която вселената би трябвало да се свива. Но понеже тогава научната догма била такава, че всички считали, че вселената е статична, той подходил итеративно и си генерирал една константичка. После пък се оказало, че вселената аджеба се разширявала, което пък наложило да се излага и черви по научните конгреси...

Толкова за точността на днешната наука и нейната непогрешимост. Исторически погледнато, науката е пълна с такива излагации, започвайки от плоската земя, през геоцентричната и хелиоцентричната системи, докато после науката ни хвърли в десета глуха в ръкав на края на една галактика във вселена, която запълниха за една нощ по примера на Айнщайн с 95% незнаен чакъл, който хем го има, хем го няма, за да си пасне поредната теория на съвременната догма. В този ред на мисли, с далеч по-голяма вероятност учЕните биха имали шанса да построят вярна единна теория просто играейки на зарове. Ето защо за мен теориите би трябвало да отразяват с известна, все по-голяма точност реалния свят, но на практика строят виртуални реалности на принципа проба-грешка. Това днес наричаме наука.

От друга страна е странно, че академичният свят не си задава въпроса как така, въпреки неколкократната ревизия на нашите календари едни диваци извършващи жертвоприношения на разни измислени богове в джунглите на Мексико са измислили толкова точен и съвършен календар, че точността му съперничи на днешния атомен часовник и още не се знае кое всъщност е по-точно. Докато венеца на науката, еволюцията и времето - ние, още кретаме и коригираме нашия си календар всяка четвърта година, добавяйки итеративно поредната константа изсмукана от пръстите ни, за да паснем виртуалната теория с реалната практика и да прикрием невежеството си, вироглаво претендирайки, че точността ни клони към безкрайност. Онези религиозни диваци са знаели не само, че Земята е кръгла и се върти, а с ненадмината точност са знаели периода на орбитата й, орбитата на останалите планети на слънчевата система и прецесионните цикли, притежавали са толкова развита култура, земеделие и наука, че и до днес нашите светила на науката се червят и предпочитат да кажат като шопа в зоопарка пред клетката на жирафа - Те такова животно нема. Като не могат да измислят такава константа, която да обясни как един религиозен дивак с каменен чук е могъл да съперничи на точността на атомния часовник, и вместо да пренапишат учебниците и да си посипят главите с пепел, си заряват главите в пясъка на собственото си невежество. Така науката се превръща в религия, отричайки и осмивайки очевидното, вместо да го обясни, което е нейната основна задача. Така нейните теории от модели на реалния свят се превръщат във виртуални реалности с който действителността има твърде малко общо. Разбира се, няма как да не се признаят и успехите на съвременната наука, макар болшинството от нейните продукти да са на истински учени като Тесла, нямащи нищо общо с академичността и бюрото. Изобретенията на такива личности са по-скоро въпреки академичната бюрократична наука, отколкото заради нея. В този смисъл науката не само се е превърнала в религия, а и играе ролята на инквизицията в тъмната епоха, гонейки и присмивайки се на истинските откриватели. Никола Тесла е казал много неща за духа, за истинските автори на неговите изобретения, но догмата на съвременната наука тези неща ги отрича. Ето защо Тесла е персона нон грата в академичната наука и макар над тиквите на всички университетски бюрократи да греят лампите на Тесла, те никога няма да отдадат заслуженото му и да им просветне. Защото там, където свършва тяхната компетентност започва истинската наука и религията взети заедно. Така, както е било още в древни времена.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #158 -: 20 Октомври, 2013, 16:23:36 »
0

Не разбрах контекста на  цитата,но ми се струва,че ако бяха дали на сестрите да правят египетска превръзка, вместо специалистите хирурзи щяха  да се справят.


Най-вероятно! :) Това не означава, че сестрите ще излекуват болен - не защото нямат кетап. Защото не могат, нямат необходимите за това знания и умения.
Грешката е била, че екипът е трябвало да бъде от инженери, например, а не от хирурзи.

 *flower2*

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #159 -: 20 Октомври, 2013, 18:26:09 »
0
Барба, спорът ни ми стана интересен.
Виж, сега аз не проповядвам религия. Чак толкова дълбоко не желая да навлизаме. Това за мен си е нещо на твърде лично ниво и там нещата се изживяват, а разбирането им е въпрос изцяло на индивидуално ниво. Никой не бива да бъде посредник между духовното и човека. В най-добрия случай някой може да посочи посоката, но 99,99% от работата е лична. Пък да се вживявам в ролята на такъв човек си е пълно кощунство. Това е личната ми самооценка.

Тезата ми е, че сегашната материалистическа научна доктрина произвежда теории. Нещо, което и ти споделяш. Тези теории, които историята доказва, че често са погрешни, науката ги заменя с нови теории. Нещо, което ти наричаш еволюция. Съгласен съм с тезата ти, че абсолютната истина няма да я достигнем, и че теориите се доближават все повече до практиката. Но тук свършват нашите съгласия. Ще се обоснова: Въпросните теории се преподават в училища и университети на почти цялото население на планетата. И там, въпреки, че най-отгоре пише "Теория на някой за нещо си", се преподава като чиста истина, а често алтернативните теории се пренебрегват за сметка на лансираната. Ето защо в предишния си цитат за Айнщайн пишеше че, тогавашното научно общество, забележи, "вярвало", че вселената е статична. Странно! Вярата не беше ли прерогатив на религията?..
Така в университетите царуват определени теории с векове и независимо, че с времето се появяват твърде много факти, доказателства и несъответствия, които са в противоречие с доминиращата теория, научната общност има склонност към отхвърляне на тези факти и несъответствия и често замитане под килима на неудобните доказателства. Така е било в по-голямата част от познатата ни история и ако в миналото някои несъгласни учени са ги горели, то сега често са обект на подигравка, осмиване и отлъчване от научната общност, обвинени в псевдо наука. Не са малко и съмненията за физическо ликвидиране на неудобни учени, но като правило доказателства за вина няма. В този ред на мисли не е ли задача тъкмо на науката да търси алтернативи и да реагира възторжено при всяко ново откритие, па макар и толкова революционно, че да трябва да се пренапише историята например? Не е ли истината точно това към което се стреми науката? Защо тогава научната общност реагира на някои нови открития точно така, както църквата през средновековието? Отлъчва учени, прикрива доказателства, осмива и неглижира факти. Не ти ли прилича по тези си качества научната общност на религиозна институция? Защото за мен паралелът е твърде очевиден.

Ти си математик, аз не съм, и в този смисъл не мога да пренеса спора в полето на математиката. Но ще си позволя да ти задам една задача. Можеш ли да сметнеш на колко планети във Вселената би могло да има разум? Скоро попаднах на статия, в която учени изчислили, че само в нашата галактика би могло да има стотици хиляди развити цивилизации. Колко биха могли да бъдат те във Вселената? Милиарди, трилиони? Повече? И при наличието на такива статистически данни, такива необясними атефакти на нашата собствена планета, които ясно ни говорят, че в поне в дълбока древност тук на Земята е имало поне една много развита цивилизация, която ясно в исторически източници били описвани като "богове", включително Елохимите в Библията, не е ли очевидно че е по-вероятно да не сме сами и нашата история да е много по-различна от тази, която ни се преподава в училище, отколкото обратното? Не е ли странно, че научната общност с готовност говори за потенциални цивилизации, човешки експедиции и колонии на други планети, а в същото време тотално осмива, неглижира и пренебрегва всяка информация за извънземни форми на живот тук. До там, че ако учен си позволи да говори за "извънземни" в медийното пространство рискува да бъде дамгосан и заклеймен от научната академична общност. Точно като в религиозните институции обвинен в ерес и отлъчен. За мен е странно как тази академична научна общност вместо да се втурне да изследва, да експериментира и да докаже истината, просто ги замита под килима и твърди явни нелепици, като това, че 800 тона каменен паралелепипед в Баалбек диваците едва ли не са го носили на гръб, че перфектните строежи с изключителна архитектура, геометрия и математически знания, запазени и до днес били дело на диваци с каменни чукове...

Ето още една заблуда. Твърдя, че науката не дава здраве. И живот не дава. Тя може да изследва, да констатира, да помага на организмите или да им вреди. Но науката здраве не дава. Здравето е функция на организмите, а не на науката, колкото и материалистическата научна доктрина да се опитва да доказва обратното. Погледни дърветата, врабчетата, мухите и всичко що лази, пълзи, ходи, плува и лети освен човека и се запитай: Какво здраве им е дала на тях науката? Твърдя, че никакво. Ето там науката издиша. Тя дава погрешен отговор на очевиден факт. Все едно да се твърди, че науката е създала живота. Може и така да е. Въпросът обаче тук би следвало да се сведе до чия наука? И там вече отиваме в сферата на необяснимите неща...

Бъди здрав! Ако досаждам вече, кажете да престана. За мен темата е твърде вълнуваща и е напълно възможно да съм прекалил с нещо, за което се извинявам.

Поздрави!

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #160 -: 20 Октомври, 2013, 19:14:49 »
0
Скитър,представи си,че си извънземно същество и надничаш из зад ,някой облак към земята ,наблюдавайки някой човек с уред,да го наречем "био детектор".Какво ще покаже био детектора,като наблюдава човешкото тяло? Ще види  и отчете 100 трилиона живи организми в една торба с кокали,в която  има организъм с 10 пъти по-малко клетки,отколкото са бактериите в торбата.С други думи ние сме "умната къща "на над 400  вида микрофлора и в тоя смисъл сме повече бактериална симбиоза ,отколкото хора.Проблемът на "умната къща",ако го отнесем към Принципа на Питър,че винаги, рано или късно се стига до ниво некомпетентност е ,че с  еволюцията или хилядолетията "къщата"се е взела за прекалено умна и не признава предназначението си според природата-да разхожда и храни 100-те трилиона бактерии.Еманципира се от микрофлората чрез религия,наука и изкуство.Затова и Истината е недостижима в никое от тези занимания,защото са измислени с цел разграничаване на човека от природната му същност и предназначението му  на "умна къща".
Баси всеобхватната теория ,и това още на аперитива *alcohol*
« Последна редакция: 20 Октомври, 2013, 19:45:20 от Фло »

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #161 -: 20 Октомври, 2013, 19:54:46 »
0
Мда, чудесна история. Една от любимите ми книги е "Пътеводителят" на Дъглас Адамс. Бях луд фен на идеята как да се плащат големите сметки и как се става богат от лихви. Нужни са само един цент и машина на времето. Ако такава няма, поне да се живее вечно.
Сега, търсейки в гугъл кой беше писал как да се научим да летим, мисля пак Дъглас Адамс беше, но може и да греша, попаднах на една негова книга, която незнайно как съм пропуснал. "Сьомгата на съмнението". Предусещам как ще я изям с кеф. Та идеята да се научим да летим беше доста простичка. Май в "Пътеводителят" беше, но не ми се търси. Идеята беше да скочим от високо и падайки внезапно така да се разсеем, примерно зървайки една рядка пеперуда, до скоро считана за изгубена, че да забравим да паднем и да не улучим земната твърд. Предупреждаваше се, че ако разсейването е твърде маловажно и кратко, последващото падане може да е твърде болезнено и опасно.

Откъде мислиш съм фен на бирата и фъстъците? И какво ако Вселената просто се е пръкнала ей така от инат?

Ще завърша с един цитат от току-що започнатото чудесно приключение:

Цитат на:    Дъглас Адамс - Сьомгата на съмнението
„Защо“ е единственият въпрос, който тормози хората дотолкова, че да му отделят цяла буква от азбуката.

Азбуката не върви „А, В, С, D, Какво?, Кога? Как?“, а върви „V, W, X, Защо?, Z“.

„Защо?“ винаги е най-трудният въпрос. Знаеш отговора, когато някой те попита „Колко е часът?“ или „Кога се е състояла битката от 1066?“, или „Как става така, че коланите се стягат, когато натиснеш спирачките, татко?“ Отговорите са лесни и съответно са: „Седем и пет минути“, „В десет и петнайсет сутринта“, и „Не задавай тъпи въпроси“.

Но, когато чуеш думата „Защо?“, знаеш, че си попаднал на най-големите въпроси без отговор, като например „Защо сме родени?“ или „Защо умираме?“, и „Защо прекарваме повечето си време в мрежата в получаване на джънк имейли?“
*drinks*

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #162 -: 20 Октомври, 2013, 22:08:03 »
0
Барба,
Радвам се, че за повечето неща намерихме допирната точка. Да, тази "наука" имах предвид. За мен истински учен е онзи, който открива истинските закони на природата, битието или Вселената, а не хипотетични варианти, теории, които времето после доказва като похабена енергия, животи, сценарии и време. За всички вече е пределно ясно, че цялата природа се гради на основни неотменими принципи или закони. Ясно е също, че кой, защо и как ги създал не е предмет на науката. Поне не и на материалистическата наука. Тази наука удобно се разграничава от т.н. "вторични определености на нещата". За нея няма хубав триъгълник, добър квадрат или красива пирамида. Но това съвсем не означава, че любов, красота, приятелство, страдание, съпричастност, състрадание, радост, добро и зло няма. Просто тези понятия са малко не на място в представата на сериозния материалистичен учен, макар много учени да са изследвали влиянието на положителната енергия и намерение към растенията и да е научен факт, че добрите намерения стимулират растенията, а от там, вероятно и животът въобще. Нещо, с което и баба ми беше напълно наясно, но не притежаваше възможностите и амбициите да го синтезира в научно изследване.

Ясно е, че хаосът също е вид ред, и че това, което ти наричаш абсолютна истина, други наричат Бог, абсолютното съзнание или просто Творецът. Наричано е с много имена в историята.

Единственото до този момент, за което не сме намерили допирни точки е здравето. И чия функция е то. На науката ли или на организмите. Ще се опитам да се аргументирам: Крушките не светят защото науката е създала електричеството. Крушките светят, защото Едисон е открил как да не изгарят. Самото електричество не е създадено от науката, тя не е негов автор, авторът му е Природата, Вселената, Бог, Абсолюта, Чистото съзнание, Творецът, Хор, Диханието на Брахма ако щеш, имената са му много в историята, религиите и литературата. Ако Едисон не беше открил крушката, може би още щяхме да си светим с огъня, чийто автор пак не е никой учен. Така медицината може да е плод на науката, но здравето не е. И няма как да е, защото медицината практически няма как да е възникнала преди живота. Ако разсъждаваме логически аз няма как да бъда лекуван, ако не бях роден. Първо е трябвало да съм роден, да съм здрав, после да се разболея и чак после да бъда лекуван, макар медицината да няма нищо общо с онези мискинлъци, които баща ми и майка ми безсрамно са вършили и чийто резултат съм аз. С други думи, науката не е автор на нищо в природата, а в най-добрият случай е регистратор на причинно следствените закони, които са съществували в природата, откак тя съществува. Електричеството не е измислено, а открито. Ядрото на атома не е измислено, а установено. Ябълките са падали на Земята далеч преди Нютон да е съществувал и да регистрира начинът в Закон. В този смисъл науката не е творец, а регистратор на природните закони. Да, далеч не омаловажавам постиженията на науката. Факт е, че науката е създала коли, самолети, компютри, атомни бомби, Интернет и така нататък. Но от къде е взела материята, законите? От природата, която е била създадена или се е самосъздала безпричинно според съвременните научни схващания, но е била факт далеч преди това. Човек не е синтезирал от нищото Менделеевите елементи. Даже Менделеев не ги е синтезирал. Те са си били винаги там, Менделеев е схванал порядъкът, подредил ги е и после се оказало, че е бил прав. Дори е прогнозирал какви още елементи би трябвало да съществуват в природата и после се оказало така. Но не е автор на химическите елементи. В този смисъл науката не е автор на здравето и тя не може да дава здраве, защото науката не е измислила нито здравето, нито хубавият триъгълник, нито красивата пирамида. Организмите оздравяват сами, здравето го е имало преди науката, а науката може да помогне на организмите да проявят естествените си възможности да оздравяват, използвайки принципите и законите на природата. Здравето е функция на организма, а не на науката точно както зарядът е функция на батерията, а не на физиката. Нали няма да спорим от акумулаторите ли бие ток или от учебника по физика?! С други думи може да имаме здрав организъм без наука, но не можем да имаме здрав организъм с наука, но без организъм. Надявам се с това да изгладим разбиранията.

Лека!  *drinks*

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #163 -: 20 Октомври, 2013, 22:39:15 »
+2
А,здравето! Доброто здраве е фасулска работа.Просто като "умна къща" трябва да си гледаме добре обитателите-чревната микрофлора.Днес медицината владее само 1/4 от познанието за човешкия организъм.Доказва се лесно по незнанието. От 4000 вида ензими в човешкия организъм,само за 1000 медицинската наука знае каква работа вършат,за останалите 3000 нищо не знае.Затова и лекарствата не лекуват,само потискат симптоми. Лекуват единствено обитателите на "умната къща",те са добрият доктор.Когато се хранят правилно и са доволни ,обитателите преработват и произвеждат всичко необходимо за доброто здраве. Демек,като имат подходящите материали за основен ремонт на къщата го правят ремонта успешно.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #164 -: 21 Октомври, 2013, 11:11:55 »
0

Фло,
Трябвало е да станеш лекар. Сладкодумно говориш и вдъхваш увереност, а това е 80% от успешно лечение. :) *drink1*
Бих добавила, че освен обитателите да са доволни, и душата трябва да е доволна. Тези гадинки са много двулични, играят си с нас с някакви "симптоми". Много, много не трябва да им се обръща внимание. Рискуваме да изпаднем в ситуацията на героя на Дж.К.Джером, да НЕ сме болни само от 3 болести - едната беше вода в коляното. И като си внушим, оп - разболели сме се. Вместо да е обратното - ние да им внушаваме. Да си стоят там в къщичката, да се радват, че са нахранени и да не въртят интриги, иначе и тях няма да ги има.
И тук се появява "защо". Защо, хора, които ги 'ранят както трябва, тия хрантутници, пак недоволни, и си отиват рано. Някои казват, че останалите са грешни и са наказани. Други казват, че всеки е с мисия и те са си изпълнили мисията. То, и по двете логики, аз трябва да векувам. Няма лошо, мен ми е добре. За "тях" не знам, ама не мога ги мисля. *rofl*

Ай  *drink11* на грешниците!  :D