Автор Тема: acen1975  (Прочетена 249953 пъти)

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #165 -: 21 Октомври, 2013, 12:58:31 »
0
НЕ сме болни само от 3 болести - едната беше вода в коляното.

Беше хронично възпаление на капачето на коляното и това беше единствената болест, от която героят се беше притеснил, че го е пропуснала. Както и да е, щом си решила да 'илядиш, не забравяй да сложиш некой леф на влог.  :)

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #166 -: 21 Октомври, 2013, 14:57:14 »
0

Фло,
Трябвало е да станеш лекар. Сладкодумно говориш и вдъхваш увереност, а това е 80% от успешно лечение. :) *drink1*
Бих добавила, че освен обитателите да са доволни, и душата трябва да е доволна. Тези гадинки са много двулични, играят си с нас с някакви "симптоми". Много, много не трябва да им се обръща внимание. Рискуваме да изпаднем в ситуацията на героя на Дж.К.Джером, да НЕ сме болни само от 3 болести - едната беше вода в коляното. И като си внушим, оп - разболели сме се. Вместо да е обратното - ние да им внушаваме. Да си стоят там в къщичката, да се радват, че са нахранени и да не въртят интриги, иначе и тях няма да ги има.
И тук се появява "защо". Защо, хора, които ги 'ранят както трябва, тия хрантутници, пак недоволни, и си отиват рано. Някои казват, че останалите са грешни и са наказани. Други казват, че всеки е с мисия и те са си изпълнили мисията. То, и по двете логики, аз трябва да векувам. Няма лошо, мен ми е добре. За "тях" не знам, ама не мога ги мисля. *rofl*

Ай  *drink11* на грешниците!  :D
Е,в тоя живот ми се размина да ставам лекар,въпреки ,че както казва една откачалка от един здравен форум:"в мен живее доктора".В следващото прераждане ще стана лекар макар,че вероятно пак ще изтегля късата клечка,защото тази професия ще изчезне в този си вид още през това столетие.21 век ще е векът на пробиотиците  и здравната професия ще е нутрициологията.Ти ще илядиш и ще се сетиш какво съм предсказал преди 200 г. :)докато си разбъркваш супер,екстра,хипер здравословното смути,до препечена  филийка хляб с морски водорасли :) и  личният ти нутрициологоенергоквантов терапевт ти бучи досадно в ухото през импланта с допълнителни препоръки. *drink1*

annvlad

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 129
  • Карма: +17/-4
  • Проста цифрова душа
  • Респект: +21
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #167 -: 22 Октомври, 2013, 04:10:29 »
0
Интересно, интересно... макар че домейните се смениха на няколко пъти в тая тема както би се изразил Асен. 
Фло - интересно ми е какво е мнението ти за рака. Според мене това е една област от медицината в която се хвърлят трилиони и  проблема 'лек против рака'  не може да се реши. Подозирам - не - по скоро сигурна съм че в тази област има най много манипулация. Наскоро гледах откъс за един италиански доктор (не акадамеик но ей на - не мога да се сетя за името му) който с едсперименти бе достигнал забележителни резултати да лекува рак на белия дроб(!) директно атакувайки клетките със  сода бикарбонат май беше.. Но медиите и други заинтересовани страни го осмяха след атака от академици и лекари и най накрая от водещи в ТВ шоута.  Все ми се струва логично че не може да няма в организма реверсивния процес - разпознаването им и елиминарането им....
Не знам за вас - но около 75-80-та аз си мислех че към сегашна дата би трябвало да има колонии на Луната и Марс, масово 3D телевизия - а то Фейсбук и iPhone Ако си помислите - колко е жалко че няма да видим какъв ще е живота през 2913 Арг...г..толкоз ме е яд!
« Последна редакция: 22 Октомври, 2013, 04:12:03 от annvlad »

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #168 -: 22 Октомври, 2013, 10:59:22 »
0

Фло - интересно ми е какво е мнението ти за рака. Според мене това е една област от медицината в която се хвърлят трилиони и  проблема 'лек против рака'  не може да се реши. Подозирам - не - по скоро сигурна съм че в тази област има най много манипулация. Наскоро гледах откъс за един италиански доктор (не акадамеик но ей на - не мога да се сетя за името му) който с едсперименти бе достигнал забележителни резултати да лекува рак на белия дроб(!) директно атакувайки клетките със  сода бикарбонат май беше.. Но медиите и други заинтересовани страни го осмяха след атака от академици и лекари и най накрая от водещи в ТВ шоута.  Все ми се струва логично че не може да няма в организма реверсивния процес - разпознаването им и елиминарането им....



Какво е рака? Това е увреждане на клетките,при което започват да се хранят по съкратена процедура.Нормалната процедура за нахранването им с глюкоза е в 32 стъпки/биохимични реакции/,увредената клетка се храни ускорено по 2 стъпки до глюкозата.Това им дава ускорен разстеж/тумор/.Това е естествената реакция на организма да си храни болните клетки.Имунната система си ги отчита като свои и се грижи за тях.В това е и проблема с лечението.За да ги отстрани имунната система трябва да ги определи като чужди.Терапията е отстраняване или с рязане или с химия,която да ги убие и имунната система да ги изчисти.Кои са причинителите на рака? 3 са: токсини,вируси и травма.Италиянеца се казва д-р Самончини и прилага инжектиране на разтвор на сода бикарбонат в тумора ,за да го убие.Това е пак химиотерапия,само,че с по евтин химикал.Проблемът с този метод е в интерпретацията,че содата въобще лекува рака и това даже става като се пие.Това е толкова опасно защото пиенето на сода може да предизвика рак.Содата бикарбонат при често приемане през устата може да е причина за рак понеже създава условия за дисбактериоза потискайки полезните млечно-кисели бактерии,което води до кандидоза.Прорастването на гъбичките кандида/кандидозата/,понеже притежават специфичен ензим, с който отварят течове през чревната бариера води до преминаването през тях в кръвния поток на големи молекули хранителни и нехранителни вещества включително и токсини.Токсините са канцерогени и рака е готов.Пиенето на сода бикарбонат,както и прекаляването с антиациди е предпоставка за рак.Трябва да се припомни,че почти 80% от имунната система е позиционирана около червата.Поддържането и с подходящо хранене предпазва от увреждане на клетките/рака/.Така например в Камерун,страна в която пушат като комини,втората в света производител на пури и тютюн, ракът е толкова  голямо изключение,че направо казват ,че липсва.В Камерун не боледуват от рак. Това е пак заради обитателите/микрофлората/ на "умната къща"- човешкото тяло.Те успяват да обработят храната по начин,по който през чревната бариера преминават само вещества с които имунната система работи добре,разпознава "нарушителите" и своевременно и ги изключва от кръвния поток.Когато храненето обаче е главно с индустриални храни пълни с консерванти,оцветители и химия, като технологични добавки за вкус ,цвят и трайност и ГМО,се нарушава баланса на чревната микрофлора и от това следват всички болести на организма включително и рака.

Boby

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 113
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #169 -: 22 Октомври, 2013, 12:58:19 »
0

Фло - интересно ми е какво е мнението ти за рака. Според мене това е една област от медицината в която се хвърлят трилиони и  проблема 'лек против рака'  не може да се реши. Подозирам - не - по скоро сигурна съм че в тази област има най много манипулация. Наскоро гледах откъс за един италиански доктор (не акадамеик но ей на - не мога да се сетя за името му) който с едсперименти бе достигнал забележителни резултати да лекува рак на белия дроб(!) директно атакувайки клетките със  сода бикарбонат май беше.. Но медиите и други заинтересовани страни го осмяха след атака от академици и лекари и най накрая от водещи в ТВ шоута.  Все ми се струва логично че не може да няма в организма реверсивния процес - разпознаването им и елиминарането им....



Какво е рака? Това е увреждане на клетките,при което започват да се хранят по съкратена процедура.Нормалната процедура за нахранването им с глюкоза е в 32 стъпки/биохимични реакции/,увредената клетка се храни ускорено по 2 стъпки до глюкозата.Това им дава ускорен разстеж/тумор/.Това е естествената реакция на организма да си храни болните клетки.Имунната система си ги отчита като свои и се грижи за тях.В това е и проблема с лечението.За да ги отстрани имунната система трябва да ги определи като чужди.Терапията е отстраняване или с рязане или с химия,която да ги убие и имунната система да ги изчисти.Кои са причинителите на рака? 3 са: токсини,вируси и травма.Италиянеца се казва д-р Самончини и прилага инжектиране на разтвор на сода бикарбонат в тумора ,за да го убие.Това е пак химиотерапия,само,че с по евтин химикал.Проблемът с този метод е в интерпретацията,че содата въобще лекува рака и това даже става като се пие.Това е толкова опасно защото пиенето на сода може да предизвика рак.Содата бикарбонат при често приемане през устата може да е причина за рак понеже създава условия за дисбактериоза потискайки полезните млечно-кисели бактерии,което води до кандидоза.Прорастването на гъбичките кандида/кандидозата/,понеже притежават специфичен ензим, с който отварят течове през чревната бариера води до преминаването през тях в кръвния поток на големи молекули хранителни и нехранителни вещества включително и токсини.Токсините са канцерогени и рака е готов.Пиенето на сода бикарбонат,както и прекаляването с антиациди е предпоставка за рак.Трябва да се припомни,че почти 80% от имунната система е позиционирана около червата.Поддържането и с подходящо хранене предпазва от увреждане на клетките/рака/.Така например в Камерун,страна в която пушат като комини,втората в света производител на пури и тютюн, ракът е толкова  голямо изключение,че направо казват ,че липсва.В Камерун не боледуват от рак. Това е пак заради обитателите/микрофлората/ на "умната къща"- човешкото тяло.Те успяват да обработят храната по начин,по който през чревната бариера преминават само вещества с които имунната система работи добре,разпознава "нарушителите" и своевременно и ги изключва от кръвния поток.Когато храненето обаче е главно с индустриални храни пълни с консерванти,оцветители и химия, като технологични добавки за вкус ,цвят и трайност и ГМО,се нарушава баланса на чревната микрофлора и от това следват всички болести на организма включително и рака.

Всичко много добро, но това с Камерун и пушенето... Явно си пушач, забелязал съм че дори и интелигентни хора измислят какви ли не фантасмагории, за да оправдаят пушенето. Ми не, пушенето също Е канцерогенен фактор и то от най-големите.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #170 -: 22 Октомври, 2013, 13:02:07 »
0
Браво Фло, кротко и понятно си обяснил всичко за рака, по твои съвети една година как вече не ям луканка, това е качествен сдвиг в моите хранителни навици, сега след като прочетох поста ти до край смятам да демонизирам и кебабчетата, както наврмето демонизираха чалгата, всякъкви там салами, минавам само на сьомга, домашни кокошки, пуйки зайци или нещо такова. И сиренца разбира се много добре пасват на червеното винце. А сега сериозно, наистина ме караш да се замися какво ядем, между другото какво стана с проекта за хляба ти в София, може ли вече да се купи?

Boby

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 113
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #171 -: 22 Октомври, 2013, 13:36:55 »
0
Браво Фло, кротко и понятно си обяснил всичко за рака, по твои съвети една година как вече не ям луканка, това е качествен сдвиг в моите хранителни навици, сега след като прочетох поста ти до край смятам да демонизирам и кебабчетата, както наврмето демонизираха чалгата, всякъкви там салами, минавам само на сьомга, домашни кокошки, пуйки зайци или нещо такова. И сиренца разбира се много добре пасват на червеното винце. А сега сериозно, наистина ме караш да се замися какво ядем, между другото какво стана с проекта за хляба ти в София, може ли вече да се купи?

В рибата пък имало много живак, препоръчва се по-дребна, по малко живак натрупвали. Предполагам и речната по няма, поне за океаните се коментира живака. Иначе всички салами аз отдавна съм ги отписал, то дори не е ясно колко месо има в тях, а и месото какво е, мисля е ясно. В тоя дух и месото от магазина го отписвам вече, взех си телешко (истинско) от теле, хранено само на свободна паша в Родопите и във фризера. По начало всички животински продукти трябвало да са не повече от 15% от диетата (включително и млечни, яйца - дето ям само от собствени кокошки, а млечни само овче кисело от съседите, много рядко сирене). И зеленчуци гледам да са почти само това което изкарам от двора вече. Някои зърна си ги поръчвам от био магазини също.
А хляб с водорасли звучи интересно, но въпроса е температурната обработка не унищожава ли качествата на водораслите, освен това дали е пълнозърнест, по възможност от екологично чист район...


Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #172 -: 22 Октомври, 2013, 15:15:38 »
0
От месец не ям месо. Отслабнах с две дупки на колана, при това без физическо натоварване. Чувствам се добре и не ми тежи. Сега по цял ден се чудя какво постно да си сготвя. Леща, гювеч, фасул, бамята изчезна за съжаление и т.н. Ям доколкото ми се яде пресни зеленчуци и плодове. Храните, които консумирам от животински произход са кисело мляко, сирене и толкова. Яйца, месо и риба не ми се ядат. Пържено не ми се яде. Задушено, варено и печено - да. Ям толкова, колкото ми се яде и каквото от горните неща ми се яде.
До това състояние стигнах след като лежах в болницата и двамата, с които лежах бяха болни от рак на дебелото черво. После се оказа, че едва ли не всеки трети е болен. Една камара познати, на познатите ми техни роднини, аз имам в родата болна леля и т.н. и т.н. Ужасих се колко болни от рак и то най-вече на дебелото черво има. Ако се направи здравно изследване в България по този въпрос съм убеден, че резултатите ще имат епидемичен характер. Не е далеч от ума да се досети човек, в кое е причината за такова положение и по-горе Фло добре го е обяснил. Бумът на чуждите вериги, предлагащи евтина и нискокачествена стока, стоки с изтекъл срок на годност, стоки пълни с консерванти, които пречат на качественото усвояване на храната, изкуствени добавки, химически овкусители и т.н. Навсякъде в България е пълно с изкуствени храни. Ето защо твърдо реших за себе си - няма да ям нищо, което лично аз не съм си приготвил от продукти, които лично съм избрал, което пак не е гаранция де, защото в момента едва ли има домати на пазара, които да са узрели естествено, а не обгазени с етилен, нито пък се знае как са отгледани и кой им е бърникал в ДНК-то. Но това е най-доброто, което мога да направя на този етап за себе си по въпроса с храната. Ще ходя гладен, но като знам че имам една лещичка в хладилника и една тенджера гювеч - няма да умра от глад.
Въпросът има и друга страна. Човекът е онова, което яде. И то не като поговорка, а в буквален смисъл. Всички вещества, от които тялото се състои са дошли от храната. Разбирането на това е ключ към внимателно подбиране на онова, с което се храним.
Поздрави!

П.П. А, и нещо важно да попитам. Някой има ли идея защо една сол соли повече от друга? Не вярвам да слагат повече хлор или пък натрий, мамка им, ама е така.
« Последна редакция: 22 Октомври, 2013, 15:22:44 от Скитър »

Slavi

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 80
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +10
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #173 -: 22 Октомври, 2013, 15:21:48 »
0
Като стана дума за млякото, то и за него се носят легенди.
http://www.spiralata.net/kratce/index.php/zdr-lekuvane/856-mlyakoto
Като изключим плодовете и зеленчуците, произведени в градината, май не остана нищо друго качествено за ядене......

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #174 -: 22 Октомври, 2013, 16:45:22 »
0
Слави, току-що ме отказа от сиренето и млякото тотално и завинаги. Чувствам се пълен с гной и слуз. И като добавим десетина кила имамбаялдъ от бактериите на Фло, се чудя що за кофа с ... човек съм?! То не остана място за две бири, егати. Иде ми да изпия една белина, че да се поизчистя малко.

Вино, бира и ракия му е майката! Във водата има бактерии! *alcohol* :D

Slavi

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 80
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +10
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #175 -: 22 Октомври, 2013, 17:13:34 »
0
Специалисти и специЯлисти много по света и всеки с теорията си. Коя от коя по-вярна. Едни казват, че млякото е противоотрова и за това препоръчват за хора, които работят във вредни условия (напр. бензиностанции) да пият мляко. Коен пък твърди, че млякото в отрова. То всеки трябва да е специалист по химия, биология, анатомия, медицина и т.н., за да прецени кой е прав. И пак няма гаранция, зависи коя теория ще е по-убедителна. Ей на, и Асен твърдеше, че еврото не струва, а долара е велик. Когато го твърдеше това, EUR/USD беше около 1.22. Сега е над 1.37 с тенденция да отиде до 1.40 - 1.45. Звучеше убедително, но след около 2 год нещата са коренно различни.
Скитър, във всеки от нас има по една торба с боклук, около 2-5 кг. Колкото е по-пълен човек, толкова повече има. Въпроса е имунитета ни да се справя с тях и да се пречистваме от време на време, да се храним правилно, здравословно и да се радваме на здравето си. Виж на думи колко лесно звучи, а в действителност е много трудно, изисква време и пари. Ама не всеки ги има двете. И ето ти ги болните.....

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #176 -: 22 Октомври, 2013, 17:35:12 »
0
Храната е само два вида: 1. вкусна и 2. полезна! Прекаляването и в двете крайности води до дисбактериоза.Първият симптом на дисбактериозата е депресията.Тя има различни форми и прояви ,но обикновено повечето хора подсъзнателно я потискат пак с ядене.Механизмът е прост,повече кръв слиза към червата да обработват хранителните вещества и мозъка  олеква от тежки мисли ,може и да му се приспи.Така неусетно качваме килограми,да потискаме депресията по-често.Други обаче от тая депресия правят шедьоври в заниманията си.Вземете Ван Гог например,картината  слънчогледите са станали само с депресия от дисбактериоза и много алкохол.По тази тънка причинно-следствена връзка ,ако се тръгне, може за Октомврийската революция и болшевишката философия да се обвинят развалените сандвичи от кафенетата във Виена хапвани на воля от тайфата на Ленин и Троцки,в годините на емиграцията им на Запад.С други думи дисбактериозата може при определени условия да докара и световни проблеми.
За рака на дебелото черво.В България новите случаи на рак на дебелото черво са повече от 4600 на година.Според докторите това е от храната и главно от токсични вещества.Какво представлява дебелото черво можем да се ориентираме по маркуча на прахосмукачката.Това е гофриран маркуч с диаметър към 1 цол/32 мм/ и дължина към 1,5 метра.Събира около литър и двеста милилитра обем/1,2л/.Тези гофри,в гънките на които,ако не се чистят редовно остават гниещи вещества,които след около няколко дена/три/стават потенциално много токсични.Възпаляват чревните стени,образуват полипи и от там рак на клетките.Затова е важно своевременното изчистване на тоя маркуч и това става с хранителните фибри минимум по 1,5 гр/ден.Най-добрите фибри за чистенето са тези,които са несмилаеми:алгинати,пектин ,целулоза,гума арабика,гуар и т.н.Алгинатите са на първо място по полезност тъй като провокират продукцията на муцин от чревните клетки ,който образува защитния мукозен слой на чревната лигавица.Затова е и хляба с извлек от морски водорасли /алгин/.Не е за наяждане,а за детоксикация.
Дали някоя сол е с усещане за повече соленост от друга сол,както и някоя захар е по-сладка от друга е от размерите на частичките и спрямо рецепторите на езика. Например подсладителите,дето нямат и следа въглехидрат в тях са по-сладки от захарта  десетки и стотици пъти ,защото молекулната им маса пасва на рецепторите за сладост по размер,а химията ги раздразва за реакция.С тия рецептори, как да ги залъжат за вкуса се занимават много научни колективи .  Така се получават продукти аналози на природните , с по-изразен вкус,но в които няма нищо от природните ползи.Вземете Фантата например.Вицът е,че най-накрая,след дългогодишна работа мароканските учени селекционирали плод портокал ,който има вкус на Фанта.
Няколко думи за вредата от прясното мляко.Не е нужно човек да е голям специалист,за да разбере вредата от прясното мляко, добито от интензивното   млечно животновъдство.Достатъчно е да се поразходи за малко из такава ферма."Биологичните единици" застъпват на работа в обора,от който не излизат повече на въздух и слънце за около 15 години.Тъпчат ги с хормони и антибиотици,и ги хранят с концентриран фураж,който пък е с пестициди.Всичко това отива в млякото. Прясното краве мляко затова е вредно.
Ето и нещо любопитно:В Камерун няма ракhttp://dnesplus.bg/News.aspx?n=624542

« Последна редакция: 22 Октомври, 2013, 19:49:28 от Фло »

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #177 -: 22 Октомври, 2013, 20:07:22 »
+1
Много се извинявам за невежеството, но като се знае толкова много за дебелото черво не може ли в действителност да бъде заменено с нещо като маркуч на прахосмукачка и да престанат да измират хората от тази коварна болест. в кой век живеем, айфони, айпади и секви там айшити защо генните инжинери не измислят и някъв айбоуел или нещо такова, може да се вкара там и някъв чип, брояч, дозатор, регистратор от типа "Фули Чардж", представете колко по-лесен ще е животът. Да се надяваме, че все някога ще го измислят и това.

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #178 -: 22 Октомври, 2013, 20:12:07 »
0
Още 1-2 станици и отново ще стигнем до идеята за био-комуна. Пък аз се зарових да си чистя червата и познайте докъде стигнах. Клизма на челна стойка. Не, чак дотолкова не съм био. Предпочитам онези гадинки на Фло - фибрите. Гъбите почти изцяло били целулоза, но жената пък вика, че не били много по Фън-Шуи. Къде му е офиса на този, бе, мамицата му?
Ако требе тоалетна хартия ще мезя, но клизма не бих си причинил...
 *rofl* *drinks*

Серсем

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 110
  • Карма: +19/-10
  • Респект: +21
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #179 -: 22 Октомври, 2013, 20:31:26 »
+1
Много се радвам на хора, които отдават целия си живот на идеята за здравословно хранене.
Надявам се, след като умрат, да има кой да напише върху надгробните им плочи:
Цял живот той зоба пащарнак!

Евентуално, това би осмислило тази глобална саможертва.