Автор Тема: acen1975  (Прочетена 249971 пъти)

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #180 -: 22 Октомври, 2013, 20:52:14 »
0
Серсем, изби рибата! Накефих се на този ти коментар. Между другото и рибата е вредна.
Без майтап, но има едно правило в дозиметрията - дозата прави отровата. С други думи, всеки знае, че радиацията предизвиква какви ли не болести и смърт. Но откак съществува живот на тази планета, всичкия се е облъчвал ежедневно от радиацията на Слънцето. И все още го има. Така че и спанак да яде човек и пащарнак, даже има такива дето само фотосинтезирали - все може да се умре от прекалена доза глупост. Никой не живее вечно. И слава на който и да е там горе, че е така. Инак не само нямаше къде да паркираме, а щяхме да сме натрупани на стотици катове като в каца с копърка.
Какво исках да кажа, че пак се отплеснах. А, да. Правили изследване на две групи плъхове. Едните ги хранели обилно, а другите ги държали в общи линии гладни. Групата на гладните живяла по-дълго. Вероятно, за да им е гадно. Подозирам, че животът е създал така правилата, че всички да ни е еднакво гадно. Едните по по-малко, но по-дълго, другите повече но по-кратко, а третите всичкото накуп и за миг. Има и изключения, разбира се. Има и такива, дето плюскат пържоли от сутрин до вечер и са здрави, да ги е.а. Ма те сигурно са на частно, а не по здравна пътека...

Ай  *drinks*

Boby

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 113
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #181 -: 22 Октомври, 2013, 20:55:59 »
0
Много се извинявам за невежеството, но като се знае толкова много за дебелото черво не може ли в действителност да бъде заменено с нещо като маркуч на прахосмукачка и да престанат да измират хората от тази коварна болест. в кой век живеем, айфони, айпади и секви там айшити защо генните инжинери не измислят и някъв айбоуел или нещо такова, може да се вкара там и някъв чип, брояч, дозатор, регистратор от типа "Фули Чардж", представете колко по-лесен ще е животът. Да се надяваме, че все някога ще го измислят и това.

Само от това което прочетох (като пълен лаик) и то съвсем накратко за работата на червата, ензимите, клетките, биохимичните процеси, по-точно едно драскане по повърхността на планета, за която не знам нищо, а дори и съвременната биология разполага със съвсем базови познания, не знам и аз колко малка част от истината... А в същото време имам представа като човек от ИТ бранша от айпади и прочие. Ами айпад спрямо дебело черво е нещо като циганска каручка пред космически кораб, дори не е добро сравнението всъщност. Аз все повече се убеждавам, че трябва да слушаме тялото си и да му помагаме да се справя само, това е най-добрия и единствения наистина работещ начин.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #182 -: 22 Октомври, 2013, 21:03:56 »
0
Много се радвам на хора, които отдават целия си живот на идеята за здравословно хранене.
Надявам се, след като умрат, да има кой да напише върху надгробните им плочи:
Цял живот той зоба пащарнак!

Евентуално, това би осмислило тази глобална саможертва.

Аз съм привърженик на умеренноста, без залитане насам и натам, не бих могъл да се откажа от някои неща с ясното съзнание че са вредни, мога да се постарая да ги огранича постепенно, само да не стане като с магарето на Хитър Петър. Въпреки това смятам че след 40 години един мъж трябва да внимава вече какво яде и пие, с кой го заварва ноща в един креват а след 50 още повече, по ред причини.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #183 -: 22 Октомври, 2013, 21:07:34 »
0
Много се извинявам за невежеството, но като се знае толкова много за дебелото черво не може ли в действителност да бъде заменено с нещо като маркуч на прахосмукачка и да престанат да измират хората от тази коварна болест. в кой век живеем, айфони, айпади и секви там айшити защо генните инжинери не измислят и някъв айбоуел или нещо такова, може да се вкара там и някъв чип, брояч, дозатор, регистратор от типа "Фули Чардж", представете колко по-лесен ще е животът. Да се надяваме, че все някога ще го измислят и това.

Само от това което прочетох (като пълен лаик) и то съвсем накратко за работата на червата, ензимите, клетките, биохимичните процеси, по-точно едно драскане по повърхността на планета, за която не знам нищо, а дори и съвременната биология разполага със съвсем базови познания, не знам и аз колко малка част от истината... А в същото време имам представа като човек от ИТ бранша от айпади и прочие. Ами айпад спрямо дебело черво е нещо като циганска каручка пред космически кораб, дори не е добро сравнението всъщност. Аз все повече се убеждавам, че трябва да слушаме тялото си и да му помагаме да се справя само, това е най-добрия и единствения наистина работещ начин.

Виждал съм дебело черво на току що заклано прасе, според мен айфона е с една идея по красив и технологичен. *beer*

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #184 -: 22 Октомври, 2013, 21:18:58 »
0
Много се извинявам за невежеството, но като се знае толкова много за дебелото черво не може ли в действителност да бъде заменено с нещо като маркуч на прахосмукачка и да престанат да измират хората от тази коварна болест. в кой век живеем, айфони, айпади и секви там айшити защо генните инжинери не измислят и някъв айбоуел или нещо такова, може да се вкара там и някъв чип, брояч, дозатор, регистратор от типа "Фули Чардж", представете колко по-лесен ще е животът. Да се надяваме, че все някога ще го измислят и това.
Помниш ли какво беше казал Алф от едноименния сериал защо не иска да се даде на  изследователите от НАСА да го изследват? Защото,казва там първо правят десекция,демек режат умряло и после изследват :)Нещо подобно е и с дебелото черво.Като го отрежат и почнат да изследват ,там вече всичко вътре е умряло заради кислорода от въздуха,гадините са анаеробни .После следва зяпане в тавана и правене на хипотези.Въобще какво става в червата е най-тъмната Индия за медицината,затова и режат и отстраняват  дълги по няколко десетки сантиметри парчета от дебелото черво и на някои пациенти не им е добра прогнозата ,както е медицинския лаф.С камера и уреди достигат само до около 20 см за наблюдение,нататък е споменатата Индия.
Сега се опитват да направят миниатюрна камера,която да има и свойствата на онези многокраки насекоми водни бълхи ли бяха или подобни ,които ходят по водата заради милионите въздушни мехурчета по крачетата. Та такава камерка искат ,като я глътне човек да мине по всичките метри на червата и да снима и събира информация.Може скоро да стане,но изкуствено дебело черво едва ли.

Boby

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 113
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #185 -: 22 Октомври, 2013, 21:24:09 »
0
Много се извинявам за невежеството, но като се знае толкова много за дебелото черво не може ли в действителност да бъде заменено с нещо като маркуч на прахосмукачка и да престанат да измират хората от тази коварна болест. в кой век живеем, айфони, айпади и секви там айшити защо генните инжинери не измислят и някъв айбоуел или нещо такова, може да се вкара там и някъв чип, брояч, дозатор, регистратор от типа "Фули Чардж", представете колко по-лесен ще е животът. Да се надяваме, че все някога ще го измислят и това.

Само от това което прочетох (като пълен лаик) и то съвсем накратко за работата на червата, ензимите, клетките, биохимичните процеси, по-точно едно драскане по повърхността на планета, за която не знам нищо, а дори и съвременната биология разполага със съвсем базови познания, не знам и аз колко малка част от истината... А в същото време имам представа като човек от ИТ бранша от айпади и прочие. Ами айпад спрямо дебело черво е нещо като циганска каручка пред космически кораб, дори не е добро сравнението всъщност. Аз все повече се убеждавам, че трябва да слушаме тялото си и да му помагаме да се справя само, това е най-добрия и единствения наистина работещ начин.

Виждал съм дебело черво на току що заклано прасе, според мен айфона е с една идея по красив и технологичен. *beer*

Ама от айфон не можеш да си направиш кървавица и бирата ще си я пиеш на гладно.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #186 -: 22 Октомври, 2013, 21:43:18 »
0
Кървавицата няма как да не е вредна, както става ясно от горенаписаното, отдавна съм я изключил от рациона си. Бира на гладно в 11.00 сутринта ми е любимата забава, даже през лятото мога и в 10.00 пак с кеф, не насила ще си я пропусна през зашлакования си организъм да поодмие там каквото не е наред.

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #187 -: 22 Октомври, 2013, 22:25:29 »
0
А, такива да ги нямаме! Бира на гладно не пия, още по-малко сутринта. И ако искаш да знаеш, кървавицата е зеленчук. Вреден е бахура, него който иска да го яде. Обаче кървавицата е пълен с фибри зеленчук и толкоз. Не ме карай да го доказвам и да се караме по този въпрос.  *bat* *drinks*

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #188 -: 22 Октомври, 2013, 23:04:46 »
+1
От месец не ям месо.
Ще ти кажа защо според мен това е грешка,ако си имал проблем със стомашно-чревния тракт или ти предстои такъв.Рядко се среща тази информация,но я има де. Това е,че клетките на чревната лигавица се сменят на всеки три дни. За да се направят нови клетки на майстора-имунната система му трябва материал  от аминокиселини /белтък/. Взема го от храната и поддържа складовата наличност в кръвта.Майстора може  да иззида тоя зид от тухли /клетки/образно казано  от каквото има ,независимо от качеството на материала ,защото така си е по план.Най-качествения материал за този натоварен зид /клетките на чревната лигавица/са бетонните тухли или аминокиселините от животински произход, най-вече L-глутамин.В склада е пълно с глутамин от растителен белтък,но това е тухла от кирпич ,за покрай воден канал не става устойчив и пропуска.Като няма материал от  бетонна тухла ,майстора слага кирпич.Това си е проблем ,защото кирпича става пропусклив и почват алергиите,автоимунните заболявания и други болести.Затова всеки ден трябва да се ядат белтъчини/протеини/ от животински произход около 80-100 грама,като качествени аминокиселини. Най-добър източник е костния бульон за  L-глутамина.Иначе няма никакво значение какво месо се яде защото в стомаха става на едно и също-аминокиселини.Като споменах стомаха ,ще припомня още едно свойство на организма-пестеливостта. Когато нещо от системите му не се ползва ,той го изключва окончателно. Така ,като  се намали работата на пепсина, предназначен  да смила белтъците до аминокиселини,когато не се яде въобще месо дълго време,намаля се и производството на солна киселина. Затруднява се смилането на растителните белтъци и се стига до алкалоза,дефицит на витамин В и специално В 12.Минава се пак през дисбактериоза  и т.н . до хлъзгавата  и с препятствия "здравна пътека". 80-100 гр. месце ,пресничко ежедневно или бульон от костен мозък ден през ден е добрата диета за възстановяване на чревната бариера,плюс храни преминали млечно-кисела ферментация, като кисело мляко,сиренце,кисели краставички ,кисело зеле,туршийка и те така.Биричката е малко проблематична в процеса на възстановяване на баланса на микрофлората,защото някои считат,че удря едно рамо на гъбичките кандида,но това е само хипотеза.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #189 -: 22 Октомври, 2013, 23:12:58 »
+1

Панацеята е:
-хапвате си от всичко и фибри
-ремонт на тоалетната и Фън Шуй-я е ОК  *rofl*

http://squat.beinsa.info/

  *drink1*

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #190 -: 23 Октомври, 2013, 00:34:01 »
0
Фло, както винаги си умерен и спазваш златната среда. Благодаря за мнението ти! Моята "панацея" е по-скромна и не е така научно извисена. Но това не значи, че не е обоснована. Организмите в природата ядат това, което има и това, което им трябва. Прилепите ядат мухи, котките - плъхове, а катеричките жълъди и орехи. Ние сме всеядни като свинете. Научното доказателство за това са нашите челюсти. Нито сме гризачи с два постоянно растящи предни зъба, нито сме хищници с вампирски кучешки зъби. Ние сме всеядни. Но в природата котките понякога пасат трева, а овцете ядат гъби и т.н. Т.е. това, от което се нуждаят организмите го усещат генетично, инстинктивно или с т.н. родова памет. Пеперудата Монарх се храни със силно токсично растение и така се предпазва от хищници. Не че няма такива, които са се научили как тази отрова да не им влияе. Но това, което за нас е токсично, за друг организъм не само не е, а е и необходимост. Октоподите пък имат "извънземна" кръв, базираща не на хемоглобин, а на съединение, което вместо желязо използва мед, за да разнася кислорода по тялото. Тяхната кръв е зеленикаво синя, а не червена поради тази причина. Т.е. те са тотално различни от нас, но това не ги прави неядливи за нас. Даже притежават интелигентност и си служат с инструменти. С други думи животът е доста комплексен и не бива да се разглежда от позицията това е вредно, а това е полезно. Огънят изгаря, убива, но и преработва храната ни. Човешкото тяло не е само едно дебело черво, което чака да сбъркаме с пържола, че да се разболее от рак. Имаме стомах, жлъчка, бъбреци, тънко черво, един път алкална, после киселинна, после пак алкална среди и нашето знание в този смисъл едва се докосва до цялата тази система. Но вече не липсват "гурута" и диетолози, които да дефинират какво трябва и какво да не се яде. Колко са прави или не няма да коментирам. Никой не е умрял здрав и без причина. Организмът ни прекрасно се е справял с ролята на диетолог в продължение на стотици хиляди (според научната доктрина), ако не и милиони според мен години без диетолози, токсиколози, биолози и грийн пийс... Това означава, че ние трябва да ядем това, което ни се яде и да пием толкова, колкото ни се пие. Разбира се, прекаляването е вредно във всяко едно отношение. Тогава нуждата се превръща в токсичност и вместо да задоволим нужда, организмът ни ще трябва да се справя с прекомерност. Радвам се, че макар по различни пътища стигаме до идентични изводи. Моето неядене на месо не е вегетарианство и аз си го знам. Просто за определен период организмът ми не понасяше месо и аз не се насилвах. Сега, лека полека започна да ми се дояжда, въпреки, че още ми се яде боб, леща, грах, ориз и такива. Но къравицата не си я давам!
Поздрави!
« Последна редакция: 23 Октомври, 2013, 00:48:24 от Скитър »

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #191 -: 23 Октомври, 2013, 08:28:16 »
0
Заприлича на форум на диетолози, но е интересно, затова продължавайте, а Фло да вземе да напише един учебник по биология за началните отделения, явно има дарба да обяснява добре, с добре подбрани примери, така че да разберат и децата. Браво!

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #192 -: 23 Октомври, 2013, 13:05:52 »
0
Заприлича на форум на диетолози, но е интересно, затова продължавайте, а Фло да вземе да напише един учебник по биология за началните отделения, явно има дарба да обяснява добре, с добре подбрани примери, така че да разберат и децата. Браво!
Понеже тука си хортуваме добронамерено ,само давам друг "ъгъл на наблюдателя" ,както се казва.Нямам никакви претенции да уча когото и да било.Защото си имам и обеца на ухото от един ,който много добре обяснява,оказа се неверни неща.Бях много се запалил по една книжка "Активно дълголетие"от един руски академик,инженер-конструктор по авиационните двигатели.Невероятни неща обясняваше за храненето,как първия дивак,който опекъл пържолата и я изял с хляб  бил подписал смъртната присъда на човечеството,защото едното било протеини ,другото въглехидрати и на едното му трябвало киселина ,на другото алкална среда и как ставало проблем,ако се ядат едновременно.Беше "бащата " на модното по-късно разделно хранене.По това време,работихме по водораслите с един биохимик/от него знам някои от нещата за рака,защото 25 г.беше порил плъхове и мишки/ и му я дадох за мнение.Човекът я прочете и се изказа повече от критично.Подобна е днес ситуацията и с прословутия професор Мермерски,който иначе е агроном,но на широко се разпростира в областта на медицината, добронамерено заблуждавайки широката публика с рецепти за вечна младост и лечебни свойства.Аз бих могъл да имам претенции за опит и някакви познания за кафявите морски водорасли,защото се занимавам от много години с тях практически,но това си е екзотика за страната и най-вероятно ще си остане и така.Ние сме около 300 г. назад и 200г.в  страни,в сравнение с Япония,Франция,Великобритания,Китай ,САЩ и даже малка Исландия.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #193 -: 23 Октомври, 2013, 20:54:35 »
0
Добре за храната се разбрахме, а кажете сега кой каква вода пие, освен локалните за района му, ако говорим за пазарските. На мен най-много ми пасва Михалково, тя е с виска степен на минерализация 2914 mg/dm3 по сравнение с другите български води които редко надхвърлят 500mg/dm3, но сравнително ниска ако говорим за кавказката Боржоми (може да се купи в Т-маркет на сносни цени). Харесва ми ама не смея да я пия щото  тук пише че щяла да ми се акализира кръвта (да не се бърка с алкохолизира) и съм щял да имам свърх тегло и задух. Дали е вярно а и по колко може да си позволя на ден, една чаша 200 мл дали може. 

http://www.dar-center.com/article/?article=1444

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #194 -: 23 Октомври, 2013, 22:50:21 »
0
Добре за храната се разбрахме, а кажете сега кой каква вода пие, освен локалните за района му, ако говорим за пазарските. На мен най-много ми пасва Михалково, тя е с виска степен на минерализация 2914 mg/dm3 по сравнение с другите български води които редко надхвърлят 500mg/dm3, но сравнително ниска ако говорим за кавказката Боржоми (може да се купи в Т-маркет на сносни цени). Харесва ми ама не смея да я пия щото  тук пише че щяла да ми се акализира кръвта (да не се бърка с алкохолизира) и съм щял да имам свърх тегло и задух. Дали е вярно а и по колко може да си позволя на ден, една чаша 200 мл дали може. 

http://www.dar-center.com/article/?article=1444


Дръжки ще алкализира кръвта бутилираната минерална вода.Може да алкализира само урината,тъй като бъбреците чистят от кръвта  излишните соли през урината.рН -то или активната реакция на кръвта се регулира от бъбреците и белия дроб в изключително тесни граници 7,35-7,40,помагат им и буферните соли в кръвта.Само при болестно състояние на някой от двата органа може да падне под 7,35 ,което се нарича ацидоза или да се качи над 7,40 алкалоза.На пазара няма минерална вода,това е трапезна вода,ниско минерализирана.Разликата с чешмяната вода е в постоянния и състав,докато за чешмяната вода се допуска известен интервал в рН от 6,5-8,5 ,което означава  непостоянност в солевия състав.На Михалковската мисля,че и добавят сода бикарбонат и естествено газираната я догазират.С нея си увеличаваш солта в стомаха и евентуално увеличаваш натриевите йони /NaHCO3 сода бикарбонат + HClсолна киселина в стомаха  → NaCl готварска сол+ H2Oвода  + CO2въглероден двуокис/.Вероятно това имат пред вид в тази статия.Подозират високия прием на натрий за причина за високото кръвно.Аз пия чешмяна вода.Темперирана е добре в нашия водопровод,вкусна е и не се пие от пластмасова опаковка.Оставям е няколко секунди в чашата да освободи хлора.На ден трябва да се пие вода поне по 30 -40мл.на килограм телесна маса.
« Последна редакция: 23 Октомври, 2013, 23:10:40 от Фло »