Автор Тема: закупуване на гараж  (Прочетена 111648 пъти)

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
закупуване на гараж
« -: 10 Септември, 2013, 18:56:36 »
0
драги съотечественици,

предстои ми закупуване на гараж. Според продавача гаража си има отделен нот. акт и е с отделна партида за ток и вода. (ток и вода има в гаража) 
Та въпроса ми е има ли и таквоз чудо в БГ и къде да внимавам с документите освен за евентуални тежести. Демек мога ли безоблачно да закупя гараж в сграда в която нямам закупен апартамент?
Има и опция за закупуване на апартамент в сградата, ама там работата е доста тегава, има набъркани продавач купил на зелено, строител ипотекирал апартамента в банака със задължения, съответно банка сложила възбрана върху имота и обявила го на търг, строител обжалвал търга и тн... въобще мътна ситуация

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: закупуване на гараж
« Отговор #1 -: 10 Септември, 2013, 23:07:17 »
0
Идва зима, гараж си трябва. Не ми е известно да има забрана да имаш гараж в сграда, в която нямаш апартамент. Това ще да го продава някой закъсал обезщетен, то на тях за таралясниците им гараж им не требе.
Купувай смело.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: закупуване на гараж
« Отговор #2 -: 11 Септември, 2013, 07:51:22 »
0
идиотко ме разбирам, защо насила си търсиш белята. за много анонимен ли се имаш? двама преди тебе бяха публично разкрити.

в оня форум обявяваш Невидимко за обезщетен шушляк от Банско, а в този го караш да купува смело от някой закъсал софийски закъсал шушляк. логика не виждам, оставам с впечатлението че само се заяждаш, което пък ме кара да мисля че много трябва да внимаваш докъде ми е границата на поносимост да минеш безнаказано.

ако нямаш какво да кажеш по същество в моя тема, просто не пиши, така е по-добре за теб самия.

нали имаше приятел нотариус в София, брой му там сделките и се радвай на "великото раздвижване", не заяждай по форумите да не се вкараш в някой филм
« Последна редакция: 11 Септември, 2013, 07:54:56 от Невидимко »

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: закупуване на гараж
« Отговор #3 -: 11 Септември, 2013, 09:49:20 »
0
Просто ти казах да си купиш гаража. Другото беше по принцип.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: закупуване на гараж
« Отговор #4 -: 11 Септември, 2013, 10:36:17 »
0

Невидимко,
Нотариален акт само за гараж, не е за притеснение. Дали ще бъде описан в един общ, заедно с жилищен имот, или отделно, няма значение.
Вероятно, знаеш, но само да ти изостря вниманието ...

Освен проверка за тежести на имота, непременно трябва и проверка за данъчни задължения.
Предвид, това което си написал за жилищния имот, не ми е ясно, дали е достатъчно само на продавача, и дали не трябва и на строителя.

Успех! :)

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: закупуване на гараж
« Отговор #5 -: 13 Септември, 2013, 22:29:44 »
0
Бизнес по ганьовски (реална случка отпреди седмица): От обява намерих гараж в София на който направих оглед и след споразумение с продавача за цена си стиснахме ръцете при условие (от моя страна), че квадратурата е реална както е според обявата се прибрах в къщи и зачаках скицата и нот.акт да ми бъдат изпратени по имейл. Получих въпросния имейл със скица според която въпросният гараж е с 25-30% по-малък от написаното в обявата както и че продавача бил размислил за цената и тепърва щял да ми обяви нова (вероятно по-висока). Отговорих на имейла, че се отказвам от сделката. И се започнаха едни имейли че всъщност коментар по цената можело да има и всякакви извинения. Ганьо винаги със закъснение разбира, че лакомия гъз затрива.

На всичкото отгоре гаража беше описан като 3 различни помещения, мазе, сан. възел и гараж. Аз доколкото знам мазето е част от апартамент и не може да се продава отделно.

Баси и ганьовците, баси и държавата...

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: закупуване на гараж
« Отговор #6 -: 14 Септември, 2013, 00:05:26 »
0
Бизнес по ганьовски (реална случка отпреди седмица): От обява намерих гараж в София на който направих оглед и след споразумение с продавача за цена си стиснахме ръцете при условие (от моя страна), че квадратурата е реална както е според обявата се прибрах в къщи и зачаках скицата и нот.акт да ми бъдат изпратени по имейл. Получих въпросния имейл със скица според която въпросният гараж е с 25-30% по-малък от написаното в обявата както и че продавача бил размислил за цената и тепърва щял да ми обяви нова (вероятно по-висока). Отговорих на имейла, че се отказвам от сделката. И се започнаха едни имейли че всъщност коментар по цената можело да има и всякакви извинения. Ганьо винаги със закъснение разбира, че лакомия гъз затрива.

На всичкото отгоре гаража беше описан като 3 различни помещения, мазе, сан. възел и гараж. Аз доколкото знам мазето е част от апартамент и не може да се продава отделно.

Баси и ганьовците, баси и държавата...

Чакай,не се ядосвай !
В нот. акт,щом са записани като отделни помещения,купи само гаража,като се споразумееш за цената  :)
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: закупуване на гараж
« Отговор #7 -: 14 Септември, 2013, 00:44:44 »
0
не се ядосвам за сделката регатке. но ганьовщината ме подразни. това е. на мен не ми пука аз в тая държава вече от 15 години не живея и винаги когато идвам се убеждавам че това не е държавата която оставих, а съвсем друга, чалгаризирана, измислена, с все повече измамници.
така далеч няма да се стигне. даже му се вижда края. аз съм лесен, на мен дори вече от 2 места ми предложиха да ползвам гаражи безплатно, когато и колкото пожелая... та така

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: закупуване на гараж
« Отговор #8 -: 14 Септември, 2013, 00:59:06 »
0
не се ядосвам за сделката регатке. но ганьовщината ме подразни. това е. на мен не ми пука аз в тая държава вече от 15 години не живея и винаги когато идвам се убеждавам че това не е държавата която оставих, а съвсем друга, чалгаризирана, измислена, с все повече измамници.
така далеч няма да се стигне. даже му се вижда края. аз съм лесен, на мен дори вече от 2 места ми предложиха да ползвам гаражи безплатно, когато и колкото пожелая... та така

Помогни на мен горката,моля те  :)
Нямам гараж в който да си вкарам джипа и търся такъв,не се майтапя,търся
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: закупуване на гараж
« Отговор #9 -: 14 Септември, 2013, 08:11:01 »
0
регатке, няма да ти вадя желанията/параметрите с ченгел. пиши локация, квадратура, подземен/надземен, гараж или може и клетка/паркомястп, до макс. цена, вода/ток трябва ли да има и т.н

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: закупуване на гараж
« Отговор #10 -: 14 Септември, 2013, 23:28:02 »
0
Ами за Кайенчето си трябват поне 30 квадрата, о, повелителю на гаражите.

ПП И аз търся, и джип че също търся.

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: закупуване на гараж
« Отговор #11 -: 14 Септември, 2013, 23:50:48 »
0
Невидимко,сега съм на морето,но наистина търся гараж да вкарам джипа.Имам 2 гаража,но пущината не влиза в нито един.
До сега го държах в третия,ама пък него го дадах под наем с един апартамент и сега е пак бездомен,горкият джипон.
Не искам да купувам пореден имот,не знам дали джипа няма да ми писне и да се чудя защо купих гаража  *rofl*
Когато се върна ще продължа с търсенето на гараж под наем.Имам чувството,че ще опра до гаража на Надето Михайлова,но той не е точно гараж,а клетки/ става дума за бившият гараж на УБО,до парк Заимов/
Уф,това е то,всеки с дертовете си  *drinks*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: закупуване на гараж
« Отговор #12 -: 14 Септември, 2013, 23:51:43 »
0
Ами за Кайенчето си трябват поне 30 квадрата, о, повелителю на гаражите.

ПП И аз търся, и джип че също търся.

Ох............ *rofl* *rofl* *rofl*

 *drinks*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: закупуване на гараж
« Отговор #13 -: 15 Септември, 2013, 15:38:23 »
0
Нали *rofl* На мен гаражите са ми слабост и необходимост, държа със сигурност кварталния рекорд за платена цена за гараж и търся още. Пък нашия човек само какви ги дрънка....

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: закупуване на гараж
« Отговор #14 -: 15 Септември, 2013, 18:56:37 »
0
Нали *rofl* На мен гаражите са ми слабост и необходимост, държа със сигурност кварталния рекорд за платена цена за гараж и търся още. Пък нашия човек само какви ги дрънка....

я кажи бе имотния колко плащаш за гараж (ама честно), че да си направя сметката