Автор Тема: закупуване на гараж  (Прочетена 111653 пъти)

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: закупуване на гараж
« Отговор #15 -: 15 Септември, 2013, 20:38:07 »
0
20-25000 eвро, преди повече, щото беше бума.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: закупуване на гараж
« Отговор #16 -: 16 Септември, 2013, 12:11:47 »
0
20-25000 eвро, преди повече, щото беше бума.

Ма верно ли? Лелеей, пък аз се назлъндисвам на 45м2 гараж с ток и вода за 1/3 от посочените от тебе цени.
Е вече се навих. Ще купя гаража. Ако не си ме излъгал значи сделката е добра.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: закупуване на гараж
« Отговор #17 -: 16 Септември, 2013, 19:48:25 »
0
към регата: продавам все още незакупен гараж  :D с ток и сан. възел, побира спокойно един Hummer, гаража е с автоматична врата с дистанционно, има готова аларма за СОТ и топла връзка към стълбището на сградата.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: закупуване на гараж
« Отговор #18 -: 16 Септември, 2013, 22:51:05 »
0
И се намира къде? Щото става спокойно за живеене.

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: закупуване на гараж
« Отговор #19 -: 16 Септември, 2013, 23:26:04 »
0
регатке, няма да ти вадя желанията/параметрите с ченгел. пиши локация, квадратура, подземен/надземен, гараж или може и клетка/паркомястп, до макс. цена, вода/ток трябва ли да има и т.н

 ???

 *rofl* *rofl* *rofl*

 *drinks*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: закупуване на гараж
« Отговор #20 -: 17 Септември, 2013, 00:03:38 »
0

 *rofl*

Остава да се питате с какъв ресурс разполагате, и мое си спретнете агенцийка. То тъй се почва - от един гараж.  *rofl*

 *drink1*

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: закупуване на гараж
« Отговор #21 -: 17 Септември, 2013, 13:02:51 »
0
Нали. Много агенции са започвали, след като бъдещият им управител си е търсил жилище. И се е убедил, че това "ори, мели, яж".

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: закупуване на гараж
« Отговор #22 -: 17 Септември, 2013, 13:43:39 »
0
На предното "нали" се смееше, сега не ти е до смях?  *rofl*

И при "старите" големи агенции с клонове, посредствеността в момента е потресаваща. Текучество, нови брокери ...

Това лято ми минаха 3 сделки през една такава. И аз, понеже съм леке безподобно, отказах да подписвам договори с тях- ако щЪт.
Договорихме се устно за комисионата, за параметрите, и ... ни запознаха. ТолкоЗ.
Всичко друго около тях, за най-елементарни неща, като набор документи, трябваше едно по едно да ги ръчкам. Естествено, отделно адвокат.
И ... после съм била идеалния клиент. Ето как, ако всички били като мен ... Да, де, ама поне малко от малко да бяха в час, а не и за елементарни неща да ме питат, вместо аз тях?
Регатка и Невидимко, знаят в пъти повече от тях.

 *flower2*

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: закупуване на гараж
« Отговор #23 -: 17 Септември, 2013, 14:28:48 »
0
Музичке, агенциите знаят много малко за стоката която предлагат, а това е мнооого мнооого тъпо от тяхна страна. Аз например вчера седнах и от конферентен разговор в скайп разбрах всичко което ме интересуваше относно бъдещата покупка, брокерката само слушаше и си записваше какви документи ще изисквам за да проверя казаното от продавача.
Общо взето за 1 час време ми станаха ясни всички детайли без дори един документ да съм вадил.

Но и ти не бъди чак толкова скромна, знам, че и ти си профешънъл в твоята област, чух че на петролни шейхове електрически коли и велосипеди си продавала.  *drinks*


На предното "нали" се смееше, сега не ти е до смях?  *rofl*

И при "старите" големи агенции с клонове, посредствеността в момента е потресаваща. Текучество, нови брокери ...

Това лято ми минаха 3 сделки през една такава. И аз, понеже съм леке безподобно, отказах да подписвам договори с тях- ако щЪт.
Договорихме се устно за комисионата, за параметрите, и ... ни запознаха. ТолкоЗ.
Всичко друго около тях, за най-елементарни неща, като набор документи, трябваше едно по едно да ги ръчкам. Естествено, отделно адвокат.
И ... после съм била идеалния клиент. Ето как, ако всички били като мен ... Да, де, ама поне малко от малко да бяха в час, а не и за елементарни неща да ме питат, вместо аз тях?
Регатка и Невидимко, знаят в пъти повече от тях.

 *flower2*

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: закупуване на гараж
« Отговор #24 -: 17 Септември, 2013, 16:03:25 »
0
шегите настрана, но имам още един въпрос:

Та въпросът е следния: данъчната оценка вписана в нот.акт на продавача е по-висока от сумата за която сме се споразумели сега с продавача. Трябва ли да искам да се прави нова данъчна оценка на гаража? Или ако не направя нова дан. оценка, възможно ли е да сключа сделка на по-ниска цена отколкото е дан.оценка. има ли рискове и къде бих имал проблеми освен по-високите данъци които следва да плащам.

идиотското на тия дан.оценки е че са правени по него време балонско, ама сега баницата е съвсем друга.
« Последна редакция: 17 Септември, 2013, 16:06:34 от Невидимко »

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: закупуване на гараж
« Отговор #25 -: 17 Септември, 2013, 16:15:47 »
0
ахааа намерих ето това, което означава, че продавача трябва да поиска нова дан.оценка:

"Молба за издаване на
удостоверение за данъчна оценка
В кои случаи се подава – Молбата се подава при необходимост от данъчна оценка на недвижими имот, най-често при прехвърляне на недвижим имот.
От кого се подава – Молбата се подава от собственика на недвижимия имот или чрез упълномощен представител. При подаване на молбата лицето трябва да удостовери самоличността си на собственик или упълномощен представител пред данъчния орган. Ако се подава от наследници или заветници, към искането се прилага удостоверение за наследници или заверен препис от завещанието.
• Внимание!
Молба за данъчна оценка може да бъде внесена и от трето лице, но удостоверението се получава само от изброените по - горе лица след легитимиране пред данъчния орган.
Къде се подава – Молбата се подава в подразделението на Териториалната данъчна дирекция по местонахождение на имота.
От кого се приема – Молбата се подава в съответното подразделение на ТДД, завежда се в общ деловоден регистър, след проверка на обстоятелствата посочени в искането, като при необходимост се изискват и допълнителни документи. При приемане на искането на подателя се издава удостоверение с входящ номер и дата. Когато не е подадена данъчна декларация по чл.14, ал.27 и & 2 от ЗМДТ или се иска данъчна оценка на конкретен обект от имота към искането се прилага попълнен екземпляр от тази декларация. Когато е подадена данъчна декларация по чл.14, ал.27 и & 2 от ЗМДТ /приложение/ не се прилага нова такава, ако няма промени в декларираните характеристики.
Срокове за разглеждане на молбата и издаване на удостоверението – Данъчната оценка се определя и удостоверението за данъчна оценка се издава от органите на данъчната администрация в 2-седмичен срок от подаване на молбата.
При прехвърляне на недвижими имоти, данъкът се заплаща преди прехвърлянето от:
- приобретателят на имуществото /лицето, което го придобива/
- лицето, което придобива имущество с по-висока стойност /при замяна/ или лицето, чиито дял след делбата се уголемява
- прехвърлителят, ако е изрично уговорено.
Когато:
- е уговорено, че данъкът се дължи от двете страни, те отговарят солидарно
- данъкът се дължи от прехвърлителя, другата страна е поръчител
- приобретателят на имуществото е в чужбина, данъчнозадължен е прехвърлителят."

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: закупуване на гараж
« Отговор #26 -: 17 Септември, 2013, 17:26:53 »
0
ми то и си е така. в БГ и вързано магаре да пусна, ще се справи по-добре от 70% от брокитата.. имотите са стока нищо повече от това. брокитата ще бъдат заменени от компютрите както това вече се случи с брокитата на борсата, технологиите изместват хората, какво да се прави... (ти нали уж не беше брокер, що се корсиш)

Нали. Много агенции са започвали, след като бъдещият им управител си е търсил жилище. И се е убедил, че това "ори, мели, яж".

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: закупуване на гараж
« Отговор #27 -: 17 Септември, 2013, 19:07:45 »
0
За данъчната оценка: трябва да се извади актуална, сумата, посочена в нот. акт няма значение:
"Внимание!
 
Издадените до 30 юни на текущата година   удостоверения за данъчна оценка, на основание чл. 264, ал. 1 ДОПК, са   валидни до тази дата, а издадените след тази дата удостоверения - до   края на текущата година. Когато данъчните задължения за имота са   платени за цялата година и това обстоятелство е вписано в   удостоверението, то е валидно до края на текущата година независимо от   датата на издаването му. Удостоверенията за данъчна оценка на земеделски земи са валидни до края на  текущата година.
"

Миналата година продадох НИ на сума по-ниска от дан. оценка и таксите по прехвърлянето бяха на реалната сума. И аз си мислех, че не може да се прехвърля на по-ниска цена, ама се оказа, че може. То вярно, че и разликата не беше голяма, но принципа е важен.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: закупуване на гараж
« Отговор #28 -: 17 Септември, 2013, 20:21:11 »
0
Димитре,

Би ли могъл да посочиш кои такси се плащат върху реалната сума. И откъде са взели тази сума. От новия нот.акт ли? Или от някакъв договор???

За данъчната оценка: трябва да се извади актуална, сумата, посочена в нот. акт няма значение:
"Внимание!
 
Издадените до 30 юни на текущата година   удостоверения за данъчна оценка, на основание чл. 264, ал. 1 ДОПК, са   валидни до тази дата, а издадените след тази дата удостоверения - до   края на текущата година. Когато данъчните задължения за имота са   платени за цялата година и това обстоятелство е вписано в   удостоверението, то е валидно до края на текущата година независимо от   датата на издаването му. Удостоверенията за данъчна оценка на земеделски земи са валидни до края на  текущата година.
"

Миналата година продадох НИ на сума по-ниска от дан. оценка и таксите по прехвърлянето бяха на реалната сума. И аз си мислех, че не може да се прехвърля на по-ниска цена, ама се оказа, че може. То вярно, че и разликата не беше голяма, но принципа е важен.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: закупуване на гараж
« Отговор #29 -: 17 Септември, 2013, 21:18:54 »
0
Невидимко,
Митко в бързината е обърнал думите ... :)
Когато реалната цена е по-ниска от данъчната оценка, таксите по прехвърлянето, както и данъкът след това,
са върху данъчната оценка.

Реалната цена, това е цената на сделката, и която се вписва в нотариалния акт, без значение каква е данъчната оценка.