Автор Тема: закупуване на гараж  (Прочетена 111701 пъти)

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: закупуване на гараж
« Отговор #30 -: 17 Септември, 2013, 21:25:28 »
0
Брей, Невидимия, цял час ти трябваше да разбереш какво-що за един гараж? Бравос.
А Муза се сети най-накрая - таксите са върху по-високото от двете - данъчната оценка или продажната цена. За гаражите, особено в София, си е често срещано данъчната оценка да е по-висока от договорената цена, особено за подземен гараж, защото ги оценяват като надземните и прочие. Пишеш си в нотариалния акт истината и не те интересува каква е оценката, освен като плащаш таксите по нея. 

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: закупуване на гараж
« Отговор #31 -: 17 Септември, 2013, 22:04:27 »
0


Невидимко,
Още нещо, което научих от един адвокат. Той използваше едни сложни думички, адвокатски  :D, но смисълът е следния ...

Като пример - гаража. В нотариалния акт се записва ( простичко, без сложните думи хехе )

Баща ти купува за теб гараж от ... дъра-бъра останалото. На мястото на болднатото имената.

Така, не ти търсят на теб произход на парите, имотът е твоя собственост и не е СО. Т.е., ако решите да го продавате, няма да се иска подписа на съпругата ти.


Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: закупуване на гараж
« Отговор #32 -: 17 Септември, 2013, 22:35:07 »
0
Благодаря ти Мизичке! Умница си ти, усещаш къде са ми болките  ;) Но за да няма СО ще купувам на името на майка ми. Иначе за доказване на произход на кеш не е проблем.
 
Кога ще пием по едно в твоя град? Аз ще идвам там заради хобито ми.



Невидимко,
Още нещо, което научих от един адвокат. Той използваше едни сложни думички, адвокатски  :D, но смисълът е следния ...

Като пример - гаража. В нотариалния акт се записва ( простичко, без сложните думи хехе )

Баща ти купува за теб гараж от ... дъра-бъра останалото. На мястото на болднатото имената.

Така, не ти търсят на теб произход на парите, имотът е твоя собственост и не е СО. Т.е., ако решите да го продавате, няма да се иска подписа на съпругата ти.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: закупуване на гараж
« Отговор #33 -: 19 Септември, 2013, 16:03:30 »
0
http://www.star07.in/videogallery.php?video_id=44

изгледайте документалният филм и се опитайте да го свържете със заглавието на темата...   *drink1* наздраве

Boby

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 113
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Re: закупуване на гараж
« Отговор #34 -: 19 Септември, 2013, 16:46:36 »
0
Благодаря ти Мизичке! Умница си ти, усещаш къде са ми болките  ;) Но за да няма СО ще купувам на името на майка ми. Иначе за доказване на произход на кеш не е проблем.
 
Кога ще пием по едно в твоя град? Аз ще идвам там заради хобито ми.



Невидимко,
Още нещо, което научих от един адвокат. Той използваше едни сложни думички, адвокатски  :D, но смисълът е следния ...

Като пример - гаража. В нотариалния акт се записва ( простичко, без сложните думи хехе )

Баща ти купува за теб гараж от ... дъра-бъра останалото. На мястото на болднатото имената.

Така, не ти търсят на теб произход на парите, имотът е твоя собственост и не е СО. Т.е., ако решите да го продавате, няма да се иска подписа на съпругата ти.

И сега за един кирлив гараж за няколко евра тия сложни фокуси? Дребна душица си ти, ама то отдавна е ясно.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: закупуване на гараж
« Отговор #35 -: 19 Септември, 2013, 16:53:43 »
0
Благодаря ти Мизичке! Умница си ти, усещаш къде са ми болките  ;) Но за да няма СО ще купувам на името на майка ми. Иначе за доказване на произход на кеш не е проблем.
 
Кога ще пием по едно в твоя град? Аз ще идвам там заради хобито ми.



Невидимко,
Още нещо, което научих от един адвокат. Той използваше едни сложни думички, адвокатски  :D, но смисълът е следния ...

Като пример - гаража. В нотариалния акт се записва ( простичко, без сложните думи хехе )

Баща ти купува за теб гараж от ... дъра-бъра останалото. На мястото на болднатото имената.

Така, не ти търсят на теб произход на парите, имотът е твоя собственост и не е СО. Т.е., ако решите да го продавате, няма да се иска подписа на съпругата ти.

И сега за един кирлив гараж за няколко евра тия сложни фокуси? Дребна душица си ти, ама то отдавна е ясно.

Да го духаш скапано брокерче!  *yahoo*

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: закупуване на гараж
« Отговор #36 -: 19 Септември, 2013, 19:35:00 »
0
Toва, което Муза е написала, е пълна глупост. Имота си става СИО отвсякъде.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: закупуване на гараж
« Отговор #37 -: 20 Септември, 2013, 22:14:44 »
0
Toва, което Муза е написала, е пълна глупост. Имота си става СИО отвсякъде.

И ти трябваха 2 дни, да оцениш, че е глупост и да го напишеш в 1 ред? *girl* *rofl*

Нулев интерес от моя страна  - СИО ли е или не. Щом казваш, вярвам ти. :)
Иначе, когато си прав, прав си! Много акъл нямам, ама е достатъчен, като не ми стига, да се обърна към други, дето го имат.

Ай ...  *whiskey4*:)

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: закупуване на гараж
« Отговор #38 -: 21 Септември, 2013, 13:01:30 »
0
Toва, което Муза е написала, е пълна глупост. Имота си става СИО отвсякъде.

И ти трябваха 2 дни, да оцениш, че е глупост и да го напишеш в 1 ред? *girl* *rofl*


Ми за толкова му стига акъла Музичке. Даже имам чувството, че някой му е помагал да мисли по-бързо.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: закупуване на гараж
« Отговор #39 -: 14 Ноември, 2013, 20:11:39 »
0
Закупих въпросният гараж и съм много доволен от покупката. Ето малко интересни факти от сделката: офертна цена 14500 евро, цена на която сключихме сделката 8500 евро (прехвърлянето за моя сметка). Сега остава само да направя едно свястно подово покритие на гаража и да му довърша санитарния възел. Не е далече времето на електрическите автомобили и тогава гаражите ще са съвсем актуални.

поздрави на всички и по-специално на Музата

малинка21

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: закупуване на гараж
« Отговор #40 -: 02 Април, 2016, 19:52:09 »
0
Здравейте,
Мен ме интересува следното. Имаме два гаража, които са в двора на наследствената ни къща. Тя е построена върху общинска земя с право на строеж. Гаражите нямат нотариален акт или някакви други документи. Как можем да ги узаконим, къде да отидем, какви документи да подадем?
Ако някой има представа , ще се радвам да отговори.