Автор Тема: Какъв стил само, а?  (Прочетена 12705 пъти)

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Какъв стил само, а?
« -: 03 Октомври, 2013, 21:19:52 »
0
Не е лесно да си имотен ром, препълнен си с идеи, и ако може всичко да бъде реализирано накуп, даже на някои от снимките ми се видя атрибутика от известни автомобилни брендове по фасадите и улуците, това явно е някъкво ново архитектурно увлечение. Като стигнете до края прочетете и коментарите, интересни са. Приятно гледане!





http://xaxor.com/bizarre/rich-gypsy-houses-in-romania-moldova.html
« Последна редакция: 04 Октомври, 2013, 20:06:22 от Ivel »

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Какъв стил само, а?
« Отговор #1 -: 04 Октомври, 2013, 20:03:24 »
0

 И това е много стилно.  :D

Sultan of Brunei gold Rolls Royce


darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Какъв стил само, а?
« Отговор #2 -: 04 Октомври, 2013, 22:01:53 »
0
Тия са измислили кича!.... *scare*
Само трябва да го патентоват.....
Ас съм българче.......

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Какъв стил само, а?
« Отговор #3 -: 04 Октомври, 2013, 22:31:24 »
0
То не трябва даже много надалече да се ходи за да се видят подобни неща, сега като се замисля съм виждал около Букурещ разни такива къщи със силно развити ламаринени покриви, винаги съм се чудел защо го правят, на 50 километра на юг в Русенско къщите са си с цигли а още с влизането в Румъния започват да се ламинаризират, странно разделяне а? Ама тия системи с улуците са много кичозни, освен ако не изпълняват някоя фунция свързана с филтрирането на вода например, ама едва ли, и така да е пак е грозно и смешно а тия със знака на Мерцедес са направо върха, тоя мангал ги е тръшнал другите яко в калта. Ако бях румънски мангал щях да направя следното:

Къща с валутни мотиви, четирите стени в с различни валути - фронтален изглед - Бенджи Франклин, север - 100 евро, юг 100 Йени, запад - пирамида златни кюлчета и покрив - двускатен коринтски стил с надпис NYSE и остър метален връх завършващ с $ знак

Slavi

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 80
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Какъв стил само, а?
« Отговор #4 -: 05 Октомври, 2013, 00:51:35 »
0
Тези имитации на дворци, тип Цар Киро, в началото на Букурещ, идвайки от Русе, са от двете страни на пътя и пак са цигански. Вероятно са били много атрактивни когато са ги строили, но сега стоят доста неестествено и грозно. Но най-красиви са парцалите, прострени по терасите  :D :D :D Хубава работа, ама циганска...

annvlad

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 129
  • Карма: +17/-4
  • Проста цифрова душа
  • Респект: +21
    • Профил
Re: Какъв стил само, а?
« Отговор #5 -: 05 Октомври, 2013, 04:41:39 »
0
То не трябва даже много надалече да се ходи за да се видят подобни неща, сега като се замисля съм виждал около Букурещ разни такива къщи със силно развити ламаринени покриви, винаги съм се чудел защо го правят, на 50 километра на юг в Русенско къщите са си с цигли а още с влизането в Румъния започват да се ламинаризират, странно разделяне а? Ама тия системи с улуците са много кичозни, освен ако не изпълняват някоя фунция свързана с филтрирането на вода например, ама едва ли, и така да е пак е грозно и смешно а тия със знака на Мерцедес са направо върха, тоя мангал ги е тръшнал другите яко в калта. Ако бях румънски мангал щях да направя следното:

Къща с валутни мотиви, четирите стени в с различни валути - фронтален изглед - Бенджи Франклин, север - 100 евро, юг 100 Йени, запад - пирамида златни кюлчета и покрив - двускатен коринтски стил с надпис NYSE и остър метален връх завършващ с $ знак
Ха-ха-ааа... *rofl*
Върха да е от  пирамидата с окото  *yahoo*

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Какъв стил само, а?
« Отговор #6 -: 05 Октомври, 2013, 19:50:29 »
0
Да добра идея перамидата с окото за върха, ма тия румънци още не са се изживяли като чалгари, бях една командировка в Клуж неотдавна и като нямаше какво да правя им загледах чалгарските им ТВ, клиповете им са като на нашите чалгари преди 20 години, все броят пачки, бели мерцедеси, разни там карагачки се чекнат по тях. В сравнение с тях, наште чалгари са напрво супер извисени и изтънчени, почти са ги изчистили такъв тип сюжети а румънците още им се радват.