Автор Тема: Re: Marché immobilier en Bulgarie  (Прочетена 22753 пъти)

valsodar

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 147
  • Карма: +29/-23
  • Респект: +14
    • Профил
    • Щуровини - Животът през очите на един котарак
Re: Marché immobilier en Bulgarie
« -: 13 Май, 2010, 13:56:21 »
0
C'est le moment d'investir en Bulgarie - Les prix chutent encore ...
Сега е момента да се инвестира в България - цените падат отново...

 Това ми напомня много на една графика за цените в Япония, там по линията на спада имаше поне две - три подобни отметки, за моменти в които все се е казвало това, а цените все ударно са си вървяли в посока към дъното, напук на призивите и лозунгите.

 Което ме подсеща да те питам - А да не би вече да ти липсва Пунди?!! ;)
« Последна редакция: 13 Май, 2010, 14:00:13 от valsodar »
Човекът е единственото животно във вселената, което прекарва целият си живот в нескончаеми опити да го направи по-труден от нужното!

valsodar

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 147
  • Карма: +29/-23
  • Респект: +14
    • Профил
    • Щуровини - Животът през очите на един котарак
Re: Re: Marché immobilier en Bulgarie
« Отговор #1 -: 13 Май, 2010, 14:09:35 »
0
Трай си бе, това е примамка само за французи, да влеят малко валута в икономиката. После като избягат, пак за нас си остава ;)
Ахааа, да-а-а-а - ето го отговорът на въпроса, който Дянков си задава в безумните безсънни нощи - Кой ще е новият двигател за икономиката ни, за да излезем от кризата?

Кой да го светне горкият, че ще разиграем отново в национален мащаб играта "Тука има - тука няма!"  ??!

 Барба, надявам се поне да вземеш някаква минимална комисионна като нещатен консултант на МФ ?
Човекът е единственото животно във вселената, което прекарва целият си живот в нескончаеми опити да го направи по-труден от нужното!

valsodar

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 147
  • Карма: +29/-23
  • Респект: +14
    • Профил
    • Щуровини - Животът през очите на един котарак
Re: Re: Marché immobilier en Bulgarie
« Отговор #2 -: 13 Май, 2010, 16:28:48 »
0
Цитат
Хочу выразить благодарность всему агенству , и лично д-ра Иванова за професионализм и отзывчивость проявленные во время сотрудничества при приобретении собственности в
Солнечном Берегу.
Успехов Вам в работе и личной жизни !!!

 Това може да го ползват като бланка благодарните руски клиенти купували през 2007-2008-ма :D
Човекът е единственото животно във вселената, което прекарва целият си живот в нескончаеми опити да го направи по-труден от нужното!

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Re: Marché immobilier en Bulgarie
« Отговор #3 -: 13 Май, 2010, 17:04:22 »
0

 Ох,valsodar,умори ме от смях,ето кой емотикон ми липсва/ онзи които се смееше много /.
 Ма и ние какви сме,що не вземем да поканим другаря Иванов,така чудесно разказваше за Слънчев бряг,Бразилия а,сега ще строи и в "Триъгълника",като го четях все се пощипвах и поглеждах навън,много ме беше страх,че като погледна през прозореца и а......аз съм на Луната.Ох,винаги си бях в БГ.
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

koganev

  • Гост
Re: Re: Marché immobilier en Bulgarie
« Отговор #4 -: 14 Май, 2010, 10:44:52 »
0
...

 Барба, надявам се поне да вземеш някаква минимална комисионна като нещатен консултант на МФ ?

А защо минимална? Защо да не е три плюс три процента, както си беше практиката на нашите АНИ?

Според мен не е толкова важно дали цените ще паднат още или ще се задържат. Важното е дали на тези цени някой ще може да извлече печалба от инвестицията си. А това зависи от дългосрочните прогнози. То вече и на онези от рекламите им е ясно, че за една-две години да опънеш стотина каймета само някои го могат. Но си има сериозни фондове, които не чакат дъно или разруха, за да купят.
В тази връзка напълно е възможно франсета да купят едно-друго, като са заложили по-дълъг период и ще се целят в предполагаемите цени в края на периода. Освен това за такива сделки не се гледат обявите в сайтовете. Там се работи с директни контакти и се договарят съвсем различни условия, които си остават търговска тайна. Но добре, че си остават тайна, защото хич няма да се харесат на масовия продавач...

valsodar

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 147
  • Карма: +29/-23
  • Респект: +14
    • Профил
    • Щуровини - Животът през очите на един котарак
Re: Re: Marché immobilier en Bulgarie
« Отговор #5 -: 14 Май, 2010, 11:01:42 »
0
Но си има сериозни фондове, които не чакат дъно или разруха, за да купят.
В тази връзка напълно е възможно франсета да купят едно-друго, като са заложили по-дълъг период и ще се целят в предполагаемите цени в края на периода. Освен това за такива сделки не се гледат обявите в сайтовете. Там се работи с директни контакти и се договарят съвсем различни условия, които си остават търговска тайна. Но добре, че си остават тайна, защото хич няма да се харесат на масовия продавач...

 За фондовете - това може би е темата, по която има най-много спекулации из медиите.

 Може би и за това ще е добре да се разгледа по-конкретно, къде точно са техните интереси, за да не се връзваме на партенки от рода на - Фондовете идат, имотите свършиха!
 Още през пролетта на миналата година започна изкупуването на недовършени сгради, но поне от малкото информация с която разполагам, там договорените цени бяха доста над 50%-но намаление спрямо офертните на дребно, т.е. далеч съм от мисълта, че фонд би инвестирал и сега в отделен апартамент, освен ако той не се отличава рязко на фона на останалите, като доходност,
 
Човекът е единственото животно във вселената, което прекарва целият си живот в нескончаеми опити да го направи по-труден от нужното!

koganev

  • Гост
Re: Re: Marché immobilier en Bulgarie
« Отговор #6 -: 14 Май, 2010, 11:16:24 »
0
Разбира се, че ще е по-ниска.
Но все пак си е цена, при която и двете страни (да се надяваме) са успели да извлекат финансова изгода. Това се нарича бизнес. Ако има условия за бизнес, това е добра новина. Дали Пундьо ще развърже неговите бункерчета на 1200Е или ще ги даде за 200 - все ми е тая, защото Пундьо не прави бизнес, а прави шмекерлъци. Обаче онези, които дават работа на хората, ако имат възможност да правят бизнес - за това става въпрос. И това е целта на спускането в икономическата пропаст - да отсеят мъжете от момчетата. Бизнесът и печалбарството са твърде различни неща, за да ги смесваме. Спадът на цените ще унищожи печалбарите, но за да има ефект, на тяхно място ще се появят бизнесмените.
За съжаление думата "бизнесмен" в България има доста отрицателен заряд, но няма с какво да я заместя. Все пак имам предвид истински бизнес, разбирайте ме в този смисъл.

valsodar

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 147
  • Карма: +29/-23
  • Респект: +14
    • Профил
    • Щуровини - Животът през очите на един котарак
Re: Re: Marché immobilier en Bulgarie
« Отговор #7 -: 14 Май, 2010, 11:54:13 »
0
  Силно се надявам това да се случи, защото не може да се развива траен бизнес на принципа на еднократният удар.
 В инфраструктурните проекти е златната мина, но... там проблема за мен е от друго естество - в условията за усвояване на еврофондовете. Чрез клаузите заложени в тях ЕС си е заложил възможноста, парите които ни дава да се вземат от негови фирми, които отговарят на тях.

 В сектора на жилищното строителство, там отсяването ще е най-жестоко по три причини според мен.
1. Силно свит пазар
2. Презастрояване
3. Липса на свеж капитал

  Както се вика, всяко зло за добро!
Тези които не могат, ще отстъпят мястото си на тези които знаят как. За да не се дивим повече на нормални оферти от бели страни и на качествено строителство на достъпни цени, като маймуни на цветен телевизор.
Човекът е единственото животно във вселената, което прекарва целият си живот в нескончаеми опити да го направи по-труден от нужното!

koganev

  • Гост
Re: Re: Marché immobilier en Bulgarie
« Отговор #8 -: 14 Май, 2010, 12:08:22 »
0
В бизнеса има две основни стратегии за постигане на конкурентно предимство. Те са "лидерство в разходите" и "диференциация". От тези двете идват и няколко разновидности, но това не е важно сега. Имената са от М. Портър, но могат да се срещнат и под други названия.
Но по смисъл ето това:
Лидерството е основано на ниски производствени разходи, ефекта от мащаба и вертикалната диверсификация. С други думи работиш много високопроизводително и високоефективно, правиш много големи неща ( не по форма, а по мащаб) и гледаш да участваш в колкото се може повече дейности по веригата на стойността (доставчици, изпълнители, дистрибутори и кой каквото успее да вмъкне още като дейност). Това е основна стратегия в инфраструктурата. Ефектите от добрата инфрастр. са измерими в много дълги периоди и са в основата на благоденствието на народите, които я ползват, защото значително улесняват търговските и промишлени дейности. За нас няма значение кой ще строи магистралите и дали ще е българска или чужда компания. Така или иначе основната работна ръка ще е от българи, а магистралите ще носят икономическа изгода пак на нас.

koganev

  • Гост
Re: Re: Marché immobilier en Bulgarie
« Отговор #9 -: 14 Май, 2010, 12:11:52 »
0
А диференциацията е стратегия, при която се стремиш да угодиш на колкото се може повече изисквания на сегмента, който обслужваш. Това би била силно печеливша стратегия при жилищните НИ, но за всеки сегмент тя би следвало да има различни проявления. Ако строиш за Пундьо - кочинка на тапа и замазка стига. Обаче за сериозен бизнес си трябва маркетинг, позициониране, микс и т.н. - все неща, които тепърва ще навлизат в нашето село.
Но - ще навлизат. Иначе - ...

valsodar

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 147
  • Карма: +29/-23
  • Респект: +14
    • Профил
    • Щуровини - Животът през очите на един котарак
Re: Re: Marché immobilier en Bulgarie
« Отговор #10 -: 14 Май, 2010, 12:31:31 »
0
Обаче за сериозен бизнес си трябва маркетинг, позициониране, микс и т.н. - все неща, които тепърва ще навлизат в нашето село.
Но - ще навлизат. Иначе - ...
Е, именно тяхната липса създаде колапса в строителството и ще оцелеят тези фирми, които навреме са усетили посоката на вятъра.
 За мен купувачите на пазара тепърва ще печелят от по-добро строителство, по-добри цени и едно по-сериозно отношение към потребностите им от страна на инвеститорите.

 И няма как да е различно, просто потребностите го налагат.
Човекът е единственото животно във вселената, което прекарва целият си живот в нескончаеми опити да го направи по-труден от нужното!

vlado.b

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 102
  • Карма: +18/-11
  • Респект: +6
    • Профил
Re: Re: Marché immobilier en Bulgarie
« Отговор #11 -: 17 Май, 2010, 23:36:12 »
0
Valsodar, от твоите уста в божиите уши. ::)Но като гледам какви строежи се започнаха в моя квартал последните 2 месеца, не се виждам печеливш скоро. :(