Автор Тема: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?  (Прочетена 365873 пъти)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #45 -: 18 Ноември, 2011, 23:03:23 »
0
Хм, а при положение, че в тези няма такава клауза за защита при превалутиране, защо да не е направо в лева на 8.25%:
http://www.corpbank.bg/individual_custumers_41.html
При 100К в евро отива на 8.25%

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #46 -: 19 Ноември, 2011, 20:28:41 »
0
Как лети времето, а? Гледам преди година и половина съм я отворил тази тема... От тогава сложих по 2 депозита (в евро на 7.5% и в щатски долари на 6.5%) на мен и на жена ми в КТБ. До момента поне, не сме "гризнал дръвцето" и даже и да сложим инфлацията, пак се е събрала прилична сума за 18 месеца. Изкушавам се да преведа от чужбина още долари (USD) даже (стоят на почти нулева лихва) и да си оставя буфер от едно 17-18 К в CAD - в случай, че "изгърмим" с КТБ да има какво да ядем... :) То пък сега стана още по-напечено от миналата година, да го...
I say what I do and do what I say.

nearvana

  • Гост
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #47 -: 20 Ноември, 2011, 06:10:41 »
0
лично аз никога не бих си сложил парите в КТБ. Ненавиждам това което направиха от българия тия безочливи агенто-ДПС изчадия. все едно да съм против ГМО ама да си купувам акцийки на Монсанто ....
 *drink2*

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #48 -: 20 Ноември, 2011, 12:40:19 »
0
И аз, не мога да ги трая. Хич не ми дреме кой какви лихвички дава.

nearvana

  • Гост
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #49 -: 20 Ноември, 2011, 13:34:46 »
0
Някой може ли да е сигурен, че парите в джоба му никога не са били използвани за наркотици или пък някой не е заклал заради тях?
ъъъ, при КТБ може да си сигурен ... че са  :D
Парите са си пари - не миришат и нямам скрупули по отношение на бизнес с турци или някакви други, стига всичко да е точно и коректно.
според мен не е така. Всекидневно с това какво си купуваш с парите си гласуваш за това какъв да е света в който живеем. Пример: ако си купуваш редовно крадени вещи щото са по-евтини е ясно че подкрепяш крадците и рано или късно ти или близките ти ще бъдат обрани. 
Всъщност точно с турци никога не съм имал проблеми, за разлика от такъв с българи, особено чалго-новобогаташчета. Получих качествено обслужване, персонално внимание и коректност.
естествено нямам нищо против турците!!! сакън, бре джанъм  *drinks*
поздрави

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #50 -: 20 Ноември, 2011, 14:01:21 »
0
Ами то банките с БГ-собственици, трябва да ги подхванеш наред:
КТБ-ДПС
ПИБ-Цеко
БАКБ-Цеци
ИнвестБ-Славова

Проблемът не е, че си оставят парите на депозит при тях, а че държавата позволява кредитираните от тях лица (някои от тях свързани) да вършат нередни и противозаконни неща.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #51 -: 20 Ноември, 2011, 14:24:47 »
0
E, сега на "банки ли ще се обиждаме" ? :) То почти всички банки в България са БГ юридически лица, май само ING (преди им бях клиент, ама от няколко години не работят с физически лица) BNP Paribas и Алфа Банк са чужди. Български ли са - парите общо взето са с подобен произход, нищо, че имат централи майки някои, банкери на най-високо ниво случайни хора (не от нашите) няма. ПИБ щото не са на БСП. Все едно да не си купуваме нищо във Варна, защото градът е на ТИМ или да не летим с България Еър (и тя е тяхна и на вътрешни полети вече нямат конкуренция). КТБ предлагат най-добър (според мен) продукт на пазара. Влоговете не са срочни, винаги могат да се теглят (без да се губи лихвата до момента) или добавят (като се увеличава лихвата) средства, могат да се затворят по всяко време (след 1 месец от откриването) и да се вземе лихвата до момента. Няколко корабни компании във Варна банкират там, те като се махнат (имам от къде да разбера), ще се махна и аз. За ежедневно банкиране (ритейл) си ползвам Алианц - там услугите са по-гъвкави и имат голяма мрежа в страната. За мен лично това са банките в БГ, които ми предоставят най-изгодни и удобни условия, едната за депозити, другата за банкиране. Хуманна и справедлива банка няма никъде.  *drink5*

П.П. Гледам Гоголчо е писал междувременно...
« Последна редакция: 20 Ноември, 2011, 14:31:00 от BulCan »
I say what I do and do what I say.

Filip

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1026
  • Карма: +89/-9
  • Респект: +332
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #52 -: 20 Ноември, 2011, 15:58:19 »
0
Чета ,че си говорите за Банки, сега видях и поста на Невидимко за ДБанк ,някой сблъсквал ли се с този депозит ,,Бъди Богат''   на спомената ДБанк    http://www.dbank.bg/bg/ind-deposits-rate?action=results&poll_ident=2      отначало ми прозвуча,като Стани Богат с Ники Кънчев но тук пишат за  лихви  до 12% .... Та ,ако някой има конкретни впечатления  да сподели.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #53 -: 20 Ноември, 2011, 16:37:57 »
0
Чета ,че си говорите за Банки, сега видях и поста на Невидимко за ДБанк ,някой сблъсквал ли се с този депозит ,,Бъди Богат''   на спомената ДБанк    http://www.dbank.bg/bg/ind-deposits-rate?action=results&poll_ident=2      отначало ми прозвуча,като Стани Богат с Ники Кънчев но тук пишат за  лихви  до 12% .... Та ,ако някой има конкретни впечатления  да сподели.


Май не четеш както трябва. 12% е лихвата само за последният месец от депозита. Т.е събери лихвите за всички 12 месеца, раздели на 12 и ще получиш годишната лихва при положение, че парите ти са стояли там 1 година.
Абе хора, когато си имате работа с банки, преглеждайте документите дали не са писани с бяло мастило.

Filip

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1026
  • Карма: +89/-9
  • Респект: +332
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #54 -: 20 Ноември, 2011, 17:36:57 »
+1
Чета ,че си говорите за Банки, сега видях и поста на Невидимко за ДБанк ,някой сблъсквал ли се с този депозит ,,Бъди Богат''   на спомената ДБанк    http://www.dbank.bg/bg/ind-deposits-rate?action=results&poll_ident=2      отначало ми прозвуча,като Стани Богат с Ники Кънчев но тук пишат за  лихви  до 12% .... Та ,ако някой има конкретни впечатления  да сподели.


Май не четеш както трябва. 12% е лихвата само за последният месец от депозита. Т.е събери лихвите за всички 12 месеца, раздели на 12 и ще получиш годишната лихва при положение, че парите ти са стояли там 1 година.
Абе хора, когато си имате работа с банки, преглеждайте документите дали не са писани с бяло мастило.
  -  Каква е разликата между американски, руски и български форум?
-В американския форум, когато зададеш въпрос ти отговарят. В руски, когато зададеш въпрос те питат теб след това. В българския, като зададеш въпрос, почват да ти обясняват колко си тъп. :)  Написал съм,че лихвата е до 12%,а не твърдо 12% Пък и нямам намерение да държа пари там и то 1 година  за лихви.  Просто исках информация,ако някой има конкретни впечатления точно от този депозит  и тази банка да сподели. Искам  евентуално да предпазя едни свестни хора от грешка,че нещо са се насочили натам. Както и да е. Мерси все пак.Ще гледам по-щателно документите.   *drink1*
« Последна редакция: 20 Ноември, 2011, 17:38:55 от Filip »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #55 -: 20 Ноември, 2011, 17:50:41 »
0
То ако човек има скрупули, би трябвало изобщо да не си влага парите в спекулации (лихвите ги слагам в тази категория).

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #56 -: 20 Ноември, 2011, 17:52:19 »
0
Чета ,че си говорите за Банки, сега видях и поста на Невидимко за ДБанк ,някой сблъсквал ли се с този депозит ,,Бъди Богат''   на спомената ДБанк    http://www.dbank.bg/bg/ind-deposits-rate?action=results&poll_ident=2      отначало ми прозвуча,като Стани Богат с Ники Кънчев но тук пишат за  лихви  до 12% .... Та ,ако някой има конкретни впечатления  да сподели.


Май не четеш както трябва. 12% е лихвата само за последният месец от депозита. Т.е събери лихвите за всички 12 месеца, раздели на 12 и ще получиш годишната лихва при положение, че парите ти са стояли там 1 година.
Абе хора, когато си имате работа с банки, преглеждайте документите дали не са писани с бяло мастило.
  -  Каква е разликата между американски, руски и български форум?
-В американския форум, когато зададеш въпрос ти отговарят. В руски, когато зададеш въпрос те питат теб след това. В българския, като зададеш въпрос, почват да ти обясняват колко си тъп. :)  Написал съм,че лихвата е до 12%,а не твърдо 12% Пък и нямам намерение да държа пари там и то 1 година  за лихви.  Просто исках информация,ако някой има конкретни впечатления точно от този депозит  и тази банка да сподели. Искам  евентуално да предпазя едни свестни хора от грешка,че нещо са се насочили натам. Както и да е. Мерси все пак.Ще гледам по-щателно документите.   *drink1*


Филипе, явно в българския форум когато зададеш въпрос и някой ти отговори + предупреди да четеш по-добре информацията която ти се предлага, то заради предупреждението ти решаваш че някой е тръгнал да ти обяснява колко си тъп.
Ти зададе въпрос. Аз ти отговорих доколкото можах + ти препоръчах да четеш по-добре това което виждаш. Това е. Пък щом се сърдиш твоя си работа. Извинявай ако съм те обидил.

Filip

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1026
  • Карма: +89/-9
  • Респект: +332
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #57 -: 20 Ноември, 2011, 18:18:56 »
0
Чета ,че си говорите за Банки, сега видях и поста на Невидимко за ДБанк ,някой сблъсквал ли се с този депозит ,,Бъди Богат''   на спомената ДБанк    http://www.dbank.bg/bg/ind-deposits-rate?action=results&poll_ident=2      отначало ми прозвуча,като Стани Богат с Ники Кънчев но тук пишат за  лихви  до 12% .... Та ,ако някой има конкретни впечатления  да сподели.


Май не четеш както трябва. 12% е лихвата само за последният месец от депозита. Т.е събери лихвите за всички 12 месеца, раздели на 12 и ще получиш годишната лихва при положение, че парите ти са стояли там 1 година.
Абе хора, когато си имате работа с банки, преглеждайте документите дали не са писани с бяло мастило.
  -  Каква е разликата между американски, руски и български форум?
-В американския форум, когато зададеш въпрос ти отговарят. В руски, когато зададеш въпрос те питат теб след това. В българския, като зададеш въпрос, почват да ти обясняват колко си тъп. :)  Написал съм,че лихвата е до 12%,а не твърдо 12% Пък и нямам намерение да държа пари там и то 1 година  за лихви.  Просто исках информация,ако някой има конкретни впечатления точно от този депозит  и тази банка да сподели. Искам  евентуално да предпазя едни свестни хора от грешка,че нещо са се насочили натам. Както и да е. Мерси все пак.Ще гледам по-щателно документите.   *drink1*


Филипе, явно в българския форум когато зададеш въпрос и някой ти отговори + предупреди да четеш по-добре информацията която ти се предлага, то заради предупреждението ти решаваш че някой е тръгнал да ти обяснява колко си тъп.
Ти зададе въпрос. Аз ти отговорих доколкото можах + ти препоръчах да четеш по-добре това което виждаш. Това е. Пък щом се сърдиш твоя си работа. Извинявай ако съм те обидил.
   Не,не се сърдя то и  няма за какво. Малко хумор,това е. Благодаря за отговора.  *drink1*

nearvana

  • Гост
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #58 -: 20 Ноември, 2011, 19:44:26 »
0
E, сега на "банки ли ще се обиждаме" ? :) То почти всички банки в България са БГ юридически лица, май само ING (преди им бях клиент, ама от няколко години не работят с физически лица) BNP Paribas и Алфа Банк са чужди. Български ли са - парите общо взето са с подобен произход, нищо, че имат централи майки някои, банкери на най-високо ниво случайни хора (не от нашите) няма. ПИБ щото не са на БСП. Все едно да не си купуваме нищо във Варна, защото градът е на ТИМ или да не летим с България Еър (и тя е тяхна и на вътрешни полети вече нямат конкуренция). КТБ предлагат най-добър (според мен) продукт на пазара. Влоговете не са срочни, винаги могат да се теглят (без да се губи лихвата до момента) или добавят (като се увеличава лихвата) средства, могат да се затворят по всяко време (след 1 месец от откриването) и да се вземе лихвата до момента. Няколко корабни компании във Варна банкират там, те като се махнат (имам от къде да разбера), ще се махна и аз. За ежедневно банкиране (ритейл) си ползвам Алианц - там услугите са по-гъвкави и имат голяма мрежа в страната. За мен лично това са банките в БГ, които ми предоставят най-изгодни и удобни условия, едната за депозити, другата за банкиране. Хуманна и справедлива банка няма никъде.  *drink5*

П.П. Гледам Гоголчо е писал междувременно...
Bulcan-e надявам се не се обиждаш.
Е като са БГ юридически лица това не пречи капитала им да е 100% на банката майка. Съгласен съм че банкерите са по принцип говеда ама то с такъв аргумент може и да гласуваш за гоце щото и другите са маскари. Все пак чуждите банки не са мутризирали Бг до такава степен  че дори и успелите хора да се замислят масово за емиграция.
КТБ например е известна като банката дето финансира изкупуването на медии от Делян Пеевски. Всички тези медии са на загуба ... но като го навържеш с политиката и рушветите изведнъж стават на печалба. Ако нямаш алтернатива с какво да летиш от варна до софия си е нормално да ползваш и българия еър ама откакто са на тим никога не съм ги ползвал за да си летя до бг.
Това да не си купуваме нищо от варна щото варна е на тим е ясно че е прекалено, но когато човек има избор мисля че е редно да гласува за това което смята за смислено с портфейла си. Например не можеш да ме накараш да си купя нещо от рапонги включая чадър и тн.
  Факт е че сме свикнали да гледаме само цената (лихвата)  но тва е само едната страна на монетата. Другата е останалия  свят около нас. Тва си е мое лично мнение, но мисля че ние ежедневно гласуваме за това какъв да е света около нас с портфейла си - чрез нещата които си купуваме.
 Апропо, що се отнася до банки има една в германия дето инвестира изключително в екологични и sustainable  проекти и проектите са им абсолютно прозрачни - можеш да видиш всичко в което са инвестирали.

@додо - не виждам нищо лошо в спекулациите по принцип! не виждам нищо лошо да шортна еврото и да изсипя парите в австралийски долар например. банките в европа вече и официално са в ликвидна криза (според NYT)  и бивш голдмън е шеф на ецб!!! тва го шортвам   гордо  *drinks*

поздрави
 *drink2*

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #59 -: 20 Ноември, 2011, 23:16:14 »
0
Момчета и момичета, аз се двоумя дали да не цопна едни засега ненужни 100К в евро на 7,25% в ДБанк?
Знае ли някой дали има банка в БГ в която да могат де се държат на сметка шведски или датски пари?

http://www.dbank.bg/bg/depozit-sigurnost

Лихвени проценти:

За депозити в BGN:                          За депозити в EUR:

-   12 месеца  – 7,00%                       -   12 месеца  – 6, 75%                     
-   24 месеца  – 7,25%                       -   24 месеца  – 7,00%
-   36 месеца  – 7,50%                       -   36 месеца  – 7,25%


 http://www.dif.bg/banks.php?lang=bg
« Последна редакция: 20 Ноември, 2011, 23:38:26 от Невидимко »