Автор Тема: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?  (Прочетена 365815 пъти)

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #75 -: 22 Ноември, 2011, 14:49:36 »
0

Невидимко,
Честито и наздраве! :) *drink1*

Мерси, Музичке. Мое съм тъп, ма съм роден с късмет. (инкасирах малко над 62% за 2 дни).  *yahoo*

Е що да си тъп? Могъл си, направил си.
Късметът, птиченцето каца на рамото, на абсолютно всички. Не един път, а много пъти. Важното е да се хване. Но за това се искат, и усилия, и желание, и хъс. При теб са в изобилие. :)
Пожелавам ти, още много пъти да ти каца птиченцето и винаги да го хващаш! :)
 *drink1*

Абсолютно вярно! само, че предишният път беше 2003-та, акциите на Getronics паднаха на 0,7 цента парчето, аз естествено не посмях да рискувам и после само гледах как отидоха на 4,60 парчето. (тогава наистина си изядох гъза от яд) А се искаше малка рискова сума.
« Последна редакция: 22 Ноември, 2011, 15:09:43 от Невидимко »

koganev

  • Гост
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #76 -: 22 Ноември, 2011, 18:14:11 »
0
Тва па да работиш с приятели е най-рискованата работа... И за парите и за приятелството - и моят опит е негативен.
Аз друго ви разправям, ама вие сте се парили от едно и сега искате да се опарите от друго. Аз пък като се опаря от едно и вече знам как повече да не се паря.
Лесно няма - който го каза, знае най-добре. Търсенето на лесното е пълна загуба на време. Затова и не отговарям на репликите "ама това не е лесно"... "така не става" и прочие. Аз съм бил над 10 пъти ответник в съда по фирмени работи и проблеми с акционери - знам за какво говорите, но никъде не съм казал, че с две изречения и един подпис ще станете печеливши бизнесмени.
В БГ има много печеливши АД и други бизнес сдружения, но медийното внимание е насочено предимно към мутренски фирми, където се стрепят при различни мнения. Разбирам скептицизма ви, но все някой трябва нещо наистина да работи, за да имате с какво да спекулирате, нали?

 *drink5*

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #77 -: 22 Ноември, 2011, 20:18:21 »
0
Коганев, всичко ще си кажеш, пък и аз поне не споря, че има успешни съдружия, въпреки собствения ми и горчив опит. Но само да дадеш капитал и да чакаш НЕ става, трябва и някаква лична форма на участие и най-вече контрол. Инача - справка - БФБ, където общо взето и както си му е реда, мениджмънта изклати (с извинение) всички случайни борсови акционери.

Невидимко, били уточнил - 62% от колко?

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #78 -: 22 Ноември, 2011, 21:08:12 »
0
Коганев, всичко ще си кажеш, пък и аз поне не споря, че има успешни съдружия, въпреки собствения ми и горчив опит. Но само да дадеш капитал и да чакаш НЕ става, трябва и някаква лична форма на участие и най-вече контрол. Инача - справка - БФБ, където общо взето и както си му е реда, мениджмънта изклати (с извинение) всички случайни борсови акционери.

Невидимко, били уточнил - 62% от колко?

От 50К (за повече не ми стигна кураж). Е, сега се псувам естествено щото можеше Х2, че и Х3, ама здраве да е. Аз по принцип съм доста дефанзивен. Това беше повече късмет отколкото очаквах. (даже мисля че до месец-два пак ще има възможност) Да видим. Другите акции които следя са: SNS Reaal, CSM и BinckBank. Сега е време смутно такива попадения ще са възможни следващите месеци. (поне така мисля аз)

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #79 -: 10 Декември, 2011, 16:57:43 »
0
Две групички, едната от които около КТБ, усилено се ритат по кокалчетата напоследък. Интересно накъде ще се развият нещата.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #80 -: 13 Декември, 2011, 21:21:32 »
0
Две групички, едната от които около КТБ, усилено се ритат по кокалчетата напоследък. Интересно накъде ще се развият нещата.

Гоголчо, би ли постнал нещо повече по въпроса?
I say what I do and do what I say.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #81 -: 13 Декември, 2011, 21:48:50 »
0
След скандална пресконференция адвокат Николай Велков беше арестуван и обвинен, че изнудвал Киро Японеца

Адвокат Николай Велков, който днес даде пресконференция и разкри скандални факти около финансирането на Корпоративна банка от държавата, е бил арестуван почти веднага след приключването на медийното си участие. Това съобщи пред агенция „Фокус“ шефът на ГДБОП Станимир Флоров, който обясни, че Велков е бил арестуван, защото е изнудвал ромския престъпен бос Кирил Кирилов Японеца. По думите на Флоров Велков е бил задържан в момент на предаване на пари, които е искал от Киро Японеца. Исканата сума била 20 000 лева.

и т.н.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #82 -: 13 Декември, 2011, 22:22:12 »
0
http://www.glasove.com/sled-skandalna-preskonferentsiya-advokat-nikolay-velkov-beshe-arestuvan-i-obvinen-che-iznudval-kiro-yaponetsa-17976

По време на днешната си пресконференция Велков обяви, че шефът на Корпоративна банка Цветан Василев е поръчал той да бъде обвинен и осъден, като за целта вече били осигурени конкретни прокурор и съдия, а медийният магнат и депутат от ДПС Делян Пеевски платил шестцифрена сума.

Само преди броени дни Николай Велков беше бит от Киро Японеца в центъра на София и получи средна телесна повреда. До момента обаче ромският бос не е арестуван за това си деяние.

Пред „Фокус“ Станимир Флоров е казал още: „Създадена е организация за документиране на всички действия, така че се надяваме, че ще имаме достатъчно доказателства за това, че задържаното лице е оказвало натиск и насилствено е искало пари от г-н Кирилов“. По думите на Флоров парите били искани, „за да оправят взаимоотношенията си и да не минават през съда”.

По-рано днес на пресконференция Велков заяви, че в близката до правителството Корпоративна банка са събрани държавни пари в размер на над 1 милиард лева, а службите за сигурност работят, за да могат да попълнят средствата в нея.

Велков, който е бивш учредител и бивш акционер във финансовата институция, разкри и схема за привличане на средства от банката на Цветан Василев с помощта на ДАНС. От централна банка на друга държава клиент на Велков получил преди няколко месеца превод от 18 млн. долара, но те били прехвърлени в Корпоративна банка от служителите на ДАНС с мотива, че Интерпол иска проверка на техния произход.

Чрез чуждата банка човекът се обърнал към Интерпол, откъдето се получил отговор, че няма зададена задача да се проследи произходът на тези средства. Когато човекът след това се обърнал да потърси сметка от ДАНС и да си поиска парите, оттам му отговорили: „Ние ще задържим тези средства до изборите, защото има опасност с тях да бъдат финансирани определени политически структури. След изборите ще ви ги върнем”. Изводът на Велков е, че без законни основания службите могат да отклоняват средства от едни банки и да ги прехвърлят по сметки в КБ, от което тя печели. „Вместо ДАНС да се занимава с националната сигурност, се занимава с бизнес и отношенията между конкуренти”, допълни Велков.

По отношение на връзката между ДАНС и КБ той спомена зам.-шефа на ДАНС Иван Драшков, който бил в много близки отношения с Цветан Василев, а 25-годишният син на Драшков ползвал над 12 милиона кредит, както и друг висш ръководител от агенцията – Веселин Марков, който пък бил съученик с Василев. Драшков и Марков са били и в НСС, когато също са имали задачата да следят за корупция и незаконни действия при приватизационните сделки, както и в енергийния сектор.

В пресконференцията взе участие и Любомир Весов, който е бил изпълнителен директор на Корпоративна банка в периода януари 2004–2008 г., когато е бил освободен от Цветан Василев с мотива, че познава Николай Велков и Алексей Петров. Банкерът обвини премиера Борисов, че не се грижи за правилното управление на държавните пари. По думите му не може, когато в пенсионните и социалните фондове липсват „някакви си 35 милиона лева”, премиерът да преразпределя държавни средства към частна институция. „За нея Борисов каза, че ще фалира, ако се извадят тези пари, къде тогава е контролният орган БНБ, който трябва да предотвратява свръхконцентрацията?", попита реторично Весов.

Той изясни пред журналистите каква е схемата, по която Корпоративна банка печели от държавните средства. Акумулираните средства по разплащателни сметки и депозити имат около 1,5–2% лихва, около 2% са разходите на банката, а кредитите на физически лица, частни и държавни фирми се дават при лихва между 9,5 и 12%. И разликата от 7–8% е чистата печалба на банката. Така частната банка сериозно се облагодетелства от държавните средства, съхранявани в нея. Част от тези пари вероятно се дават като комисиони, а с друга част банката участва в приватизация на държавни фирми, като например „Булгартабак”.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #83 -: 14 Декември, 2011, 01:34:01 »
0
Едната групичка е около КТБ и медиите на Кръстева и Пеевски. Другата е около Любо Пъпката и Донев. Конфликтът изглежда е заради това, че Донев и ЛП скроиха шапка на човека на Пеевски при покупката на Труд и 24 часа от ВАЦ. Сега едните пишат колко са лоши другите и обратното.

ето от 24 часа и Труд:
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1147840
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1147715
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1149226

и т.н.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #84 -: 14 Декември, 2011, 11:33:47 »
0
Мерси на Гоголчо и Додо,

Нямам си идея за "средите" и групичките, опитвам се (доста успешно от известно време) да не знам какво става в държавата. За тази банка обаче ми е много важно да знам какво се случва, така, че вашата информация и коментари (както и такива от всички останали съфорумци) са много ценни за мен.
I say what I do and do what I say.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #85 -: 15 Декември, 2011, 13:04:01 »
0
Хм, един от офисите на въпросната банка в центъра на Варна е затворен... Има отворен друг в Левски (до 10-ти пощенски клон), но този на ул. "Шипка" си беше доста на централно място.
I say what I do and do what I say.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #86 -: 15 Декември, 2011, 13:22:33 »
0
Хм, един от офисите на въпросната банка в центъра на Варна е затворен... Има отворен друг в Левски (до 10-ти пощенски клон), но този на ул. "Шипка" си беше доста на централно място.

Налюдавай, какво става. Дали просто е освободено помещението, или готвят ремонт.
Иначе, традиционно банките обичат да си обновяват офисите, да правят скъпи ремонти.
Има убедителни аргументи за обосновка на подобни действия и трудно дори акционерите могат да възразят.
Аз, обаче, знам, че има и други аргументи. Покрай ремонтите доста народ намазва. Шото се харчат луди и неприлични пари.

Като политика банките предпочитат наемите. Причината е, че целият наем данъчно се признава за разход, намалява се резултатът и данък печелба.
Иначе собствените  офиси трябва да се амортизират по план и там се отписват само някакви мизерни части от стойността.
Нещо не мога да си спомня. как се третираха разходите за ремонт на собствен дълготраен актив. Май счетоводителите викаха, че трябва да се увеличи стойността на актива с цената на ремонта. И после пак амортизация.
Дали обаче при ремонти на наети офиси се признава за разход. Май не  ???
Или  при условие, че ремонтът е обвързан с наема ???

Не бързай с изводите!
То ще се разбере.

Boby

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 113
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #87 -: 15 Декември, 2011, 13:32:28 »
0
Хм, един от офисите на въпросната банка в центъра на Варна е затворен... Има отворен друг в Левски (до 10-ти пощенски клон), но този на ул. "Шипка" си беше доста на централно място.

Добре де каква толкоз е лихвата, че си държиш парите при тия мафиоти? Толкоз ли няма нормални банки - и те имат добри лихви, повече от това което ще получиш на запад.

proba

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 13
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #88 -: 15 Декември, 2011, 15:19:32 »
0
Цитат
Добре де каква толкоз е лихвата, че си държиш парите при тия мафиоти? Толкоз ли няма нормални банки - и те имат добри лихви,
Ами няма! 7.5% в € и 6,5% в $ - дърпаш вкарваш, когато поискаш!
Кажи една банка от другите с подобни условия, че имам едни пари дето "годинясаха" в КТБ...
Хмм, и какво по добро за една банка от държава зад гърба?

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #89 -: 15 Декември, 2011, 16:37:14 »
0
Хм, един от офисите на въпросната банка в центъра на Варна е затворен... Има отворен друг в Левски (до 10-ти пощенски клон), но този на ул. "Шипка" си беше доста на централно място.

Добре де каква толкоз е лихвата, че си държиш парите при тия мафиоти? Толкоз ли няма нормални банки - и те имат добри лихви, повече от това което ще получиш на запад.

   ми че то всъщност "помагането" на банка с държане на депозит в бг е доста релативно понятие....
  защото чрез даване на  ликвидност, той набутва банката.... защо?
   ами понеже в момента  депозитната цена на парите в евро е към 2% ,а в долари е 1.5% ....кой дава повече,се набутва,кой взима повече набутва този,който дава повече.
    защо?
   ами защото в цивилизацията при рецесия или стагнация централните банки смъкват лихвата,за да предпазят икономиките си .
  а бате ти дянков "субсидира" стагфлация-хем рецесия ,хем стагнация и при такова положение банката и на нулеви лихви да се финансира,па ще е на загуба. защо?
  ами защото при стагфлация всичко живо става мъртво...демек всичко фалира,а понеже голяма част от живото е използвало банково финансиране,кога живото почне да се превръща в БИВШЕ ЖИВО ,банката поема удара,взима залога срещу заема( некакъви активи) ,чиято цена също е размазана от стагфлацията   ... стават в повечето случаи тези активи БЕЗценни,ама не в слисъла,който ти знаеш,а в смисъл,че са НЕпродаваеми.....
   следващото следствие обаче е това,че самата релативност има релативност *prof*
  ква е тя?
  ами тя е,че банките в бг от 3 години насам са несъстоятелни,демек требе да са фалирали..... е да,ама как така фалирали банки са нефалирали?
   ами защото некой налива пари в тях ПОСТОЯННО.... и му вика "ликвидност" ,само че тва не е ликвидност,а подарък-демек пари,които се водят,че съществуват ,а всъщност вече са се изпарили ....
 и ква е релативната релативност? ами тя е,че първо булкана НЕ помага на банката ,а я обира,обаче държава спасява банката с държавни пари,част от които са ТВОЯ СОБСТВЕНОСТ! или в крайност булкана сложи ли пари в бг банка,той релано ОБИРА ТЕБ!
  са сигурно си викаш:
  "е да ама аз си крия и не плащам данъци,съответно булкана взима пари от други бгетовци"
  ами тва е така,ама само на пръв поглед....  а повърхностния поглед е почти винаги НЕправилен.   демек заблуден си...
     а релативния поглед е,че ако тези 6 милярда,които са наляти в бг банките според мои "скромни" изчисления,ако дянков ги бе дал за увеличение на пенсиите например,или финансиране на инфраструктурни реформи,или някъв вид бизнес субсидия,като наприпер да намаля енергийната цена,вместо постоянно да я увеличава.... тогава батка тези пари щяха да се засмучат от икономиката ,вместо да ги изсмуква недоразумението дянков.....
   или по бгетовски казано:
  пенсионера щеше да харчи повече,вместо да се стиска,от там магазинера и производителя щяха да произвеждат повече,вместо да ФАЛИРАТ,от там и те щяха да харчат и тия 6 милярда щяха да направят скорост на размяна,павностойна на поне 30 милярда.
    и висчки щяхте да сте по добре,или по скоро по МАЛКО зле,отколкото сте сега......
  просто е,но не и за хора като дянков.....
  та лихвата,която взема булкана са твои пари,защото банката е нищо повече от пирамида-тази лихва е не реалната цена на парите в момента,а е нищо повече от дериватив на ОТЧАЯНИЕТО на бг банкерите.разбираш ли ме?
    тя е производна НЕ на моментната икономика,където свички телгят заеми и плащат колосални лихви,а имотите рипкат,а е производна на ОТЧАЯНИЕТО на банките,които търсят ликвидност за да покрият загубите си от ПАДАНЕТО на имотите и лошите им кредити......

итересно ще бъде от сега нататък,защото според мои изчисления почти всички резерви на бг са похарчени.... демек на дянков ще му трябва да намери пари от някъде,преди да избяга от тая държава.... няма да може да остиска до края на мандата си....
   пари могат да се наберат само с емитет на облигации на виншния пазар,или чрез МВФ...
   чрез МВФ отпада,защото плюнките дянков и искров ЛЪЖАТ В БАЛАНСИТЕ СИ- вкарали са милярди в банки и похарчили още повече милярди,като ги водят на отчет тия пари,се едно съществуват по "знаменател" "инвестиции в активи" .... като погледнеш в бнб пари бол.... ама всичките инвестирани *girl*
   проблема с МВФ е там,че плюнките дянков и искров нямат ПРАВО да инвестират държавни пари в активи ,които са под ААА рейтинг!
     и ако МВФ дойдат,ще стане МЕЖДУНАРОДЕН СКАНДАЛ и ще грейне истината,а тва е тайна.....
   съответно единствения хода на дянков е да се опита да набере средства чрез емитет на облигации на глобалния маркет..... ама там има друг проблем:
   ами фондове,които инвестират в такива "инструменти" ,знаят като мен кво става в тая държава.....  демек или няма да купуват,или ще купуват на такава лихва,че да рискуват ,че после МВФ ще дойде да спаси бгетовицата и те да си вземат парите.... или няма да залагат дали бг ще фалира или не-те са сигурни,че при висока лихва бг ще фалира! ще залагат на бъдеща намеса на МВФ .... а тоя риск струва много пари.... тва не е инвестиция,тва е спекулация.......

та пий една студена вода и направи един поклон на булкана с гръб,че човека те ебе без да знаеш *girl*