Автор Тема: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?  (Прочетена 365808 пъти)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #90 -: 15 Декември, 2011, 17:14:27 »
0
Държавните пари са катализатор за събиране на допълнителни. На сметките на държавните фирми в банката лихвата е 0-1%, затова като обявят 8% за хората и те също трупат там. Така като се усредни за банката лихвата е 2-3% (в зависимост колко пари на народа са събрали). Така с паричките могат да си купуват медии, да инвестират в други простотии. Но има една несигурност - зависимостта от държавата, когато начело е бабаит като ББ, може евентуално да каже ду*хайте и да изтеглят парите. Много малко вероятно е, защото като се навържат в отношения ти на мене услуга, аз на тебе, зависимостта е двупосочна - после ще има "знам какво направи миналото лято". И така керванът си върви... Докато не опушкат още някой "банкер".
И на мен скоро ми изтича един депозит, който носи 9% в момента в друга банка, обаче в *ТБ* няма да ида, въпрос на принципи :)
(Горното е лично мнение, имам право на такова, ама знам и къде да слагам звездичка  *music* )

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #91 -: 15 Декември, 2011, 18:11:56 »
0
Държавните пари са катализатор за събиране на допълнителни. На сметките на държавните фирми в банката лихвата е 0-1%, затова като обявят 8% за хората и те също трупат там. Така като се усредни за банката лихвата е 2-3% (в зависимост колко пари на народа са събрали). Така с паричките могат да си купуват медии, да инвестират в други простотии. Но има една несигурност - зависимостта от държавата, когато начело е бабаит като ББ, може евентуално да каже ду*хайте и да изтеглят парите. Много малко вероятно е, защото като се навържат в отношения ти на мене услуга, аз на тебе, зависимостта е двупосочна - после ще има "знам какво направи миналото лято". И така керванът си върви... Докато не опушкат още някой "банкер".
И на мен скоро ми изтича един депозит, който носи 9% в момента в друга банка, обаче в *ТБ* няма да ида, въпрос на принципи :)
(Горното е лично мнение, имам право на такова, ама знам и къде да слагам звездичка  *music* )

Додо, според мен много добре си отразил ситуацията. За моралната страна на въпроса писахме преди няколко дни. Тази банка с 9% ми понамирисва да е П*Б, ако е тя, са още по-големи разбойници и условията им изобщо не са толкова добри както на "другата" банка.

Асенка, не виждам как "таковам" когото и да било. Ако си изтегля депозитите (които са абсолютно незначителни на фона на цялата картина) от тази банка и ги сложа примерно в Райфайзен или Алианц или която и да била друга, това как ще промени политиката на правителството? Никак според мен, просто ще "цоцат" други банки. За мен лично всичко опира до преценка на риска - получавам еди какво си срещу еди какъв си процент риск. Ти си тръгнал да говориш как дребен "депозитар" таковал данъкоплатците в една държава, в която едни хора чрез няколко групировки (отдавна легални) държат всичко от 60 години насам.

Днес скромното ни домакинство каза довиждане на еврото (поне за момента). 80% USD/ 20% CAD остава кешовото разпределение, голяма част от общата сума не са и в БГ. Не знам дали е правилен ход (ФЕД печатат като луди), но вътрешно се чувствам по-добре. Може и да загубя, но не се чувствам обвързан изобщо с ЕС и БГ икономиките (доходите ми са в USD и не са от Европа), ако искат да го събарят, ако могат да го стабилизират еврото, ще гледам отстрани и ще си сменям долари за ежедневни нужди само. Дадоха ми доста добър обменен курс за смяната - само 0.05 USD под спота, без никакви други такси за закриване на влогове и пр. Лихвите до момента си ми ги броиха на място. ДО МОМЕНТА просто не виждам от какво мога да се оплача от тази банка, супер точни са за всичко.
I say what I do and do what I say.

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #92 -: 15 Декември, 2011, 20:12:52 »
+1




Асенка, не виждам как "таковам" когото и да било. Ако си изтегля депозитите (които са абсолютно незначителни на фона на цялата картина) от тази банка и ги сложа примерно в Райфайзен или Алианц или която и да била друга, това как ще промени политиката на правителството?

ооооо,таковаш и то яко таковаш....тва,че е индиректно не значи,че не е вярно.
   ама тва са правилата на играта-ти лично нямаш морални щети,че го правиш,напротив-интелекта винаги е заплатен,псевдо интелекта винаги заплаща.... тва е разликата между това да "таковаш" и да си "такован"  *girl*
   и печалбата ти е доста по голяма от лихвата,която взимаш,въпреки,че и това не се вижда.истината е,че освен трупаната лихва,щечелиш и от покачването на цената на парите спрямо БГ активите.....
    не таковаш само държавта като цяло.... таковаш и някой,които е инвестирал там *girl*
  всъщност участниците в балона сега ти плащат коствено,че ти тогава си бил в кеш, темек тия,дето са си мислели,че таковат,всъщност са били таковани,ама не са го знаели. или по бгетовски-тва са бай ганьовците,дето се мислят за хитър петъровци.аз малко ли съм писал за тех време оно.... сега вече сами разбраха,че не са баж хитър петъровци,по скоро са бай ганьовци,а най вече ЩЕ бъдат андрешковци (ако вече не са станали) .....
 тва е еволюцията на бг "бизнесмена" .така е било,така и ще бъде.
     защо си обрал да речем пунди ,имотко ,доктора иванов и сие брокери и строители,взели се за мнооого умни и превърнали се в инвеститори?
  ами защото заради балона дет те го направиха,сега имотите ще рухнат до смешни нива..... че още не е станало не значи,че няма да стане.....чакай да свършат тотално резервите и дянков да си събуе гащите и да каже на бг банките,че паре нема,нема и да има и само глей цирк..... само глей как ще Фърчат тухли и бетон на по 100 евро на кв в софето ,не за друго,а защото тъпите банкери направиха поредната грешка да не продават конфискациите си,а ги държаха и са са се натрупали такова количество тухли и бетон,че ум ще ти зайде... и дойде ли деня на спиране на кранчето,а той идва, банките ще изхърлят все за жълти стотинки само и само да плащат на такива като теб *girl*
  само внимавай,че моа да дойде и момента на НЕплащане *girl*
    та... защо в момента таковаш такованите не само с лихвата?
  ами защото истинската ти печалба ще бъде лихвата + сриването на активите в бг-парите ще поскъпват поскъпващо  *girl*
      е как моа да стане това?ами моа,що да не моа-тва са обиране на инвестиращите по време на балона.....
   помоли додо да ти направи една графика с параметри падане на имоти с граница на функцията към 100 евро + капитализация на лихвата ти за това време,като времето е "х" ..... колко по бавно пукне имота,толкова повече имоти ще си купиш със същите пари *clap*
     икономическата цена на това е огромна,ама ти няма да плащаш,на теб ще ти я плащат ,ама коствено.....
 или ти "таковаш" трйно:
 1.таковаш такованите със пъти по висока цена на парите от нормалното
  2.таковаш такованите с бъдещето оскъпяване на парите спрямо бг активите
3.таковаш такованите с времето-то работи за теб,защото бг плаща колосална цена за "удоволствието" на забавяне на НЕизбежното.
     4. диференцияла на релативността между тези 3 фактора е процентна сума,отговаряща на хиляди проценти ебане на ебаните....
   отговора е експоненциялна функция ,не някакво неизвестно число.
 
ама нали знаеш,който се смее последен,най добре се смее.... или преди бай ганьовците са те мкислили за андрешко,сега вече бай ганьовците не само знаят,че ти си истинския хитър петър,те вече знаят,че самите те са се превърнали в андрешковци....
   кво ли си викат сега пундьоците? еххххххх,да имахме парите,които имахме,сега колко повече имоти да моа да си купиме..... ама иде време да викат-защо купихме тези имоти,които са ще ни ги вземат и после ще ги дадат на такива с кеш *valcho*

кога имаш общество на овци,които се мислят за вълци,  ефекта е "уникален" ,почти колкото един мезонет в лозенец на тихо и кумуникативно место *drinks*
   въпроса е НЕ ДАЛИ ще им свалиш вълчите кожи от овчите мозъци,А КОГА..... а при тез лихви времето също работи за теб.... докато е така,по добре ще е късно,отколкото рано....
    времто освен,че ти трупа по големи лихви от нормалното,отделно времето работи и против самите имоти-всяко фалшиво задържане във времето на цени ще доведе до тяхното по голямо падане в последствие и по ниско дъно..........
  аз вече и 100 евро ми се струват много , границата на функцията на времето е към началото на 2013.... до тогава две зими ще минат и допъулнително че требе да се плащат падежи по дълг към милярд и нещо....
  до сега харчиха резервите и пласираха вътрешен дълг,тогава не само нема да има пари за харчене,ами ще валят падежи .....

не требе да се чувстваш кофти,че "таковаш" ! тва ти е наградата за интелекта!живееме в материялен свят,а колкото и странно да ти звучи,най добрия начин да постигнеш материялно ПРЕвъзходство е да си АНТИматериялен.....
  бъфет на това му вика:
  когато алчните овци купуват,ти се страхувай и продавай,а когато страхливите овци продават,ти купувай и алчней...

смао че времето още не е дошло да алчнееш.... защото овците още не са почнали да продават,щот се мислят за вълци или чакат да стане некво чудо.... овците са банкерите булкане,колко и странно да ти звучи....те са с вълчата кожа и овчите мозъци,те са бай ганьовците,мислещи се за хитър петъровци...  от време оно го казвам,разбира се нищо не се е променило от тогава *girl*
     
     
     
   
     

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #93 -: 15 Декември, 2011, 20:18:09 »
-2
А хонорара за рекламен агент в долари или в донги ти го платиха? Щото се на*рахте да ги хвалите тия  депозити.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #94 -: 15 Декември, 2011, 20:27:19 »
-2
Въх, то и Асен се изказал, пък не съм го взел предвид.
100 долара викаш за кв.м. в Софето, BulCan щял да такова всички викаш, абе само едно не разбрах - защо досега не сте таковали таковата на нещата, ами все чакате нещо да се случи, та да се замогнете по втория и третия начин.

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #95 -: 15 Декември, 2011, 20:52:20 »
+1
Въх, то и Асен се изказал, пък не съм го взел предвид.
100 долара викаш за кв.м. в Софето, BulCan щял да такова всички викаш, абе само едно не разбрах - защо досега не сте таковали таковата на нещата, ами все чакате нещо да се случи, та да се замогнете по втория и третия начин.

нещата вече са ТАКОВАНИ... и не от нас,а от вас.
ВИЕ ТАКОВАХТЕ ТАКОВАТА.
процеса е НЕобратим ОТДАВНА.. в момента забавянето ще доведе като по ниско дъно-демек времето,което прекарвате в отрицание си има своята цена,нема да ви се размине,повервай ми.тия закони са теореми,а не теории.... просто "капацитети" от твоето ниво имат самочувствието,че знаят,проблема е,че нямат знанието ...
  да продаваш имоти те прави брокер......не и инвеститор,освеен в тимберицата ти.... само може да те направи ПСЕВДОинвеститор и до там,както и ще се убедиш,че ще стане,въпреки,че още отричаш СТАНАЛОТО.... отрицанието НИКОГА няма да ти помогне,напротив!защото осъзнаването на ситуацията може да те извади на загуба,отрицанието на ситуацията води трупане на загуби и разбира се фалит.
 тва,че си се возил в самолет нито те прави самолетен инжинер,нито пилот,верваш ли ми,или не ми верваш?
 нито пък строителя,че знае колко струват тухлите и варта и моа да маже... тва не го прави инвеститор,НО може да го направи псевдоинвеститор....
  аз не само смятам,че имотите в софето ще паднат под 100 евро... аз смятам,че бг няма да съществува във вида,в който я знаеш днес .... и една от главните причини ще е точно фалшивото забавяне на падането и турпането на загуби ,чрез харченето на така нужните резерви в криза за "въображение" .
    а вие няма да е зле да почнете от сега да се замисляте НЕ доколко ще паднат цените,а на кой ще продавате,след като в следствие на идващата депресия от гаменска икономическа и монетарна политика,просто няма да останат хора в тая държава,освен държавна сигурност,мутри и цигани....
   че вече аз не 100 евро виждам,аз виждам вече голям шанс имотите да станат БЕЗценни *prof*
     

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #96 -: 15 Декември, 2011, 20:58:23 »
+1
А хонорара за рекламен агент в долари или в донги ти го платиха? Щото се на*рахте да ги хвалите тия  депозити.

Имотко, ако написаното се отнася за мен, не рекламирам нищо. Споделям и най-вече приемам опит от съфорумците, като съответно не подминавам и елемента на риск (всеки си го преценява сам, няма нещо за нищо). Нито пък депозитите са ми някъкво занимание, просто един страничен доход, който защо да не се вземе ако ситуацията го предлага. То е като да купиш апартамент и да го даваш под наем, само, че даваш пари под наем на банката. Риска е, че може евентуално да изгориш с всичко, което си сложил, докато апартамента колкото и да се обезцени все има някъква цена или поне може да го ползваш. От друга страна имотите в момента не са ликвидни, плащат им се данъци (все още много ниски в БГ, но все пак се плащат). Не можеш да си ги вземеш извън БГ, изискват поддръжка и се плаща данък в-у приходите от наем. Всеки сам си избира какво да си прави с парите. Ситуацията с тези депозити е далеч от нормална, но може да се използва докато я има. Колкото до хонорара за реклама - не бих го отказал, но не мисля, че някой би ми дал :)

Асене, човек винаги може да "гризне дръвцето" по един или друг начин. За мен е важно просто да се използват възможностите на всяка една ситуация, иначе нищо гениално няма в това да сложиш пари на депозит, само си поемаш риска, гледаш да се спасиш навреме и не рИвеш ако го усетиш отзад.
I say what I do and do what I say.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #97 -: 15 Декември, 2011, 21:31:22 »
0
Въх, то и Асен се изказал, пък не съм го взел предвид.
100 долара викаш за кв.м. в Софето, BulCan щял да такова всички викаш, абе само едно не разбрах - защо досега не сте таковали таковата на нещата, ами все чакате нещо да се случи, та да се замогнете по втория и третия начин.

нещата вече са ТАКОВАНИ... и не от нас,а от вас.
ВИЕ ТАКОВАХТЕ ТАКОВАТА.
процеса е НЕобратим ОТДАВНА.. в момента забавянето ще доведе като по ниско дъно-демек времето,което прекарвате в отрицание си има своята цена,нема да ви се размине,повервай ми.тия закони са теореми,а не теории.... просто "капацитети" от твоето ниво имат самочувствието,че знаят,проблема е,че нямат знанието ...
  да продаваш имоти те прави брокер......не и инвеститор,освеен в тимберицата ти.... само може да те направи ПСЕВДОинвеститор и до там,както и ще се убедиш,че ще стане,въпреки,че още отричаш СТАНАЛОТО.... отрицанието НИКОГА няма да ти помогне,напротив!защото осъзнаването на ситуацията може да те извади на загуба,отрицанието на ситуацията води трупане на загуби и разбира се фалит.
 тва,че си се возил в самолет нито те прави самолетен инжинер,нито пилот,верваш ли ми,или не ми верваш?
 нито пък строителя,че знае колко струват тухлите и варта и моа да маже... тва не го прави инвеститор,НО може да го направи псевдоинвеститор....
  аз не само смятам,че имотите в софето ще паднат под 100 евро... аз смятам,че бг няма да съществува във вида,в който я знаеш днес .... и една от главните причини ще е точно фалшивото забавяне на падането и турпането на загуби ,чрез харченето на така нужните резерви в криза за "въображение" .
    а вие няма да е зле да почнете от сега да се замисляте НЕ доколко ще паднат цените,а на кой ще продавате,след като в следствие на идващата депресия от гаменска икономическа и монетарна политика,просто няма да останат хора в тая държава,освен държавна сигурност,мутри и цигани....
   че вече аз не 100 евро виждам,аз виждам вече голям шанс имотите да станат БЕЗценни *prof*
   

Асене, по 100 евро м2 в София или примерно във Варна няма да станат. Може примерно в някое панелно гето. В БГ пазара си има особености, не прилича на никой друг пазар на НИ. То пазар на НИ според мен няма. Като висят едни и същи обяви по 2 години без да се продадат, това не е пазар или е някъкав вид "особен пазар". По принцип качественни неща и локации няма и ако има относително качественни, те са малко. В същото време има хора с кинти, които по една или друга причина искат да живеят тук (или им харесва или са взели някакъв дял в някакъв пазар, или не мога да изкарват пари никъде другаде или каквото и да било). Една моя приятелка от Франция от 2 години продава един апартамент в София - на Оборище, с-у Докторски паметник, съседната сграда до френското посолство. Беше започнала от 260 К, миналата седмица го капарираха за 150 К (мисля, че е към 100-115 м2 + 13 м2 таванска стая). Та ето, към 1200 Е на м2, ама до френското посолство. Има си купувачи на съответната цена, но колко са имотите с такава локация, преди 4 години за тези пари се продаваха панели по комплексите. Та по тези места по 100 Е няма да станат и по 500 няма да станат, но най-вероятно ще падат от сегашните си стойности, единственно според мен може да ги спаси някакъв срив на основните валути и/или много сериозна инфлация, ама то тогава и 3000 Е на м2 да са, зависи какво друго можеш да си купиш с тези пари като храна, гориво и пр. Много добре го беше написал Greenbul във форума на имоти.нет (Додо го беше цитирал и тук) - грешката на продавачите и брокерите е, че като се говори за цени на масови апартаменти, вземат предвид доходите на хора, на които и кракът им не би стъпил в съответните жилища или квартали, камо ли да ги купуват. 
I say what I do and do what I say.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #98 -: 15 Декември, 2011, 21:58:57 »
-1
   Асене, един човек като почне да сипе хиперболи и да предрича апокалипсиси и края на света, значи нещо не му вървят нещата. Та дано не съм прав и да ти върви бизнеса.
Пък щом казваш само държавна сигурност, мутри и цигани щели да останат, значи ще продаваме на мутрите и на държавната сигурност, то като че ли сега продаваме на някой друг. И, ако продавам нещо за 100, бъди сигурен, че съм го купил най-малко за 75. Тъй като нямам нищо, купено за 75, не виждам причина и да продавам нещо за 100. Три години го чакате това 100 /според други автори -149/, то все 1000 си стои, да не би нещо с нулите да не сте разбрали? Ще видим, там един в другия форум един пич вика нещо за март догодина щели да стават имотите без пари, та скоро ще се разбере. Нали?
   BulCan, имах предвид да не рекламираш определена банка, а не депозитите по принцип. За депозитите си има и времето, и мястото. Въпреки, че в Инвестора твърдят, че било обидно за един истински инвеститор да си държи парите в банката. А те там са само истински инвеститори и ги разбират тия неща.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #99 -: 15 Декември, 2011, 22:33:52 »
0
   
   BulCan, имах предвид да не рекламираш определена банка, а не депозитите по принцип. За депозитите си има и времето, и мястото. Въпреки, че в Инвестора твърдят, че било обидно за един истински инвеститор да си държи парите в банката. А те там са само истински инвеститори и ги разбират тия неща.

Аз не съм инвеститор :) Прав си, че не е добре да се споменават конкретни имена, но  ме интересуваха неща за определена банка и нямаше как да попитам за мнения без да я спомена. Апропо, мненията на съфорумците ми попълниха някои "дупки в пъзела" и отново благодаря на писалите по въпроса.  *drink1*
I say what I do and do what I say.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #100 -: 15 Декември, 2011, 23:28:03 »
0
Нали са записали догодина, че можем да вземем до 4,5 млрд дълг. *drinks*

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #101 -: 15 Декември, 2011, 23:52:14 »
0
Eurozone banking system on the edge of collapse http://www.telegraph.co.uk/finance/financialcrisis/8947470/Eurozone-banking-system-on-the-edge-of-collapse.html

The Collapse Of The Euro, The Death Of The Euro And The End Of The Euro http://theeconomiccollapseblog.com/archives/the-collapse-of-the-euro-the-death-of-the-euro-and-the-end-of-the-euro

The Coming Crash of the Euro http://www.pitbulleconomics.com/euro_crash.htm

BBC World News: Euro Crisis Animation Spot #1A (2011)



dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #102 -: 16 Декември, 2011, 04:49:16 »
0
Асен е в ролята на лекар (професионалист), който гледайки обстоятелствата, поставя диагноза на базата на опита си.

Например - отиваш при лекар, казваш "докторе ям по 50 грама сол на ден, ама ми е вкусно", отговорът му ще е "абе ти си си е*** м*****, скоро ще умираш!" :) Може да се обоснове примерно, че "прекомерната употреба на натриева сол води до нарушаване на калиево-натриевия воден баланс, предизвиква неблагоприятните биохимични промени в клетките" и да обясни конкретно кои органи как се увреждат. Но последното не е необходимо - важна е констатацията на човека с опит.

Вярно е, че за дадено събитие влияние имат много фактори и не е задължително едно предположение да се случи, но най-често заключението по даден въпрос на професоналист с опит (той затова е такъв) се осъществява с голяма вероятност и ако не друго, то поне е полезно да го имаме предвид.

Имаш хубав имот (топ-хипер-мега-най), който поради факта, че все пак има продажби и някакво търсене, можеш да продадеш на сравнително висока цена - спор няма. Обаче ако икономиката се осере съвсем, такива с топ-хипер-мега-най ще решат да продават заедно - да речем 10, но ще има търсене за 5 и какво ще стане с цената? Конкуренцията се случва от само себе си и резултатът се вижда вече 3 години, колкото и да се правят опити за дезинформация, че тези години нищо не е станало.

Да припомня - който е имал кеш и не е купил 2008ма, сега може да купи жилище, което би било със 120% по-голямо от такова, което щеше да е купил тогава. Нататък във времето този % ще расте, защото няма никакви индикации, че цените ще спрат да падат.

А най-щастливи според мен са тези, на които октомври 2008ма банката е отказала кредит (когато им дойде акъла на банките). Тези хора трябва да правят курбан на тази дата.

 *drink11*
   Асене, един човек като почне да сипе хиперболи и да предрича апокалипсиси и края на света, значи нещо не му вървят нещата. Та дано не съм прав и да ти върви бизнеса.
Пък щом казваш само държавна сигурност, мутри и цигани щели да останат, значи ще продаваме на мутрите и на държавната сигурност, то като че ли сега продаваме на някой друг. И, ако продавам нещо за 100, бъди сигурен, че съм го купил най-малко за 75. Тъй като нямам нищо, купено за 75, не виждам причина и да продавам нещо за 100. Три години го чакате това 100 /според други автори -149/, то все 1000 си стои, да не би нещо с нулите да не сте разбрали? Ще видим, там един в другия форум един пич вика нещо за март догодина щели да стават имотите без пари, та скоро ще се разбере. Нали?
   BulCan, имах предвид да не рекламираш определена банка, а не депозитите по принцип. За депозитите си има и времето, и мястото. Въпреки, че в Инвестора твърдят, че било обидно за един истински инвеститор да си държи парите в банката. А те там са само истински инвеститори и ги разбират тия неща.

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #103 -: 16 Декември, 2011, 06:51:13 »
0

Асене, по 100 евро м2 в София или примерно във Варна няма да станат.

ооооо,никога не казвай никога.....
  дай да напраим едно сравнение-единствената държава,която НЕ толерира банкова гаменщина и НЕ чака чудото е сащ!имаш 450 банкови фалити от 2009 до сега,още се очакват... та сащ е предвестник на НЕВЪЗМОЖНОТО.... сащ са като кокичето и пролетта.като щъркела и мартеничката.... единствения НЕ дирижиран имотен маркет,където банките продават,щото иначе ФАЛИРАТ ...
  знаеш ли,че в чикаго в момента ще се избият да ти продават апартаментчета по 35000$ ?70-80 кв ЧИСТА ПЛОЩ+паркоместа,басейни,тенис кортове ,полянки ,градинки и т.н.
   или тва ти е равностойно на 100 кв бг "лукс" ,къвто ДОРИ НИКЪДЕ В БГ НЯМА! в евро тва праи към 250 кв.. при средна годишна заплата на чикаговеца от над 45 000 ,безработица в ПЪТИ по ниска от софийската,дисползъбъл инкъм (харч пари) в ПЪТИ ПО ВИСОК от софийския(в софето е дори отрицателен) ...... ПОЛОЖИТЕЛНА емиграция,при бг отрицателна..... град ,който е по развит от всички евро столици ЗАЕДНО.....
      аз,който бЕх един от най негативно настроените за цените в чикаго,дори не съм си и представял,че ще паднат имотите до такива нива.......
     говориме за цени,които са 50 % ПО НИСКИ ОТ ПРЕДИ БАЛОНИРАНЕТО!
и за квартали,с които и най "луксозния" бг център просто НЕ МОЖЕ да се сравни,ама никък......
   бате ти бернанки ще изкопа земята да раздава долари на кой поиска,изкупиха си ПОЧТИ ЦЕЛИЯ ДЪЛГ ВЕЧЕ за да проддържат ниски лихви и да джъмпстарват икономиката... в момента лихвата по ипотечен заем е 3.30 % БЕЗ НИКВИ ЗАВЪРТУЛКИ....в бг със завъртулките отиваш на над 12% ,отделно ако намериш банка да ти даде заем,ела ми се обади......
   ми то бг я няма вече бе човек.точно заради тва НЕпадане...... при 22% лоши кредити,без да знаеме колко още са "изчистени" ,отдавна нямаш банкова система,НЕзависимо кво ти казват по вестниците...
нямаш икономика-кой ще плаща данъци?кой ще комсумира,че да влиза ДДС?
  при 250 в чикаго,и 50 на кв в софето е много.......просто нямаш дисползъбъл инкъм.тва е истината-НЕвдянков финансира стагфлация... хората ще почнат да  се ровят по кофите за боклук,ако не са почнали вече...... 
  икономическите щети ще доведат до падане на моралните и етични норми... тва е просто НЕизбежно.ще се вдигне престъпността,кражбите и т.н.просто няма да място за живот,а с тия отворени граници свестните хора ще се разбягат.
   имаш 2 правителства подред на пълни олигофрени,да не мислиш,че тия натрупани грешки няма да я размажат тая държава?
   тва,че още не е станало,не значи,че няма да стане.... дори и при половината "лошотии" дето се случват,като се материялизират,бг е заминала,каму ли с всичките.......
   ветър ви вее на бел кон.... социопат и патологичен лъжец за финансов министър......мутра , ДС кадровик и професионален пожарникар за премиер.....правителство от калинки малинки...... бъдещите БЕЗценни имоти отдавна са маловажен проблем.... аз се чудя как ще просъществува тая държава ?колко години управление на ДС кадровици,мутри и гамени ще са нужни за това,което турците 500 години не успяха да направят?
 

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #104 -: 16 Декември, 2011, 12:42:50 »
0
   ми то бг я няма вече бе човек.точно заради тва НЕпадане...... при 22% лоши кредити,без да знаеме колко още са "изчистени" ,отдавна нямаш банкова система,НЕзависимо кво ти казват по вестниците...
нямаш икономика-кой ще плаща данъци?кой ще комсумира,че да влиза ДДС?
 
  икономическите щети ще доведат до падане на моралните и етични норми... тва е просто НЕизбежно.ще се вдигне престъпността,кражбите и т.н.просто няма да място за живот,а с тия отворени граници свестните хора ще се разбягат.
   


С това съм напълно съгласен. Догодина безизходицата и задаващият се икон. колапс ще причини страшно падение на морала.
А за Бойко - един много добър анализ http://neverojatno.wordpress.com/2011/12/14/boikogenia/