Автор Тема: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?  (Прочетена 365898 пъти)

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #120 -: 16 Декември, 2011, 22:50:42 »
0

Аз пък ще си купя кон - хем бързо да бягам *rofl* , хем да си пренасям реколтата.
Щото и бензин нЕма да има. ;)

Бързо,ама внимавай за "гегата" и минните полета  *rofl*  *rofl*  *rofl*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #121 -: 16 Декември, 2011, 22:59:04 »
0
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4397651

Мисля,че ще трябва да побързаме с покупките на коне и картофи  :o

Да не забравя и масълце де............. *scare*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #122 -: 16 Декември, 2011, 22:59:57 »
0
Щото и бензин нЕма да има. ;)

Съвсем скоро и телефони няма да има:

Цитат
Половината от GSM-антените в София обявени за незаконни
Започва поетапно спиране на 1/4 от предавателите в София
Над половината от GSM-антените в София са незаконни, а вече има издадени заповеди за спиране на 231 базови станции с антени

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #123 -: 16 Декември, 2011, 23:15:53 »
0
Май скоро и тия от "Фич" няма да ги има.

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #124 -: 16 Декември, 2011, 23:21:28 »
0
Имотко,само да не се окаже,че "Фич" са познали и друг да го няма...... *scare*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #125 -: 17 Декември, 2011, 08:27:07 »
0
Писна ми от рейтингови простотии, кой ли ги брига вече тия ментори. Всичко си е ОК, няма място за притеснения, който е стъпвал накриво преди сега ще си скубе косите, който си я е карал полека и сега ще си я кара така. Какво толкова има да се случи в Бг за да ни уплаши, та ние сме видяли почти всичко (който е над 35 години). Това с картофите не го разбирам, земя ли не ви достига, има бол все още защо трябва да насилвате природата, продукта ще е нещо като ГМО. На който му се работи земя имам няколко имота дето буренясват а са с идеална земя и вода си има, само на 50 км от столицата. На мен не ми стигат силите да ги работя а и не ми трябва, който иска да заповяда ще му ги дам безплатно по аренмда за произволен срок  само и само да не буренясват.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #126 -: 17 Декември, 2011, 12:19:36 »
0
Увеличаването на добива не е ГМО и винаги е било цел в земеделието. Например, само с правилно поливане добивът на зърнени култури може да се увеличи 2 пъти.

*drink5*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #127 -: 23 Декември, 2011, 04:07:56 »
0
 ???
Цитат
Международната рейтингова агенция Fitch обяви, че намалява до негативна перспективата по дългосрочния рейтинг и рейтинга за подкрепа на Първа инвестиционна банка (ПИБ). Негативната перспектива отразява възможността рейтингът да бъде понижен, след като агенцията преразгледа вероятността банката да получи подкрепа от българските власти в случай на необходимост.

В съобщението си Fitch посочва, че с оглед на ниското равнище на правителствения дълг, наличните фискални резерви и относително малкия размер на активите на ПИБ (7% от БВП), страната разполага с нужните средства за осигуряване на подкрепа на банката при необходимост. Въпреки това, според агенцията, "готовността за оказване на подкрепа не е сигурна, с оглед на факта, че банката не е собственост на държавата, и може да бъде подкопана заради потенциалните слабости в корпоративното управление на ПИБ".

В съобщението се посочва, че агенцията ще вземе окончателното си решение, след като проведе разговори с българските власти относно нагласите им към предоставянето на подкрепа за банките в страната, както и след като направи преглед на съответното законодателство.


http://www.capital.bg/biznes/finansi/2011/12/22/1732632_fitch_namali_perspektivata_po_reitinga_na_pib/

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #128 -: 03 Март, 2012, 17:40:06 »
0
http://www.ibank.bg/?page_id=116

Я метнете по едно очо. 6,65% с авансово теглене на лихвата за евро.

Някой да поназнайва повече за Инвестбанк?

Ей това беше доста интересна тема: http://forum.imoti.net/read.php?6,233340,page=1

още един интересен линк по темата http://dif.bg/
« Последна редакция: 03 Март, 2012, 17:59:20 от Невидимко »

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #129 -: 03 Март, 2012, 19:34:28 »
0
Тук има малко неофициална инфо:

http://www.bivol.bg/forest3.html

""Пампорово" АД обаче е заложено срещу кредит от "Инвестбанк" (на Петя Славова) от 2004 г. за 4 млн. лв. и друг кредит от Корпоративна търговска банка (на Цветан Василев) за 7,5 млн евро, сключен през 2008 г. Според регистрите кредитът към „Инвестбанк" още не е погасен, въпреки че това е трябвало да стане през 2009 г. На запитване към дружеството от страна на e-vestnik и „Биволъ" дали този кредит е изплатен, предоговорен или курортът вече е на „Инвестбанк" (доколкото е заложен срещу кредита), последва пълно мълчание. Публичното дружество, чиито акции се търгуват на борсата, не благоволява да осветли обществото в какво състояние е."

Погледнах и темата в имоти.нет - от 2009 г. е. Видях и аз какво съм писал вътре, за тогава съм бил прав (минаха 3 години и няма фалирала банка в БГ). За сега - не съм чак толкова сигурен вече, но то нищо сигурно няма. При фалит на банка, не виждам правителството откъде ще извади парите да изплати гарантираните депозити. Надявам се да не ги оставят да фалират.
I say what I do and do what I say.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #131 -: 12 Март, 2012, 21:46:14 »
0
При фалит на банка, не виждам правителството откъде ще извади парите да изплати гарантираните депозити. Надявам се да не ги оставят да фалират.


Като гледам, Булкане, те парите от фонда са ги понаинвестирали в ДЦК. Демек вече правителството ги е познай. Тъй, че този фонд и мижавите вноски реално ги няма. Но никой не се притеснява от това, тъй щото няма краен срок за изплащане на депозитите в "недай си боже" случай. Де юре ще има да се взема, де факто нема да има.

Като казах "де юре" и "де факто", се сетих:

Иванчо пита баща си какво е това "де юре" и "де факто". Бащата повиква майката и сестрата и ги пита:
- Един арабин-безнесмен дава по 1000 долара да прекарате с него две вечери. Ще отидете ли?
- Да, разбира се! - отговарят и двете.
Бащата обяснява след това:
- Де юре, Иванчо, нашето семейство може да забогатее с 2000 долара, а де факто - вкъщи си имаме две курви.

 *drinks*


Момчета, 4х4 9,11% лихва. http://www.moitepari.bg/Depoziti/Depoziti_Details.aspx?s=QlpoNDFBWSZTWUneI4oAABt%2fgEAAAAPAAn%2fwLiBdQB8j3iAgAHQimTTQAZAGIPU00ZCp6Ro8kaAYgaNAAjcpLl5OwQWNaVmmgtoei5gRALya0BG8z1nnScSBTPPmoj2L0sODCJQlEyMHp0S5rWHf4DmKXWB8bIQBUYSEMSAIgBcx%2fF3JFOFCQSd4jig%3d какво става?

Адски примамлива оферта. Започвам да се питам, тия от КТБ как ли ги правят тия почти 10%, с колко ли дерат заемополучателите?
« Последна редакция: 12 Март, 2012, 21:48:48 от Невидимко »

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #132 -: 12 Март, 2012, 21:56:53 »
0
Още се питам, защо аджеба след като левчето е вързано за еврото лихвите по депозитите са различни?

Вече наистина не знам какво да мисля! Тук ми се освобождава кеш и БГ банките стават все по-съблазнителни. От друга страна знам, че лаком гъз - планина повдига. Дайте си мненията да турям ли пари в БГ? Замислил съм да разпределя по равно два влога в КТБ и ДБанк.

Булкане, ти се пържиш на същия огън, кажи какво мислиш?? Трябва да разкарвам кеш оттука, че данъчните започват да се облизват, тяхната м...ца!

А, и друго, замислил съм кинтите да ги туриме на сметки на името на сестра ми и на майка ми. Ще има ли проблеми?
« Последна редакция: 12 Март, 2012, 22:00:13 от Невидимко »

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #133 -: 12 Март, 2012, 22:23:09 »
0
Няма да има проблем, само ги караш да ти направят пълномощни, оставяте спесименти от подписите си в банката и...воала - разпореждаш се с влоговете все едно са твои (трябва да пише в пълномощните да имаш право да откриваш и закриваш от тяхно име - абе изреждаш всички възможни операции).

То всъщост те ще се разпореждат с влоговете, освен ако не идваш ти да си ги оправяш. Забелязъл съм, че преводите от чужбина в КТБ стават по-бавно, аз си ги прехвърлям в Алианц, а после в продължение на няколко дни (до равностойност на 3000 лв. няма такса за теглене) ги прехвърлям в КТБ. Във Варна имат офиси почти един до друг. Там има и още една врътка, ако не искаш да ги държиш в левове, а да си повдигнеш малко годишната лихва над това, което дават за евро и долари.

Полезна информация - Благодарско. Иначе за горния ти постинг, мене лично това ме отблъсква от КТБ. Пари на неслучайни хора (фирми) ми мирише повече на кредитните милионери от 1996-97ма. Тоа филм сме го гледали. А и от фирми обикновено нема какво да се вземе. По-щеше да ми е комфортно ако парите ги раздават на ипотекари.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #134 -: 12 Март, 2012, 22:30:49 »
0
Ако ги раздаваха на ипотекари, нямаше да дават такива лихви. Елемента на риск си го има, ама ако ще трябва да ги даваш на данъчните в Холандия... не мога да давам съвети, аз елемента на риск съм си го преценил за себе си и съм го приел (за сега). Хубавото е, че валутните влогове са безсрочни т.е. можеш да си изтеглиш главницата + лихвите до момента по всяко време (ако улучиш момента).
I say what I do and do what I say.