Автор Тема: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?  (Прочетена 365819 пъти)

koganev

  • Гост
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #210 -: 18 Април, 2012, 13:31:12 »
0
Коганев, ти май ги разделяш по признака "Контрол над инвестицията"?  Нали?
Което можеш да го бъзикаш е актив, другото, което тебе те бъзика - пасив. Яко обърка понятията на народа.
Пък за лесното и трудното печелене на пари много, ама много не съм съгласен.
Първо, защото не е задължително да е трудно, може и да е лесно, поради точното време, точното място, точния човек и т.н., ясно е какво имам предвид.
Второ, защото, ако беше прав, на света нямаше да има нито един богат тъпанар. Всички знаем, че света като цяло и особено България в частност са пълни богати тъпанари, и че няма пряка връзка между /финансовия/ успех и интелекта или количеството на положените усилия и труд.
И, трето, ако имаше такава връзка, с интелекта, тук щяхме да си броим милионите: 5-10-15, а нямаше да преливаме от пусто и празно в Холандия и Франция. *beer*

Благодаря за "анализа", но аз казах какво мисля и какво съм видял в живота си, а не как е по Божията воля. Който иска да си пробва късмета - моля. Защото ти обясняваш всичко (одебелените) с някакъв вид късмет ... правилното място, правилното време и прочие клишета означават точно късмет.
Аз просто предпочитам по трудния начин. Не вярвам в късмета. Никога не разчитам на късмет. Така съм по-спокоен, че идиотите с тяхната масовост ще стоят далече от моята работа.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #211 -: 18 Април, 2012, 13:53:39 »
0
Коганев,
Сивото, затова е сиво, защото няма документи и поради това няма нужда от счетоводни гимнастики, всичките законни.

Тук е място за споделяне на мисли. Всеки от собствената си камбанария, без каквито и да е претенции моята да е висока. Те, могат да бъдат за едни много точни, за други - не. Могат изцяло да са погрешни. И това си е напълно нормално. Кой не е грешил? Най-малкото, е можело и по-добре.

Не се насилвай да отговаряш или да вземаш отношение, след като не си съгласен или не е казано със съответната терминология, която би искал да прочетеш и да водиш диалог. :)

 *flower2*

koganev

  • Гост
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #212 -: 18 Април, 2012, 14:27:06 »
0
Когато нещо си има правилен начин на използване, не виждам смисъл да ви гледам как го използвате неправилно и от това да  очаквам да произтече някакъв смислен диспут. Забележките, които правя, са в тази линия на размишление. Ако видиш някой да се мъчи да пържи яйца върху порцеланова чиния, а в шкафа да има поне два тигана, няма ли да го посъветваш КОЕ да използва в случая? Или ще си го оставиш - той си знае.
Да не се намесвам, когато видя, че използвате абсурдно невярна терминология е много лесно - обръщам се и ви оставям да си говорите глупости с пълна пара... Ако наистина това искаш, няма проблеми. Имам си работа за цяла неделя... Ще правя от едни пасиви активи. А счетоводителката ми ще прави загуби от печалбите...

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #213 -: 18 Април, 2012, 14:35:38 »
0
Коганев,
Ако е грешно, назоваването е грешно, а не действието.
Както и да е.

Разбира се, че не искам да спираш, моля те ... Не спирай. Аз спирам, така е по-добре.
Моля, за извинение, за споделените мисли. :)

 *flower2*

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #214 -: 18 Април, 2012, 15:03:31 »
0
Аз също покорно се извинявам, че се опитах да напиша нещо  :D Поздрави на всички (малко е раничко за питие).
I say what I do and do what I say.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #215 -: 18 Април, 2012, 17:02:27 »
0
Е, това ти е грешката. Въобще не е раничко за питие.
Коганев, може и без късмет, само с мисъл, риск и работа. Както и би трябввало да бъде. Та пожелавам ти късмет да станат нещата, както ги искаш.

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #216 -: 18 Април, 2012, 20:47:09 »
0
Когато нещо си има правилен начин на използване, не виждам смисъл да ви гледам как го използвате неправилно и от това да  очаквам да произтече някакъв смислен диспут. Забележките, които правя, са в тази линия на размишление. Ако видиш някой да се мъчи да пържи яйца върху порцеланова чиния, а в шкафа да има поне два тигана, няма ли да го посъветваш КОЕ да използва в случая? Или ще си го оставиш - той си знае.
Да не се намесвам, когато видя, че използвате абсурдно невярна терминология е много лесно - обръщам се и ви оставям да си говорите глупости с пълна пара... Ако наистина това искаш, няма проблеми. Имам си работа за цяла неделя... Ще правя от едни пасиви активи. А счетоводителката ми ще прави загуби от печалбите...

 коганев...... браво на теб,че си решил да помагаш академично на съфорумците с правилнита терминология.....кво правиме обаче,ако правилната терминология е с грешна СЕМАНТИКА? демек ,тва,дето се преподава АКАДЕМИЧНО е вярно само в линейния свят,а реалния свят е релативно пространствен?демек,моа ли тва което си учил да е грешно,или не моа?
   знанието само по себе си е пасивен актив или активен пасив...... и твойта академична "теминология" за активите  знаеш ли кво
е?активен  пасив е коганев,активен пасив е...... 
 а знаеш ли кво е знанието като активен пасив?ами по зле е и от пасивен пасив,защото ти дава самочувствие за знание,а е незнание.....а кога зад самочувствието за знание се крие ГРЕШНО знание,винаги се случват "изненади" ,които са следствие на изкривено виждане на релативния ни заобикалящ свят ,през призмата на линейния академичен поглед.......
   тва е като един далтонист да гледа цветна картина....вижда картината,ама поне знае,че е далтонист и е "подготвен" ,че не вижда всичко там......а линейния поглед с "академична" терминология е далтонист,гледащ цветна картина,ама мислейки си,че ,картината е черно баяла......   

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #217 -: 18 Април, 2012, 21:37:34 »
0
Аха, другия астронавт.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #218 -: 19 Април, 2012, 02:23:14 »
0
Ся бегло прегледах кондиката, та да вметна малко и язе за активиТЕ и пасивиТЕ.
----------------------------------------------------------------------
Значи,

ако се накъркам с една бутилка алкохолец по логиката на бебе Коганев т'ва е актив, щот' си правя кефа и съм разполагал с него. Ако съм я плащал и си гледам джоба, джоба ми вика "Тц, пасив е." Ако питам доктора и той ще ме убеждава, че е пасив, щот' съм се тровел. Ако я къркам тая бутилка в кръчма и я споделя с някой непознат и зафорфим някое успешно начинание, което надминава пасива ми в джоба, значи пак отиваме на актив.

Ако на сутринта имам махмурлук и пропилея време за възстановяване и изпусна кинти, пак отидохме на пасив, ако обаче се окаже, че съм щял да се набутам с потенциална "инвестиция" и съм пасувал ситуацията, пак се заформя актив.

Ако, сутринта в чаршафите откриеш, че до теб лежи жена, с която си споделил бутилката и не си плащал за нея, сякаш ситуацията пак клони към актив. Ако жената вземе, че ти приготви и закуска в леглото ...... ихаа - размИчтах се. Ами, ако се окаже, че жената е грозна?! - Т'ва за какво ще се брои? - хихи
------------------------------------------------------
Та, да не продължавам активната пасивност и пасивната активност, както дума бебе Асен и за кое съм бил активен и за кое пасивен, щот' контрола бил уж мой, а па иначе мен ме контролирали и тогава било пасив  *girl*
------------------------------------------------------
П.П. Бебе Булкан-чи да ме прощава за примера с алкохолеца, за който неговия пост ме вдъхнови   *drinks*
------------------------------------------------------
Чиърс-а дан' забрайкам!  *drink9* *drink9* *drink9*
« Последна редакция: 19 Април, 2012, 02:25:46 от marandi »

koganev

  • Гост
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #219 -: 19 Април, 2012, 02:54:35 »
0
Аха, другия астронавт.
Какъв ти астронавт - това е извънземно същество от антиматерия :)
Удивен съм от търпението на Коганев да се опитва все още да води нормален разговор тук!

Изчерпа се... Явно новата мода да се плещят врели-некипели е заразила всички. Нищо нормално няма да се опитвам да водя вече.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #220 -: 19 Април, 2012, 12:25:39 »
0
Следвайки новата мода ...
Гледам, че сте се преместили от темата за Гърция тук, та да ви питам какво бихте направили, ако живеехте във Франция :)
Гледам днес фактурата за вода: цена за доставка на 20 м3 вода: 47,98 евро.
Следователно, 1 литър струва 20000/47,98 = 0,48 евро
Гледам цените на бутилираната изворна вода - от 0,11 евро нагоре, а на минералната вода: от 0,23 нагоре.
Казвайте сега, с изворна или с минерална вода да си пълня ваната?


Apropos, какви са цените на водата при вас?

Барба,
когато на някой му е много дълга визитната картичка изглежда че делителя и деляемото могат да си разменят местата както множителите.
 :D  *drinks*  :D

20000/47,98 = 0,48 евро  :D :D :D

47,98/20000=0,002399

В Гърция определено е по евтина.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #221 -: 19 Април, 2012, 12:25:52 »
0
Следвайки новата мода ...
Гледам, че сте се преместили от темата за Гърция тук, та да ви питам какво бихте направили, ако живеехте във Франция :)
Гледам днес фактурата за вода: цена за доставка на 20 м3 вода: 47,98 евро.
Следователно, 1 литър струва 20000/47,98 = 0,48 евро
Гледам цените на бутилираната изворна вода - от 0,11 евро нагоре, а на минералната вода: от 0,23 нагоре.
Казвайте сега, с изворна или с минерална вода да си пълня ваната?


Apropos, какви са цените на водата при вас?

Барба,
Обратното ...

47,98/20000=0,002399 EUR

Там някъде е при нас, но в лева. :)

 *flower2*

P.S. Писали сме едновременно с Жоро. :)
« Последна редакция: 19 Април, 2012, 12:27:36 от Muza »

koganev

  • Гост
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #222 -: 19 Април, 2012, 13:45:01 »
+2
Няма нищо. Не се впускайте в подробности сега. Можем условно да примем, че барбата така си смята и не ни е на нас работа да го коригираме - нали сме форум за изказване на мнения, пък дори и да не са верни? Така е решил, така е сметнал... Асен със сигурност може и трябва да се напъне да докаже, че и така става. От къде на къде някакви си академични мухльовци ще казват как се смята? То трябва усет, трябва от нулата да се започне и те така.

Аз лично бих ги умножил...  Тогава цената на водата щеше да се получи баси стресиращата цифра! И щеше да е пасиффф завинаги и форева. А си пийнал, а си далдисал... Да ги видим тогава кои са баровците, че то Сульо и Пульо взеха басейни да си правят у дворовете.

Аз пък си купих миналата година едно зимно яке "кемъл актифф" с все щукар салтанати - горетекс, джобчета и ципчета - непромокаеми, пинизи... Обаче му се избели цвета! Сега трябва да го назовавам "кемъл пасифф", щото не можах да му избия парите за една зима, а и други дрехи носих разни вместо само него да го суркам...   

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #223 -: 19 Април, 2012, 14:09:10 »
0
Да кажа и аз.. Гледам си сметката за парно миналия месец - 350 лева за 3.5МВтч.

3500КВтч енергия за 350 лева следователно 1 КВтч струва 10 лева.  *blush*

Известно е, че човек като върти педали с напъване може да генерира енергия до 0.6КВтч, значи едно средно семейство от трима души ако върти по 10 часа на ден педали ще изкарва по 180 лева на ден! Едно средно циганско семейство от 18 души ще изкарва около 1000 лева на ден!

 *drinks*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #224 -: 19 Април, 2012, 15:11:30 »
0
Да кажа и аз.. Гледам си сметката за парно миналия месец - 350 лева за 3.5МВтч.

3500КВтч енергия за 350 лева следователно 1 КВтч струва 10 лева.  *blush*

Известно е, че човек като върти педали с напъване може да генерира енергия до 0.6КВтч, значи едно средно семейство от трима души ако върти по 10 часа на ден педали ще изкарва по 180 лева на ден! Едно средно циганско семейство от 18 души ще изкарва около 1000 лева на ден!

 *drinks*

И понеже, с едно левче могат да се купят 10квтч, следователно ще произведат 1800квтч за един ден. По 10лв за квтч ..  - перпетуум мобиле.  *rofl*

Сметката на Барба е с 1 евро, колко куб.м вода могат да се купят - 416,84 куб.м. И с обяснението показва, как като не се използва правилната терминология, за такива като мен, може да доведе до грешни изводи.

Тържествено обещавам, повече няма да използвам актив и пасив, само мир и любов да има.  *heart*

 *flower2*