Автор Тема: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?  (Прочетена 365917 пъти)

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #225 -: 19 Април, 2012, 15:18:31 »
0
Да кажа и аз.. Гледам си сметката за парно миналия месец - 350 лева за 3.5МВтч.

3500КВтч енергия за 350 лева следователно 1 КВтч струва 10 лева.  *blush*

Известно е, че човек като върти педали с напъване може да генерира енергия до 0.6КВтч, значи едно средно семейство от трима души ако върти по 10 часа на ден педали ще изкарва по 180 лева на ден! Едно средно циганско семейство от 18 души ще изкарва около 1000 лева на ден!

 *drinks*


 *rofl* *rofl* *rofl*

Еха,един форум състоящ се от 340 човека Х 10 ч.  :o направо сме атомна сила  *rofl*
Всички на велосипедите и ............. *yahoo*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

koganev

  • Гост
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #226 -: 19 Април, 2012, 15:26:04 »
0
Удивен съм от търпението на Коганев да се опитва все още да води нормален разговор тук!
Изчерпа се... Явно новата мода да се плещят врели-некипели е заразила всички. Нищо нормално няма да се опитвам да водя вече.
Прав си. Аз току що последвах новата мода, и видя ли как сладко си лафиме, особено с Боби :) Сега чакаме Собственика и Асен.

Знаех си аз...

koganev

  • Гост
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #227 -: 19 Април, 2012, 15:36:37 »
0
Следвайки новата мода ...
Гледам, че сте се преместили от темата за Гърция тук, та да ви питам какво бихте направили, ако живеехте във Франция :)
Гледам днес фактурата за вода: цена за доставка на 20 м3 вода: 47,98 евро.
Следователно, 1 литър струва 20000/47,98 = 0,48 евро
Гледам цените на бутилираната изворна вода - от 0,11 евро нагоре, а на минералната вода: от 0,23 нагоре.
Казвайте сега, с изворна или с минерална вода да си пълня ваната?


Apropos, какви са цените на водата при вас?

Срам за един доктор по математика, цъ цъ :)
Аз да спомена като човек имал досег с математици - понякога са толкова задълбочени че подсъзнателно мислят другите за идиоти. Един нормален човек преди да обяви че тия дето продават минерална вода (а и ония дето я купуват) са идиоти, първо би си проверил сметките.  ;)
Га бех студент - тва преди новата ера - на някаква лекция по някаква математика доцент Байнов както обикновено се разхожда пред дъската като тигър в клетка и врещи нещо за някви теореми... и по едно време вика "това трябва да го знаете като таблицата за умножение!!! като ви питам за това, все едно ви питам колко пправи седем по осем!!! (гробна тишина) колко прави седем по осем, бе??!! (тишината с нож да я режеш) Ей, ти там в края, дето си извадил калкулатора, сметни колко прави седем по осем!"

Та така е с математиците, не е лесно...

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #228 -: 19 Април, 2012, 15:49:57 »
0
И все пак някой ще каже ли как се купуват и продават метали (по-специално никел)?

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #229 -: 19 Април, 2012, 16:48:18 »
0
Като се регистрирах има само "Les portefeuilles virtuels"...

Boby

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 113
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #230 -: 19 Април, 2012, 17:05:57 »
0
Сметката на Барба е с 1 евро, колко куб.м вода могат да се купят - 416,84 куб.м.
Точно така. Давайте все в тоя дух, не сме далеч от истината: с 31415,93 евро може да се купи язовир "Искър" ;)

Обичам да поправям математици  :P
Всъщност ще ти трябват 1,439,401.21 евра при тая цена.
То с 31 бона и баба знае.

koganev

  • Гост
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #231 -: 19 Април, 2012, 17:45:57 »
0
И все пак някой ще каже ли как се купуват и продават метали (по-специално никел)?

Начи сериозно питаш, щото помислих, че слагаш капани на сахибата.
Аз купувам никел и го добавям като легиращ елемент в разни стомани. Но купувам по стотина килограма годишно. Ако искаш да питам снабдителя за данните на фирмата. Последно го купувах по 35 лв килото, което беше горе-долу цената на LME. Това, ако ти трябва за работа.
Ако искаш чисто спекулативно - на борсата. Има ляб в тоя метал. 

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #232 -: 19 Април, 2012, 20:34:58 »
0
актив е ако го притежаваш. пасив е ако го дължиш.


Абсолютно възможно е да притежаваш напълно и пасив (ако разходите по него са по-големи от приходите). Не е казано, че човек трябва да притежава само активи, някои неща просто ни харесват и ни доставят удоволствие, от други имаме нужда. За мен колата ми е пасив, но ако карах такси, можеше да е актив, това не значи, че не ми е нужно да имам кола.

Тук наистина съм оплел конците (в 2 ч. сутринта) :) Актив наистина е всичко, което притежаваш (и може да се продаде). Другото са разходи и приходи, които са отделни неща. Малко бъзик за моя сметка не вреди никому (хареса ми на Маранди примера с бутилката). Ай, чиърс, вече не е толкова рано  *drink11*
I say what I do and do what I say.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #233 -: 19 Април, 2012, 22:42:37 »
0
актив е ако го притежаваш. пасив е ако го дължиш.


Абсолютно възможно е да притежаваш напълно и пасив (ако разходите по него са по-големи от приходите). Не е казано, че човек трябва да притежава само активи, някои неща просто ни харесват и ни доставят удоволствие, от други имаме нужда. За мен колата ми е пасив, но ако карах такси, можеше да е актив, това не значи, че не ми е нужно да имам кола.

Тук наистина съм оплел конците (в 2 ч. сутринта) :) Актив наистина е всичко, което притежаваш (и може да се продаде). Другото са разходи и приходи, които са отделни неща. Малко бъзик за моя сметка не вреди никому (хареса ми на Маранди примера с бутилката). Ай, чиърс, вече не е толкова рано  *drink11*

Напротив!  *girl*

Даже си деликатен за завиждане, също както и Асенката, както и моя Руса милост и т.н.

Бебе Коганев, когото страхотно харесвам, спуска едни "бомби" за нови дефиниции за актив/пасив при НИ-тата и после прави опит да се фръцне, когато леко го закачаме по плитката и то с добри чувства ( т.е. с хумор ).
--------------------------------------
Накратко ти му даде един нишан с независимите експертни оценки и т.н.

Бих му препоръчал да попрочете и методи за оценка на НИ-та и когато се запознае с методологията им, кои са актулни и се признават в наши дни, т.е. се ползват - ще се ориентира прекрасно.
---------------------------------------
Чиърс, Бул-чи и на останалите сладки бебета тоже!  *drink9* *drink9* *drink9*

koganev

  • Гост
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #234 -: 20 Април, 2012, 00:18:37 »
0
Кое е бомба за активите и пасивите? И от какво се фръцкам? Сигурен ли си, че за мен говориш? Щото аз не си спомням да съм конкретизирал за НИ нещо...



И какво общо имат оценките с класификацията?

Малко ми е късно, та затова питам... Нещо не разбирам поста ти.
« Последна редакция: 20 Април, 2012, 00:22:04 от koganev »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #235 -: 20 Април, 2012, 00:53:12 »
0
Актив и пасив са думи с конкретни значения. Такава каша направи...



Аз ли?  *blush* :D

Вярно, че влиза в счетоводните баланси като актив, но за мен, не всеки имот е актив.

...

Ами и ти...

Актив означава, че си в правото си да действаш, да си активна спрямо него. Всеки имот е актив, доколкото си в правото си да действаш спрямо него така, както намериш за добре. Няма никакво значение дали го използваш за нещо или просто си решила да го отсвириш да мухлясва - това е твое решение и действие или бездействие. Също така няма никакво значение дали ти носи печалби или те въвлича в разходи - това не променя твоето отношение към него и той пак си остава актив. Възвръщаемост от активите е някакъв коефициент, който не ги променя и не ги превръща в пасиви.
......................................

Бебе,

тия неща не съм ги писал аз. Просто умея да чета внимателно и пак казвам, ако съм се заблудил с тълкуването на твоите постове - да ми простиш!

Чиърс!  *drink9* *drink9* *drink9*

П.П. Болднах в черничко какво ми направи впечатление и останалото - изрязах, да не става тромаво.
-------------------------------------------------------------
Понеже те кльопам много - ще ти отговоря на всеки твой въпрос защо не съм съгласен с подобно твое тълкование, не само за имотките, ами и за т.нар. активи/пасиви.
« Последна редакция: 20 Април, 2012, 00:57:51 от marandi »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #236 -: 20 Април, 2012, 01:05:16 »
0
Иначе за протокола, имам отвратителна памет - помня в детайли всичко и всяка ситуация, без значение кога се е случила.

Понякога 'орицата са прави да претендират, че на моменти ставам "дребнав". Тия моменти обикновено са принципни и затова ги помня кат' Руса слоница - хихи
----------------------------------
Та, моето не е дарба това с помненето, а проклятие!

Да не ти казвам за числата как съм. Навремето в инженерството учех висша математика в даден раздел за 2-3 нощи само. Т.е. извеждах всичко на хартия без подготовка ( лекции ). Повярвай ми не е лесно да изведеш дадено уравнение, състоящо се от 3-4 листа хартия с верен отговор и това е само 1 въпрос от конспекта ти.

Сещаш се, че след 1 седмица първата ми "работа" беше да забравя инфо-то от изпита, защото после мога пак да го възстановя за няколко дена. Имах чувството, че мога да науча и китайски за 3 нощи четене.
--------------------------------------------------------------
Не се фукам, а се оплаквам - по-добре да не бях така, повярвай ми  *girl*

Поздрави!  *drinks*

koganev

  • Гост
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #237 -: 20 Април, 2012, 08:22:34 »
0
Актив и пасив са думи с конкретни значения. Такава каша направи...



Аз ли?  *blush* :D

Вярно, че влиза в счетоводните баланси като актив, но за мен, не всеки имот е актив.

...

Ами и ти...

Актив означава, че си в правото си да действаш, да си активна спрямо него. Всеки имот е актив, доколкото си в правото си да действаш спрямо него така, както намериш за добре. Няма никакво значение дали го използваш за нещо или просто си решила да го отсвириш да мухлясва - това е твое решение и действие или бездействие. Също така няма никакво значение дали ти носи печалби или те въвлича в разходи - това не променя твоето отношение към него и той пак си остава актив. Възвръщаемост от активите е някакъв коефициент, който не ги променя и не ги превръща в пасиви.
......................................

Бебе,

тия неща не съм ги писал аз. Просто умея да чета внимателно и пак казвам, ако съм се заблудил с тълкуването на твоите постове - да ми простиш!
Чиърс!  *drink9* *drink9* *drink9*

П.П. Болднах в черничко какво ми направи впечатление и останалото - изрязах, да не става тромаво.
-------------------------------------------------------------
Понеже те кльопам много - ще ти отговоря на всеки твой въпрос защо не съм съгласен с подобно твое тълкование, не само за имотките, ами и за т.нар. активи/пасиви.


Заблудил си се и то много - прощавам ти. Болднатото от теб е само един пример, в контекста на предишни постове на Муза и ... Булкан май. Отнася се както към НИ, така и към всичко, с което човек може да се разпорежда. Изваждането на текст от контекста на целия разговор не говори много добре за анализаторските ти способности. А без тях защо ти е памет? 

С мен в повечето време хората не са съгласни. Това е моето ежедневие. Работата ми е да ги убедя да се съгласят. За това ми плащат, както се вика. Няма лошо ако и ти не си съгласен - на опашката...

А във връзка с другия ти пост се сетих за един анекдот, който белгийците разказват за французите. Те казват, че ако искаш да направиш добър бизнес с големи печалби, трябва да купуваш французи на реалната им цена и да ги продаваш на цената, която самите французи определят за себе си. 


« Последна редакция: 20 Април, 2012, 08:27:37 от koganev »

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #238 -: 20 Април, 2012, 08:55:24 »
0
Додо за какво ти е този никел. Аз отдавна работя с никела и в момента цената му е привлекателна, виждал съм го и на двойно по-високи цени. Ако е за спекулация, някъква борса търси, не е трудно да се намери. Ако е за работа аз купувам от INCO (inco.com). Те са лидер по никела в световен мащаб. Зависи от количествата, ако ти трябва малко трябва през дилър, има разни такива из Германия, има и в България май вече чувам. Аз купувах по-рано около тон два на година за едно спецефично производство, легиран със сяра. Търговското му название е S-pellets nickel Както ти казва Коганев има хляб в никела, аз съм правил добри кинти от него, производителите му в света се броят на пръсти а потреблението е стабилно нарастващо в индустрията, не е като златото то почти вече не се използва освен за някъкви свърх приложения в микроелектрониката, навсякъде почти са му намерили по-евтини заменители. Освен това е компактен за съхранение поради високото си относително тегло. Тон заема малко повече от половин кубичен метър. Добра алтернатива е на златото и среброто, освен това винаги може да го шитнеш при нужда. 

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #239 -: 20 Април, 2012, 12:47:14 »
+1
Марандич, Коганевски е прав за терминологията и определенията за asset и liability. Не е както бях писал като за неща, което ти носят доходи или разходи. Това не изключва ситуация да имаш актив, за който с течение на годините да похарчиш повече отколкото е реалната му продажна стойност - пак се води актив. Такива са официалните определения, ние как ги виждаме е отделен въпрос:

http://smallbusiness.dnb.com/accounting-reporting/assets/1257-1.html

Довечера може да кажа чиърс, че още е обяд  :D
I say what I do and do what I say.