Автор Тема: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?  (Прочетена 365842 пъти)

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #300 -: 24 Април, 2012, 00:37:07 »
0
... Не съм го чувал дори този Тойнби, а звучи изключително интересно...

Ммм... Значи не си "хуманитар" или форумен специалист по всичко!
Ако беше поне първото, щеше най-малкото да си го чувал.  ;)

Всъщност, преди да влизаш в разходи, вероятно е добре да се помъчиш малко над Читанка или английския оригинал на съкратеното издание (има го в нета) за да си наясно дали си заслужава за теб лично и да не ме кориш после...

Тойнби е обвиняван много пъти за обобщенията си.
Аргументите му не винаги са лесно разбираеми и човек без съответната подготовка може да остане с впечатлението за произволни скокове във времето и географията.

Но ако проблематиката, която засяга ти е интересна, горещо го препоръчвам - специализираното познание (когато е необходимо) за разбирането му в наше време е лесно достъпно в повечето случаи.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #301 -: 24 Април, 2012, 01:42:25 »
0
Спор няма, че човек го прави по-оптимално, но това е без значение, важен е резултатът накрая. Той компютърът и азбуката не знае практически, но като сканираш една страница познава какво пише с 99.9% точност. Пък го прави и 50 пъти по-бързо от колкото човек чете и пише същата тази страница. Същото ще стане и с превода на реч.

Така е. Но зависи с кого разговаряш. Пример:

Active means that you have the right to act, to be active against him. Each property is an asset, as long as the right to act against it as you see fit. It does not matter whether you use it for something or just decided to otsvirish to moldy - it is your decision and action or inaction. Also, no matter if you carry it involves gains in costs - it does not change your attitude towards him and he still remains an asset. Return on assets is a factor not change them and turns them into liabilities.
Mixing profit and loss of assets and liabilities. An asset, say the car the bride can be managed (a), for this spend. If these costs exceed the benefits assessment made by the bride, this asset becomes a liability. Just asset is managed so that the bride brings enough benefits or asset itself does not exactly do the work which the bride was expecting when they purchase it. But it remains an asset for the bride while the bride does not get rid of it.
While anything, even intangible (knowledge, ideas, licenses and copyrights ...), there is less than yours willed disposition, it is your asset. And how will you aktvash and if I aktvash - this is already another story. And if you earn money ... is even another job.

Liability is when you already have an obligation to him and willed you can not change this obligation unilaterally. Then you're liability side contractor in this case.

If you lose money on something it is not a liability, and if you win something, it is an asset.Profit and loss are irrelevant to the essence of whatever it is they are the result of your, our voluntary actions to some short period of time, calculated in a convertible unit. In general, are a chimera ...

Forget books. Just to be clear - is an asset when you are in an active stance against something. Liability is when your in a passive position.

Better use revenue, expenses and profitability to make it more clear what you mean.


Xia looked briefly chronicles, that inserting a small and yaze of assets and liabilities.

So, if one bottle nakarkam alkoholets the logic of baby Koganev fuckin 'what is an asset shtot're doing and I had fun with it. If I pay it and watch your pocket, my pocket calls "tsk, liability is," If you ask the doctor and he convinces me that is a liability shtot've poisons. If you imbibe this bottle in a pub and share it with someone unknown and zaforfim any successful venture, which exceeds the liability in my pocket, then go back to the asset.

If you have a hangover in the morning and wasting time to recover and dropped dough, again went to the liability, but if it turns out that I was going to shove a potential "investment" and I wanted to pass the situation again gear up asset.

If the sheets in the morning find that you lie to a woman with whom he shared the bottle and not paying for it again if the situation tends to be an asset. If a woman takes that you prepare breakfast in bed ...... ihaa - razmIchtah be. Well, if it appears that she is ugly? - Fuckin 'what for what counts? - Heh

So do not keep active passivity and passive activity as Assen and baby word for what I was active and which passive shtot 'was supposed to control my pa but otherwise I was in control then any liability

PS Baby Bride chi forgive me for example with alkoholetsa for which his post inspired me

Chiars-a dan 'zabraykam!

Барбич, наистина разликата е голяма, но това е защото Марандич си пише постовете майтапчийски със съответният езиков стил, ако му пуснеш за автоматичен превод нещо от блога, съвсем няма да е така. Колкото до автоматичният превод на Коганевски - може в общи линии да се разбира какво казва, но е препълнен с граматически и стилистични грешки, на всяко изречение поне по една, две, че и по повече, а има и цели изречения, които са си a complete nonsense  - имам предвид превода на Google Translate, а не какво е писал Коганев.
I say what I do and do what I say.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #302 -: 24 Април, 2012, 02:14:15 »
0
С български не трябва да се дават примери, той не е добре развит там.

От английски на френски, взимам първото изречение от cnn.com:

At least 60 people are reported killed after shells hit Syrian cities, and as the EU agrees on an export ban of technology that might be used for weapons.

На френски:
Au moins 60 personnes sont tuées après des obus ont touché les villes syriennes, et que l'UE est d'accord sur une interdiction d'exportation de la technologie qui pourrait être utilisé pour les armes.
(barbaron да каже има ли грешка, на мен ми изглежда ОК с моя френски)

И обратно на английски от френския превод:
At least 60 people were killed after shells hit the Syrian cities, and the EU agreed on a ban on exports of technology that could be used for weapons.


След 10 години няма да има никакви грешки, гарантирано. Даже речевите преводачи ще могат да започват превода преди да сме завършили изречението, защото ще могат да отгатнат предвартелно какво ще кажем. Хората не са чак толкова уникални в ежедневието си, даже са напълно скучни и предсказуеми.

 *drinks*

Пък за езиците - в щатите като знаеш 20 глагола, howdy, fuck, shit, burger и taco и вече може да си комуникираш прилично с един голям процент от населението, което е със същия по обем речник :)

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #303 -: 24 Април, 2012, 02:38:25 »
0
С български не трябва да се дават примери, той не е добре развит там.

От английски на френски, взимам първото изречение от cnn.com:

At least 60 people are reported killed after shells hit Syrian cities, and as the EU agrees on an export ban of technology that might be used for weapons.

На френски:
Au moins 60 personnes sont tuées après des obus ont touché les villes syriennes, et que l'UE est d'accord sur une interdiction d'exportation de la technologie qui pourrait être utilisé pour les armes.
(barbaron да каже има ли грешка, на мен ми изглежда ОК с моя френски)

И обратно на английски от френския превод:
At least 60 people were killed after shells hit the Syrian cities, and the EU agreed on a ban on exports of technology that could be used for weapons.


След 10 години няма да има никакви грешки, гарантирано. Даже речевите преводачи ще могат да започват превода преди да сме завършили изречението, защото ще могат да отгатнат предвартелно какво ще кажем. Хората не са чак толкова уникални в ежедневието си, даже са напълно скучни и предсказуеми.

 *drinks*

Пък за езиците - в щатите като знаеш 20 глагола, howdy, fuck, shit, burger и taco и вече може да си комуникираш прилично с един голям процент от населението, което е със същия по обем речник :)

Да, тези са перфектни (мога да преценя как звучи английският превод от френски само), но е едно изречение в популярен журналистически стил. Абе помагат тези програми, две мнения няма, но докато не видя готов продукт, не мога да повярвам, че ще ги направят съвършенни.

Иначе за щатите гледам, че визираш Тексас, но не навсякъде е съвсем така. Виж ако 80 % от населението на земята стане като тях - тогава програмите биха заменили идеално човешкият превод. :)  *drink10*
I say what I do and do what I say.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #304 -: 24 Април, 2012, 05:25:54 »
0

Барбич, наистина разликата е голяма, но това е защото Марандич си пише постовете майтапчийски със съответният езиков стил, ако му пуснеш за автоматичен превод нещо от блога, съвсем няма да е така. Колкото до автоматичният превод на Коганевски - може в общи линии да се разбира какво казва, но е препълнен с граматически и стилистични грешки, на всяко изречение поне по една, две, че и по повече, а има и цели изречения, които са си a complete nonsense  - имам предвид превода на Google Translate, а не какво е писал Коганев.


Бебе,

писах - трих, писах - трих. За 3-4 часа толкова фермани изтрясках, че не е истина, които никога няма да се прочетат. Демек, пишех отговори и после ги триех.

Ето едно линк-че за употребата на разни гласни - дрън-дрън в българския.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB:Bulgarian_dialect_map-yus.png

Жорето да ми прости, че и Солун е на картинката ( смигам ).

--------------------------------------
Та, БГ-езика е доста богат, демек малко е труден и т.нар. преводачки ( АИ ) сякаш ще е трудно да се справят, към днешна дата да кажем.

Но не искам да споря с никого защо гугъл транслейт примерно превежда на инглиш и руски, а не може да преведе Русата ми особа примерно от български? 

Защо така се получава, ърмм ...?
---------------------------------------
 *drink9* *drink9* *drink9*




 

« Последна редакция: 24 Април, 2012, 05:28:14 от marandi »

koganev

  • Гост
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #305 -: 24 Април, 2012, 10:07:24 »
0
...
Ммм... Значи не си "хуманитар" или форумен специалист по всичко!
Ако беше поне първото, щеше най-малкото да си го чувал.  ;)

...

Аз дори не знам какво е хуманитар. Очевидно не съм.  А за форумен спец по всичко - опазил ме Господ. 

Интересен е Тойнби. Мисля, че си струва да се чете. И на мен ми звучат малко нелепо някои неща, но това е нормално за текст, писан преди 80 години. Някое фентъзита от осемдесетте описваха планетата в началото на 21 век с летящи коли и роботи хуманоиди, които работят в мини някъде из далечния космос. Нормално е да не стане едно към едно точно така. Важни са тенденциите.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #306 -: 24 Април, 2012, 12:34:23 »
0
Бях споменал, че ми се иска да споделим 5 приказки за споровета около  сребърния фонд. Трябваше да си направя  малко справки, но не ми стигна времето. Пък и как да намеря желание да чета пак закона за Борда, че и закона за сребърни я фонд, закон за бюджета. Не виждам как!
Поправяйте ме ако пооплескам нещо, но си е важно се ориентираме, какво с случва.

Първо, много би ми било интересно да прочета някакъв систематизиран обзор за практиките по отношение на пенсионното осигуряване и изплащането на пенсиите (където и доколкото ги има) в световен мащаб.
Любопитен съм, има ли въобще някаква система, която в дадена страна е проработила и осигурява пълно изплащане на пенсиите само и единствено за сметка на съответните фондове, без да се намесва и държавата с бюджета си.

Второ, в главата си имам някакви числа, които трябваше да уточня, ама на! Бюджет на пенсионното  над 7 млрд. лв., директен транфер от централен Бг бюджет  над 4 млрд. лв. Тоест порядъково  60 % от  плащането на пенсиите зависи изцяло от Бг. бюджет. Ежегодно, разбира се.
Има ли подобни световни практики?! Представете си, за какво иде реч.Едно време ни разправяха, че разните там стълбове и нива и инструменти щяли да балансират нещата, плащайте си граждани и работодатели, ще се радвате на достойни старини. Ама, как да стане тази работа!? Аз отдавна престанах да мисля за пенсия, но не ме питайте за какво мисля и какво чакам.

Трето, Какво представлява този сребърен фонд и за какво иде реч при този спор? Добре е, че във времената на щедрия паричен дъжд, са успели да заделят нещо за бъдеще. Ако нямаше, щеше да е по-зле, очевидно е. Явно и други са виждали, че със стълбовете на пенсионното, нещата са доникъде. Очевидно е също, че парите трябва да се управляват и освен чрез доходност фонъдът трябва да се пълни с директни трансфери от бюджета още много дълго време, че да може да стане надежден и сериозен източник (или поне буфер на системата).
Някак зарадва ме, че и други виждат явното отсъствие на предмет и вярна мяра за спора по ползване на този фонд. Скоро четох в блога на Пламен Николов, че и той пита смислово: абе хора за какво спорите?! Дали някакви си  500 - 600 млн. от общо под 2 млрд. сребърен фонд да се използват за закупуване на книжа от същия този бюджет, който ежегодон дозахранва пенсионното с над 4 млрд. 

Тук започват големите въпроси и неяснотии. Очевидно е, че нещата имат някаква и формална страна. Искат да изкарат, че тя е основаната, но май не е така. Не успях да прочета становището на БНБ, дето го постна Гоголчо, но си представям какво пише. Вероятно са споделили, че това би било нарушение на закона за борда, на закона за Ср. фонд., би било и недопустима намеса в пазара и други такива. Дянков неизбежно ги знае тези неща, но прави предложението и тества реакциите на публиката. Искров беше много дръзновенно усмихнат като искаше гербаджийска подкрепа за преизбирането си и доколкото си спомням я получи ???, а сега изведнъж скача, че и при това рязко. Очевидно е преценил, че личният риск за него (пък и за БНБ) е несъотносим и не може повече да се прави на усмихнат комсомолец. Не може да не съзнава, че в лицето н а премиера си спечелва сериозен противник, може и повече, но очевидно осъзнава, че няма друг ход. Малко ВаБанк. В тази битка ще му трябват силни съюзници. Не съм чувал да ги търси явно вътре, но вероятно го прави.
Погрижил се е да получи и подкрепата на  ЕЦБ. Никак не е било трудно да я получи принципно. Всеки финансист, който познава механизмите на действие на ВБорд и поне малко нашето конкретно законодателство, веднага ще види и заяви категорично, че предлагани от  Дянков книжа са напълно неприложими като вид финансов актив. Пак обръщам внимание, дори и от формална законова основа, просто не става. По-скоро ме изненадва бързата е открита реакция на ЕЦБ. За мен се създаде усещането, че просто те са подписали някакъв текст, който е бил изготвен в София. Та нима те не знаят, че Дянков няма никакво отношение и грижа към някакви бъдещи и неясни събития от далечната 2028 г. (или която ида е  година, когато ще се ползва този фонд)и че е направил тези постъпки очевидно гонен от голям зор, друг голям зор. Сорри за двусмислието.
Те можеха директно да се ослушат, защо взимат страна толкова, бих казал категорично, дори недипламатично. Ние не сме в еврозоната, нашите банки не са им подопечни, дето се вика: нямат грижата.

Разчетите по бюджета (включително и прокта за догодина) вероятно категорично показват, че сметката не излиза. Ама, изборите наближват, но са и достатъчно далеч, че да разберат абсолютно всички за хавата. Анализът на потоците е подсказал, че ако искат още един мандат, трябва са цената на всичко да се осигурят навреме някакви средства. Нито за миг не забравяме, кой всъщност плаща пенсиите у нас, нали. Пък и голяма част от заплатите.
Бърза се през глава по инвестциите. Тези лотове трябва да станат с цената на всичко, че само така може да дойдат реалон и живи европейски пари (не само обещания, ангажимент). Дали си плащаме за нашата част? Бремето е голямо, но има и външни изпълнители, те  няма да играят по схеми (ама пък и кой знае).

И други разни, но няма време! 

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #307 -: 24 Април, 2012, 13:30:41 »
0
упс тихата, тип nudge, цензура в действие ;)

е няма такъв филм ...  wtf

всичко най на добрите събеседници с които си лафихме - асен, булкан, дарки, фло, гоголчо, жорката,  ивел, коганев, начев, маранди, музичка, регата, скитъра, сахибата (сахиба, не се връзвай толкова за тия цени бре - живота е по-голям от тия глупости). наистина съжалявам ако съм пропуснал някого - не е нарочно.

аха превода е добър щото превежда заглавия  от сиенен :P

поздрави
бъдете щастливи и не робувайте на ... нищо
 *drinks*

Ниървана,
Благодаря, че си ме споменал и мен, въпреки моята незначимост (казвам го без капка кокетничене). Не знам какво се е случило тази нощ, но написаното от теб ми звучи прощално. Много се надявам, отново да не съм разбрала правилно.

Такова решение се взема по две основни причини - когато човек дразни другите, чувства се натрапен ... , и когато е принципен въпрос. Първата спрямо теб, със сигурност не е. Втората - наистина трябва да се отстояват принципите. Mисля, че тук, все още си струва. :)
Каквото и да е окончателното ти решение, го уважавам и пожелавам на теб и семейството ти, да сте живи и здрави! :) *flower2*

 *drink11*

koganev

  • Гост
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #308 -: 24 Април, 2012, 13:33:17 »
0
Начев, много по-лестно е да купят изборите с техните си пари, но не им се дават. Искат хем да купят изборите, хем да не харчат от своите. А на тази схема никой няма да им се върже. Боко не знае едно златно правило в партньорството (дори и в бандитското) - по-добре малко от нещо, отколкото всичко от нищо. То не може  да делиш кирията на едно и накрая да търсиш съмишленици...
От друга страна, ако развърже Боко кесията и спечели изборите, следващият мандат ще е нещо като кошмар с отделни моменти на осъзнаване, но без събуждане. Последните да загасят тока...

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #309 -: 24 Април, 2012, 13:55:16 »
0
......................
От друга страна, ако развърже Боко кесията и спечели изборите, следващият мандат ще е нещо като кошмар с отделни моменти на осъзнаване, но без събуждане. Последните да загасят тока...
Хе, това ми е минавало през главата буквално едно към едно. Странно нещо, те самите какво ли точно виждат?!
Преди примерно 20-на дни, в една от безбройните журналистически дърдорилници през уйкнеда, присъствах на разговор с Инджев. Да си призная, не съм му много фен, но след изгонването му от телевизиите, човекът си направи сайт и поне открито излиза с името и мислите си, каквито и да са те.
Та той заяви директно, че получил лично обаждане от премиера с учтива покана да присъства на някакво си там събитие. Ясно е, че това е анонс  да се забравят враждите и Инджев да напише няколко похвални слова. Да не забравяме, че същият този Инджев наричаше често мин.председателя: сътворителя на нелепици.  Доста нелюбезно!
Рекох си, абе ясно, че ще се обръща лопатата, ама не мога да разбера, защо го казваш това в ефир пред цялата страна.
За моя голяма изненада в следващото изречение той заяви смислово, че не възнамерява да ходи, още по-малко да пее химни.
Да преглътнеш обида и да търсиш подкрепа от всеки, пък да ти я отказват с насмешка!! Е, колко трябва да изтърпи един човек и защо.
Демонстративен отказ за качване във влака на властта е най-малкото интригуващ! Е, Инджев не е някой щедро финансиран мозъчен тръст, ама .....

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #310 -: 24 Април, 2012, 14:20:06 »
0
упс тихата, тип nudge, цензура в действие ;)

е няма такъв филм ...  wtf

всичко най на добрите събеседници с които си лафихме - асен, булкан, дарки, фло, гоголчо, жорката,  ивел, коганев, начев, маранди, музичка, регата, скитъра, сахибата (сахиба, не се връзвай толкова за тия цени бре - живота е по-голям от тия глупости). наистина съжалявам ако съм пропуснал някого - не е нарочно.

аха превода е добър щото превежда заглавия  от сиенен :P

поздрави
бъдете щастливи и не робувайте на ... нищо
 *drinks*

Nearvana, това като сбогуване ли да го възприемаме? :'(
I say what I do and do what I say.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #311 -: 24 Април, 2012, 15:23:34 »
0
упс тихата, тип nudge, цензура в действие ;)

е няма такъв филм ...  wtf


...момента все пак беше катализиран и от една леко подмолна цензура но не искам да изпадам в подробности щото може и да е параноя.

пп що човек пише по форуми а? тшеславие? комплекси? скука?  споделяне ама защо?  търсене на инфо? дуно ...

Подмолна цензура??? Късно снощи "тръкнах" 2-3 поста на Сахибта с лични обиди към конкретни съфорумци (един от тях адресиран до дама - Regata), не виждам защо да се обяснява публично това. Не виждам какво друго може да имаш предвид? Скитъра не се появява, Додо едва ли си е играл да трие нещо.

Успехи в проектите и спазването на сроковете! Относно въпроса ти защо човек пише по форуми, предполагам, че всеки си има различни причини, мога да отговоря само за себе си - общуване с различни по тип хора, обмяна на мнения и ... краста до голяма степен (като цигарите). За разлика от цигарите, не е вредно, стига човек да не се впряга/да го взема съвсем на сериозно и да не прекалява с времето прекарано тук...

Бъди здрав и поздрави  *drink6*
I say what I do and do what I say.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #312 -: 24 Април, 2012, 16:48:25 »
0
Бях споменал, че ми се иска да споделим 5 приказки за споровета около  сребърния фонд. Трябваше да си направя  малко справки, но не ми стигна времето. Пък и как да намеря желание да чета пак закона за Борда, че и закона за сребърни я фонд, закон за бюджета. Не виждам как!
.....................................

И други разни, но няма време!

Хихи

да не си решил да минаваш вече на пури, питиета и мацки? Карай Ферари-то бавно и само на втора  *girl*
-----------------------------------
Как да ти систематизира някой всичките въпроси, които задаваш, но си нямал време да прочетеш?!

БГ-то е във вид борд от 15-ина видове измисляни някога. Вероятно си чувал думата "мек" валутен борд.

Т'ва ти е фундамента, демек паричната политика. Фискалния резерв ти е "мекото" на борда, дет' ся се топи, а Сребърния ( Диамантения фонд ) е част от Фискалния резерв.
-----------------------------------
Всяко правителство гледа да опуха стинките и имат там едни техни понятия за "под черта" и "над черта", дет' БаМкоФф на първата година се издъни момчето, щот' не знаел разликите между касова и начислена основа и кой отчет ще ходи към Евростат.

Демек, средствата у Сребристия фонд ( какво име само - 'ноу се кефя - хихи ) се акумулират от приватизация и когато БГ-то беше на излишъци с бюджета - периода 2001-2007 г.
-----------------------------------
За да ги барнеш тия стинки, тряя да промениш закона за БНБ ( демек борда ), да актуализираш бюджета си ( демек, че си фалирал тая година ) и плюс още доста закончета.
-----------------------------------
С 2 думи пенсии оттам няма да има и самата триколонна осигурителна система в БГ-то е манипулирана и не отговора като физически смисъл с пенсионните системи в други държави.

Термините са същите ( пак за бебе Коганев се сетих ), но как да ти обясни някой нещо като на трети стълб в БГ-то го води закона по един начин, а при другите 99% не е това примерно? Но примерно ти ще ми люснеш един линк от уики-то и ще ми кажеш: "Русото, 'ноу си рус, бря - виж ко са написали 'орицата?" - и печелиш  *girl*


Т.е. тоя фондец няма нищо общо с общоприетите практики ( социални функции на държавата дет' им викат ) и с 2 думи имаш един скрит данък върху "активите" на нацията ти, който им отнемаш от 'орицата за "светлото" бъдеще някой ден и го опоскваш под формата на таксички, "отрицателна" доходност и прочие модернизми.
------------------------------------
П.П. Горе чатна ли за механизма на Сребристия фонд, дет' ще е се окаже едно име като "проекта" АЕЦ Белене, дет' никой не видя АЕЦ, ама заминаха едни стинки?
------------------------------------
Демек, задавай въпрос по въпрос, понеже страшно ме затрудни да те изчета и да прескачам от една материя в друга кат' пеперуда.

Чиърс!  *drink9* *drink10* *drink11* *drink10* *drink9*
« Последна редакция: 24 Април, 2012, 16:54:43 от marandi »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #313 -: 24 Април, 2012, 17:05:13 »
0
Обикновенно пиша от статично айпи, което след това беше блокирано, тоест не можех да отворя форума без да се анонимизирам? естествено можех да вляза през tor или hiload. Определено проблема не беше в моята връзка. час два след като написах за подмолната цензура можех да вляза и с истинското си  ай пи. едва ли е случайност но не е невъзможно.  няма драма.

Ти май наистина си хванал лека паранойка! Та ти си последният човек, на когото Dodo би блокирал IP-то!
И аз имах проблем тази сутрин - http://www.fimoti.com/ не отговаряше, но с малко търпение дочаках да се отвори :)

бе може и да е параноя, няма спор.  защо обаче  през това време  влизах безпроблемно анонимизиран с тор или хайлоад? говоря за около 3 часа (или повече ама това видях) не за 5мин. 
 *drink11*


nearvana,
на мен тоя форум от време на време ми мирише на ченгеджийска история (особено като знам отгоре отгоре разни биографии). Но все се надявам да не е!
Затова съм и много против триенето (не против модерирането).

Преди време ми се случи да не мога да кача пост във форума. Влизах без проблеми, но всеки път ми извеждаше съобщение, че не мога да публикувам празен пост, а той - 3 страници. В крайна сметка - оказа се бъг който сам случайно открих, като започнах да трия отделни части от поста си - проблем с линковете съдържащи кирилица.

Та се надявам да се намери логично обяснение за това което описваш и да останеш!

И да се връща онова МАГАРЕ скитъра, че на него дължа тази си сладка болест - фимоти!

п.п.
Ако духнете още няколко човека ще ми остане един додо само да се заяждам и да светвам от време на време лампата на барбата. При това, като се има предвид, че моята светва със закъснение.  ;D

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #314 -: 24 Април, 2012, 17:17:50 »
0
упс тихата, тип nudge, цензура в действие ;)

е няма такъв филм ...  wtf


...момента все пак беше катализиран и от една леко подмолна цензура но не искам да изпадам в подробности щото може и да е параноя.

пп що човек пише по форуми а? тшеславие? комплекси? скука?  споделяне ама защо?  търсене на инфо? дуно ...

Подмолна цензура??? Късно снощи "тръкнах" 2-3 поста на Сахибта с лични обиди към конкретни съфорумци (един от тях адресиран до дама - Regata), не виждам защо да се обяснява публично това. Не виждам какво друго може да имаш предвид? Скитъра не се появява, Додо едва ли си е играл да трие нещо.


 :o  Собственика,ми се е ядосал сигурно снощи,че му направих забележка.
Sorry Собственик,ама като видях онези цветни и големи букви,та взех и се сетих за "онзи" форум,затова.......
Не се сърдя,щом му е станало по-леко,може   *rofl*
Нямам почети никакво време и не мога да чета,пък като не съм чела и не знам  *drinks*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!