Автор Тема: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?  (Прочетена 365843 пъти)

koganev

  • Гост
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #315 -: 24 Април, 2012, 17:28:56 »
0
Аз пък като се опитам да отворя ВВО от компа на жена ми и компа "зависва". Нали така се казва на онова състояние, в което компа не реагира на нищо, но работи все още? И таблата в MSN ми прави същите номера. Абе май всички сайтове за игри го блокират... Останалото работи, дейба. Много коварно! Но не се оплаквам, трая си и чакам да си седна на мойта бракма, дето всичко отваря, макар и бавно. А вие за разни лиготии тука се оплаквате.
Ей, тва и да знаеш много не е хубаво. Едни съмнения те връхлитат...

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #316 -: 24 Април, 2012, 17:36:18 »
0
Жоро,
И аз съм против триенето. Обаче, и аз щях да направя същото на мястото на Булкан - щях да изтрия нападките на Собственик чатър-патър.  :D
Не знам, какви са били, но достатъчно, че са за Регатка. Нищо, че ми е симпатичен и го чувствам като приятелче от музикалната тема. :)

Nearvana,
Не ми се вярва ... Аз имам безгранично доверие на Додо и до момента не ми е дал нито една предпоставка за противното. :)
Защо пишем. За мен - като изключим, че ме обогатява, защото имам нужда от общуване и обичам да имам такова. Имам достатъчно в реалния живот, но не винаги има време за него. Тук, освен че имам възможност с още хора, но и мога да си напиша в удобно за мен време. :)

Магаре или не, ама Скити да си се връща вече ... :)

 *flower2*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #317 -: 24 Април, 2012, 17:41:31 »
0
Форумът има някаква защита срещу налучкване на пароли, но не блокира IP адрес, а ако реши, не позволява да се влиза от логина горе вляво, а показва втори логин в самата страница и трябва там да се логне човек. На мен не ми се е случвало, ама така му четох че прави в описанието едно време. А при много често въвеждане казва да се чака две секунди.

Има по форумите един STEFAN D-R D TCHOLAKOV от Sweden. Той също се оплаква, че комунистите с шлифери го преследват и му блокират достъпа да пише по българските форуми, не стигайте чак до там ;)

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #318 -: 24 Април, 2012, 17:47:40 »
0
Аз пък като се опитам да отворя ВВО от компа на жена ми и компа "зависва". Нали така се казва на онова състояние, в което компа не реагира на нищо, но работи все още? И таблата в MSN ми прави същите номера. Абе май всички сайтове за игри го блокират... Останалото работи, дейба. Много коварно! Но не се оплаквам, трая си и чакам да си седна на мойта бракма, дето всичко отваря, макар и бавно. А вие за разни лиготии тука се оплаквате.
Ей, тва и да знаеш много не е хубаво. Едни съмнения те връхлитат...

Ако си имал предвид он-лайн игри, че не можеш да играеш от нейния комп. си сложи флашплейър и пий една Болярка после за моя сметка. Вероятно сте го водили за преинсталация скоро и малко са ви "попретупали"  *girl*

 *drink9* *drink9* *drink9*


Серсем

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 110
  • Карма: +19/-10
  • Респект: +21
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #319 -: 24 Април, 2012, 17:49:55 »
0
Да премахнеш модерирането във форум е еквивалентно на това да махнеш разделителните огради на Цариградско и да оставиш трафика да регулира популацията на пресичащите неправилно (о, да, такива ще има). Пердетата ще изгонят нежните души и форумът ще замре, защото няма да има кой да пише. Наблюдавал съм процеса вече няколко пъти - няма фабула.

Хората имат различни способности. Едни даянят на болка, други на безсъние, трети на евтина шльокавица, а четвърти на психически тормоз. Да махнеш регулациите само изглежда равноправно, а всъщност е положение, в което една група хора ще плува в свои води, а други ще плачат вечер пред монитора от наранени чувства.

Та толкова за "откриването на топлата вода"...

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #320 -: 24 Април, 2012, 18:00:54 »
0
Обикновенно пиша от статично айпи, което след това беше блокирано, тоест не можех да отворя форума без да се анонимизирам? естествено можех да вляза през tor или hiload. Определено проблема не беше в моята връзка. час два след като написах за подмолната цензура можех да вляза и с истинското си  ай пи. едва ли е случайност но не е невъзможно.  няма драма.

Ти май наистина си хванал лека паранойка! Та ти си последният човек, на когото Dodo би блокирал IP-то!
И аз имах проблем тази сутрин - http://www.fimoti.com/ не отговаряше, но с малко търпение дочаках да се отвори :)

бе може и да е параноя, няма спор.  защо обаче  през това време  влизах безпроблемно анонимизиран с тор или хайлоад? говоря за около 3 часа (или повече ама това видях) не за 5мин. 
 *drink11*


Доколкото разбрах си с реално АйПи и има доставчици на и-нет, при които изглежда на юзер-а, че му зависва логин-а и се получава дискомфорт.

В конзолите на операционните системи ( т.е. бързите команди ) го дефинират като пинг тайм аут.

П.П. По принцип ми е много трудно на база само тази информация да коментирам, както и в по-горния ми пост, но можеш да си помогнеш да се самодисконект-неш било чрез рестарт и до около 10-15 мин. трябва и-нет доставчиката ти да те "изплюе", ако не си опитвал с бутона изход за сайт Х.

Обади им се и на тях и им разкажи за този случай, те обикновено администрират на линукс и ще ти намалят ръчно пинг-а на връзката ти. Този форум е оупън сорс като го гледам и е нормално да има бъг-ове.

 *drink9* *drink10* *drink11* *drink10* *drink9*


darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #321 -: 24 Април, 2012, 18:01:59 »
0
Да питам и аз нещо. Имам едно ейсърче, малко лаптопченце, дет мноу си го харесвам. Ама напоследък ми изписва, че на неква амеба :С нещо не и достигала памет, та ква е таа амеба, тва едноклетъчно, да не е тая карта отстрани (4гб. е тя) и нея ли требва да смена, че да има место? Или е нещо вътре, т.е. за сервиз?
Ас съм българче.......

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #322 -: 24 Април, 2012, 18:17:39 »
0
Да питам и аз нещо. Имам едно ейсърче, малко лаптопченце, дет мноу си го харесвам. Ама напоследък ми изписва, че на неква амеба :С нещо не и достигала памет, та ква е таа амеба, тва едноклетъчно, да не е тая карта отстрани (4гб. е тя) и нея ли требва да смена, че да има место? Или е нещо вътре, т.е. за сервиз?

Сигурен ли си, че е лаптоп-ка, а не е нодпат-ка поне от това, което чета?

Би трябвало да е в гаранция и няма читав колега, който ще пипне лепенките на друг колега, ако няма форс-мажор.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #323 -: 24 Април, 2012, 18:21:15 »
+1
Доколкото разбрах си с реално АйПи и има доставчици на и-нет, при които изглежда на юзер-а, че му зависва логин-а и се получава дискомфорт.

В конзолите на операционните системи ( т.е. бързите команди ) го дефинират като пинг тайм аут.

П.П. По принцип ми е много трудно на база само тази информация да коментирам, както и в по-горния ми пост, но можеш да си помогнеш да се самодисконект-неш било чрез рестарт и до около 10-15 мин. трябва и-нет доставчиката ти да те "изплюе", ако не си опитвал с бутона изход за сайт Х.

Обади им се и на тях и им разкажи за този случай, те обикновено администрират на линукс и ще ти намалят ръчно пинг-а на връзката ти.

marandi не се бях смял така от доста време, изкърти всички мивки  *rofl*

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #324 -: 24 Април, 2012, 18:22:22 »
+1
Всичко написано по Интернет остава като написано с мастило в-у хартия. Огромна част от информацията се следи или поне "преглежда" с всевъзможни цели - от "национална сигурност" до търговски. Не мисля обаче, че шепа "несретници и дървени философи от кол и въже" като нас биха представлявали особен интерес за следяшите, вярно, че се засягат теми, които не се коментират из официалните медии, но трафика предполагам, че е много малък (Додо да каже) за да ни вземе някой насериозно.

Относно модерирането - едва ли някой сяда да плаче пред компютъра, но трябва да се спазват определени норми на поведение в общуването. Забелязъл съм, че в доста БГ форуми участниците влизат за да се дърлят и да се дразнят само, това си е явно своего рода забавление - да го "туриш" виртуално на някого, да се почувстваш по-значителен в собственните си очи и пр. Аз просто не искам това да се случва тук.  Който иска да гледа сеир - да чете форумът на имоти.нет, който иска и да участва в сеира, но тук да знае, че е "друга България" и да се съобразява с правилата, които са супер либерални и всеки нормален човек не би трябвало да има проблем с тях. Всъщност единственното за което се сещам като правило е да няма директни личностни обиди към участници, просто не изглежда добре като се чете.
I say what I do and do what I say.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #325 -: 24 Април, 2012, 19:06:18 »
0
... Обади им се и на тях и им разкажи за този случай, те обикновено администрират на линукс и ще ти намалят ръчно пинг-а на връзката ти. Този форум е оупън сорс като го гледам и е нормално да има бъг-ове. ...
И аз като Додо се насмях до насита :)
Аз не съм толкова храбър като някои - не давам съвети за количеството мерудия в манджите.
Но в интерес на истината за бъговете - аз 40 години давам гаранция, че в програмите ми има бъгове, но и че знам как да ги отстранявам. Дори и за системата, която продаваме за 30 милиона парчето :)

Е, то по-голям смешник от мИня нЕма и нЕма и да има. Знам!  *girl*

П.П. Момчето попита един въпрос и аз трябваше да се направя на чиновник предполагам и да му говоря, че въпроса му е за милиони?

На всичко отгоре ви защитих, че няма конспирация както е нормално да си е помислил, но винаги е добре да се обърнеш към този, на когото си плащаш месечните сметки, защото той те обслужва и така е коректно. Демек към и-нет доставчика си. След като ги запознае със случая и ако те не вземат мерки - вече може да потърси и друго място за услугата.
---------------------------------------------------------
Да ви изтанцувам нещо? Така и така ви забавлявам? Къде е пилона  *drink9* *drink10* *drink11* *drink10* *drink9*







 

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #326 -: 24 Април, 2012, 19:10:33 »
0

И аз като Додо се насмях до насита :)
Аз не съм толкова храбър като някои - не давам съвети за количеството мерудия в манджите.
Но в интерес на истината за бъговете - аз 40 години давам гаранция, че в програмите ми има бъгове, но и че знам как да ги отстранявам. Дори и за системата, която продаваме за 30 милиона парчето :)

Иначе да ти вляза в стила, понеже бебе Нирвана не го заслубава да му се правя на интересен, защото човешки попита "Какво става?".

Това в черничкото дет' съм ти го болднал не мислиш ли, че е мега-простотия, защото колкото повече редове ти е писането на програми - толкова повече са ти бъг-овете, т.е. грешките, които ще се получат и твърдиш, че гарантираш произведен брак. Нали така? 

Айде, прочети се пак  *drinks*
« Последна редакция: 24 Април, 2012, 19:12:30 от marandi »

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #327 -: 24 Април, 2012, 19:35:19 »
0

Демек, задавай въпрос по въпрос, понеже страшно ме затрудни да те изчета и да прескачам от една материя в друга кат' пеперуда.


Не е задължително да ги възприемаш като въпроси.
Аз просто изброявам къде имам празноти в познанията си или съмнения. Набелязвам насоки на разговор, които на мен субективно биха ми били интересни.
Защо пък изначално да изключваме, че има четящи форумци, които са спецове по темата пенсии и осигуряване и набързо да изнесат кратко, сбито, систематизирано и полезно изложение. Това просто между другото, че поне да остане някакъв смислен и положителен резултат.

Основното, което съм се опитал да втъкая във въпросите и размишленията си е предположението, че вероятно този горещ спор, който се разрази около Ср.Фонд в правителство, парламент, БНБ и т.н. може да се окаже лишен от предмет.
Просто не съм надарен с качеството да се изразявам винаги еднозначно ясно и най-вече кратко.

Цялата работа може да се окаже някаква политическа интрига.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #328 -: 24 Април, 2012, 19:56:30 »
0

Демек, задавай въпрос по въпрос, понеже страшно ме затрудни да те изчета и да прескачам от една материя в друга кат' пеперуда.



Не е задължително да ги възприемаш като въпроси.
Аз просто изброявам къде имам празноти в познанията си или съмнения. Набелязвам насоки на разговор, които на мен субективно биха ми били интересни.
Защо пък изначално да изключваме, че има четящи форумци, които са спецове по темата пенсии и осигуряване и набързо да изнесат кратко, сбито, систематизирано и полезно изложение. Това просто между другото, че поне да остане някакъв смислен и положителен резултат.

Основното, което съм се опитал да втъкая във въпросите и размишленията си е предположението, че вероятно този горещ спор, който се разрази около Ср.Фонд в правителство, парламент, БНБ и т.н. може да се окаже лишен от предмет.
Просто не съм надарен с качеството да се изразявам винаги еднозначно ясно и най-вече кратко.

Цялата работа може да се окаже някаква политическа интрига.


Аз много те харесвам и те разбирам  *girl*

Мога да споделя моя опит, че когато се изследва даден "спорт", съм на тактиката белене на лук - т.е. люспа по люспа. Като една люспа не се преминава да се кълца следващата, ако не съм разбрал предназначението на настоящата и как тя си взаимодейства с предходните.
----------------------------------------
Спирам с лигавенето и наистина писал съм доста по тази тема в блога си, т.е. бунтувам се за нещата, които споделяш.
----------------------------------------
Вчера гледам, че Хачо Бояджиев е починал и ми стана кофти, имах статия с критика към предаването му: http://marandi.blog.bg/biznes/2011/12/17/bylgariia-quot-umria-quot-da-jivee-bylgariia.868306

Там примерно съм се ядосвал: "Добре, каква е разликата между българската и немската баба, щот' първата ми е майка примерно и с какво го е заслужила тя това - държавата да я подритва.
-----------------------------------------
И ми е кофти, т.е. алкохолизарам се и си мисля защо па Хачо вчера, а не бях аз. Той беше хубав мениджър, такива почти няма в БГ-то още изградени.

И демек ред сълзи, ред сополи, малко драчене с бебетата, колкото да се посмеем и така със Сребристия фонд, пардон "Диамантен" може да го направят  *drinks*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #329 -: 24 Април, 2012, 20:10:34 »
0
И аз като Додо се насмях до насита
Аз не съм толкова храбър като някои - не давам съвети за количеството мерудия в манджите.
Но в интерес на истината за бъговете - аз 40 години давам гаранция, че в програмите ми има бъгове, но и че знам как да ги отстранявам. Дори и за системата, която продаваме за 30 милиона парчето
Иначе да ти вляза в стила, понеже бебе Нирвана не го заслубава да му се правя на интересен, защото човешки попита "Какво става?".
Това в черничкото дет' съм ти го болднал не мислиш ли, че е мега-простотия, защото колкото повече редове ти е писането на програми - толкова повече са ти бъг-овете, т.е. грешките, които ще се получат и твърдиш, че гарантираш произведен брак. Нали така? 
Айде, прочети се пак
И настоява при това с мерудията !
Момченце, ако някой "програмист" ти каже, че в програмата му няма бъг, това не е програмист, а мошеник. При това е преувеличено да се нарича програмист човек, който е написал по-малко от 100 страници код (10 000 реда). Не е програмист и човек, който написва 100 страници, за да "програмира" нещо, което може да се програмира на 2 страници. Додо ще ти каже: програмист не се става, раждаш се програмист. Ще ти каже също: виж колко хиляди бъга месечно коригират и Microsoft, Apple, Oracle, Red Hat, etc.
И не забравяй, програмирането е като писане на енциклопедия, в която не трябва да допуснеш ниото една лексична, синтаксична или семантична грешка. Е, в моите енциклопедии допускам грешки. Както ти в твоите "messages" :)
Считам темата "бъг" за изчерпана. Изчезвам (временно), за да не преча на основната тема :)

Тигре,

виж как пак говорим за едно и също, но по различен начин сякаш.

П.П. Та, пак те питам щом писането на редове = увеличаване на бъг-овете ( демек на грешките ) брака .... ти какво "гарантираш".

Че гарантирано ще акаш брак и сънуваш милиони, щот' гарантирано ще пишеш още редове, демек брак? За т'ва ли говорим?
---------------------------
Барби,

иначе аз се махнах от компютрите отдавна ( 10 години ми стигат, че здравето ми се разхлопа ).

Пожелавам ти успех и там има творчество, което е за завиждане, а също и красота на "езиците", които коментирахме дали АИ ще успее да замени под формата на "преводи"!