Автор Тема: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?  (Прочетена 365819 пъти)

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #330 -: 24 Април, 2012, 20:49:04 »
0
Хрумна ми да питам marandi, случайно да си чувал за Елена или Николай Стоеви (художници са от Търново)?

Не, но ако трябва нещо да помогна ще ги издиря?  *drinks*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #331 -: 24 Април, 2012, 22:27:36 »
0

Хрумна ми да питам marandi, случайно да си чувал за Елена или Николай Стоеви (художници са от Търново)?
Ето малко мерудия от мен. Но в замяна обясни му за бъговете на Маранди :)

Ау ... звЕр си - хихи  *drinks*

Кое не разбра пак?

Имаш потребител на проекта ви, за който на тИбя са ти дали права. Демек в случая се явяваш администрация. Имаш потребител ( в случая бебе Нирвана ), който зададе въпрос.

Май наистина сбърках, че тръгнах аз да му отговарям, защото не е моя работа.
------------------
Още колко комплекси ще си избиваш на мИня и ще се ослушваш да отговориш на потребителя си? Сякаш в частен бизнес не си оперирал, щот' кат' ти гледам подхода 1000 клиента наготово да ти дадат и ти ще ги разгониш сам за 1 година време.
-------------------
Кажи на какъв език пишеш, за сорс кодове ли говориш и т.н. - демек вкарай малко самочувствие  *girl*

Ако искаш може и до другата година да говорим защо ми стана смешно, че ти си давал гаранция на нещо си? Явно си нямаш хал-хабер, понеже всяка читава компания за тенекия ( хардуер ) и софт имат по над 15-20 нива на контрол за качеството под формата на тестове и после дават едни гаранционни карти на баламите дет' са им се доверили.

Та, изречението аз давам гаранция меко казано ме развесели, а сега юркаш и Додича да ми "обяснявал". Какво да ми обясни, че си администрация в случая и не си вършиш работата и ще си загубиш потребителите и ще си говориш сам ли? Това ли да ми обясни? Или да ми покаже гаранционна карта дет' пише Барби на нея за нещо си, та да ти видя гаранцията?

  *drink9* *drink10* *drink11* *drink10* *drink9*

----------------------
Малей, Челси ги бях отписал, а те вкараха интрига в мача - хихи

 
« Последна редакция: 24 Април, 2012, 22:36:37 от marandi »

koganev

  • Гост
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #332 -: 25 Април, 2012, 00:10:27 »
0
 :D :D :D
Барба, да видиш и ти какво е...

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #333 -: 25 Април, 2012, 00:48:01 »
0
...Кажи на какъв език пишеш, за сорс кодове ли говориш и т.н. - демек вкарай малко самочувствие
Ако искаш може и до другата година да говорим защо ми стана смешно, че ти си давал гаранция на нещо си? Явно си нямаш хал-хабер, ...
Та, изречението аз давам гаранция меко казано ме развесели, ...
Няма да вкарам самочувствие - стига ми, че плащам вече 30 години по 25 000 евро годишно данък върху дохода си.
Разбрах, че има доста бъгове в чипа ти, иначе доста бързо щеше да разбереш какво ти повтарям вече за пети път:
"Програмирането е сложна професия - създаване на софтуерни и хардуерни системи с хиляди/милиони компоненти и връзки между тях. Някои от компонентите са човеци (някои дори с повече бъгове от Маранди). Невъзможно е в такива системи да не се проявят ПОНЯКОГА бъгове. Ако някой ти гарантира, че неговата сложна система няма бъгове, е мошеник, а ако някой не може да разбере гореизложеното, е глупак, който не би разбрал дори Курт Гйодел."

Прав си, че съм бъгнал,

понеже не мога да разбера защо тия всичките неща ги говориш на мИня, като имаше готов клиент, дет' те пита дирекшън бан ли имал и ти мълча там кат' комунист на разпит и защо не е можел да ви ползва услугата, която предлагате и той се е регистрирал, съгласно условията на сайта.

Ся ми дрънкаш клишета колко си велик и то защото те избазиках каква простотия си написал и ти я оцветих в черничко. Демек, ти си се смял с мИня и викам чакам и аз да ти оцветя какви ги пишеш и се чети там.

Сега и 20 страници да изпишеш няма да се махне онази простотия, дет' ти си писал и понеже ме дърпаш по плитката, викам чак и аз да покажа, че мога да съм прост  *girl*
-------------------------------------
Мноу ме кефят аргументи от типа, аз 40 години се занимавам с еди какво си. Е, ако искаш и 200 се занимавай, но и-нет е на 20 години и какво трябва да направя, според тИбя? Просто до преди 20 години го нямаше и няма как да си с велик 40 годишен опит за неща, които не са съществували. Чаткаш ли или пак да ти го обясня?

 *drinks*


marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #334 -: 25 Април, 2012, 00:57:23 »
0
:D :D :D
Барба, да видиш и ти какво е...

И какво да е?

Все едно аз да ти се подигравам, че не можеш да играеш на комп-а си едно пикливо флаш приложение, дет' няма никакви особени изисквания за него.

А, дори напротив, опитвам се да помагам. Какво трябваше да направя според тИбя? Да спукам бебе Нирвана от смях, че не може да влезе в сайт Х, щот' то е събитие едва ли - някой някога да влезе в сайт като има регистрация в него? Т'ва ли?

Или теб да подкарвам да ти се хиля кат' пача, че някой спец не си е свършил т'ва, за което си платил?

И ще стана пич, по вашите критерии тогава предполагам? Правилно ли разбирам?

Пази Боже някой ден да стана такъв "пич"  *drink9* *drink10* *drink11* *drink10* *drink9*
« Последна редакция: 25 Април, 2012, 01:01:59 от marandi »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #335 -: 25 Април, 2012, 05:03:33 »
0

Чий да го диря тука? А, Горо? Риторично те питам, не ми отговаряй.
...........


Седи мирен и ти, бря. Нищо си му няма на форума  *girl*

Аз мноу си ви кльопам и Барби, и Жоро и Коги въпреки, че може би отстрани изглежда, че се драчим.

Гледам, когато имам време да вляза да ви поразсмея и си набивам шутовете, ама т'ва време кой го е измислил да е лимитирано все?
-------------------------------------------
Чиърс-а дан' забрайкам.

Малей от рожденния ми ден не съм спрял да къркам, вече месец наближава и взех да се чудя нормално ли е да се кърка по цял ден и то толкова време. И тя па една готина ракойката и щот' взе да свършва ли и ся вече съм на запаси, къркам една сливова от 2009 г. и тя кат' мехлем да я таковам и как да не я уважиш - хихи
 


nearvana

  • Гост
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #336 -: 25 Април, 2012, 05:11:56 »
0
Форумът има някаква защита срещу налучкване на пароли, но не блокира IP адрес, а ако реши, не позволява да се влиза от логина горе вляво, а показва втори логин в самата страница и трябва там да се логне човек. На мен не ми се е случвало, ама така му четох че прави в описанието едно време. А при много често въвеждане казва да се чака две секунди.

Има по форумите един STEFAN D-R D TCHOLAKOV от Sweden. Той също се оплаква, че комунистите с шлифери го преследват и му блокират достъпа да пише по българските форуми, не стигайте чак до там ;)


аз ти казвам че в един и същи момент (няколко часа поне) статичното ми IP  е блокирано от сървъра на фимоти и дори не мога да отворя форума (камо ли да се логна) но мога да го отворя и да се логна когато се анонимизирам с www.torproject.org/ , а ти  ми говориш за чолаков и че ме преследвали комунисти с шлифери! я пак!   съмненията ми бяха не за  конспирация а за дребнава демонстрация.   вярно може и да греша. винаги го допускам,  но никога не бих  променил мнението си само защото ако не го променя можело да заприличам на чолаков или някое друго умело избрано чучело.

поздрави
« Последна редакция: 25 Април, 2012, 05:13:32 от nearvana »

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #337 -: 25 Април, 2012, 09:29:55 »
0
Форумът има някаква защита срещу налучкване на пароли, но не блокира IP адрес, а ако реши, не позволява да се влиза от логина горе вляво, а показва втори логин в самата страница и трябва там да се логне човек. На мен не ми се е случвало, ама така му четох че прави в описанието едно време. А при много често въвеждане казва да се чака две секунди.

Има по форумите един STEFAN D-R D TCHOLAKOV от Sweden. Той също се оплаква, че комунистите с шлифери го преследват и му блокират достъпа да пише по българските форуми, не стигайте чак до там ;)


аз ти казвам че в един и същи момент (няколко часа поне) статичното ми IP  е блокирано от сървъра на фимоти и дори не мога да отворя форума (камо ли да се логна) но мога да го отворя и да се логна когато се анонимизирам с www.torproject.org/ , а ти  ми говориш за чолаков и че ме преследвали комунисти с шлифери! я пак!   съмненията ми бяха не за  конспирация а за дребнава демонстрация.   вярно може и да греша. винаги го допускам,  но никога не бих  променил мнението си само защото ако не го променя можело да заприличам на чолаков или някое друго умело избрано чучело.

поздрави


Додо, Барба, бихте ли се впрегнали познанията да се изясни това, че е много важно за всички (за мен поне). Аз не разбирам, иначе бих се включил. Димитър май беше в IT сектора също... Nearvana не ми прилича на параноик, от друга страна не виждам кой би му правил дребнава демонстрация.
I say what I do and do what I say.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #338 -: 25 Април, 2012, 09:34:08 »
0

Чак и мнения се трият, но никой не пуска теми за лошите мЪдератУри... Доволни, демек. Ма онзи, дето ужким пое отговорността, се скатава нещо.

Скитъре, изясни, че това не съм сигурен, че съм го разбрал правилно.
I say what I do and do what I say.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #339 -: 25 Април, 2012, 10:06:15 »
0

Малей от рожденния ми ден не съм спрял да къркам, вече месец наближава и взех да се чудя нормално ли е да се кърка по цял ден и то толкова време. И тя па една готина ракойката и щот' взе да свършва ли и ся вече съм на запаси, къркам една сливова от 2009 г. и тя кат' мехлем да я таковам и как да не я уважиш - хихи

Майтап, майтап ама да ти кажа един истински случай, може и да се смеете. Преди няколко години забелязах, че всяка вечер съм започнал да "удрям" по 4-5 бири вечер след работа. Отивам при GP-то (това в Канада) и я питам дали имам проблем. Тя ми пусна разни изследвания и ми каза, че в момента нямам, но  може и да придобия ако продължавам така. Нормата била не повече от 3-4 питиета (drinks), като тя имаше предвид 330 ml бира или shots, които бяха май по 27-28 ml  концентрат НА СЕДМИЦА. Над това човек трябвало да внимава вече. Ясно, че по тази логика 80% от мъжкото население на БГ би трябвало да има проблем, но се замислих по въпроса и ограничих консумацията. Не е добре ако е редовно (всеки ден). Това не значи, че имаш проблем де  :)  *drinks*

П.П. Сетих се и за друг случай относно различията в стандартите - имам приятел (психиатър от Варна), който от 2 години работи в Норвегия. Скоро каза, че пациентите му там (хората, които тръсят лечение и не става дума за зависимости само) са по-нормални от "нормалните" в БГ. Знам, че нормалността е разтегливо понятие и се интерпретира различно по разните ширини и култури, просто го давам за пример. От много нормалност се изкукуригва също  ;D
I say what I do and do what I say.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #340 -: 25 Април, 2012, 10:27:09 »
0
...
Преди няколко месеца цареше приятелска атмосфера... А сега imoti.net-ска, май.  К'во да прайш, каквото навън, такова и вътре. Каквото горе, такова и долу. Закон за подобието.
Чий да го диря тука? А, Горо? Риторично те питам, не ми отговаряй.

Цитат
Разровиш ли го — ще мирише
    и ще горчи като отрова.

Скитъре,
Преди време Начев беше казал, че хубавите неща стават бавно и трудно, с лъкатушения, връщане назад и пак напред...
И е много прав.
Никой от нас не е застрахован от залитане. Ако добавим и волната или неволна игра с писаните думи, комедията става почти без алтернатива. Но това не променя същността и първоначалната идея.
Та... остави действието с бездействие.
Ами кажи какво мирише и ако трябва - дезинфекция!

п.п.
Когато спецовете по всичко навлязат в теми в които има доста подготвени форумци, виж как всичко си идва по местата!

п.п.
Случая с нирвана е интересен.

nearvana

  • Гост
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #341 -: 25 Април, 2012, 10:40:30 »
0
аз ти казвам че в един и същи момент (няколко часа поне) статичното ми IP  е блокирано от сървъра на фимоти и дори не мога да отворя форума (камо ли да се логна) но мога да го отворя и да се логна когато се анонимизирам с www.torproject.org/

Ако някои още не са разбрали, аз съм на 2500 км от сървера и нямам достъп като администратор.
Вчера помислих, че и на теб, както и на мен, fimoti.com не отговаряше сутринта.
Ако ти все още имаш този проблем, ще се опитам да потърся причините. Ако имах достъп до логовете на форума/web-сървера, веднага бих поставил могъл да поставя точна диагноза. Сега не гарантирам да е точна. Засега - Въпроси:
0) Какво точно ти казва броузера, когато има инцидент?
1) След вчерашния инцидент, имаш ли ОТНОВО проблеми?
2) Опита ли ВЕДНАГА след успешния достъп чрез анонимизиране да се закачиш и без анонимизиране?
3) Ако имаш отново проблеми, опитай в един екран за директни команди:
3.1) ping www.fimoti.com
3.2) tracert www.fimoti.com
3.3) telnet www.fimoti.com 80
       <new line>

Какво виждаш на екрана?


1. браузера казваше някакъв тайм аут : network time out  the server takes too long to respond   или нещо подобно
2. да опитах няколко пъти ту анонимизиран, ту с истинското си IP ВЕДНАГА, вкл дори паралелно на различни компютри които са в една и съща мрежа и имат еднакви изходни айпи-та  щото ми се стори странно. и двата компа не отваряха фимоти ако не са анонимизирани и двата го отваряха анонимизирани.   анонимизиран пуснах поста за нъдж цензурата и след известно време проблема изчезна. от тогава няма проблем. случва ми се за първи път и ме учуди това едновременно неотговаряне на сървъра когато съм с официалното си айпи и в същото време отговаряне когато съм анонимизиран.  мога да мисля аналитично и пробвах различните варианти така че да сведа различното поведение на сървъра само до номера на айпи-то. нямаше значение дали анонимизирам с хайлоад ил с тор, но с хайлоад не може да се поства.
 
лично на мене не ми е толкова важно да разбера какво точно е станало. може и да е бил някакъв банален проблем. не си губи времето да разбереш кво е станало освен ако не ти е интересно на тебе.

поздрави
 *drink11*

пп апропо сега съм анонимизиран
« Последна редакция: 25 Април, 2012, 10:42:27 от nearvana »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #342 -: 25 Април, 2012, 10:48:58 »
0
Форумът има някаква защита срещу налучкване на пароли, но не блокира IP адрес, а ако реши, не позволява да се влиза от логина горе вляво, а показва втори логин в самата страница и трябва там да се логне човек. На мен не ми се е случвало, ама така му четох че прави в описанието едно време. А при много често въвеждане казва да се чака две секунди.

Има по форумите един STEFAN D-R D TCHOLAKOV от Sweden. Той също се оплаква, че комунистите с шлифери го преследват и му блокират достъпа да пише по българските форуми, не стигайте чак до там ;)


аз ти казвам че в един и същи момент (няколко часа поне) статичното ми IP  е блокирано от сървъра на фимоти и дори не мога да отворя форума (камо ли да се логна) но мога да го отворя и да се логна когато се анонимизирам с www.torproject.org/ , а ти  ми говориш за чолаков и че ме преследвали комунисти с шлифери! я пак!   съмненията ми бяха не за  конспирация а за дребнава демонстрация.   вярно може и да греша. винаги го допускам,  но никога не бих  променил мнението си само защото ако не го променя можело да заприличам на чолаков или някое друго умело избрано чучело.

поздрави


Ако не си можел да отваряш сайта изобщо, а не само да се логваш в него, това прави проблемът съвсем друг и не е свързан със самия сайт по никакъв начин. На мен лично конспирацията би ми било последното нещо, което би ми хрумнало. Между две точки в интернет може да няма връзка, докато между всяка от двете до трета да има. Това не е някаква аномалия и се случва понякога. Причини - много. Със сигурност обаче нито форумът има функционалност за пълна забрана на IP адрес, нито аз съм го направил ръчно.

 *drink6*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #343 -: 25 Април, 2012, 11:06:48 »
0

Nearvana,
Без каквито и да е претенции, че разбирам, но пробва ли с друг браузър?
Преди 3+ години нещо подобно ми се беше случило с инвестора. Влизах, но при опита да се логна ме изплюваше, никакво съобщение не ми даваше.  Пробвах с друг акаунт, пак същото. Бях решила, че са ме блокирали по IP. Писах мейли до администраторите, все същото. В един момент се сетих да се логна през IE и се получи.
По-късно, пробвах през Мозила и пак се получи. Най-вероятно е било някакъв бъг, който нямам идея как се се е оправил.

P.S. Може би е било точно това, за което Барба е писал. :)

 *flower2*

nearvana

  • Гост
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #344 -: 25 Април, 2012, 11:20:25 »
0
Ако не си можел да отваряш сайта изобщо, а не само да се логваш в него, това прави проблемът съвсем друг и не е свързан със самия сайт по никакъв начин. ...

защо да е така?  явно е възможно да блокираш достъпа на определено айпи до сайт :
<?

$banned[0]="xxx.xxx.xxx.xxx"; // IP in the form of "192.168.1.1" or whatever

$banned[1]="yyy.yyy.yyy.yyy";

// add as many as you wish

if (in_array($_SERVER['REMOTE_ADDR'],$banned)) header("HTTP/1.1 403 Forbidden");

?>
има и други начини изброени тук:
http://www.websecurity.mobi/how-do-i-block-an-ip-address-from-accessing-my-web-site/

кукитата или браузери - на два различни компа с две различни операционни системи по едно и също време едно и също ... може ама е трудна работа.
да няма връзка от А до Б но да има от А до С и от С до Б - може. не ми се е случвало досега ама може и да може.

поздрави
 *drink11*