Автор Тема: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?  (Прочетена 365815 пъти)

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #360 -: 25 Април, 2012, 18:46:15 »
0
Ама нищо не разбирам от това което си говорите.
От другата седмица ще пиша от други IP адреси,нали няма да ме баннвате  :o  *scare*
Казвайте от сега как да ви се подмазвам  *girl* *drink1* *drink3* *drink4* *drink5* *drink2* *drink9* *drink11*

Салата можеш ли да правиш?  *girl*

Т'ва е достатъчно - хихи

 *drink9* *drink9* *drink9*


Хихих и салатки правя и питки меся,че обичам и да готвя  :D
Ама,ако имам проблем Ша плача да си знайкате  *drinks*  *drink9*  *drink10*  *drink11*
« Последна редакция: 25 Април, 2012, 18:47:54 от regata »
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #361 -: 25 Април, 2012, 19:55:41 »
0
П.П. Разбира се шматки като мен, които бегло ти споменаха, че 10 години са били СисАдмини и се отказаха от бранша, когато Университетите започнаха да бълват идиоти със специалност компютри, ти трудничко ме вдяваш защо съм се махнал и беше много готино докато образУването не се намеси. Затова ме развесели и вчера с 40-годишния си "опит", като то още нямаше такива специалности, когато Русата ми кордела се занимаваше в този сегмент  *girl*

И добре си направил.  ;)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #362 -: 25 Април, 2012, 20:32:14 »
0
marandi, ама не трябваше да казваш, че си бил сисадмин  *scare*

Само да ти покажа, на какво приличаше онова вчера където се смях сам тук. Все едно някой да каже "Ох вчера нещо ме прободе корема и сега се чудя, опасно ли е, някой отрови ли ме..."

И да му се отговори: "Спокойно, каротидната артерия е наред, щом още си жив, но е възможно да се е получил спазъм на минискуса, който да предаде болката по магистрален парасимпатиков нерв до стомаха, което можеше да видиш, ако си направиш гастроскопия. Препоръчвам чай от червен кантарион, жълт равнец и слезен."


Само да кажа по темата, че причината за проблема не е "флууд защита" от страна на сайта и сървъра и т.н. със сигурност. Както казах просто някъде нещо в нета е било гръмнало и от точката на nearvana до точката на сайта не е имало маршрут за няколко минути. Хайде успокойте се. :)

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #363 -: 25 Април, 2012, 21:21:31 »
0
...........
От 1977 година става по-интересно, но няма да ти досаждам повече.

Само накратко за Интернета: Разбира се, още по времето, когато си смукал биберона, си имаше академичен интернет по света и аз следях с периферното зрение за какво става дума, но по-лесно беше да си направя интерпретатор за LISP отколкото да си направя локална или да се включа в глобалната мрежа. Това започна от 1990, с моята  http://en.wikipedia.org/wiki/Bulletin_board_system и го продължих от 1995 (със синчето) като един от първите Internet providers във Франция. Сърверите и един http://www.alliancedatacom.com/products/usr-total-control/enterprise-hub.asp с 32 канала бръмчеше в хола, под стълбата, а аз по 10 часа се забавлявах в банката, а после с часове - пред интернет-сървера. И тогава бях луд - работехме на загуба, плащах ежемесечно 12 000 франка (три френски минимални заплати тогава), за специализирана връзка с дебит 128 kbps, но си имах постоянен интернет и стотина "клиента"
Стига ти толкова :)



Някой ден, кат' спреш да се самосъжаляваш к'ва голЕма работа си бил си прегледай глупостите, дет' не спираш да пишеш. Демек яко бъркаш производствената автоматизация и и-нет - нямат нищо общо между тях, а па камо ли програмните езици на едното и другото.

АйПи протокола въпреки, че вече е не знам си коя версия, навлезе доста по-късничко и няма как за тия години, които ги дрънкаш да си имал "академичен" и-нет, дет' си го гледал с периферното си зрение.

Тия лафчета дЕдо ви е програмист, щот' автоматизирал системи през 19 и голямата зими ги запази за внуците си, ама аз не съм от тях  *girl*


marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #364 -: 25 Април, 2012, 22:24:01 »
0
Демек яко бъркаш производствената автоматизация и и-нет - нямат нищо общо между тях, а па камо ли програмните езици на едното и другото.

За това тук http://en.wikipedia.org/wiki/ARPANET ти говоря бе, stupid :)
И разбира се, че в съответните списания в БАН имаше публикации за ARPANET, и за Unix, в далечните 197х
Защо ли все се опитвам да поведа нормален разговор с теб и Собственика? Безсмислено е! Баста!


Ъм,

стюпид стига ми мята разни простотии, бре. Питах те къде е IP ( internet protocol ). Ако още не си разбрал т'ва е дет' му викат и-нет, дет' академично си го гледал някога си уж?? Демек 100 пъти ти казах, че т'ва дет' си го гледал някога не е днешното гледане.

Ти ми пращаш разни телефонни кабинки и вътрешни локални мрежички, дет' обслужвали някога си до 5 компа в мрежа, без да съпортват тоя протокол дет' те питам. Що не ми пратиш и на баба си рояла на картинка, сигурно и той ще излезе, че е поддържал и-нет преди 100 години кат' те слушам?

Ай, дано измислиш нещо Барбарелко - може да пренапишеш историята за и-нет, знам ли? Добре започна с 40 годишния опит - давай ... *girl*
 
« Последна редакция: 25 Април, 2012, 22:28:01 от marandi »

koganev

  • Гост
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #365 -: 26 Април, 2012, 00:16:41 »
0
Щирлиц вървеше по коридора. Изведнъж нещо го тресна с всичка сила по гърба. Щирлиц се просна на пода. Надигна се, огледа се - нямаше никого.
"Сторило ми се е!" - помисли си Щирлиц.


..................
Барба, прекланям се пред вярата ти в човека.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #366 -: 26 Април, 2012, 00:40:26 »
0
..........
Баста![/b]

Край. Нямам работа в един форум с тоя идиот - психопат.

Ти па вземи сега да се нацупиш кат' малките деца?   *bat* *girl*

П.П. Иначе си прав, че едва след 1982-3 години се въвежда единна стандартизация от (ISO) -  OSI ( оpen Systems Interconnection ).

И даже вече не знам и за какво шпрехаме, май да правим сеир на 'орицата. Ти за някакви си твои работи, аз па за други и то нищо общо от цялата кондика - хихи

 *drink9* *drink9* *drink9*

От цялата работа, дет' се опитахме да сме полезни на ваш клиент, че до под кривата круша накрая. Додича има логовете със служебната информация, ама нищо не казва вярно ли е т'ва дет' вика Нирвана и така, вместо да пием ракойка се правим на ....


« Последна редакция: 26 Април, 2012, 00:49:30 от marandi »

admin

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 162
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +6
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #367 -: 29 Април, 2012, 04:59:04 »
0
За да не трябва на всички индивидуално, то публично - моля, спазвайте добрия тон всички!

*beer*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
0
Честит празник - деня на труда и на международната работническа солидарност! По този случай тържествено обещавам да изчистя мазето и да предам над 10 килограма вторични суровини, както и два килограма кестени, когато му дойде времето.


BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
0
Здрасти на всички.

Не съм влизал последно време тук, че големи ядове с бизнеса и се гърча на тръстиката като червей :)

Пак да завъртя темата към "въпроса за краставицата" (имаше един скеч като бях дете, където един за каквото и да става дума все към краставиците насочваше разговора). :)

EUR - USD / 1.294 в момента.

Някакви прогнози??

Поздрави  *drink6*
I say what I do and do what I say.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
0
1,029 скоро, щото си ми приятел. Да ти светне малко пред очите.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
0
1,029 скоро, щото си ми приятел. Да ти светне малко пред очите.

А, на мен ми е притъмняло пред очите от други неща, та сега следенето на курса придобива по-голямо значение, преди няколко хиляди лева разлика можех да ги наваксам за месец-два. Мерси за мнението.
I say what I do and do what I say.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
0
1.27

Забелязвам, че като купувам долари (не за спекула) курсът точно преди това скача поне с 2 стотинки (та да ме е яд). Така че ще кажа следващия път, но ще е другия месец в началото. Тогава съм почти сигурен че ще е 1.27  *rofl*

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
0
1.27

Забелязвам, че като купувам долари (не за спекула) курсът точно преди това скача поне с 2 стотинки (та да ме е яд). Така че ще кажа следващия път, но ще е другия месец в началото. Тогава съм почти сигурен че ще е 1.27  *rofl*

Ако отидеш другата седмица вместо другият месец, ще ти дам процент (ако се качи с 2 стотинки), ако не сменяш голяма сума ще си на печалба  *rofl*  *drink6*

П.П. Хвърлих едно око на темата за Гърция. Там наистина сериозни неща обсъждате, а пък аз тук задавам глупави въпроси. Мирогледа ми е стеснен до курса на долара и състоянието на КТБ  *rofl* *rofl*
« Последна редакция: 10 Май, 2012, 20:35:31 от BulCan »
I say what I do and do what I say.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
0
Ти искаш обратно евро ли да купуваш?