Автор Тема: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?  (Прочетена 365940 пъти)

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
0
Днес реших и закрих една голяма къса позиция по еврото, знам че ще има и по добра възможност за това, но реших да фиксирам и ще търся добра възможност отново да шортя може би някъде към 1,28-1, 29. Ще я има сигурен съм, може би ще минем първо  през 1,245 ама нагоре малко ме е страх да играя надълго, все пак идат избри в Америката а исторически и статистически долара е стабилен в такива периоди. От друга старна и в Европа няма да се случи нищо кой знае колко лошо по ред разумни и взаимоинтересни причини. Просто се опитвам да щипвам по малко, но по-често. Булкане ти кво направи, приятелю фиксира ли или си още в шорт? Някой щеше даже да черпи за нещо си, не помня точно ма имаше някъде такава приказка.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
0
А facebook е 30% нагоре за 1 седмица, ама аз с такива неща не се занимавам. Така че само казвам :)

valio1900

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
  • Карма: +11/-11
  • Респект: +7
    • Профил
0
А facebook е 30% нагоре за 1 седмица, ама аз с такива неща не се занимавам. Така че само казвам :)

Продавай!!!

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
0
Аз не съм купил, че да продавам. По акции не си падам. Но преди седмица ми беше много изкушаващо и да, щях да продам на 30%+. Или може би на 50% :)

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
0
Днес реших и закрих една голяма къса позиция по еврото, знам че ще има и по добра възможност за това, но реших да фиксирам и ще търся добра възможност отново да шортя може би някъде към 1,28-1, 29. Ще я има сигурен съм, може би ще минем първо  през 1,245 ама нагоре малко ме е страх да играя надълго, все пак идат избри в Америката а исторически и статистически долара е стабилен в такива периоди. От друга старна и в Европа няма да се случи нищо кой знае колко лошо по ред разумни и взаимоинтересни причини. Просто се опитвам да щипвам по малко, но по-често. Булкане ти кво направи, приятелю фиксира ли или си още в шорт? Някой щеше даже да черпи за нещо си, не помня точно ма имаше някъде такава приказка.

 Чувствах, че ще има изненади на тази среща на ЕС. На доста шортаджии им гръмнаха стоповете, добре, че фиксирах, сега да видим до кога ще стигне ентусиазма и да се ослушваме да шортм някъде от 1.27-1,28 (предполагам някъде в сряда, четвъртък другата седмица)

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
0
Днес реших и закрих една голяма къса позиция по еврото, знам че ще има и по добра възможност за това, но реших да фиксирам и ще търся добра възможност отново да шортя може би някъде към 1,28-1, 29. Ще я има сигурен съм, може би ще минем първо  през 1,245 ама нагоре малко ме е страх да играя надълго, все пак идат избри в Америката а исторически и статистически долара е стабилен в такива периоди. От друга старна и в Европа няма да се случи нищо кой знае колко лошо по ред разумни и взаимоинтересни причини. Просто се опитвам да щипвам по малко, но по-често. Булкане ти кво направи, приятелю фиксира ли или си още в шорт? Някой щеше даже да черпи за нещо си, не помня точно ма имаше някъде такава приказка.

Здрасти Ивелски и всички останали съфорумци! Бизнеса ни много сериозно се гмурна в края на Април и от тогава единственното, което правя е да спя и да бачкам  :'( Не ми остава време за семейството, да не говорим за форума. На въпроса ти - днес смених 2/3 от щатските си долари в левове. Банката ми даде доста добър преференциален курс - 1.594. Горе долу съм с 0.10 лв. на долар отгоре, спрямо миналият Декември, когато бях сменил евра за щ. д., което за мен е ОК (10% за около 6 месеца). Лихвата също скача от 6.5 на 8.85% на годишна база за сменените пари. За момента - берекет версин. По-нататък ще видим.

Поздрави на всички ви, липсвате ми, ще гледам да наминавам когато имам свободно време. Проблема е, че се зачитам, "записвам" понякога и просто не става за малко.  *beer*

П.П. Видях линка за жалбата с-у КТБ, мерси. Последните 2 месеца просто не знам какво се случва по света и у нас. Ще видим до какво ще доведе тази работа (за жалбата). Явно се свалят ръкавиците и се започва млатене с голи юмруци...
I say what I do and do what I say.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
0
В БГ жалбите (от този вид) се пишат за да бъдат оттеглени, така че вероятно до нищо няма да се стигне. Даже съм убеден, че жалба няма, а само изнудване.
После има обаче "дай 5 лева, за да я оттегля". Или "спри проверката, пък аз жалбата" :)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
0
Банкерът Цветан Василев купува “Виваком”

Корпоративна търговска банка (КТБ), заедно с партньорите си от руската “Внешторгбанк” (ВТБ) е новият собственик на телекомуникационния оператор “Виваком”, става ясно от съобщение на БТК до фондовата борса.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
0
Банкерът Цветан Василев купува “Виваком”

Корпоративна търговска банка (КТБ), заедно с партньорите си от руската “Внешторгбанк” (ВТБ) е новият собственик на телекомуникационния оператор “Виваком”, става ясно от съобщение на БТК до фондовата борса.

Това се очакваше, въпросът е от тук накъде и как ще се развият нещата с конкурентната медийна (и друга) групировка. Иначе портфолиото изглежда добре за момента - "Булгартабак", "Виваком", бъдещи договори за саниране...
I say what I do and do what I say.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
0

Иначе портфолиото изглежда добре за момента - "Булгартабак", "Виваком", бъдещи договори за саниране...


С тия бъдещи договори за саниране някой май си е направил криво сметките ми се струва.

Булгартабак - натиска върху подобни компании в световен аспект се увеличава. Гледай какво става с акциите на Филип Морис.

Виваком - конкуренцията в телекомуникациите ще става още по-жестока, пък и орташката работа с руснаците вероятно до нищо хубаво няма да доведе.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
0

Иначе портфолиото изглежда добре за момента - "Булгартабак", "Виваком", бъдещи договори за саниране...


С тия бъдещи договори за саниране някой май си е направил криво сметките ми се струва.

Булгартабак - натиска върху подобни компании в световен аспект се увеличава. Гледай какво става с акциите на Филип Морис.

Виваком - конкуренцията в телекомуникациите ще става още по-жестока, пък и орташката работа с руснаците вероятно до нищо хубаво няма да доведе.

Общо взето е така както го описваш... За сега са ОК, ще следим сериала...
I say what I do and do what I say.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
0
Това се очакваше, въпросът е от тук накъде и как ще се развият нещата с конкурентната медийна (и друга) групировка.

Засега с разви с ново обвинение и 500,000 гаранция.

Filip

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1026
  • Карма: +89/-9
  • Респект: +332
    • Профил
0
Банкерът Цветан Василев купува “Виваком”

Корпоративна търговска банка (КТБ), заедно с партньорите си от руската “Внешторгбанк” (ВТБ) е новият собственик на телекомуникационния оператор “Виваком”, става ясно от съобщение на БТК до фондовата борса.

Това се очакваше, въпросът е от тук накъде и как ще се развият нещата с конкурентната медийна (и друга) групировка. Иначе портфолиото изглежда добре за момента - "Булгартабак", "Виваком", бъдещи договори за саниране...
  Ботев Пловдив...

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
0
Цитат
Мислите ли, че е възможно една медия да бъде критична, без непременно да изпълнява политическа поръчка?

- Аз съм 14 години вече в обществено-политическия живот и горе-долу съм наблюдавал медиите. Много странни метаморфози стават. За съжаление и в тази сфера ние сега берем плодовете на това, което е правено 20 години - трансформацията на медиите, смяната на собственост, създаването на медийни групи, които да защитават ДПС. Защото, когато Ахмед Доган го нападнаха всички вестници, тогава той отговори със създаването на медийна група. Аз се чудя защо никой сега не си спомня как в изданията на Ирена Кръстева пишеше над главата "Да изметем боклука на София", когато аз бях кмет. И тези демократи сега, като г-жа Кунева, тогава еврокомисар, Даниел Вълчев тогава беше вицепремиер... Как може наши медии, правителствени, на мандатоносителя Ахмед Доган така да бият по кмета на София. Интересно защо тогава това беше изгодно за всички тези хора? Аз стискам зъби и мълча. Между другото миналата седмица 300 милиона извадихме от Корпоративна банка. 300 милиона, защото банковата система не трябва да се клати. Така че ние с Дянков действаме методично и правилно. Ами забележете сега медиите на г-жа Кунева, включително и вашата, 24 часа и Труд"...

http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2012/07/27/1875545_boiko_borisov_veche_mislim_i_za_dohodite/?sp=3#storystart

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #434 -: 10 Август, 2012, 18:11:03 »
0
Някой има ли вътрешна информация кой, какво и къде купва с поименни компенсаторни бонове, че цената им хвръкна повече от два пъти за 1 месец? Че се чудя, дали да продам на тази цена (днес 0.83 лева)...
 *drink6*