Автор Тема: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?  (Прочетена 367503 пъти)

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #525 -: 18 Февруари, 2013, 11:42:19 »
0
Току що БНТ,съобщиха,че ще има извънредно включване,изглежда,че Симеон Дянков си е подал оставката.Дали наистина не им се върти в главите НАЦИОНАЛИЗАЦИЯ ?
Бог да пази България !
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #526 -: 18 Февруари, 2013, 11:48:37 »
0
Доколкото разбрах ББ е поискал оставката на Дянков.Някой да е чул каква е причината ?
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #527 -: 18 Февруари, 2013, 11:51:39 »
0
    Фло, Варна била с 30000, ами да, щото тимаджийте твърдо пипат и от сто години си ви управляват. Ако Галевите си бяха тъдява, Дупница с 50000 щеше да излезе.
     Пък за Мария Антоанета не си прав. Верно, че се шегувам с хотелите и прочие, ама на паркинга от 60-70 коли само 1/4 бяха разни мерцедеси и БМВ-та, другите си бяха средна ръка, а нощувката там е 200 лева за стая, 300 за апартамент, отделно манджите и екстрите.
     За Герба също не знам какво да мисля, все ми се струва, че е по-малкото зло; вкъщи жената само като ги чуе и почва да ............., щото познава отблизо някой герои и героини от кадровата съкровищница на тиквата, ама аз пък, като си спомня за триглавата ламя и дедо - ..........................., е, не знам такива псувни.
Тимаджиите са повече градска легенда,удобна за отклоняване на вниманието.Градът се управлява от бандата на Кирчо вече много години,откакто беше областен управител и преди това съдия,после и няколко кметски мандата.Разрухата в града е тотална.Не може да се посочи и едно работещо индустриално предприятие.Да се мисли,че тимаджиите организират протеста,че да вземат енергоразпределителя е несериозно и журналистическа пусканица.Хората спонтанно си протестират заради високите сметки,докато вдянат някой ден ,че затова причината е в ниските доходи. А доходите са ниски заради това,че управляващите, и общинската банда и държавната такава подтискат и унищожават стопанската инициатива на гражданите по всякакъв начин.Ще дам само един от многото примери със ЗУТ и чл.56.На това основание ,общината променя наредбата за търговия и отпадат подвижните обекти за търговия с храни,остават преместваемите за които разрешителните са като за масивни сгради с проекти,присъединяване и т.н.Така се елиминира част от  директива на ЕС №  852,хармонизирания с нея ЗХ и наредба 5 към ЗХ.Съответно агенцията по храните не издава разрешителни за подвижни обекти и се пълнят гушките на придворните архитекти и общинските съветници от комисията по търговията за преместваеми обекти ,обикновено техни. И това в град,който разчита на туризма и временната заетост през лятото.Това е герберастията.Типичен номер е да вдигнат наемите на общинските обекти драстично и да ги искат накуп със стара дата от 6 месеца назад.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #528 -: 18 Февруари, 2013, 11:52:40 »
0


Що никой нищо не казва за бензина? Само на мен ли ми се струва скъп? Протестите не са безплатни или, може би, всички протестиращи са отишли пеша? Може би, следващите протести ще са под мотото  по един юмрук в колонките=юмрук по (цоц)империализма?

Може би ...

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #529 -: 18 Февруари, 2013, 12:06:00 »
0
Ех, жено, чети!

Цола Драгойчева, вестник Работническо дело (1948, брой 21):
След жените в Съветския съюз и Югославия, българските жени заемат първо място в борбата за социализъм

Не се бутайте, другарки и другари, за всички ще има партийни книжки! Както възкликна министър Добри Терпешев на паметното публично събрание на Отечествения фронт в тържествените зали на Съдебната палата от 17.09.1944:
Нито един честен българин и българка, младеж или стареш да не останат вън от Отечествения фронт! Всички да бъдат вътре в Отечествения фронт! Присламчват се някои, закачват си червени връзки и ленти даже и по‐големи от нашите!
За да не може да влезе вътре и фурдата, ние трябва да имаме организации на Отечествения фронт. Честно и открито трябва да се дадат доказателства за вярна служба на народа!



Ура, другарки и другари! Не са малко тези, които подлъгани от изкушенията на световния империализъм, умишлено злепоставят делото на ВОСР и Коминтерна, за да разколебаят прогресивния пролетариат и да го отклонят от редиците на Партията. Но ясно се вижда в последните дни, как нетърпимостта към империалистическия гнет набира сили и народният юмрук ще разбие оковите на мизерията и с чупене, палене, а ако се наложи и с по-крути мерки, ще свали от власт самозабравилите се буржоазно-империалитически пиявици!

Ура, другарки и другари, да живее ВОСР и 48 конгрес на БСП (БКП) провел се на 16.02.2013!

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #530 -: 18 Февруари, 2013, 12:15:21 »
0
Финансовият министър Симеон Дянков е подал оставка, пише агенция Фокус.

По случая на агенция Фокус и гръмна уеб сайта.
Млади социалисти, пролетарии и АБПФК лично искат да се уверят в новината и претовариха сайта на агенцията.

 *drink6*

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #531 -: 18 Февруари, 2013, 12:21:08 »
0
Додо,като ми припомняш тези работи,намери един ИМОТикон дето трака със зъби от страх,че съм от пУашливите,плииз. 
 *drink6*
« Последна редакция: 18 Февруари, 2013, 13:45:13 от regata »
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #532 -: 18 Февруари, 2013, 12:26:02 »
0
http://www.focus-news.net/?id=n1750557 Премиерът Бойко Борисов предлага Томислав Дончев за министър на финансите, а Лиляна Павлова - за вицепремиер,аз предлагам за Фидоска южна, уютна килия в Сливенския затвор за следващите 15 години!

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #534 -: 18 Февруари, 2013, 13:09:36 »
0
Ура, другарки и другари!

Мисля, че темата "Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?" отново става особено актуална.  *rofl*

П.П.
Нека сега (след като Симеон Дянков - подлогата на империалистите от МВФ и Световната банка е свален), другарят Борисов бие по думи и дела другаря Станишев - тройни пенсии немедленно, национализация на ЕРП, водоснабдителните дружества и сградите на всички буржоазни посолства в България! Национализация и на земята, а не земеделци арендатори да изяждат под формата на субсидии къшея хляб на работническата класа! Раздаване обратно на земята на дребния собственик най-много до 300 декара ("Много е!" - вик в залата) и организирането на кооперативи!

*drink6*

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #535 -: 18 Февруари, 2013, 13:18:49 »
0
Сега ще се окаже че новия министър Томислав Дончев е продавал я цигари без бандерол, я бракувани презервативи. Жалко за Дянката човека си беше на мястото според мен. Боко ще обърне каруцата накрая!

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #536 -: 18 Февруари, 2013, 13:25:42 »
0
Ааа, новия и сега си е министър, така, че се надявам да няма такива проблеми като бившата вече шефка на ДКЕВР. Чудя се, тия хора хич ли не ги проучват, преди да ги назначат?

dodo2, да не си набарал архива на Работническо дело?  :)

koganev

  • Гост
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #537 -: 18 Февруари, 2013, 13:28:04 »
0
Ся си .ба мамата! Такова харчене ще падне до изборите - на всеки ще се даде, няма да има недоволни.
Дянката се справи отлично, като се има предвид средата, в която работеше. Ако мен ме сложат да работя с Миро и Лилито, тези дълбоки провидения на глупостта, едва ли ще издържа и седмица... И останалите министри са от полуидиот надолу. Дисциплината във фин мин е дотук! Кесията се развърза, ББ ще извади и ще даде...

Идиоти протестират, идиоти им угаждат, валякът тръгна по надолнището - останалите няколко нормални човека в тази жалка държавица да се спасяват както могат.
Амин.

Серсем

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 110
  • Карма: +19/-10
  • Респект: +21
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #538 -: 18 Февруари, 2013, 13:29:39 »
0

чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #539 -: 18 Февруари, 2013, 14:21:24 »
0

   Ще се опитам да отговоря набързо на въпроса от темата:
 1. Ускорявам започнатата организация по изпращане на младежта зад граница / много жалко /.
 2. Разчиствам де що е останало спестяване в левчета / много практично /.
 3. Концентрирам се върху въпроса как да сведа до минимум общуването си /вземане-даване/ с държава и администрация / много интересно/.
 4. Извеждам твърдо на преден план иронията и сарказма като средство за възприемане на действителността / много полезно /.

 В тази държава броят на що-годе културните и мислещи същества вече е под критичния минимум, спасението е с пренебрежима вероятност.
 Наздраве!  *drink1*