Автор Тема: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?  (Прочетена 365845 пъти)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1005 -: 17 Юни, 2014, 00:08:07 »
+1

... или "претакане" - от едно място на друго, от една бъчва в друга.

Според информация на Капитал Daily ...

Източниците на Economic.bg от една година твърдят ...

 *flower2*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1006 -: 18 Юни, 2014, 21:15:11 »
0
Аз днес казах сбогом на Мустака, така поне едно угризение на съвестта ми отпадна.
Лятото ходих да му тропам под прозорците и да викам "оставка", пък да държа пари вътре...
Както е тръгнало, май ще ходи на гости на Веска Меджидиева. :)
*drink1*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1007 -: 19 Юни, 2014, 14:28:02 »
0
barba, ако четеш - беше пускал един списък на (френски) (взаимни) фондове, ама сега го няма. Би ли го споделил пак :)

Имаше кратко описание и доходност. Тенкю.

едит: изрових го:
http://www.fortuneo.fr/fr/assurance-vie/liste-sicav.jsp?csTitreSel=&_vie=oui&offset=0&tri=-9&ORIGINE=VIE&vuebox=-1&length=100&compreNbre=0&ACT=

Сега дай препоръка някаква.
 *drink6*
« Последна редакция: 19 Юни, 2014, 14:32:48 от dodo2 »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1008 -: 20 Юни, 2014, 13:05:17 »
+1
Ей как изпреварих събитията.. някой друг успя ли? imotko как си?



КТБ е поставена под специален надзор

Българската народна банка е поставила под специален надзор КТБ след като е получила писмо с искане от нея за това, съобщиха от централната банка.

В писмото банката, чиито мажоритарен собственик е Цветан Василев, се посочва, че това се налага заради "изчерпване на ликвидността и преустановяване на разплащанията, както и на всички видове банкови операции".

Правата на акционерите в банката са отнети и са назначени квестори.

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1009 -: 20 Юни, 2014, 14:04:02 »
0
Браво Додо,дано и другите да имат твоя успех  *drinks*
Борда ?!
Май,май друго не им остана на прасетата.
КРЕТЕНИ !
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1010 -: 20 Юни, 2014, 14:12:54 »
0
Ако трябва да включим конспирациите, ето какви са целите:
- дестабилизация
- фалити
- парите на държавните фирми които са в КТБ
- БЕХ (нет южен пАток, дайте нам БЕХ)
- борда
и т.н.

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1011 -: 20 Юни, 2014, 14:40:42 »
0
Ако трябва да включим конспирациите, ето какви са целите:
- дестабилизация
- фалити
- парите на държавните фирми които са в КТБ
- БЕХ (нет южен пАток, дайте нам БЕХ)
- борда
и т.н.

Горе-долу това си го мислех
И пак:КРЕТЕНИ !!!
Бясна съм.
Нищо,че не държа пари в БГ,ама рашките в момента са ми много чоглави.
Я пак : Кретени,дано ми мине малко  *rofl*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1012 -: 20 Юни, 2014, 14:47:50 »
0
Ето какво писах септември 2013:

Цитат
Невидимко
Hero Member

*****
 Публикации: 822
Карма: +28/-30
Респект: +61

Профил  Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #987 -: 12 Септември, 2013, 11:01:14 »0 http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1137933

аз лично не желая да рискувам кинти в КТБ колкото и атрактивни да са им лихвите, някакво вътрешно чувство ми подсказва че не трябва да слагам кинти там.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1013 -: 20 Юни, 2014, 15:07:15 »
0
Рашките показват, че хората с опит в диверсии от времето на СССР не са измрели все още. Няма АЕЦ - няма правителство. За 3 месеца го бутнаха.

Сега с тая банка - ВТБ има 9.9%. БНБ лишава от глас акционерите с повече от 10%. Тези 9.9% дали случайно са точно толкова? "Междувременно от миноритарния собственик на КТБ – ВТБанк – бе заявен интерес за водене на разговори с БНБ за подкрепа на КТБ, съобщиха от централната банка."

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1014 -: 20 Юни, 2014, 15:38:18 »
0
Преди два дни излязохме с почти всичко с жена ми, оставихме 6, 000 евро и 6, 000 долара общо (минималните суми за запазване на 4 депозита), надявам се да можем да си ги вземем някога, все пак това са над 20 К лева.

Гледах пресконференцията на БНБ, не знам как я мислят тази работа с "оздравяването" на КТБ - нали в момента, в който започне да работи банката, всички ще си дръпнат парите. Това малко ми бие на начин да не се обявява официално фалит, за да не се налага да се започва изплащане на депозитите от фонда. Мнения?
I say what I do and do what I say.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1015 -: 20 Юни, 2014, 16:02:25 »
0
Аз съм вътре, даже не съм се и опитвал, не очаквах такава тъпотия от народа, да си тегли парите и сам да се прецака, както и не очаквах да не им помогнат от БНБ с ликвидност. Явно схемата по прецакване то на банката е разработена сериозно, дано не повлече и другите хаймани. Знам познати с поне милион общо там, които не вярваха, че може да я докарат работата дотук. Ще гледаме мача отблизо, пари за бира има.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1016 -: 20 Юни, 2014, 16:47:30 »
0
Съжалявам..

Аз съм се научил (което ми носи определна шизофрения), че когато се живее в общество, трябва да се ръководиш и от него, колкото и да е тъпо. Ако не ми харесва - отивам в гората и не ми пука от нищо. Примерно при малко пламъче в киносалон, което води до паника и хората се изпотъпкват, никак няма да помогнат призиви "ама чакайте, то това не е опасно" - по-добре първи да стигнеш до изхода.

Т.е. в случая беше важно НЕ да се разчита на здрав разум, а да се види какво би направило стадото и да се изпревари лекинко. То е ясно че като започнаха статиите в прасешките вестници, ще започне теглене.

Преди два дни ако забелязахте, започнаха страшни откровения от политиците, нещо изпаднаха в делириум и започнаха да си обявсняват схемите кой какво подкупвал, какви кредити си самораздавал, кой за какво лобирал (и от ДПС и от БСП) и т.н.
Ако помните имаше един момент при предишното комунистическо-депесарско правителство с един бивш главен следовател/Булгартабак/един министър, когато пак започна да ескалират взаимните удари, но тогава ги осмириха, като само двама министри си заминаха и следователят. Тия дни май инерцията взе голяма сила и връщане няма.

От друга страна ситуацията е идеална за разни силни играчи да се възползват, т.е. въпросът е докъде ще се стигне. В момента е достатъчно да излезнат няколко статии за още една банка (много приличаща по действия на КТБ) и да се срине цялата банкова система за няколко дни.

И още нещо - този Искров е тотален идиот, по тъпа пресконференция по такъв проблем не може да има.

Наистина сравнено с подобната ситуация през 2008 и другата банка в която се оказа, че са наляти 1 милиард, за да не стане както в момента тази, е някак нечестно. Но разликите са доста:
- тогава имаше мого излишни пари в държавата и икономически ръст
- ситуацията се случи по-скоро заради съчетание на случайности
- нямаше целенасочена атака
А сега:
- има ясна атака в медиите на Пеевски (или който стои зад него), която нямаше тенденция за спиране преди постигане на "успех"
- руснаците са ни бесни
- държавата няма пари и скоро и тя може да фалира.

BulCan - оздравяването става като се осигурят достатъчно пари да покрият първоначалното теглене. При отваряне чисто физически няма как всички да си изтеглят парите. Пак ще се разчита на стадото - ще изтеглят 10, 100, 1000 и тези, които все още се редят, ако си кажат "ама те дават пари, защо да тегля" и ще се успокои ситуацията. Това че действат стартите лихви по старите депозити е много в плюс, защото хората ще знаят, че ако изтеглят - после няма лихви. Но и при най-малки признаци при отваряне, че тегленето е проблемно, тогава вече всичко отива по дяволите.

Ако банката фалира, директно фалира и държавата. Само не знам Искров с този треперещ глас или кухото правителство на конци как ще се справят с това предизвикателство. Какво ще стане с източените пари на свързани дружества. Василев онзи ден каза, че в петък се връща - върна ли се? Пеевски ще яде ли бой? Държавните предприятия как ще плащат заплати? Ще станем ли руска губерния?

А народът май този път ще окачва по дърветата някои политици. Тези, които създадоха и толерираха тази банка заповат от дедо Цар, мине се през Станишев+Доган, Борисов, и последно пак Станишев+Доган.

Та дано се размине.
 *drink1*
« Последна редакция: 20 Юни, 2014, 16:49:28 от dodo2 »

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1017 -: 20 Юни, 2014, 17:48:50 »
0
Аз просто се чудя кой (от тези, от които зависи нещо) има полза тази банка да продължи да съществува? То е ясно, че не може по начина, по който работеше до момента. Може би затова и отвориха новата банка Виктория, която ще си е ритейл банкинг и ще се занимава с даване на кредити на Иван и Драган, както всички останали банки.

Дано да я остискат, че иначе наистина става страшно с държавата...
I say what I do and do what I say.

Slavi

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 80
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1018 -: 20 Юни, 2014, 18:29:47 »
0
Аз съм вътре, даже не съм се и опитвал, не очаквах такава тъпотия от народа, да си тегли парите и сам да се прецака, както и не очаквах да не им помогнат от БНБ с ликвидност. Явно схемата по прецакване то на банката е разработена сериозно, дано не повлече и другите хаймани. Знам познати с поне милион общо там, които не вярваха, че може да я докарат работата дотук. Ще гледаме мача отблизо, пари за бира има.

"не очаквах", "не вярваха"........вяра, надежда и любов, все емоции и желания затапващи трезвия разум  *scare*
Освен бирата, вземи си и мезе, че мача може да е с продължения и дузпи.
Медийния хаос е пълен. Чета коментарите на доста места - хаос и неяснота е слабо казано. А истината.........?
http://www.capital.bg/biznes/finansi/2014/06/20/2327884_do_tri_meseca_klientite_na_ktb_niama_da_imat_dostup_do/
http://www.standartnews.com/biznes-finansi/ruskata_darzhavna_vtb_kupuva_ktb-242857.html


Аз съм се научил (което ми носи определна шизофрения), че когато се живее в общество, трябва да се ръководиш и от него, колкото и да е тъпо. Ако не ми харесва - отивам в гората и не ми пука от нищо. Примерно при малко пламъче в киносалон, което води до паника и хората се изпотъпкват, никак няма да помогнат призиви "ама чакайте, то това не е опасно" - по-добре първи да стигнеш до изхода.

Т.е. в случая беше важно НЕ да се разчита на здрав разум, а да се види какво би направило стадото и да се изпревари лекинко. То е ясно че като започнаха статиите в прасешките вестници, ще започне теглене.



Мисля си, ако целта беше да приберат по този начин парите на хората, защо им беше нужно да тръбят по вестниците около банката? Можеше да си стане от днес за утре, както беше и преди.....
Та какво? Тръбеше се, някои си дръпнаха парите от там и сега на къде? Какво ли ще правят хората с тези пари? Със сигурност и тези, които са ги изтеглили си задават същия въпрос.......Дали капана е в банката или извън нея? Или и на двете места......например, докато си бил в киносалона и спокойно си гледал филма, около сградата на киното е създадено едно тресавище. Някой талибанин запалва малко пламъче в точно определен момент и всеки хуква през глава на принципа "всяка вика аз съм първа, рязан хОй не се оттърва". А навън - К(ЕН)ЕФ.......  *scare*



dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1019 -: 20 Юни, 2014, 21:13:28 »
+1
Това днешното беше кулминация от много събития, отношения и конфликти. Допълнително други се възползват на принципа двама се карат, третият печели. Кое е вярното - информацията, че банката я закопа държавата, изтегляйки пари на държавните предприятия или обратната, че е запознала днешната процедура, за да спре източване на пари, свързани с вражеския лагер? Може да разберем, а може да не разберем :)

Стоян Александров:
19.06.2014
"Корпоративна търговска банка“АД (КТБ АД) покрива всички необходими условия за рефинансиране, ако в следствие на паниката част от вложителите изтеглят депозитите си, така че тя няма да фалира"
и вече днес 20.06.2014:
"Доколкото имам информация, фактически правителството събори банката, поради простата причина, че основните пари, които излязоха от нея, са на държавните структури. Как преди няколко години правителството и гуверньорът защитиха една друга банка и правителството депозира 500 млн., а сега изведнъж тръгнаха да теглят държавни пари"

А за аналогията с киното - предпочитам да си потъвам на свобода отвън, вместо някой да ме стъпче вътре :) Което ще рече, че изтеглените пари човек по-добре да ги похарчи за секс, наркотици и рокендрол, вместо да отидат дарение за лоши кредити на фирмите на Василев.

И накрая това може да е коварен план за съживяване на икономиката - хората да теглят и да харчат повече, а не да трупат.
*drink5*