Автор Тема: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?  (Прочетена 365933 пъти)

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1020 -: 21 Юни, 2014, 23:00:19 »
0
Преди два дни излязохме с почти всичко с жена ми, оставихме 6, 000 евро и 6, 000 долара общо (минималните суми за запазване на 4 депозита), надявам се да можем да си ги вземем някога, все пак това са над 20 К лева.

Гледах пресконференцията на БНБ, не знам как я мислят тази работа с "оздравяването" на КТБ - нали в момента, в който започне да работи банката, всички ще си дръпнат парите. Това малко ми бие на начин да не се обявява официално фалит, за да не се налага да се започва изплащане на депозитите от фонда. Мнения?
Аз не бих оставил пари при такава ситуация.......
Ас съм българче.......

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1021 -: 22 Юни, 2014, 07:54:15 »
0

И накрая това може да е коварен план за съживяване на икономиката - хората да теглят и да харчат повече, а не да трупат.
*drink5*
Много коварен план,защото тука икономиката  отдавна е труп,и хората които харчат пари съживяват чужда икономика.Държавата отдавна изтрепа всичко що мърда малко или голямо още от тройната коалиция до сега.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1022 -: 22 Юни, 2014, 09:05:09 »
0
Преди два дни излязохме с почти всичко с жена ми, оставихме 6, 000 евро и 6, 000 долара общо (минималните суми за запазване на 4 депозита), надявам се да можем да си ги вземем някога, все пак това са над 20 К лева.

Гледах пресконференцията на БНБ, не знам как я мислят тази работа с "оздравяването" на КТБ - нали в момента, в който започне да работи банката, всички ще си дръпнат парите. Това малко ми бие на начин да не се обявява официално фалит, за да не се налага да се започва изплащане на депозитите от фонда. Мнения?
Аз не бих оставил пари при такава ситуация.......


Извинявам се, объркАл съм се малко - с жена ми общо сме оставили 3 К евро и 3 К долара т.е. около 10 К лева, а не 6 К евро и 6 К долара. Как човек клони да прави грешки на + страната като става въпрос за негови пари... :) Принципно това не променя същността на решението да се остави минимум за запазване на депозитите де...
I say what I do and do what I say.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1023 -: 22 Юни, 2014, 14:07:33 »
+1
Сега спокойно можеш да пропиеш едни 3000 евро и 3000 долара, които беше отписал :)

В един австрийски вестник има статия за причината за раздора, склонен съм да и вярвам, защото му даваха трибуна и преди на Василев в него и сигурно имат информация от първа ръка. Предполагам, че Василев няма да се върне скоро в БГ, но се чудя кога ще замирише на пърлено Прасе. Май от петък не се е показвало, ако не бъркам. :)

*drink1*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1024 -: 22 Юни, 2014, 17:24:08 »
0
Айде, днес и другата му банка замина и май ще си имаме две национализирани банки :)

"Освен това ще се отпише капиталът на акционерите на банковата група като правата им ще бъдат отнети по предвидените в закона процедури."

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1025 -: 22 Юни, 2014, 18:31:46 »
0
Сега спокойно можеш да пропиеш едни 3000 евро и 3000 долара, които беше отписал :)

В един австрийски вестник има статия за причината за раздора, склонен съм да и вярвам, защото му даваха трибуна и преди на Василев в него и сигурно имат информация от първа ръка. Предполагам, че Василев няма да се върне скоро в БГ, но се чудя кога ще замирише на пърлено Прасе. Май от петък не се е показвало, ако не бъркам. :)

*drink1*


Дай линк или идея как да се търси, да видим какво пишат. Мерси!

Да ги изпия, ама много съм зле с пиенето - откакто спрях да пуша преди година и половина, съвсем се занемарих... :(  Миналият и този месец за 14 вечери в 2 сафари лоджи и 2 лагера на ол инклузив (алкохола влизаше в цената) съм изпил 2 джин-тоник-а и една бира, смятай пък ако трябва и да плащам :) Това направо си е порочен кръг - като не пушиш и по-малко ти се пие, като пиеш по-рядко пък те заболява глава, че си отвикнал, което те кара да пиеш още по-рядко...
I say what I do and do what I say.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1026 -: 22 Юни, 2014, 21:13:20 »
0
Е, прав съм бил, не че много се бях притеснил. Ако банката беше гнила, нямаше да му я вземат на човека. Наздраве, докато още пуша....

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1027 -: 22 Юни, 2014, 22:11:46 »
+2
От цялата работа ще излезе,че дръпнаха килимчето изпод краката на бъдещия министър-председател Бареката и пенсионерите ще останат без обещаните по два безплатни зъба,а донаборниците ще трябва да възмъжават по друг начин ,извън редовната казарма.Ще ни липсва разузнавача Петров за министър на МВР-то.Но пък на тихия фронт борбата е  безспирна. Руският посланик го поканили в харема на един раджа, като висше благоразположение.Той толкова се впечатлил ,че   взел да опипва ханъмите  и  на една русокоска  с чипо носле чак и пуснал ръка между бедрата и направил изненадана физиономия.Ханъмата се навела и му прошепнала:-Не хмури лицо,отпусни яйцо! Передай  в Москве,что жив-здоров майор разведки Иванов-Петров! :)
« Последна редакция: 22 Юни, 2014, 22:14:29 от Фло »

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1028 -: 22 Юни, 2014, 22:53:16 »
0
Фло +1

На мен пък си ми се пие, никога не съм пушил и не намирам някъква връзка между едното и другото, то тогава и секса да включим да стане по-сложно уравнението. За банката, странно законодателство имаме, не знам как е по другите държави но в Русия на това му викат рейдерски захват и се брои за мутренски похват а в България било си облечено в законова рамка. Удивително, с такъв театър утре държавата каквото си поиска може да си всеме от който и да е. Много ми е интересно Оманския фонд как ще реагира на това, да не ни пратят джихадисти само.
   Тук прасе до прасе, за мен в класацията сега Цацаров е номер едно след него Пеевски и после Серьогата и Лешникотрошачката заедно на третия пиедестал. Жалко за държавата, много ама много лош сигнал за инвеститорите, те затова и не идват, сега поне всички разбраха защо. Заминали сме Белорусия, там вече е по-нбормално да се прави бизнес.
« Последна редакция: 22 Юни, 2014, 23:20:07 от Ivel »

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1029 -: 22 Юни, 2014, 23:31:24 »
+1
Симича Дянков,този Брат Пит на финансите,бил надзорник на руската банка ВТБ ,която имала интерес да купи КТБ,твърдят зли езици. Правителството и Дянкича са в един отбор:руския! Въобще Дянкича ,ако му проследите биографията винаги е работил за руснаците,както в Грузия,така и при нас като фин.мин.Така държавата за няколко дена си дръпнала държавните депозити на държавните предприятия и КТБ глътнала вода.Следва декапитализация,т.е. поевтиняване на банката за мераклиите купувачи.Междувременно отстрелват Бареката и неговата Цензура без България и връщат на  проруския Сидеров избягалия при Бареката електорат.Следва хепи енд и за мажоритарния собственик на КТБ  Ц.В.,който си отвори наскоро нова банка Виктория,вероятно  по предварително подготвения сценарии.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1030 -: 22 Юни, 2014, 23:48:11 »
0
Ivel, колко си прав само, то държава, в която главният прокурор краде банки си е егати готината държава. Като на Путин.
ПП Защо си пропуснал Тиквата, със сигурност е в далаверата, даже го е яд, че не се е сетил пръв; сигурно не е разполагал с такова прасе-бушон.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1032 -: 23 Юни, 2014, 06:15:32 »
+1
Ivel, колко си прав само, то държава, в която главният прокурор краде банки си е егати готината държава. Като на Путин.
ПП Защо си пропуснал Тиквата, със сигурност е в далаверата, даже го е яд, че не се е сетил пръв; сигурно не е разполагал с такова прасе-бушон.


Даже в Русия и Белорусия вече не стават такива работи с покровителството на държавата, както казах по-рано случват се но не се толерират от държавата, в сферата на мутренските кръгове остават. Рейдерски захват - това е точния термин там. За Боко не съм го споменал защото май не е бил в час. Според мен докато е бил в УСА са го водили по Макдоладси и са му купували детски обяди с играчка, понякога като не се е справял са му помагали да я сглоби и са го потупвали по рамото Гуд Бой, Кулл и тнт. А ония лайнари тримата сенатори дето се изсипаха в неделя, те май стоят зад всичко а не Доган. Колкото повече факти стават известни толкова повече се отвращавам.
« Последна редакция: 23 Юни, 2014, 06:17:06 от Ivel »

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1033 -: 23 Юни, 2014, 11:22:28 »
0
Строян Александров и Красимир Ангарски за КТБ:

http://play.novatv.bg/programi/na-svetlo-s-lyuba-kulezich/407889
I say what I do and do what I say.

Boby

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 113
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1034 -: 23 Юни, 2014, 11:48:43 »
0
Ivel, колко си прав само, то държава, в която главният прокурор краде банки си е егати готината държава. Като на Путин.
ПП Защо си пропуснал Тиквата, със сигурност е в далаверата, даже го е яд, че не се е сетил пръв; сигурно не е разполагал с такова прасе-бушон.


Даже в Русия и Белорусия вече не стават такива работи с покровителството на държавата, както казах по-рано случват се но не се толерират от държавата, в сферата на мутренските кръгове остават. Рейдерски захват - това е точния термин там. За Боко не съм го споменал защото май не е бил в час. Според мен докато е бил в УСА са го водили по Макдоладси и са му купували детски обяди с играчка, понякога като не се е справял са му помагали да я сглоби и са го потупвали по рамото Гуд Бой, Кулл и тнт. А ония лайнари тримата сенатори дето се изсипаха в неделя, те май стоят зад всичко а не Доган. Колкото повече факти стават известни толкова повече се отвращавам.

Изглежда сенаторите развалиха схемата, а КТБ и прасето явно са заложили сериозно че ще стане Южния поток. Сега бягат и се спасяват, на такова ми изглежда. Но не ми стана ясно защо сенаторите да са ни виновни, ако тия бяха си направили схемата по-добре ли щеше да е за нас (нямам предвид лапачите)?