Автор Тема: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?  (Прочетена 365829 пъти)

Boby

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 113
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1035 -: 23 Юни, 2014, 11:53:11 »
0
Впрочем аз не съм влагал и един лев в тия, не толкова защото са мутренска банка, а защото са се заиграли прекалено с властта, основната им лапаница са от парите на държавните дружества. Не вярвам в такива работи, сложиш ли си всички яйца в една кошница, в крайна сметка винаги губиш, колкото и изгодно да е изглеждало. Винаги има кой да се възползва от слабостта ти и уязвимостта от това че не си диверсифицирал.
Аз лично не вярвам точно сценката с прокурорите да е повлияла, по-скоро ако това за изтеглянето на парите на държавните дружества последните дни е вярно, мога да го повярвам че е било фактора да бутне банката. Някъде бях чел че една банка никога не трябва позволява на един клиент да вложи твърде много, щото ще и стане роб на практика.

Slavi

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 80
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1036 -: 23 Юни, 2014, 19:03:08 »
+1
Тези дни доста неща се изписаха. Пълен хаос, от който хората искат да излязат сухи. И ще приемат всякакво решение за това. Няколко съществени неща обаче се връзват.

1. "ЕЦБ намали лихвата си до 0.15 на сто. Европейската централна банка взе неочаквани мерки за стимулиране на икономическия ръст и избягване на дефлацията в еврозоната като свали лихвения си процент от 0.25 на сто до 0.15 процента. Целта е така финансовите институции да бъдат стимулиране на кредитират бизнеса, вместо да държат парите си по сметки, което от своя страна ще подпомогне икономическия ръст. ЕЦБ стана първата от "Голямата четворка" банки, в която влизат още Федералният резерв на САЩ, Банката на Япония и Банката на Англия, която предприема подобни мерки."
http://www.mediapool.bg/etsb-namali-lihvata-si-do-015-na-sto-news221143.html

Защо се налага това? Защото:
2. "Нов рекорд за парите ни в банка. Понижението на лихвите по депозитите не успя да изкара парите на домакинствата от банките. По последни данни на централната ни банка в трезорите държим рекордните в историята 37.51 млрд. лв."
http://profit.bg/news/Nov-rekord-za-parite-ni-v-banka/nid-113267.html

3. "В преследване на нашия мандат за постигане на ценова стабилност, днес ние решихме да започнем комбинация от мерки, които да осигурят допълнителна подкрепа за стимулиращата (нисколихвена) парична политика и да подкрепят кредитирането на реалната икономика в еврозоната", заяви Марио Драги.
Първата от мерките е свързана със старта на програма за целево дългосрочно рефинансиране на търговските банки (TLTRO програма), която е подобна на досегашните две тригодишни LTRO програми). Прекратява се досегашната интервенция по SMP (Securities Markets Program). В същото време ЕЦБ ще се подготви вбъдеще да започне програма за покупки на ценни книжа, гарантирани с активи (от типа ABS - Asset-backed securities), която до известна степен прилича на програмите за "количествени улеснения" на Федералния резерв на САЩ и на Японската централна банка."
http://www.infostock.bg/infostock/control/worldmarkets/news/55792-etsb-namali-osnovniya-lihven-protsent-do-015-obnovena

Както се знае, отношенията "клиент - банка" се градят на доверие. Когато него го няма, отношенията са разклатени. Ето още една мярка за изкарване на парите от банките. Както каза и dodo2
И накрая това може да е коварен план за съживяване на икономиката - хората да теглят и да харчат повече, а не да трупат.


Ако се вслушаме в Антон Тодоров ,  отиваме към Кипърски сценарий и следващото лице, което ще изплува отново е Милен Велчев.
Нека си припомним част от Кипърския сценарий.
1. "Едрите вложители в Кипър може да загубят и до 80% от парите си."
http://dnes.dir.bg/news/depoziti-kipar-ihalis-aris-13472675
Това, което прави впечатление тук е следното: "В същото време стотици милиони евро са изтеглени от кипърски банки през клонове им в Лондон и Москва тогава, когато обикновените кипърци не са могли да изтеглят от банкоматите повече от 100 евро на ден, съобщи днес гръцката телевизия "Мега", цитирана от ИТАР-ТАСС. Според информацията на телевизията на остри критики е подложен управителят на кипърската централна банка Паникос Димитриадис, който в разгара на кризата разреши да продължат работа филиалите на Банката на Кипър и Кипърската народна банка в Лондон. По този начин е станало възможно изтеглянето на огромни суми от сметките в кипърските банки в британската столица и през една банка в Москва. "
Лондон и
Москва
са с привилегии!!!  За Лондон ясно, ама Москва що? Нали запада е срещу Русия  в ТВ-реалността? *yahoo* Ама после аз съм пускал разни филмчета и конспирации.

"Изтеглянето на стотици милиони евро от клоновете на кипърските банки в чужбина е било оправдано с необходимост за купуване на хуманитарна помощ, лекарства или гориво за самолети. Европейските преговарящи разбраха, че нещо не е наред, когато кипърската Централна банка поиска повече пари от сумата, която предварително бе заявена в Европейската централна банка."
Хем нередно, но накрая резултата е:
Как кипърските банки отидоха в руски ръце?


А за аналогията с киното - предпочитам да си потъвам на свобода отвън, вместо някой да ме стъпче вътре :) Което ще рече, че изтеглените пари човек по-добре да ги похарчи за секс, наркотици и рокендрол, вместо да отидат дарение за лоши кредити на фирмите на Василев.


Точно така. И гръцкия сценарий не е лош за потъване. Ама това ще ти даде свобода да правиш секс, да танцуваш рокендрол и да употребяваш наркотици. Това е то ДЕМОКРАЦИЯ.  Като стана дума за гръцкия сценарий, имам много дълбоки съмнения, че КАКА е виновна за запора на КТБ?  *ireful*  *rofl*

Размисли и страсти.......тонове информация. Коя вярна, коя не. Чакаме резултата докато пием биричка. За мезе не остана лев.  *drinks*
« Последна редакция: 23 Юни, 2014, 19:08:56 от Slavi »

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1037 -: 23 Юни, 2014, 19:59:49 »
+3
Пием си черно Джони, това откакто е криза, напук. С пари назаем, на 21 юли ще връщаме :)

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1038 -: 23 Юни, 2014, 20:17:13 »
0
Мини на Кардю.....готино е. *whiskey3*
Ас съм българче.......

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1039 -: 23 Юни, 2014, 21:29:54 »
0
Пием си черно Джони, това откакто е криза, напук. С пари назаем, на 21 юли ще връщаме :)
В Каспичан "връщат" от сутринта...та цял ден. *whiskey2*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1040 -: 23 Юни, 2014, 23:16:03 »
0
Пияндета!

Точно така. И гръцкия сценарий не е лош за потъване. Ама това ще ти даде свобода да правиш секс, да танцуваш рокендрол и да употребяваш наркотици. Това е то ДЕМОКРАЦИЯ.  Като стана дума за гръцкия сценарий, имам много дълбоки съмнения, че КАКА е виновна за запора на КТБ?  *ireful*  *rofl*

Еми диверсификация, та диверсификация. Аз си имам отскоро план Б - село. Двор от 1-2 декара е достатъчен да изхранва преголямо семейство, че да има и за съседите и за техните съседи. Постройка, която не може да падне и при 10 по Рихтер. И по-нависочко, че да не я отнесе наводнение. Какво повече му трябва на човек?
 *drink6*

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1041 -: 24 Юни, 2014, 01:20:40 »
0
Половин метър дълбока дупка за депозита :) *whiskey4*

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1042 -: 24 Юни, 2014, 01:54:32 »
0
мене пък ме мъчи гадна дилема при банковата ситуация в БГ: да изтегля ли кинтите които съм набутал основно в ПИБ и да изгубя 12К евро от лихви или да си изчакам оставащите 4 месеца до падежа? От друга страна взех да се пооглеждам за имоти и съм хвърлил око на 12 дка земеделска земя граничеща с къщи. Хвърлил съм око и на един кимизарник в София, но не е ясно дали ще ми хареса след оглед на живо и разговор с продавача който изглежда притиснат от банка, отделно, че и сметките за доходност не ми излизат така както ми се ще. (след месец ще се прибирам в БГ и ще решавам на място) Във всеки случай гаража който купих преди време се оказа супер инвестиция, въпреки малкият и размер.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1043 -: 24 Юни, 2014, 02:06:02 »
0
По-скоро дай пълномощно на някой тукашен и ако започне да става простотия тича преди останалите да тегли :)

Ето сега получих даже СПАМ:

"Проблемът днес не е КТБ, а БНБ. БНБ не издържа собствения си стрес тест."
Анализ на Любомир Христов
Общо взето е "щом не са предвидили КТБ, значи и други банки може да са такива". Вероятно защото в стрес теста не влиза фактора "Прасеевски".

За чий им е да продължават с това, не знам :)

А онзи ден ми направи впечатление, че наш Барбарон се беше регистрирал в поне два форума, за да успокоява страстите и да пише, че КТБ няма да фалира.

 *drink6*

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1044 -: 24 Юни, 2014, 02:25:01 »
0
dodo, от пълномощно няма нужда, при кофти новини ще гледам през нета да съм един от първите, но наскоро ПИБ имаха акция по обратно изкупуване на дялове, та това поне на мене засега не ми говори за умишлен фалит от страна на мажоритарите. Другото което ме спира да тегля е че влоговете не надвишават гарантираните 100К евро всеки, а 12К лихви за оставащи 4 месеца не мисе ще да изпускам (това са последните 7% от банкови лихви които вероятно ще взема в следващите години)


Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1045 -: 24 Юни, 2014, 10:16:23 »
0
Барабона се изявява някъде из Инвестора, срещах скоро негови постове. Сега много хора ще мислят къде да наместват непланово извадени от банка/и пари. От друга страна пък ще видим какво ще измислят за КТБ, може да се стигне до обратен ефект с цел да не си теглят париците хората, поне веднага на 21-22-23 Юли, да им предложат адвекатна алтернатива с някъкви депозити в тази ББР ли беше банка дето щеше да участва в спасяването. Много неясни моменти има за сега, трябва да се чака с повишен мониторинг. Недвижимост - мисълта на Невидимко, не знам дали е дошъл момента а и ако на някой му се струва че е дошъл трябва много внимателно да гледа какво купува, особено ако го прави с инвестиционна цел. Това важи не само за БГ, важи и за Гърция към момента.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1046 -: 24 Юни, 2014, 12:18:32 »
0


За чий им е да продължават с това, не знам :)

А онзи ден ми направи впечатление, че наш Барбарон се беше регистрирал в поне два форума, за да успокоява страстите и да пише, че КТБ няма да фалира.

 *drink6*

Пълно е със заинтересовани, които искат да накарат народа да започне да харчи (особено в сферата на НИ), те не, че са предизвикатли ситуацията, но ще гледат максимално да я използват (съвсем нормално).  Би могло могло също евентуално да се атакува банковата система като цяло и/ или борда... Третото, което не изключва и второто - намеса отвън относно гео-стратегически интереси.

Барба предполагам пише от позиция на про, който е разработвал софтуер на банки (т.е. има представа от принципа на работа на такива и банкови системи), а не от някъкви политически пристрастия (за такива би трябвало да е от обратната страна).

Има един филм на National Geographic "Predators at war" (Хищници във война) - https://www.youtube.com/watch?v=p5MoA9c8Tkg  Там се показва как обикновенно в природата си има баланс на силите и закони от хилядолетия, но като настане невиждана суша (в парка Крюгер по времето на Ел Ниньо), всички правила и закони отиват по дяволите и се стига до невиждани ексцесии. Та сега и в БГ е така - баницата е съвсем изтъняла, всякъкви правила и привидна етика са забравени и играта е станала изключително груба...
I say what I do and do what I say.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1047 -: 24 Юни, 2014, 12:40:49 »
0
BulCan,

доколкото си спомням ти имаше човек във ПИБ, можеш ли да провериш дали все още си  е ОК според него?
Или и от там си избягал???
предварително  благодаря,



За чий им е да продължават с това, не знам :)

А онзи ден ми направи впечатление, че наш Барбарон се беше регистрирал в поне два форума, за да успокоява страстите и да пише, че КТБ няма да фалира.

 *drink6*

Пълно е със заинтересовани, които искат да накарат народа да започне да харчи (особено в сферата на НИ), те не, че са предизвикатли ситуацията, но ще гледат максимално да я използват (съвсем нормално).  Би могло могло също евентуално да се атакува банковата система като цяло и/ или борда... Третото, което не изключва и второто - намеса отвън относно гео-стратегически интереси.

Барба предполагам пише от позиция на про, който е разработвал софтуер на банки (т.е. има представа от принципа на работа на такива и банкови системи), а не от някъкви политически пристрастия (за такива би трябвало да е от обратната страна).

Има един филм на National Geographic "Predators at war" (Хищници във война) - https://www.youtube.com/watch?v=p5MoA9c8Tkg  Там се показва как обикновенно в природата си има баланс на силите и закони от хилядолетия, но като настане невиждана суша (в парка Крюгер по времето на Ел Ниньо), всички правила и закони отиват по дяволите и се стига до невиждани ексцесии. Та сега и в БГ е така - баницата е съвсем изтъняла, всякъкви правила и привидна етика са забравени и играта е станала изключително груба...

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1048 -: 24 Юни, 2014, 13:49:20 »
0
BulCan,

доколкото си спомням ти имаше човек във ПИБ, можеш ли да провериш дали все още си  е ОК според него?
Или и от там си избягал???
предварително  благодаря,



Не, имах човек, който имаше състудент в КТБ, но този човек остана с половината си пари там...

В ПИБ нямам никого, скоро си отворих сметка там само заради факта, че дебитните им карти се приемат за регистрация в ПейПал, имах нужда да регистрирам втора карта, която да не е кредитна.

Нямам идея и аз накъде да се насоча, в бързината просто извадих от мястото, за което си говорим. Поне мога да оперирам с парите, за момента...

П.П. Трудно ми е да давам съвети, но на твое място бих изчакал да си взема лихвата поне...
« Последна редакция: 24 Юни, 2014, 13:50:52 от BulCan »
I say what I do and do what I say.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1049 -: 24 Юни, 2014, 16:36:02 »
0
Да тегля, да не тегля......., така закопахте с теглене КТБ сами, ама иначе горди, щото сме големи тарикати. Не осъзнавате ли, че правите услуга на Прасето или на който там стои зад него. Ако нито една дребна страхлива душица не си беше дръпнала парите, банката нямаше да изпадне в "ликвидна криза". Не го казвам, защото не съм теглил, такова ми е мнението; тъпата тълпа направи услуга на кукловодите, ама не се знае още какво ще сътвори стадото. От такива като вас, дето рият и реват по форумите, сме на тоя хал. Вземете си ги закопайте парите и се успокойте.