Автор Тема: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?  (Прочетена 365835 пъти)

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1050 -: 24 Юни, 2014, 17:02:37 »
0
ама ти верно си кръгъл идиот(ко),

Първо, че КТБ не е изпаднала в ликвидна криза заради тегленията на гражданите, а заради тегленията на държавните фирми, второ че вероятността да пиеш фалшово "Джони" клони към 100% и трето при положение че знаеш че банката е проблемна, можел си да се разкараш, но не си го направил, говори само едно (написал съм го в началото)



Да тегля, да не тегля......., така закопахте с теглене КТБ сами, ама иначе горди, щото сме големи тарикати. Не осъзнавате ли, че правите услуга на Прасето или на който там стои зад него. Ако нито една дребна страхлива душица не си беше дръпнала парите, банката нямаше да изпадне в "ликвидна криза". Не го казвам, защото не съм теглил, такова ми е мнението; тъпата тълпа направи услуга на кукловодите, ама не се знае още какво ще сътвори стадото. От такива като вас, дето рият и реват по форумите, сме на тоя хал. Вземете си ги закопайте парите и се успокойте.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1051 -: 24 Юни, 2014, 21:13:51 »
0
За да не ги фалираме всичките.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1052 -: 24 Юни, 2014, 21:38:54 »
0
Пак започвате с грубост, нали уж бяхме джентълмени, аз не виждам принципна разлика между КТБ и ПИБ. Ще дам една актуална метафора, срещу КТБ бе признат гол при игра на нападателя с ръка в наказателното поле. А преди години съдията отмени явен гол срещи ПИБ при измислена засада. Това че гражданина Имотко е останал в КТБ с парите си е точно толкова глупаво колкото е, че гражданина Невидимко все още виси с парите си в ПИБ. Просто на Невидимко днес му е провървяло повече, спал е малко по-добре последната седмица. Със същия успех ролите щяха да са разменени при други обстоятелства. Щом ПИБ все още давала 7% с какво е по различна от КТБ. На твое място Невидимко паля първия самолет и със сакчето в ПИБ за парите, нали не искаш някой утре да ти се смее колко си глупав че си чакал.
  P.S. Това  не е съвет просто обсъждане на глас, решението за такива неща винаги е лично. Който рискува или печели или губи. Хората са различни и склонноста им да рискуват също е различна. Риска не е лошо нещо, много хора значително и по-образовани от нас рискуваха и останаха в тази банка. След като имаха глупоста да го допуснат, дано намерят вярното решение да го оправят, защото става лошо за всички. Това показа колко ни е селска държавата, оприличавам я с някъква кавказка република. Жалко, че преминахме през добри години с относително близко до европейското законодателство и управление, но като че ли от 2009 г нещата тръгнаха назад и сега сме може ми на ниво 1999 г. Другите вървят напред а ние назад, жалко, много жалко. Толкова много ми харесва природата в България не бих я разменил за друга държава освен може би Швейцария. Още повече на 50+ години все по-малко желание има да се местя където и да било. Но ако продължи това безобразие и аз ще хващам нанякъде, патриотизма ми е на изчерпване.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1053 -: 24 Юни, 2014, 22:25:27 »
0
За да не ги фалираме всичките.

че то ако с дъпане на 1500 лева се фалираха банки ехееее... ти обаче не се притеснявай, първо, че заплатите на вас бюджетниците са гарантирани, а пък и ти си имотен тъй, че не се притеснявай, продаваш един-два имота и пак си ОК

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1054 -: 24 Юни, 2014, 22:28:21 »
0
Ивеле, споко бе човек. Ние с имотко така си казваме здрасти. Иначе в реалния живот сме си приятели.

Пак започвате с грубост, нали уж бяхме джентълмени, аз не виждам принципна разлика между КТБ и ПИБ. Ще дам една актуална метафора, срещу КТБ бе признат гол при игра на нападателя с ръка в наказателното поле. А преди години съдията отмени явен гол срещи ПИБ при измислена засада. Това че гражданина Имотко е останал в КТБ с парите си е точно толкова глупаво колкото е, че гражданина Невидимко все още виси с парите си в ПИБ. Просто на Невидимко днес му е провървяло повече, спал е малко по-добре последната седмица. Със същия успех ролите щяха да са разменени при други обстоятелства. Щом ПИБ все още давала 7% с какво е по различна от КТБ. На твое място Невидимко паля първия самолет и със сакчето в ПИБ за парите, нали не искаш някой утре да ти се смее колко си глупав че си чакал.
  P.S. Това  не е съвет просто обсъждане на глас, решението за такива неща винаги е лично. Който рискува или печели или губи. Хората са различни и склонноста им да рискуват също е различна. Риска не е лошо нещо, много хора значително и по-образовани от нас рискуваха и останаха в тази банка. След като имаха глупоста да го допуснат, дано намерят вярното решение да го оправят, защото става лошо за всички. Това показа колко ни е селска държавата, оприличавам я с някъква кавказка република. Жалко, че преминахме през добри години с относително близко до европейското законодателство и управление, но като че ли от 2009 г нещата тръгнаха назад и сега сме може ми на ниво 1999 г. Другите вървят напред а ние назад, жалко, много жалко. Толкова много ми харесва природата в България не бих я разменил за друга държава освен може би Швейцария. Още повече на 50+ години все по-малко желание има да се местя където и да било. Но ако продължи това безобразие и аз ще хващам нанякъде, патриотизма ми е на изчерпване.

чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1055 -: 24 Юни, 2014, 22:34:26 »
+2
   С цялото ми уважение, но вие все още ли възприемате този весел, но нескопосан цирк за държава?!!  В репортажите за трагедията във Варна присъстваше една обявена за "главен архитект на общината" личност, видяхте ли на какво прилича?
   С такова нящо ние сме на двата бряга на реката. Масивния мост го отнесе мътната вода, а аз саморъчно резнах въженцето на висящия...
   Наздраве и приятна вечер!

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1056 -: 24 Юни, 2014, 23:16:55 »
0
Наздраве.
ПП Имам пари и в П...Б.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1057 -: 24 Юни, 2014, 23:27:27 »
0
Наздраве.
ПП Имам пари и в П...Б.

бегай от пощенска докато е време  *rofl*

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1058 -: 25 Юни, 2014, 04:53:13 »
0
ВТБ няма да налива пари в КТБ - http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2014/06/24/2330522_vtb_niama_da_uchastva_v_uvelichenie_na_kapitala_na_ktb/?ref=rss

Значи случилото се не е сценарий за да се придобие КТБ от ВТБ? А Оманският фонд може да се окаже и "Догански"...
I say what I do and do what I say.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1059 -: 25 Юни, 2014, 08:52:08 »
0
Или това е финт, блъф за да може, когато не се яви никой друг желаещ да си я получат съвсем без пари като в Кипър, както направиха руснаците, те имат доста повече опит от нашите тикви в такива работи. На който му се чете тук:

http://www.dw.de/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%BA%D0%B8%D0%BF%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B1%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%B8-%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B4%D0%BE%D1%85%D0%B0-%D0%B2-%D1%80%D1%83%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%80%D1%8A%D1%86%D0%B5/a-17107049

Страннен ми се струва факта че по техни данни оценяват своите близо 10% на 10 милиона Евро. Лесно се смята че тогава цялата банка струва 100 милиона. Това не е ли малко? От друга страна пък тези оманци/доганци не ми се вярва толкова просто да си зарежат дела в тази банка, ще видим как точно ще стане, някой ще влезе на банковия пазар в БГ на ниска цена. Малко ме притеснява факта че в спасяването щял да участва Фонда за гарантиране на депозитите, това не е на добре, по добре Оман/Доган или руския Иван да изсипе кесията. Нашите пак ще я оплескат и ще ухапят тук там депозантите, изобщо не им вярвам вече. 

Slavi

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 80
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1060 -: 25 Юни, 2014, 12:17:39 »
0
Един мой въпрос
Какво ли ще правят хората с тези пари? Със сигурност и тези, които са ги изтеглили си задават същия въпрос.

получи своя логичен отговор
От друга страна взех да се пооглеждам за имоти и съм хвърлил око на 12 дка земеделска земя граничеща с къщи. Хвърлил съм око и на един кимизарник в София, но не е ясно дали ще ми хареса след оглед на живо и разговор с продавача който изглежда притиснат от банка, отделно, че и сметките за доходност не ми излизат така както ми се ще.

Някой е наясно, че бизнеса е толкова умрял (регулиран демократично по европейски), че изкараните от банките пари биха се вложили в имоти. Чудесно. Имаме много прибрани за продан
Не се блъскайте, един по един, има за всички *clap* Цени от 100 евро за квадрат?! Не се стискайте, имате за 1000-1500 евро на квадрат . А ако нямате, Дядо Боже ще Ви даде кредитче с ниска лихвичка.

Отделно, понеже е благороден, Дядо Боже сигурно ще спаси банката по кипърски , защото има имоти за продан и пари за прибиране *yahoo* А заедно с това що да не прибере и банката , че да не се мъчите излишно с нея?  *yahoo* Хитричко налЕ? Човешката алчност събра огромна част от спестяванията на едно място. И ХОП- изненадка. А журналята и овцете
гонят прасето
за интервю и светлина. Идилийка.
На печелившите, ЧЕСТИТО ! На другите, СЪЩО!

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1061 -: 26 Юни, 2014, 12:50:54 »
0
Банковите лихви по депозитите в БГ вече не са никак атрактивни, това е и повода за мене да се оглеждам за друг вид инвестиция. Просто гледам да остана диверсифициран (кеш, акции и имоти), но сега ще попрехвъря малко повече към имотите, имайки предвид, че на пазаря излизат все повече имоти носещи между 7-9% доходност, докато лихвите по депозитите вече са 3,5-4%.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1062 -: 26 Юни, 2014, 18:12:53 »
0
Така е логиката е вярна, но все пак внимателно гледай какво купуваш. И за ликвидност забрави, ако се наложи, може и да почакаш доста, та и да глътнеш въздух може. В Холандия имотите не носят ли добра доходност та гледаш насам. Аз имам имот, който ми носи повече от 10 процента даже сега, но не в София. В София трябва много късмет с наемателите да докараш такава доходност.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1063 -: 26 Юни, 2014, 19:50:29 »
0
Ивеле,

При мене баницата е друга. Тия кинти дето са ми в БГ не съм ги обявил на данъчните в Хландия. Понеже съм с двойно гражданство, а кинтите и имотите в БГ са ми регистрирани с БГ паспорта, холандците няма как да искат информация за БГ гражданин в БГ от българските власти. Иначе и Холандия има интересни инвестиции с по 5-6% доходност, но тях ще трябва да ги правя от българско АД което да регистрирам. Та така... Пусто все не ми стига времето като съм в БГ да огрея навсякъде и да свърша всичко което трябва.

Да знаеш голяма благина е двойното поданство, Колев на Пенев, Пенев на Колев и никой не може да ти хване посоката. По добре дори от офшорките е.

Така е логиката е вярна, но все пак внимателно гледай какво купуваш. И за ликвидност забрави, ако се наложи, може и да почакаш доста, та и да глътнеш въздух може. В Холандия имотите не носят ли добра доходност та гледаш насам. Аз имам имот, който ми носи повече от 10 процента даже сега, но не в София. В София трябва много късмет с наемателите да докараш такава доходност.
« Последна редакция: 26 Юни, 2014, 19:53:31 от Невидимко »

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1064 -: 26 Юни, 2014, 21:53:52 »
0
Да бе и аз съм с двойно гражданство, имам и руско от 1994 г покрай жената. Правил съм ги и аз тия магарии, и какви ли не още, двойното гражданство си е още една степен на свобода, определено предоставя някои предимства. Имах даже шанс и за литовско покрай работата някъде през 2001, ама тогава не ми се струваше сериозно, и го пропуснах покрай ушите си, иначе само ако бях пожелал щяха да ми дадат. Това обаче не ми пречи да си карам колите с литовси номера и да не плащам данъци до днешен ден. В Литва няма данък за колите на физ лица, така е по мои сведения и в Латвия, Естония, Чехия и Словакия.

Ивеле,

При мене баницата е друга. Тия кинти дето са ми в БГ не съм ги обявил на данъчните в Хландия. Понеже съм с двойно гражданство, а кинтите и имотите в БГ са ми регистрирани с БГ паспорта, холандците няма как да искат информация за БГ гражданин в БГ от българските власти. Иначе и Холандия има интересни инвестиции с по 5-6% доходност, но тях ще трябва да ги правя от българско АД което да регистрирам. Та така... Пусто все не ми стига времето като съм в БГ да огрея навсякъде и да свърша всичко което трябва.

Да знаеш голяма благина е двойното поданство, Колев на Пенев, Пенев на Колев и никой не може да ти хване посоката. По добре дори от офшорките е.

Така е логиката е вярна, но все пак внимателно гледай какво купуваш. И за ликвидност забрави, ако се наложи, може и да почакаш доста, та и да глътнеш въздух може. В Холандия имотите не носят ли добра доходност та гледаш насам. Аз имам имот, който ми носи повече от 10 процента даже сега, но не в София. В София трябва много късмет с наемателите да докараш такава доходност.