Автор Тема: Re: Криворазбраната ДЕМОКРАЦИЯ  (Прочетена 31348 пъти)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Re: Криворазбраната ДЕМОКРАЦИЯ
« Отговор #15 -: 02 Юни, 2010, 11:37:46 »
+1

Демокрацията и Свободата са хубаво нещо. Съвсем не значи слободия. За да не стане така, все пак трябва да има правила, които всички да спазват. За мен, по-важни са неписаните правила. Спазва ли ги човек тях, няма нужда от писани.

Скитър беше казал, че би оставил поляната и хората сами да си намерят пътя и пътечките. Аз също мисля така.
 
Снощи Ели по изключително блестящ начин, показа на всички ни, какви пътечки не трябва да допускаме да има, защото те се превръщат не в магистрали, а в дълбоки, разорани, кални пътища, в които не вървим напред, а затъваме, затъваме...

Права... Ето, нейното право беше нарушено, потъпкано. Какво е то? Най-обикновено, но много силно. Правото да има едно местенце - чисто, светло, ведро. Но то беше стъпкано от нашата свобода да пишем както ни падне и където ни падне.

Възхищавам се от Додо, от неговото безгранично търпение, от начина по който правеше така, щото всички желания да бъдат максимално удовлетворени. Макар че, всъщност той искаше да ни прокара предварително пътечките. Всички ние, почти всички, предпочетохме да си обелим колената и така...

В този форум, диалогът между форумци и админ/модератори никога не е бил прекъсван. Никога. Това означава, че всички проблеми могат да бъдат разрешавани.

Leonard Cohen - Democracy


:) *drink11* *flower2*

koganev

  • Гост
Re: Re: Криворазбраната ДЕМОКРАЦИЯ
« Отговор #16 -: 02 Юни, 2010, 11:54:23 »
0
Да се прояви или да има оплаквания??? Да се изчака???

Начи влизаме всички в една стая, аз ти бия два туката, нагъзвам те и те изнасилвам брутално. Пред свидетели. Подгонвам ги и тях с натопорчен .ур, но те бягат... крият се в някаква друга стая. От мен се крият.

 После влизам и аз в другата стая и направо почвам да бия и да си разкопчавам панталоните, а ти викаш първо да се изчака, да се види за какво съм дошъл, така ли???

Това или е незадоволена педерастия, или е неподправен мазохизъм, или е саирджийщина то български тип.
 
започвам да си мисля, че Асен наистина си прави експерименти, но не със сахилба, а с вас. И ако е така, резултатите хич няма да са за пред хората, както се казва...

Жалко.

iaross

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
  • Карма: +7/-16
  • Респект: -5
    • Профил
Re: Re: Криворазбраната ДЕМОКРАЦИЯ
« Отговор #17 -: 02 Юни, 2010, 12:11:28 »
0
Да взема да ти отговоря, а koganev? Ти самия какво правиш като влезеш в някоя пицария да кажем? Удряш един юмрук на младежа на съседната маса щото си чувал че май е наркоман и джебчия, подхвърляш неприлични намеци на двете студентки в ъгъла щот май са к--ви и за капак стреляш в пича на бара щото е автокрадец и утре може да ти открадне колата? Внимавай със сравненията, не винаги пресъздават вярно картината и са манипулационен похват.

koganev

  • Гост
Re: Re: Криворазбраната ДЕМОКРАЦИЯ
« Отговор #18 -: 02 Юни, 2010, 12:17:48 »
+1
Не, братче, отивам си. Веднага си отивам.

Но ако пицарията съм я правил аз - гоня ги директно. ДИРЕКТНО - не чакам наркомачето да си извади ластика, нито курвата да тръгне по масите. ВЪН!!!

И това не е сравнение. Така съм постъпвал, така бих постъпил и сега. Ако искам да имам клиенти, които не са курви и наркомани, разбира се.

iaross

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
  • Карма: +7/-16
  • Респект: -5
    • Профил
Re: Re: Криворазбраната ДЕМОКРАЦИЯ
« Отговор #19 -: 02 Юни, 2010, 12:23:02 »
-1
Без лоши чуства, прочети се още веднъж и помисли, не си ли малко краен?

koganev

  • Гост
Re: Re: Криворазбраната ДЕМОКРАЦИЯ
« Отговор #20 -: 02 Юни, 2010, 12:27:16 »
+1
Краен ли? На мен колегите ми се чудят защо съм толкова либерален...

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Re: Криворазбраната ДЕМОКРАЦИЯ
« Отговор #21 -: 02 Юни, 2010, 12:45:11 »
0

Коганев,

Малко избирателно четене...

Конкретно, с примера ти. Няма да влизам в такава стая, ако знам, че има вероятност да ми се случи, както и това, че няма на кого да разчитам.

Виж, когато изразявам мнение някакво, може да е грешно. При това с пълното съзнание, че може да е. Освен това, вчера, се опитвах някак си да неутрализирам ситуацията. Разбира се, пак с пълното съзнание, че не мога. Но много ми се искаше да настане спокойствие, не с цената на напуснали форумци. Сервел правилно ми написа - това са характери, принципи и те трябва да си ги разрешат.

От моя лична гледна точка, все пак имам някакво удовлетворение, лично. Защото бях набедена в нещо, което трудно можех да докажа, че не е така. Намерих, мисля, най-оптималният начин, без да намесвам други хора. Не знам защо, но дори и зад ник, беше за мен въпрос на чест...

Освен това, продължавам да си мисля, че всички имат място при нас, стига да спазват правилата на общуване. Може да имат различно мнение. Нормално е. Но под мотото на форума - "не на простащината". Тук искам да вметна само, че простащината се крие и зад красивите и "купешки" думички. Проявява се по много начини... Не мисля, че парирането и трябва да става само от модераторите, а от всички нас. Има много варианти, така щото агресията ражда агресия, доброто ражда добро... В това последното, продължавам да бъда убедена.

:) *drink11*

iaross

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
  • Карма: +7/-16
  • Респект: -5
    • Профил
Re: Re: Криворазбраната ДЕМОКРАЦИЯ
« Отговор #22 -: 02 Юни, 2010, 12:57:00 »
0
Защо си мислите че въпроса е в Собственик31? Това е изместване на темата. И тук почти изцяло и в имоти.нет съм го чел и не бих чувствал празнина от липсата му, но не той е основния проблем. Нито се явява причина за появата на този форум, нито е причина да си тръгнат ценни хора от него. Даже и повод не е. Вгледайте се в доводите на Асен и Горо. Прекалената намеса на модераторите и заканите им за сечене на глави са проблема. Форума не ви е личната играчка или ако е то личности нямат място, а само клакьори и роботи. Респект за труда и отделеното време, но имайте на ум че работите с изградени хора а не с непослушни и глупавички деца.

koganev

  • Гост
Re: Re: Криворазбраната ДЕМОКРАЦИЯ
« Отговор #23 -: 02 Юни, 2010, 13:05:00 »
0

Коганев,

Малко избирателно четене...

Конкретно, с примера ти. Няма да влизам в такава стая, ако знам, че има вероятност да ми се случи, както и това, че няма на кого да разчитам.

Каква е вероятността да ти се случи, ако извършителят на предишното деяние е в стаята, заобиколен от хора, които предлагат да изчакаме?

Виж, когато изразявам мнение някакво, може да е грешно.

Изобщо не става въпрос за грешно МНЕНИЕ, а за грешно ПОВЕДЕНИЕ. По принцип няма грешни мнения.


...
Освен това, продължавам да си мисля, че всички имат място при нас, стига да спазват правилата на общуване. Може да имат различно мнение. Нормално е. Но под мотото на форума - "не на простащината". Тук искам да вметна само, че простащината се крие и зад красивите и "купешки" думички. Проявява се по много начини... Не мисля, че парирането и трябва да става само от модераторите, а от всички нас. Има много варианти, така щото агресията ражда агресия, доброто ражда добро... В това последното, продължавам да бъда убедена.

:) *drink11*

Агресията повечето пъти е провокирана. Провокирана е с цел. А целта може да е всякаква. Но най-вече е да се изкара опонентът от релсите на здравия разум и да бъдат манипулирани действията му в желана насока. Гневът е много лош съветник, а тънките познавачи на бедната комплексарска душица ни направиха показно мероприятие, за сметка на горкия собственик. Аз съвсем сериозно ви казах - молете се за бедната му душа, човекът има нужда от помощ.

То и злото ражда добро, мен ако питаш, доброто от всичко се ражда, но това друга тема.

Ако всеки от нас трябва да се бори с простака, то аз започвам от себе си. Ако успея, ще поема и нови предизвикателства.

koganev

  • Гост
Re: Re: Криворазбраната ДЕМОКРАЦИЯ
« Отговор #24 -: 02 Юни, 2010, 16:05:35 »
+2
Защо си мислите че въпроса е в Собственик31? Това е изместване на темата. И тук почти изцяло и в имоти.нет съм го чел и не бих чувствал празнина от липсата му, но не той е основния проблем. Нито се явява причина за появата на този форум, нито е причина да си тръгнат ценни хора от него. Даже и повод не е. Вгледайте се в доводите на Асен и Горо. Прекалената намеса на модераторите и заканите им за сечене на глави са проблема. Форума не ви е личната играчка или ако е то личности нямат място, а само клакьори и роботи. Респект за труда и отделеното време, но имайте на ум че работите с изградени хора а не с непослушни и глупавички деца.

На Горо му писна хората да не харесват гръцка музика, а псевдопричината, че ПРИ СЪЗДАЛАТА СЕ СИТУАЦИЯ НЯКОИ ХОРА БИХА ПРЕДПОЛОЖИЛИ, ЧЕ ИМА ПРЕДПОСТАВКИ ЗА УМИШЛЕНИ ДЕЙСТВИЯ... е крайно несериозно оправдание. Нямам представа колко хора участват във форума, но Горо е единственият, който си тръгва с фанфари, за съжаление надувани от самия него, и след поредица от енигматични бройки на постовете. Всеки си има номер в живота и това кой кога и как е решил да си тръгне от едно мясдто, което дори не съществува, мен хич не ме засяга.

Асен да си е тръгнал? Пише си, човекът. В неговия случай не е важно къде пише, а какво пише. И за самия него това е по-важното.

Ето ти малко поводи за размисъл по отношение на толерантността и свободата. Би трябвало да е хумористично четиво с автор Карло Чипола. Това са (според автора) петте принципа на човешката глупост


1. Винаги и неизбежно всеки от нас подценява броя глупаци, които се намират в обращение.
2. Вероятността някой да се окаже глупав, не зависи от която и да било друга характеристика на личността на този някой.
3. Човек е глупав, ако причинява вреда другиму, като от това не извлича полза за себе си или дори сам си причинява вреда.
4. Неглупавите хора винаги подценяват вредоносния потенциал на глупавите и постоянно забравят, че по което и да било време, на което и да било място и при каквито и да било обстоятелства общуването или обвързването с глупаци задължително се оказва скъпоструваща грешка.
5. Глупакът е най-опасният тип човек, който съществува.


Третото е златно правило, а четвъртото - поводът доста хора да си тръгнат от този, а и не само, форум. Без фанфари.

iaross

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
  • Карма: +7/-16
  • Респект: -5
    • Профил
Re: Re: Криворазбраната ДЕМОКРАЦИЯ
« Отговор #25 -: 02 Юни, 2010, 16:22:50 »
-1
koganev,
благодаря за Карло Чипола, не беше попадал във вниманието ми. Не съм готов с отговор, но дискусията, доколкото е такава не е приключила. Поне за мен.


antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Цирк
« Отговор #26 -: 29 Юли, 2010, 21:30:30 »
0
Цирк
Помня – когато бяхме малки деца, в града ни понякога идваше цирк. С много молби и рев ние успявахме да накараме родителите си да ни заведат да го видим, а после, втренчени под ярките светлини в арената, мечтаехме представлението никога да не свърши... Изглежда сме били много искрени, понеже накрая Господ реши да изпълни детските ни копнежи.
И веднъж циркът не си тръгна.

Отначало бяхме щастливи – артистите бяха възпитаници на съветската школа и си знаеха работата – щом дресьорът изплющеше с камшика, лъвовете и тигрите не само скачаха през огнения обръч, ами и го правеха с чувство за изпълнен дълг – независимо колко месо щяха да получат после. Ако някой изобщо се осмеляваше да изръмжи, това винаги се оказваше заучен трик, макар че на нас сърцата ни направо замираха от страх. Но дресьорът само се усмихваше, погалваше лъва по гривата и му казваше “добро момче”. Дори ми се стори, че му мушка нещо в устата, но аз седях далеч и може просто така да ми се е привидяло.

Клоуните бяха малко банални в червените си дрехи, но говореха смешни неща – и ние се смеехме, макар че всичко се повтаряше до втръсване. Абе – представлението си беше малко “постно”, но пък спокойно – никой не пострада, добрият клоун винаги побеждаваше лошия.

Накрая обаче на хората взе да им писва – искаха фокуси, трикове, това-онова – абе повече тръпка да има. И смениха директора на цирка.
Новият шеф смени клоуните, облече ги в синьо и те толкова се възгордяха, че когато излезеха на сцената, почваха да викат към публиката: “Който не скача, харесва бившите колеги!” И хората скачаха, неподвижни оставаха само маймуните на арената – седяха и ни гледаха замислено.

Появиха се и няколко фокусника – истински професионалисти. Ако Дейвид Копърфийлд може с едно махване на ръка да накара да изчезне сграда например, нашите направо го удариха в земята, образно казано. Един махна – и няколко завода изчезнаха. Друг повтори движението – изчезнаха холдинги, че и една цяла авиокомпания. По едно време почнахме да се страхуваме и да не изчезне и цирка заедно със самите нас.

После в програмата бяха включени акробати, които непрекъснато се премятаха от едно място на друго и много комично се преструваха, че напълно са забравили къде са били допреди малко. Впрочем, те умееха да строят и ефектни пирамиди, които някои помнят и досега – отдолу застава някой по-як с дебел врат, на раменете му – други двама, на техните ...и т.н. – докато накрая всичко рухне, а хората въздъхнат и пийнат малко студена лимонада.

По него време се появи и балансьорът – ходеше по едно опънато въже, а всички му викаха “евала”. Някои зрители много го харесваха, други – не чак толкова, но той се наложи като неизменна част от програмата и трябваше да го гледаме всяка вечер. Тук обаче директорът на цирка направи сериозна грешка – даде му обща гримьорна с фокусниците и балансьорът научи от тях някои мурафети – дето там, като махнеш с ръка...Но пък директорът на цирка винаги винаги високо е ценил работата в екип, така че прие това за естествено.

После от чужбина пристигна гастрольор, дето бил направо цар на цирковото изкуство. Кой знае какво умение не показа, но твърдеше, че трябва да сме позитивни и да оценяваме каквото ни се предлага. Понеже така и не се разбра в какво точно е толкова добър, накрая го нарекохме “горския цар”. Той и джуджета си имаше де, феи там всякакви – направо като в приказка.

Обаче народът, знаете – капризен. Всяко шоу бързо му омръзва. Ето защо започна да освирква изтърканите номера и да иска оставката на директора. И той я даде – къде ще ходи – а на неговото място сложиха пожарникаря на цирка. Той в началото се пообърка малко – какъвто и циркаджилък да измислеше, оказваше се, че вече е правено. Но май напоследък взе да се справя и да измисля нови неща. А и не забравяйте акробатите – едно салто и са до него, готови да спасяват положението.

И така си живеем – цирк до безкрай. Сбъдната детска мечта. Понякога обаче – в паузите – чувам как хората до мен тихо се молят този цирк най-накрая да свърши. Но или сме много грешни, или Господ е зает с по-важни неща и не чува – и нищо не се случва.

Така че – внимавайте с детските мечти. Понякога се сбъдват.

Изт.: http://timurcommandos.blogspot.com/