Форум за финанси, право, счетоводство, политика и други науки > Политика

Re: Криворазбраната ДЕМОКРАЦИЯ

<< < (5/6) > >>

koganev:
Краен ли? На мен колегите ми се чудят защо съм толкова либерален...

Muza:

Коганев,

Малко избирателно четене...

Конкретно, с примера ти. Няма да влизам в такава стая, ако знам, че има вероятност да ми се случи, както и това, че няма на кого да разчитам.

Виж, когато изразявам мнение някакво, може да е грешно. При това с пълното съзнание, че може да е. Освен това, вчера, се опитвах някак си да неутрализирам ситуацията. Разбира се, пак с пълното съзнание, че не мога. Но много ми се искаше да настане спокойствие, не с цената на напуснали форумци. Сервел правилно ми написа - това са характери, принципи и те трябва да си ги разрешат.

От моя лична гледна точка, все пак имам някакво удовлетворение, лично. Защото бях набедена в нещо, което трудно можех да докажа, че не е така. Намерих, мисля, най-оптималният начин, без да намесвам други хора. Не знам защо, но дори и зад ник, беше за мен въпрос на чест...

Освен това, продължавам да си мисля, че всички имат място при нас, стига да спазват правилата на общуване. Може да имат различно мнение. Нормално е. Но под мотото на форума - "не на простащината". Тук искам да вметна само, че простащината се крие и зад красивите и "купешки" думички. Проявява се по много начини... Не мисля, че парирането и трябва да става само от модераторите, а от всички нас. Има много варианти, така щото агресията ражда агресия, доброто ражда добро... В това последното, продължавам да бъда убедена.

:) *drink11*

iaross:
Защо си мислите че въпроса е в Собственик31? Това е изместване на темата. И тук почти изцяло и в имоти.нет съм го чел и не бих чувствал празнина от липсата му, но не той е основния проблем. Нито се явява причина за появата на този форум, нито е причина да си тръгнат ценни хора от него. Даже и повод не е. Вгледайте се в доводите на Асен и Горо. Прекалената намеса на модераторите и заканите им за сечене на глави са проблема. Форума не ви е личната играчка или ако е то личности нямат място, а само клакьори и роботи. Респект за труда и отделеното време, но имайте на ум че работите с изградени хора а не с непослушни и глупавички деца.

koganev:

--- Цитат на: Muza в 02 Юни, 2010, 12:45:11 ---
Коганев,

Малко избирателно четене...

Конкретно, с примера ти. Няма да влизам в такава стая, ако знам, че има вероятност да ми се случи, както и това, че няма на кого да разчитам.
--- Край на цитат ---

Каква е вероятността да ти се случи, ако извършителят на предишното деяние е в стаята, заобиколен от хора, които предлагат да изчакаме?


--- Цитат на: Muza в 02 Юни, 2010, 12:45:11 ---Виж, когато изразявам мнение някакво, може да е грешно.
--- Край на цитат ---

Изобщо не става въпрос за грешно МНЕНИЕ, а за грешно ПОВЕДЕНИЕ. По принцип няма грешни мнения.



--- Цитат на: Muza в 02 Юни, 2010, 12:45:11 --- ...
Освен това, продължавам да си мисля, че всички имат място при нас, стига да спазват правилата на общуване. Може да имат различно мнение. Нормално е. Но под мотото на форума - "не на простащината". Тук искам да вметна само, че простащината се крие и зад красивите и "купешки" думички. Проявява се по много начини... Не мисля, че парирането и трябва да става само от модераторите, а от всички нас. Има много варианти, така щото агресията ражда агресия, доброто ражда добро... В това последното, продължавам да бъда убедена.

:) *drink11*

--- Край на цитат ---

Агресията повечето пъти е провокирана. Провокирана е с цел. А целта може да е всякаква. Но най-вече е да се изкара опонентът от релсите на здравия разум и да бъдат манипулирани действията му в желана насока. Гневът е много лош съветник, а тънките познавачи на бедната комплексарска душица ни направиха показно мероприятие, за сметка на горкия собственик. Аз съвсем сериозно ви казах - молете се за бедната му душа, човекът има нужда от помощ.

То и злото ражда добро, мен ако питаш, доброто от всичко се ражда, но това друга тема.

Ако всеки от нас трябва да се бори с простака, то аз започвам от себе си. Ако успея, ще поема и нови предизвикателства.

koganev:

--- Цитат на: iaross в 02 Юни, 2010, 12:57:00 ---Защо си мислите че въпроса е в Собственик31? Това е изместване на темата. И тук почти изцяло и в имоти.нет съм го чел и не бих чувствал празнина от липсата му, но не той е основния проблем. Нито се явява причина за появата на този форум, нито е причина да си тръгнат ценни хора от него. Даже и повод не е. Вгледайте се в доводите на Асен и Горо. Прекалената намеса на модераторите и заканите им за сечене на глави са проблема. Форума не ви е личната играчка или ако е то личности нямат място, а само клакьори и роботи. Респект за труда и отделеното време, но имайте на ум че работите с изградени хора а не с непослушни и глупавички деца.

--- Край на цитат ---

На Горо му писна хората да не харесват гръцка музика, а псевдопричината, че ПРИ СЪЗДАЛАТА СЕ СИТУАЦИЯ НЯКОИ ХОРА БИХА ПРЕДПОЛОЖИЛИ, ЧЕ ИМА ПРЕДПОСТАВКИ ЗА УМИШЛЕНИ ДЕЙСТВИЯ... е крайно несериозно оправдание. Нямам представа колко хора участват във форума, но Горо е единственият, който си тръгва с фанфари, за съжаление надувани от самия него, и след поредица от енигматични бройки на постовете. Всеки си има номер в живота и това кой кога и как е решил да си тръгне от едно мясдто, което дори не съществува, мен хич не ме засяга.

Асен да си е тръгнал? Пише си, човекът. В неговия случай не е важно къде пише, а какво пише. И за самия него това е по-важното.

Ето ти малко поводи за размисъл по отношение на толерантността и свободата. Би трябвало да е хумористично четиво с автор Карло Чипола. Това са (според автора) петте принципа на човешката глупост


1. Винаги и неизбежно всеки от нас подценява броя глупаци, които се намират в обращение.
2. Вероятността някой да се окаже глупав, не зависи от която и да било друга характеристика на личността на този някой.
3. Човек е глупав, ако причинява вреда другиму, като от това не извлича полза за себе си или дори сам си причинява вреда.
4. Неглупавите хора винаги подценяват вредоносния потенциал на глупавите и постоянно забравят, че по което и да било време, на което и да било място и при каквито и да било обстоятелства общуването или обвързването с глупаци задължително се оказва скъпоструваща грешка.
5. Глупакът е най-опасният тип човек, който съществува.


Третото е златно правило, а четвъртото - поводът доста хора да си тръгнат от този, а и не само, форум. Без фанфари.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия